Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-01-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  dokumenta ne angli

  Pershendetje.jam ne angli ilegal nga 10 vjet.dhe ngaqe doja te merrja dokumentat kam mar vendimin te martohem me nje shoqen time angleze.jam drejtuar nje avokatje e cila me ka then qe pun 3 muaj dhe mund te mar nje viz per 1 vit qe mund te kthehem ne shqiperi.mar drejt pune.pastaj pas nje viti mar pashaporten angleze.doja te dija per gjitj ato qe kan mar dokumentat ne kete lloj menyre doja sa zgjasin procedurat?esht e vertet kjo qe me ka then kjo avokatja?ju falenderoj shum

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Leo_uk
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: dokumenta ne angli

  Nese martohesh me nenshtetase angleze ne Shqiperi aplikon per vize tek ambasada angleze dhe nese cdo gje shkon mire e mire vizen ose 6 mujore ose 1 vjecare e cila te lejon te vish ne Angli e te punosh.. Kur te mbaron afati aplikon ne Home Office dhe merre nje leje qendrimi 2 vjecare.. Pas kesaj ke te drejte te aplikosh per lejen e qendrimit pergjithmone dhe pasi merre kete mbas 1 viti ke te drejte te aplikosh per nenshtetesi Britanike.. Pak a shume 4-5 vjet zgjat procedura nese shkon cdo gje mire.

  Hajd shendet
  I want to know God's thoughts...the rest are details.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •