Close

Rezultati i Sondazhit: Cilėt janė dy kombėtaret qė do t'a kalojnė grupin?

Votues
22. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermani

  21 95.45%
 • Portugalia

  10 45.45%
 • Gana

  1 4.55%
 • SHBA

  5 22.73%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 162
 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Fillut ju sumcet e italise te fusni hundet ne temen per Gjermanet? Apo ju doli bixha me Angline dhe moret kot tani?
  Hahhaha Shhhj se vetem Balotelli ju rref nshpulla juve, skeni goje per italine. Per temen shpreha mendimin tim pse merr jerm. Tiki taka Guardioles ta shpif futbollin, ashtu sic do lozi gjermania neser. Kaq kisha.

 2. #22
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Juve doni qe te perseritet 2010. Vetem ashtu ju mbyllet gurmazi. Ajo Itali qe pashe dje ishte per te ardh keq.

 3. #23
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Juve doni qe te perseritet 2010. Vetem ashtu ju mbyllet gurmazi. Ajo Itali qe pashe dje ishte per te ardh keq.
  Lol Italia dje shkelqeu! Paske pa game gjoja tuj pi birra.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Gjermania 6 deri 9 pike pothuajse te sigurta...
  Portuglia nuk kualifikohet nese Ronaldo nuk eshte ne forme te duhur.
  Fati i SHBA-se varet nga rezultati i ndeshjes se pare (kunder Ganes), rezultati i Gjermanise ne dy ndeshjet e para dhe renditja ne grupin H.

 5. #25
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Lol Italia dje shkelqeu! Paske pa game gjoja tuj pi birra.
  Vallai Pinko isha ne pitcher-in e trete kur filloi loja. lol

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Ai Balotelli i ka fajet, pisi me kombetaren bo me qajt 1 shtet gjithmone
  o Darius me Klosen do fitoni ?

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  Hahhaha Shhhj se vetem Balotelli ju rref nshpulla juve, skeni goje per italine. Per temen shpreha mendimin tim pse merr jerm. Tiki taka Guardioles ta shpif futbollin, ashtu sic do lozi gjermania neser. Kaq kisha.
  Si injorant futbollin qe je, mos fol kot, per tititaken,

  Shiko c'Kane shkrujt per italine tende. Ne sportmediaset.

  BRASILE 2014, L'ITALIA NON SBAGLIA MAI: CON L'INGHILTERRA OK 93% DEI PASSAGGI

  Il Daily Mail analizza la vittoria azzurra ed esalta la prova di Pirlo e De Rossi


  15/06/2014

  Il tiki taka ora lo fa l'Italia. Ne č convinto il Daily Mail dopo l'esordio della squadra di Prandelli in Brasile. Il quotidiano britannico analizza i dati della partita contro l'Inghilterra e sottolinea un numero impressionante sulla precisione dell'Italia: il 93% dei passaggi azzurri č andato infatti a buon fine. Dal 1966 nessuno č riuscito a far meglio ai Mondiali. Sugli scudi Andrea Pirlo, con 108 passaggi.

  Dati alla mano, il Daily Mail incorona dunque la prestazione degli azzurri e svela un record importante fatto registrare dalla banda di Prandelli. Nel dettaglio, durante il match con l'Inghilterra, l'Italia ha completato 561 passaggi su 602. Numeri da record, arrivati grazie alle prestazioni impeccabili sul piano del palleggio soprattutto di Pirlo, De Rossi e Verratti. In particolare il quotidiano britannico si concentra sulla prova del centrocampista della Juventus e di quello della Roma. Con l'Inghilterra Pirlo ha completato 103 passaggi su 108, mentre Daniele si č "fermato" a 99 su 105. Impietoso il paragone con i numeri del capitano inglese Steven Gerrard, che esce dal campo solo con 62 passaggi completati.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA  18:00
  Ne stadiumin " Arena Fonte Nova " - Salvador,Bahia


  Formacionet

  Portugalia : Patriso ... Coentrao,Pepe,Alves,Pereira ... Mutinjo,Veloso,Meireles ... Nani,Almeida,Ronaldo (4-3-3)
  Gjermania : Neuer ... Boateng,Mertesacker,Hummels,Howedes ... Kroos,Lahm,Khedira ... Muller,Gotze,Ozil (4-3-3)
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Gjermania me ndeshjen e sotme kunder Portugalise behet e para nazionale qe arrin kuoten e 100 ndeshjeve ne Kampionat Boteror.
  MOS I NDY TEMAT no name

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  **** eshte ky traineri gjerman,ka futur 4 qendermbrojtes...boooo!!!
  MOS I NDY TEMAT no name

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Gjermanet jane ekip me i balancuar me futbollist (ne mesatare) me te mire se Portugalija.Portugallija ka ne disa pozita extra futbollist por edhe dobesi...mendoj qe veshtire qe Gjermanet do e mbajne topin dhe ta ndertojne lojen,ndersa duhet te frigohen edhe nga kundersulmet e Portugalise.... kjo ndeshje i pershtatet me mire Portugalise se sa te luajne kunder ndonje ekipi Bunker....Nani,Ronaldo jane futbollist kundersulmi ,ndersa Boateng nuk gjindet ne hapesire te gjere....Perpara Portugalia ...!
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Gjermanet jane ekip me i balancuar me futbollist (ne mesatare) me te mire se Portugalija.Portugallija ka ne disa pozita extra futbollist por edhe dobesi...mendoj qe veshtire qe Gjermanet do e mbajne topin dhe ta ndertojne lojen,ndersa duhet te frigohen edhe nga kundersulmet e Portugalise.... kjo ndeshje i pershtatet me mire Portugalise se sa te luajne kunder ndonje ekipi Bunker....Nani,Ronaldo jane futbollist kundersulmi ,ndersa Boateng nuk gjindet ne hapesire te gjere....Perpara Portugalia ...!
  1-0 Gjermania
  MOS I NDY TEMAT no name

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  1-0 Gjermania
  Heheh ... heret eshte,ndeshja e pare.NE te dy kemi nje bast,Une kam then Germany deri ne Gjysemfinale ndersa kundershtimi yt hidherues ndaj meje i bie qe te thuash : Gjermanija minimum ne Finale ose Fitues i KB - 2014....Gjer atehere Paqe...!

  Perndryshe penalty e paster ....
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Cdo ekip qe deshiron ta mposhte Gjermanine ne boteror duhet te jep 100%...
  Ose eventualisht te kete fat dhe mbeshtetjen e referit.

  Keshtu sic ja ka filluar Portugalia s'ka shans as per barazim.
  Ndeshje e ngjashme me shume te kaluara ne mes te dy vendeve qe i ka humbur Portugalia.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Heheh ... heret eshte,ndeshja e pare.NE te dy kemi nje bast,Une kam then Germany deri ne Gjysemfinale ndersa kundershtimi yt hidherues ndaj meje i bie qe te thuash : Gjermanija minimum ne Finale ose Fitues i KB - 2014....Gjer atehere Paqe...!

  Perndryshe penalty e paster ....
  Ne te dy nuk kemi asnje bast bashke sepse ti je shprehur se Gjermania ne gjysemfinale eshte befasi ndersa une kam thene se nuk eshte aspak befasi me futbollistet qe ka.
  Penallti ishte e paster,mbajtje me dore e kundershtarit.
  Nuk na ke thene akoma me ke je tifoz,apo me ke fiton.
  MOS I NDY TEMAT no name

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool
  2-0

  pa sulmues te mirefillte.
  U dhi ronalda,asnje topr ska kapur.
  MOS I NDY TEMAT no name

 17. #37
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  ...se ē'kam pėrshtypjen se ėshtė ende herėt... dmth do shkojė nja 5-0 sepse, kur shkon Angela me i ndjek, iu sjell fat tė 5-fishtė! Kėshtuqė, edhe unė, do ngushėlloj veten qė nuk ėshtė vetėm Argentina qė e turpėruan 5-0
  pas kaq vitesh, pėr hir tė nostalgjisė, po bėj tifo pėr dojēat. Ky Hummels, mė pėlqen pėr qamet! ėshtė shumė king

 18. #38
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Edhe pse ska me loje me 10 lojtare nga portugal.. gjermania eshte numer ajnc

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Portuglaia nuk eshte konkurret i denje per Gjermanine...
  Me keso paraqitje se meriton as pjemarrjen ne boteror.

  Megjithate, kartoni i kuq eshte gabim absolut i referit. Futbolli s'luhet pa emocione. Dhe kartoni i kuq eshte per raste me te renda, jo per cdo levizje apo goditje, e cila mund te interpretohet si e tille.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI G: Gjermani, Portugalia, Gana, SHBA

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  . Ky Hummels, mė pėlqen pėr qamet! ėshtė shumė king
  Nuk merrem me gossip por syri me ka zene diku ne web qe eshte votuar nga femrat si futbollisti me s-e-x-y
  MOS I NDY TEMAT no name

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •