Close
Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 399
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anėtarėsuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Haradinaj: E respektoj besimin autokton islam, por jo edhe "flliqtanat me mjekra"


    ...

    Nė kėtė intervistė, Haradinaj ka folur edhe pėr fenė, pasi ishte nxjerrė njė video, kohė mė parė, ku ai thoshte se nuk e di pse ėshtė muslimanė.

    Sidoqoftė, Haradinaj ka thėnė i respkton tė gjitha fetė, edhe fenė islame, por jo edhe njerėzit e ndytė.

    “Nuk i respektoj flliqtanat me mjekrra”, ka thėnė Haradinaj.
    http://www.botasot.info/kosova/25991...e-mjekra-quot/

    ---

    Mjekroshėt e LISBA-s “i ofrojmė shkollim pa pagesė Ramush Haradinajt”
    Prishtinė, 26 dhjetor – Lėvizja Islame Bashkohu (LISBA) ka dalė sot me njė deklaratė lidhur me prononcimet e liderit tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, me tė cilėn kritikon Ramush Haradinajn dhe “i ofron shkollim pa pagesė”. Ja komunikata e plotė e LISBA-s pa kurrfarė ndėrhyrjesh:

    ...
    http://www.koha.net/?page=1,13,170536


    ---

    AAK i pėrgjigjet LISBA-s: Mjekrat s’i keni si tė Ismail Qemalit, Adem Jasharit

    Prishtinė, 26 dhjetor - AAK pėrsėri ka reaguar ndaj deklaratave tė LISBA-s sė Fuad Ramiqit. AAK e ka mirėpritur gatishmėrinė e LISBA-s pėr ofertėn pėr shkollim, por jo me shkollė tė Avdiqit e Millosheviqit. Partia e Ramush Haradinajt ia ka rikuajtuar Lėvizjes islamike Bashkohu se mjekrat e tyre dallojnė krejtėsisht nga ato tė Ismail Qemalit e Adem Jasharit.

    “Mjekrat tuaja janė tė ndryshme nga ajo e Ismail Qemalit, Sami Frashėrit e Adem Jasharit”, thuhet nė reagimin e AAK-sė.

    Sipas AAK-sė, tė gjithė kanė nevojė pėr shkollim, por jo atė qė e ofron LISBA.

    “Ne tė gjithė kemi nevojė pėr shkollė, por jo pėr shkollėn e mesme tė Abdiqit e Millosheviqit”, thuhet mė tej nė deklaratė.

    Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės iu rikujton eksponentėve tė LISBA-s se islami nė Kosovė ka ardhur para mė shumė se 500 vjetėsh. Ka ekzistuar nė vazhdimėsi dhe tė paktėn nė mes tė shqiptarėve nuk ka qenė nė armiqėsi me fetė tjera shqiptare.

    Myslimanėt shqiptarė nuk kanė nevojė qė njerėz si ata tė LISBA-s t'ua rizbulojnė islamin.

    Fakti qė kėta njerėz provojnė tė na tregojnė se si duhet tė sillemi dhe si tė mendojmė tregon se kėta njerėz janė fundamentalistė dhe iu premtojmė se nė Kosovė nuk do tė ketė vend pėr fundamentalizėm.

    Pėr lirinė dhe demokracinė liberale nė Kosovė ėshtė derdhur gjak. Islami nė Kosovė ka ekzistuar nė harmoni me ndjenjat kombėtare shqiptare dhe ato europiane pėr shekuj dhe kėshtu do tė ekzistojė dhe tė zhvillohet pėr shekuj, si islam tradicional i yni. Nuk do tė mund ta ērrėnjosė islamin tradicional nga Kosova asnjė lėvizje fundamentaliste dhe as njerėzit me shkollė tė KOS-it tė Serbisė, e as Fuad Ramiqi, qė ka luftuar kundėr boshnjakėve pėrkrah Fikret Abdiqit dhe Millosheviqit.

    Ismail Qemali, Sami Frashėri, Vaso Pasha, Adem Jashari, Hoxha Tahsini e shumė patriotė tė tjerė me mjekra tė pastra, e kanė puthur flamurin e Skėnderbeut, tė cilin ju nuk e doni.


    AAK edhe njė herė ua bėn fuqishėm me dije se me lėvizje tė kėtilla fundamentaliste po ballafaqohet e gjithė bota, por nė Kosovė nuk do tė kenė vend.

    http://www.koha.net/?page=1,13,170554

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Ky Ramushi osht duke e krrujt shum me muslimont. Ca osht duke i bo mjekrra e disa besimtarve muslimon Kosoves? Nuk m'shko menja kun tjeter vetem se ky osht duke lujt lojen e dikujt tjetri. Avash avash po del n'shesh arsyja pse gjykata e Hages e liroi Ramushin.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve




    AAK dhe LISBA kapen pėr ‘mjekroshėt’


    Publikuar, 27/12/2013
    Deklarimet e fundit tė kreut tė AAK-sė Ramush Haradinaj se nuk i respekton njerėzit me mjekra, apo siē i ka cilėsuar ai ‘mjekroshat’, ka sjellė reagime tė reja ndaj Haradinajt nga ana e Lėvizjes Islame Bashkohu qė mban akronimin LISBA. Ky reagim erdhi pasi lideri i AAK-sė gjatė njė interviste nė Televizionin Publik ėshtė pyetur pėr njė video qė ishte publikuar kohė mė parė ku ai dėgjohet duke thėnė se nuk e di pse ėshtė mysliman. Sidoqoftė, nė kėtė intervistė, Haradinaj ka thėnė se i respekton tė gjitha fetė, edhe fenė islame, por jo edhe njerėzit e ndytė.

    “Nuk i respektoj flliqanat me mjekra”, ka thėnė Haradinaj. Kjo fjali e fundit e Haradinajt i ka nxehur gjakrat nė Lėvizjen Islame Bashkohu e cila pėrmes njė reagimi ka thėnė tė enjten se ėshtė e shqetėsuar se njė njeri sikurse Haradinaj qė kishte nam nė Kosovė, ta degradojė veten aq shumė dhe tė merr nė fjalė popullatėn vendore duke e etiketuar me etiketime tė ndryshme.

    “Prapėseprapė, LISBA do tė tregohet e mėshirshme ndaj Haradinajt dhe t’i ofrojė atij njė shkollim pa pagės nga mėsues tė nivelit tė lartė qė ta mėsojė historinė e popullit tė tij dhe mjekroshat e historisė shqiptare, e qė karakterizoheshin me dije, urtėsi, fisnikėri, trimėri, atdhedashuri, burrėri e qė tė gjithė sakrifikues pėr shoqėri e ardhmėri, qė nė tė ardhmen profili i tij qė mendon ta udhėheqė Kosovėn, tė mos i shajė mjekroshėt, sepse duhet ta dijė qė mjekroshėt janė pjesė e identitetit tė popullit tonė”, thuhet nė reagimin e LISBA-s...
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #4
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anėtarėsuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
    Haradinaj: E respektoj besimin autokton islam, por jo edhe "flliqtanat me mjekra"


    ...

    Nuk i respektoj flliqtanat me mjekrra”, ka thėnė Haradinaj.
    http://www.botasot.info/kosova/25991...e-mjekra-quot/

    ---


    Ismail Qemali, Sami Frashėri, Vaso Pasha, Adem Jashari, Hoxha Tahsini e shumė patriotė tė tjerė me mjekra tė pastra, e kanė puthur flamurin e Skėnderbeut, tė cilin ju nuk e doni.


    AAK edhe njė herė ua bėn fuqishėm me dije se me lėvizje tė kėtilla fundamentaliste po ballafaqohet e gjithė bota, por nė Kosovė nuk do tė kenė vend.

    http://www.koha.net/?page=1,13,170554
    E vertet eshte qe mjekroshat jane pjese e identitetit te kosoves e trevave te tjera shqiptare.Pjese e nje historie ku u larguam nga identiteti jon shekullor me force.
    Na larguan ne cdo fenomen gjuh veshje e na ndryshuan emrat e mbiemrat me force e u ne tok tone kemi pagu taksta sulltanit.
    Nga keto fatkeqsi kemi humb e vazhdojme te humbim Besimin tek nje amerik e nato qe cliroj Kosven.
    Vaazhdojme e ndertohen republika Serbe ne trullet e myslymaneve.
    Po simer nuk vut mend akoma ju erdhi Petar petrovic nga mali i Njogos(15 familjee nomadi barinj serb i mbyllur ne nje manastir) e 17 vjec u bo paria e montenegros .
    Gllaberun toka e me ndihmen e berlinit e vienes moren Potgoric bar e ulcinj,plav e guci.E prej shum persona tek ku petar tregojne se nuk ishte besimtar i madh fare por inteligjent....
    Vetem e vetem se keto njerez nuk dolen nga vala tradita identiteti evropian.
    Prej jush mjekroshave estremista jane tu lan Kosoven pa viza,e akoma me keq Shqiperis per here te Kater(4)i refuzohet Antarsimin ne Evrop

  5. #5
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Ramushi nuk respekton kurrfar Islami !

    Tani na behėn edhe si njohės tė leshit, se kush e ka leshin konform normave kombtare e kush jo !

    Ramush hajvani !

    Do t'perfundosh edhe me keq se ne zgjedhjet lokale !

    KA ME T'RRUE DREĒI TYE
    … ///

  6. #6
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Po ca i duhet Ramushit se cfare bejne njerezit me mjekren. Dikush e rruan, dikush tjeter jo. Secili ka preferencat dhe bindjet e veta.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  7. #7
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anėtarėsuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Me sa kuptoj une Ramushi nuk shan muslimanet ... apo te gjithe muslimanet qe mbajne mjeker ... ai i referohet atyre mjekrroshave qe fusin frymen radikale ne islamin shqiptar ... Ne kete pike dhe une i ketij mendimi jam ... as per mua nuk jane njesoj nje besimtar musliman i devotshem qe jeton konform rregullave te islamit dhe njerezimit ... ketij i heq kapelen une dhe e respektoj per devotshmerine qe tregon ndaj besimit te vete ... por kemi dhe nje besimtar tjeter qe predikon urrejtjen,radikalizmin apo hidhet ne ere per te vrare njerez te tjere te pafajshem ... kete dhe une e shaj dhe e urrej me shpirt ...

    Tani nuk e kuptoj pse disave ketu i duket gabim kjo llogjike???Ramushi e ka thene qarte,respektoj islamin,por jam kunder frymes radikale ... mos ju duket gje gabim ju fakti qe ky urren radikalistet ???Jeni pro radikalizmit ju,apo ndani te njejtin mendim me Ramushin ???
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-12-2002
    Vendndodhja
    Shqipri
    Postime
    128

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga KNFC Lexo Postimin
    Me sa kuptoj une Ramushi nuk shan muslimanet ... apo te gjithe muslimanet qe mbajne mjeker ... ai i referohet atyre mjekrroshave qe fusin frymen radikale ne islamin shqiptar ... Ne kete pike dhe une i ketij mendimi jam ... as per mua nuk jane njesoj nje besimtar musliman i devotshem qe jeton konform rregullave te islamit dhe njerezimit ... ketij i heq kapelen une dhe e respektoj per devotshmerine qe tregon ndaj besimit te vete ... por kemi dhe nje besimtar tjeter qe predikon urrejtjen,radikalizmin apo hidhet ne ere per te vrare njerez te tjere te pafajshem ... kete dhe une e shaj dhe e urrej me shpirt ...

    Tani nuk e kuptoj pse disave ketu i duket gabim kjo llogjike???Ramushi e ka thene qarte,respektoj islamin,por jam kunder frymes radikale ... mos ju duket gje gabim ju fakti qe ky urren radikalistet ???Jeni pro radikalizmit ju,apo ndani te njejtin mendim me Ramushin ???
    Mos t'i ngaterojme gjerat.Haradinaj nuk ndau mes radikaleve dhe te devotshmeve me mjekra.Ai tha qe i urren te gjithe pa perjashtim,biles duke i quajtur "flliqana".Edhe une jam me mjeker dhe jam kunder shperthimeve shkaterrimtare ku vriten qindra e mijera njerez,por,ai nuk me kurseu nga ofendimet e tija.Injoranca qe ka ai ne lidhje me Islamin e ben qe te pergjithesoje dhe kjo padyshim qe nuk i falet.
    Pastaj,vete forma se si shprehet tregon qe ai urren mjekren dhe e quan "felliqesi" dhe mendoj qe per nje njeri qe pretendon udheheqjen e nje shteti,kjo eshte mungese vlere shkaku i armiqesise ndaj nje pjese te popullit qe kerkon te komandosh.

  9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar islamway pėr postimin:

    altin55 (27-12-2013)

  10. #9
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anėtarėsuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga KNFC Lexo Postimin
    Me sa kuptoj une Ramushi nuk shan muslimanet ... apo te gjithe muslimanet qe mbajne mjeker ... ai i referohet atyre mjekrroshave qe fusin frymen radikale ne islamin shqiptar ... Ne kete pike dhe une i ketij mendimi jam ... as per mua nuk jane njesoj nje besimtar musliman i devotshem qe jeton konform rregullave te islamit dhe njerezimit ... ketij i heq kapelen une dhe e respektoj per devotshmerine qe tregon ndaj besimit te vete ... por kemi dhe nje besimtar tjeter qe predikon urrejtjen,radikalizmin apo hidhet ne ere per te vrare njerez te tjere te pafajshem ... kete dhe une e shaj dhe e urrej me shpirt ...

    Tani nuk e kuptoj pse disave ketu i duket gabim kjo llogjike???Ramushi e ka thene qarte,respektoj islamin,por jam kunder frymes radikale ... mos ju duket gje gabim ju fakti qe ky urren radikalistet ???Jeni pro radikalizmit ju,apo ndani te njejtin mendim me Ramushin ???
    Mos i zbukuro gjerat, duhet ti qendroni asaj qe ju deklaroni. Ramushi eshte nje armik i fese Islame ne kosove, kete e vertetoj ne diten e pare te muajt te Ramadadit, kur ne publik gatuante dhe shperndante hamburger pa para. Dikush e ka psonsoriziar.Duket qarte marveshja qe ka bere me hagen per lirimin e tij.
    Ramush Kerpushi, nuk mund ti sjelli aspak dem muslimanve, pervec se ndonje shqetesimi te vogel,sepse feja eshte besim tek i Madhi Zot, dhe Muslimani beson pa mare parasysh veshtirsit e kesaj jete.
    Xhamit ne shqiperi po mbushen me te rinj e te reja perdit, realiteti ne shqiperi eshte komplet ndyshe nga ky qe paraqen ky forum ortodoks.
    Ramushi, babushi,dhe kerpushi tregojne karakterin e ulet.
    Gropen vetes te tij i beri, ne Kosove ai nuk puth me si politikan.,
    Jame shume krenare que jame musliman, dhe falenderoj Allahun e Madheruar per kete, sepse do te ndjehesha shume i poshteruraj dhe i turperuar po ti perkisja ndonje feje tjeter qe sundohet nga pallar e prifterinj pererastesh
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  11. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga KNFC Lexo Postimin
    Me sa kuptoj une Ramushi nuk shan muslimanet ... apo te gjithe muslimanet qe mbajne mjeker ... ai i referohet atyre mjekrroshave qe fusin frymen radikale ne islamin shqiptar ... Ne kete pike dhe une i ketij mendimi jam ... as per mua nuk jane njesoj nje besimtar musliman i devotshem qe jeton konform rregullave te islamit dhe njerezimit ... ketij i heq kapelen une dhe e respektoj per devotshmerine qe tregon ndaj besimit te vete ... por kemi dhe nje besimtar tjeter qe predikon urrejtjen,radikalizmin apo hidhet ne ere per te vrare njerez te tjere te pafajshem ... kete dhe une e shaj dhe e urrej me shpirt ...

    Tani nuk e kuptoj pse disave ketu i duket gabim kjo llogjike???Ramushi e ka thene qarte,respektoj islamin,por jam kunder frymes radikale ... mos ju duket gje gabim ju fakti qe ky urren radikalistet ???Jeni pro radikalizmit ju,apo ndani te njejtin mendim me Ramushin ???
    Kjo trego qart se sa psikopat osht Ramushi. Mjekrra per ca u soll si shembull n'rastin konkret. Pse nuk tha Ramushi qe un jom kundra radikalizmit? Te gjith jemi kundra ekstremizmit fetar.

    E ke pa ate filmin me gjermon ti daku? Po me uren cpaten? Kshu dhe ky muhabet. Po me mjekrren cpati Ramush psikopati?

  12. #11
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    mos harroni se si Ramushi mendoin shumica e shqiptarve te Kosoves
    se me te vertet po doin edhe fen normale islamike tradicionale qe e kemi pas me na e ba bajat keta radikalet
    analfabet vetem ne lagjen time jan nja shtat a tet mjekerr-cjapa qe gjith diten rrin ne xhami
    a qe te gjith e kan pas nga nji problem personal apo familjar
    pra qe te gjith nuk jan asnja normal dhe qe te gjith jan gjysum analfabet
    po ku munet njeriu mos te reagoi kur i degjon ata ku hin e ku dalin e ku e varin ata
    as naim terrnava e sabri bajgora e profesoret tier nuk ja bajn ngat
    me nji fjal jan njerz te deshtuem qe kan deshtue diqka ne jet qoft ne dashni qoft ne
    familje apo vende te punes e keshtu me radh veq me siguri normal nuk ka asnji qisi mjekerr-qena
    edhe financimi i tyre eshte mjaft i dyshimt.
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Llapi pėr postimin:

    eris1979 (10-01-2014)

  14. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
    mos harroni se si Ramushi mendoin shumica e shqiptarve te Kosoves
    se me te vertet po doin edhe fen normale islamike tradicionale qe e kemi pas me na e ba bajat keta radikalet
    analfabet vetem ne lagjen time jan nja shtat a tet mjekerr-cjapa qe gjith diten rrin ne xhami
    a qe te gjith e kan pas nga nji problem personal apo familjar
    pra qe te gjith nuk jan asnja normal dhe qe te gjith jan gjysum analfabet
    po ku munet njeriu mos te reagoi kur i degjon ata ku hin e ku dalin e ku e varin ata
    as naim terrnava e sabri bajgora e profesoret tier nuk ja bajn ngat
    me nji fjal jan njerz te deshtuem qe kan deshtue diqka ne jet qoft ne dashni qoft ne
    familje apo vende te punes e keshtu me radh veq me siguri normal nuk ka asnji qisi mjekerr-qena
    edhe financimi i tyre eshte mjaft i dyshimt.
    O Llapush , muslimon me mjekerr ne Kosov ke me mijra. Mund t'ket n'mesin e tyne ca demela sikur thu ti.

    Nuk i falet nje politikani qe t'boj t'tilla pergjithsimesh. Pastaj kush je ti qe flet n'emer t'Kosoves? Do ta shofesh Ramushin n'zgjedhjet e ardhshme dhe hajt flasim bashk a do ket efekt pozitiv apo negativ kjo deklerat.

  15. #13
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Ramushi ka kuptuar nje te vertete te madhe, ne vende si Kosova dhe Shqiperia, se kush do qeverise vendin, nuk e vendos populli por ambasada amerikane. Politikisht per ambicie pushteti mund te justifikohet llogjikisht ndersa perndryshe eshte nje handikap.

    E ka kryt si kurriz breshke
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  16. #14
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    O Llapush , muslimon me mjekerr ne Kosov ke me mijra. Mund t'ket n'mesin e tyne ca demela sikur thu ti.

    Nuk i falet nje politikani qe t'boj t'tilla pergjithsimesh. Pastaj kush je ti qe flet n'emer t'Kosoves? Do ta shofesh Ramushin n'zgjedhjet e ardhshme dhe hajt flasim bashk a do ket efekt pozitiv apo negativ kjo deklerat.
    o zotni po nuk e di ku jeton ti
    veq une po te them se pikerisht kjo deklarat e ramushit do te ndikoj
    ne zgjedhjet e radhes dhe do te ket rritje
    po more zoteri njerzit nuk njehen te sigurt ma kur ne mesin e tyre ka kesi
    manjakash po ti a nuk i shef se qfar bajn ne mes veti muslimane jan edhe ata
    ne siri deri dje ne avganistan irak egjipt etj.
    shkoin njerzit me u fal ne xhami ju kerset bomba ne safin e pare e 50 te vdekur
    po ata jan terrorista e pertej bile
    e une e di qe ne kosove nuk jan te asaj shkalle njihere por a po e shef more zoteni
    qe sa e sa po shkoin ne luft ne siri vullnetar a kur ishe lufta ne kosove me shka nuk e hangren hiq
    shum pak ne gishta i njeh hoxhallaret qe ishin ne luft e sot ne siri po shkoin e po vdesin
    po terrorista po si ke me i quajtur keta mjekerr-cjapa
    keta shteti duhet ti burgos e ti izoloi si derrat ne kotar
    nuk i kisha lan ne dhoma burgu po ne shtall te thive se bashku me thi i kisha lan keta pisa.
    hajde tash shamni pak hahaha
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #15
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve



    Kush e rrėzoi bredhin ne Prizren?

    Nga Express | 27 Dhjetor 2013 18:42


    Bredhi ne qendėr tė Prizrenit ėshtė fotografuar i rrėzuar.

    Njė ortografi e tillė ėshtė duke u shpėrndarė nė rrjetet sociale, nė veēanti nė Facebook.

    Dikush e publikoi me mbishkrimin: "Po sot Prizren, m'thuej si je. Porsi nji bredh, i rrzuem perdhe".

    Nė kėto shpėrndarje tė kėsaj fotografie janė dhėnė versione tė ndryshme se kush e rrėzoi kėtė bredh. Mbizotėron dyshimi se atė e bėnė grupe radikale islame nė kundėrshtim tė festes sė Viti tė Ri.

    Njė kundėrshti tė kėsaj feste nga element radikal tė islamit e kemi parė javės qė shkoi me shfaqjen e disa posterave nė Prishtinė e Shkup, ku njė person me mjekėr e grushton Babadimirin.


    Por krejt kėto dyshime i hedh poshtė Hasan Hasani, Drejtor i Shėrbimeve Publike nė Komunėn e Prishtinės.

    “Bredhin e ka rrėzuar era dhe s’ka ndonjė faktor tjetėr”, thotė Hasani pėr Express duke treguar se tashmė ai ėshtė ri-vendosur nė pozitėn e tij
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  18. #16
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
    Po ca i duhet Ramushit se cfare bejne njerezit me mjekren. Dikush e rruan, dikush tjeter jo. Secili ka preferencat dhe bindjet e veta.
    I intereson sepse te jesh mysliman shqiptar eshe nje gje, edhe te jesh mysliman ARAB eshte nje gje tjeter. Shumica e myslimanve shqiptare jane kthyer ne ARAB! Biles te nxirrnin edhe ndonje ligj kunder mjekres, veshjes edhe lutjes ne publik do benin mire! Besimin tend ske pse e ben publik duke dale ne rruge ne qender te qytetit duke ngritur b.... siper.
    I LOVE GOD

    j&g

  19. #17

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


    Kush e rrėzoi bredhin ne Prizren?

    Nga Express | 27 Dhjetor 2013 18:42


    Bredhi ne qendėr tė Prizrenit ėshtė fotografuar i rrėzuar.

    Njė ortografi e tillė ėshtė duke u shpėrndarė nė rrjetet sociale, nė veēanti nė Facebook.

    Dikush e publikoi me mbishkrimin: "Po sot Prizren, m'thuej si je. Porsi nji bredh, i rrzuem perdhe".

    Nė kėto shpėrndarje tė kėsaj fotografie janė dhėnė versione tė ndryshme se kush e rrėzoi kėtė bredh. Mbizotėron dyshimi se atė e bėnė grupe radikale islame nė kundėrshtim tė festes sė Viti tė Ri.

    Njė kundėrshti tė kėsaj feste nga element radikal tė islamit e kemi parė javės qė shkoi me shfaqjen e disa posterave nė Prishtinė e Shkup, ku njė person me mjekėr e grushton Babadimirin.


    Por krejt kėto dyshime i hedh poshtė Hasan Hasani, Drejtor i Shėrbimeve Publike nė Komunėn e Prishtinės.

    “Bredhin e ka rrėzuar era dhe s’ka ndonjė faktor tjetėr”, thotė Hasani pėr Express duke treguar se tashmė ai ėshtė ri-vendosur nė pozitėn e tij
    Wow, bravo. I paskan shkaterruar simbolet e krishterimit ...Hajde copa mishi hajde...

  20. #18
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
    I intereson sepse te jesh mysliman shqiptar eshe nje gje, edhe te jesh mysliman ARAB eshte nje gje tjeter. Shumica e myslimanve shqiptare jane kthyer ne ARAB! Biles te nxirrnin edhe ndonje ligj kunder mjekres, veshjes edhe lutjes ne publik do benin mire! Besimin tend ske pse e ben publik duke dale ne rruge ne qender te qytetit duke ngritur b.... siper.
    Sipas teje nje muslman qe mban mjeker qenka musliman arab dhe jo shqiptar. Ku shkoni me kete llogjike aman? Mjeker mbajne dhe prifterinjt e si ka kritikuar askush. Lerini njerezit te bejne cfare te dojne me mjekrat e tyre. Nuk jeni ju qe ua krihni mjekrat dhe as nuk duhet te ju haje meraku se cfare bejne njerezit ne lidhje me veshjen, me floket dhe mjekren. Jane gjera krejt personale qe nuk duhet te fuse hundet asnje.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  21. #19
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anėtarėsuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga islamway Lexo Postimin
    Mos t'i ngaterojme gjerat.Haradinaj nuk ndau mes radikaleve dhe te devotshmeve me mjekra.Ai tha qe i urren te gjithe pa perjashtim,biles duke i quajtur "flliqana".
    Te tille edhe jane...
    Pershkrim adekuat dhe i kuptueshem per te gjithe recipientet, miqesor apo armiqesor!
    "Flliqana" ne keto rrethana dhe ne kontekstin e debatit eshte pershkrimi me i mire i mundshem i personave dhe grupeve perkatese.
    Natyrisht se ka bere dallim Ramushi. Ramushi nuk ka nevoje t'ua shpjegoje shqipetareve hollesisht se cfare dhe kush nenkuptohet me "flliqanat me mjekrra". Shumica absolute e shqipetareve te Kosoves e dine se cfare dhe kush eshte nenkuptuar. S'ka as nevoje dhe as arsye per diferencime tjera.

    Edhe une jam me mjeker dhe jam kunder shperthimeve shkaterrimtare ku vriten qindra e mijera njerez,por,ai nuk me kurseu nga ofendimet e tija.Injoranca qe ka ai ne lidhje me Islamin e ben qe te pergjithesoje dhe kjo padyshim qe nuk i falet.


    Ramushi s'ka pergjithesuar. Ti po pergjitheson...
    Nese ti, per arsye personale, ideologjike, fetare, politike etj., e ndjene veten si pjesetare i grupit te "flliqanave me mjekrra", atehere padyshim se edhe ti ben pjese ne grupin e atyre qe me te drejte i ka denoncuar dhe diskredituar publikisht R. Haradinaj. Nese jo, atehere nuk ke asnje arsye per t'u shqetesuar.
    Ramushi eshte vete musliman dhe sigurisht se ka edhe ne rrethin e tij familjar dhe miqesor njerez me mjekrra qe njekohesisht jane musliman. Asnje prej tyre sigurisht se nuk ndjehet i diskredituar dhe sulmuar.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 27-12-2013 mė 17:00

  22. #20
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anėtarėsuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Pėr: Ramush Haradinaj ne lufte kunder islamisteve

    Citim Postuar mė parė nga altin55 Lexo Postimin
    Mos i zbukuro gjerat, duhet ti qendroni asaj qe ju deklaroni. Ramushi eshte nje armik i fese Islame ne kosove, kete e vertetoj ne diten e pare te muajt te Ramadadit, kur ne publik gatuante dhe shperndante hamburger pa para. Dikush e ka psonsoriziar.Duket qarte marveshja qe ka bere me hagen per lirimin e tij.
    Ramush Kerpushi, nuk mund ti sjelli aspak dem muslimanve, pervec se ndonje shqetesimi te vogel,sepse feja eshte besim tek i Madhi Zot, dhe Muslimani beson pa mare parasysh veshtirsit e kesaj jete.
    Xhamit ne shqiperi po mbushen me te rinj e te reja perdit, realiteti ne shqiperi eshte komplet ndyshe nga ky qe paraqen ky forum ortodoks.
    Ramushi, babushi,dhe kerpushi tregojne karakterin e ulet.
    Gropen vetes te tij i beri, ne Kosove ai nuk puth me si politikan.,
    Jame shume krenare que jame musliman, dhe falenderoj Allahun e Madheruar per kete, sepse do te ndjehesha shume i poshteruraj dhe i turperuar po ti perkisja ndonje feje tjeter qe sundohet nga pallar e prifterinj pererastesh
    o ti shok ... une nuk hyj ketu per tu gric me njerezit ... se kuptoj pse keni kete manine per te ndare njerezit e diskutimet ne kampe ... pse me thua mua qendroni asaj qe deklaroni... une nuk kam deklaruar asgje,por po komentoj deklaraten e Ramush Haradinaj ... une thashe mendimin tim ... e them prape nuk kam asgje kunder muslimaneve ... vete jam i krishtere,po une jetoj ne Shqiperi o ti shok ... edhe kam vellazeri,krushqi e miqesi me muslimanet ... kshu qe themi nje fjale ne kur nuk shajme dot ... po te peshty siper me bie mbi koke ...

    Sa per Ramushin,nuk do mend qe me ''flliqtinat'' ka percaktu radikalet dhe jo gjithe muslimanet e Kosoves ... dhe ketu ka te drejte ... radikalet FELLIQESIRA jane ... dhe jo vetem te fese muslimane ... por keshtu jane radikalet e c'do feje ...


    Por sa per konteks fetar ... ti mos mendo si do ndjeheshe nese do ndiqje fene e prifterinjve pederast,por me mire fillo e mendo sa i poshteruar,i turperuar dhe i ofenduar duhet te ndjehet dikush kur ndjek fene e predikuar nga nje profet analfabet e PEDOFIL ... apo nga Hoxhe e Imame qe predikojne e favorizojne martesa e marredhenie seksuale mes kusherinjve te pare !!!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KNFC : 27-12-2013 mė 18:24
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •