Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
  Mua me dhemb koka te pakten 3-4 here ne jave.
  Me shume e ndjej kur ngrihem ne mengjes edhe pse gjumin e bej mjaft te qete.
  A di dikush ndonje ilac?
  fajin ta ka komshija beso djali..ti ka marre mendet ajo..je hutuar krejt dhe sa ta mbash mendjen te komshija do te te dhembe koka..ne momentin qe do e heqesh mendjen nga ajo jam i sigurte qe nuk do te te dhembe me..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Po ata qe kane veshe te medhaja degjojne me shume se te tjeret?
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Pini cfare te doni per dhimbje koke , vec jo aspirine
  Pini paracetamole, edhe antiinflamatore mund te pini ne menyre episodike, por jo aspirine


  Aspirina qe te jap efekt kunder dhimbjes duhet te pini 1 gr, por me kete doze ka shume fekte anesore si ulcer ne stomak me rrezik hemorragjie, edhe pak alkol dhe kokteil behet mortal dhe do e kaloni naten ne urgjence
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  Po ata qe kane veshe te medhaja degjojne me shume se te tjeret?
  gati batuten ti hėėėėėėėėė...santa maria della batuta...

  p.s. po persa i perket OKI apo Nimesulide kush parapelqehet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elian70 : 10-01-2014 mė 08:41
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  gati batuten ti hėėėėėėėėė...santa maria della batuta...

  p.s. po persa i perket OKI apo Nimesulide kush parapelqehet
  he mo dhe ti nje cik shaka,
  e bera kete peralelizem qe ta kuptosh se nuk ka lidhje
  nga oki et nemesulide , parapelqehet paracetamoli...
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  he mo dhe ti nje cik shaka,
  e bera kete peralelizem qe ta kuptosh se nuk ka lidhje
  nga oki et nemesulide , parapelqehet paracetamoli...
  ore mire qe me kujtove paracetamoli i ben alergji mamase (e kam me te vertete kesaj rradhe) apo njolla te kuqe ne trup...

  p.s. piu nje zerinolfly e cova ne pronto soccorso
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  ore mire qe me kujtove paracetamoli i ben alergji mamase (e kam me te vertete kesaj rradhe) apo njolla te kuqe ne trup...

  p.s. piu nje zerinolfly e cova ne pronto soccorso
  kjo zerinolflu permbaka tre sustanca, midis tyre edhe paracetamol, nuk eshte e sigurt se njollat do kene dale nga paracetamoli,
  ekzistojne persona qe kane alergji nga paracetamoli, por jane shume, shume te rralle….
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  kjo zerinolflu permbaka tre sustanca, midis tyre edhe paracetamol, nuk eshte e sigurt se njollat do kene dale nga paracetamoli,
  ekzistojne persona qe kane alergji nga paracetamoli, por jane shume, shume te rralle….
  thjesht sa per informacion: pas nje jave qe duhej te "qetesohej" beri te gjitha analizat e mundshme dhe pergjigjia i doli "negative" domethene qe faji ishte paracetamolit. diten qe ndodhi alergjia mori antobiotike dhe pas rreth njezet minutave e rimori veten nga frymemarrja e dobet dhe skuqja ne gjithe trupin. mjekja i tha qe ate nate qe e kishte nga paracetamoli dhe ishte kjo arsyeja qe beri me pas analizat.
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  thjesht sa per informacion: pas nje jave qe duhej te "qetesohej" beri te gjitha analizat e mundshme dhe pergjigjia i doli "negative" domethene qe faji ishte paracetamolit. diten qe ndodhi alergjia mori antobiotike dhe pas rreth njezet minutave e rimori veten nga frymemarrja e dobet dhe skuqja ne gjithe trupin. mjekja i tha qe ate nate qe e kishte nga paracetamoli dhe ishte kjo arsyeja qe beri me pas analizat.
  kur i beri analizat e alergjise , pse nuk e provoi edhe paracetamolin, por hajde mo
  me vjen keq se eshte shume e rralle si alegjie dhe paracetamoli eshte ilaci i pare qe jepet ne gjendje temperature sidomos, mund te jepen edhe antiinflamatoret , vecse jane te kontaindikuar ne menyre absolute pas moshes 65 vjec…keshtu qe veshtire do ta kete...
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Marya pėr postimin:

  Elian70 (10-01-2014)

 11. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin  Atman me shkrive me ate melatonine tende , ncncncncncnc
  Cfare nuk lexon ncncncnc
  ajo shitet ne itali dhe eshte shume e mire per te kaluar emergjencen ne lidhje me gjumin shitet pa recete dhe nuk ka efekte anesore , eshte nje hormon qe e prodhon truri gjate kohes qe flejme gjume dhe eshte shume i domosdoshem per trupin

  une kisha lexuar me pare ne lidhje me kete hormon dhe vetem kohet e fundit kam pare ne itali qe shitet ne farmaci , une kur jetoja ne shqiperi dhe kisha probleme me gjumin pija caj me kamomil me permisonte por vetem perkohesisht

  mendoj se eshte problem kompleks dhe ka lidhje me shume faktore por mund ta vendosesh nen kontroll duke bere nje jete me rregjim te rregullt duke bere edhe te gjitha konsultimet e duhura me mjekun
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 10-01-2014 mė 13:34

 12. #31
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Dhimbje koke pas studimit

  E dija malesor e dija...hahaha...flm!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •