Close

Rezultati i Sondazhit: Cilėt janė dy kombėtaret qė do t'a kalojnė grupin?

Votues
16. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Zvicėr

  9 56.25%
 • Ekuador

  5 31.25%
 • Francė

  15 93.75%
 • Honduras

  1 6.25%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 71
 1. #41
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  28
  46 falenderime nė 36 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Edhe kunder franquzkave, kane luajtur, po aq sa lejonin rrethanat, ndersa nese i shikon ekipet si Italia, Spanja dhe Portugalia, qe njiheshin si favorite ne kampionate evropiane dhe boterore dhe tani u kthyen te turperuara ne shtepite e tyre, zhvicrrejkat kane luajtur shume bukur. Ndersa sot, pasi qe u thane qe do ua marrim pashoshat e kemi per te ju kthyer ne shtepi ėhėėėėėėė edhe barin ne stadium e lavronin Hohohohoooo

  Emri: 10430885_659399427483394_3425422003349416192_n.jpg

Shikime: 156

Madhėsia: 19.5 KB
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Shkelqen Shaqiri dhe Zvicrra e shqiptareve...ne 1/8 kunder Argjentines.
  Nga 7 gola te Zvicrres,6 golashenues shqiptare !!!

  Messi i Alpeve kunder atij te Patagonise.

  Rri qetė dhe fol Shqip !

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Shkelqen Shaqiri dhe Zvicrra e shqiptareve...
  Shqiperia eshte e shqiptareve.... ndersa Zvicra eshte e tjeterkujt.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Shqipetaret dhe feja islame...

  "...Shaq buzeqesh, thote "Jo, une do te duhej ta pyesja trajnerin se cfare eshte planifikuar. Por nje gote vere te kuqe me siguri do te pi."
  http://www.blick.ch/sport/fussball/w...id2942683.html


 5. #45
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Niko_ Lexo Postimin
  Shqiperia eshte e shqiptareve.... ndersa Zvicra eshte e tjeterkujt.
  Edhe ??
  E zbulove Ameriken.
  "Zvicrra e shqiptareve" - e shkrova ne kuptimin simbolik,sepse kombetarja e tyre dominohet dhe ja sjellin suksesin shqiptaret.Pese futbollist kyc, dhe 6 nga 7 golat e shenuar jane ne autorsi te shqiptareve.
  Lexo mes rreshtave !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Niko_ Lexo Postimin
  Shqiperia eshte e shqiptareve.... ndersa Zvicra eshte e tjeterkujt.
  Jo ne cdo ekip te Evropes jane 5 lojtare, pothuajse te gjithe te gardes se pare, pjesetare te nje grupi te huaj etnik...
  Prandaj rasti i Zvicres eshte i pakrahasueshem me pothujase te gjitha rastet tjera.

  Dhe cfare eshte me e rendesishmja, askush nuk po thote se Zvicra eshte Shqiperi, por njerezit vetem po simpatizojne me nje skuader pjese e se ciles jane 5 shqipetare.
  Cfare te keqe ka te simpatizosh me nje skuader qe ka 5 shqipetare, te cilet edhe ndjehen si shqipetare dhe parmisht jetojne si shqipetare?!

  Per futboll te mire, edhe pse une personalisht ne kete kampionat deri tani kam pa pak ndeshje ku eshte treguar futboll teper cilesor, sigurisht se mund te simpatizojme edhe me skuadra tjera.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Shqipetaret dhe feja islame...
  "...Shaq buzeqesh, thote "Jo, une do te duhej ta pyesja trajnerin se cfare eshte planifikuar. Por nje gote vere te kuqe me siguri do te pi."
  http://www.blick.ch/sport/fussball/w...id2942683.html
  Kjo nuk eshte asgje,me ate qe bejne futbollistet - "besimtar" te tjere.Ribery e reklamon besimin e ti Islam (i konvertuar formalisht per shkak te gruas se tij algjeriane),ndersa shkon ne shtrat me minorene 16-vjecare (Gjyq),ndersa muslimani tjeter i madh,Benzema,shkon ne shtrat ne mes tjerash edhe me ??... qellojani ?
  Besimtar yeehhh !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Xherdan Shaqiri (22 vjec) u shpall edhe Lojtar i ndeshjes (Man of the Match) kunder Hondurasit.  Ndersa loja e tij u vleresua me noten 9.60,gati maximale (10) nga Whoscored dhe nga sajtet e tjera te specijalizuara per futboll.
  Futbollistet tjere shqiptar gjithashtu u vleresuan.

  - Admir Mehmedi 7.20
  - Granit Xhaka 6.90
  - Valon Behrami 6.90
  - Blerim Xhemaili 6.00 (87`)
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Bravo i qofte Shaqirit. Jo vetem lojtar por ekipe te medha po ikin pa bere dot as dhe nje gol kurse ky beri tre ne nje ndeshje. Te besh tre gola ne ndjeshje boterori eshte shume per nje lojtar.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  30
  Postime
  837
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 52 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Vetem ashtu kot Bayerni nuk e ka marre Shaqirin . Vertet Shaqiri ka cilesi te mira ne lojen e futbollit . Goli i dyte eshte gol qe vetem lojtaret e nivelit Messi shenojn gola te tilla .

  Shqiptaret e Kosoves po na zbardhin fetyren me suksesin e tyre , kurse ata nga Shqiperia i mjafton te luajne ne stadiumet e Shqiperise !
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 11. #51
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Ceni-1 Lexo Postimin
  Vetem ashtu kot Bayerni nuk e ka marre Shaqirin . Vertet Shaqiri ka cilesi te mira ne lojen e futbollit . Goli i dyte eshte gol qe vetem lojtaret e nivelit Messi shenojn gola te tilla .

  Shqiptaret e Kosoves po na zbardhin fetyren me suksesin e tyre , kurse ata nga Shqiperia i mjafton te luajne ne stadiumet e Shqiperise !
  Shih sa provokator !! Po ē'faqe tė kanė zbardhur o faqe nxirė ? Ata plehra qė shėnuan gola kundra kombtares sonė tė pėrbashkėt ?! O Mazllum, po a e di qė Shqipėria dhe Kosova kanė vetėm njė Kombėtare.. atė tė Shqipėrisė ?!! Sa vjet kanė Kosovarėt qė luajnė me kombtaren tonė a e di ? Sa vjet kanė Kosovarėt dhe Shqiptarėt qė i shkojnė prapa kombtares sonė a e di ? Pa mė thuaj tani se kush nga Shqiptarėt dhe Kosovarėt i shkon prapa Kombtares Zviceriane kur luan ??? Vetėm ata si ti dhe familiarėt e atyre "Shqiptarėve" qė lozin me kombtaren Zvizeriane..

  Zullap
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 12. #52
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  KUsh thot qe Kosova nuk ka prodhim vendor gabohet... Ka gola made in Kosova

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  30
  Postime
  837
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 52 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Shih sa provokator !! Po ē'faqe tė kanė zbardhur o faqe nxirė ? Ata plehra qė shėnuan gola kundra kombtares sonė tė pėrbashkėt ?! O Mazllum, po a e di qė Shqipėria dhe Kosova kanė vetėm njė Kombėtare.. atė tė Shqipėrisė ?!! Sa vjet kanė Kosovarėt qė luajnė me kombtaren tonė a e di ? Sa vjet kanė Kosovarėt dhe Shqiptarėt qė i shkojnė prapa kombtares sonė a e di ? Pa mė thuaj tani se kush nga Shqiptarėt dhe Kosovarėt i shkon prapa Kombtares Zviceriane kur luan ??? Vetėm ata si ti dhe familiarėt e atyre "Shqiptarėve" qė lozin me kombtaren Zvizeriane..

  Zullap
  Se pari , kur te me citon trego respekt dhe kulture . Sepse vetem edukaten tende familjare tregon .
  Se dyti , shko thirreni ju priftat ortodoks serrb te luajne per komtaren e Shqiperise , dhe ate kengetrain e serrbis do ta beni nje kombtare te mire !
  Se treti , Kosova tashme ka kombtare , dhe me lejimin e FiFAS per zhvillimin e ndeshjeve per eliminatore te Evropes dhe Botes , keta djelmoshat kosovare qe po tregojne sukses ne bote , do te vine dhe do ta bejne kombtaren e Kosoves !
  Se katerti - te pershendes me paqe ... Dhe nese vazhdon me fjalorin e ulet qe ke do te injoroj heren tjeter !!!

  Sa per informacionin tuaj , ne ne Kosove jemi te gjithe per Svicrren ne kete kombtare , sepse nga 10 lojtaret e zvicrres , gjysma e tyre jane kosovare . Juve po ja lejme ate Canen , boll e keni edhe me mentalitet ju perngjane !
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Show i Shaqirit
  6`,31`,71`

  ..
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Edhe ??
  E zbulove Ameriken.
  "Zvicrra e shqiptareve" - e shkrova ne kuptimin simbolik,sepse kombetarja e tyre dominohet dhe ja sjellin suksesin shqiptaret.Pese futbollist kyc, dhe 6 nga 7 golat e shenuar jane ne autorsi te shqiptareve.
  Lexo mes rreshtave !
  Amerika aty ka qene dhe nuk ka qene kurre e mbuluar!
  Gjithmone ka patur jenicere dhe mercenare shqiptare qe jane munduar te arrijne sukses per te huajt dhe ky xhest nuk i nderon.

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Jo ne cdo ekip te Evropes jane 5 lojtare, pothuajse te gjithe te gardes se pare, pjesetare te nje grupi te huaj etnik...
  Prandaj rasti i Zvicres eshte i pakrahasueshem me pothujase te gjitha rastet tjera.
  Une kete e konsideroj si nje turp per grupin tim etnik!

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Dhe cfare eshte me e rendesishmja, askush nuk po thote se Zvicra eshte Shqiperi, por njerezit vetem po simpatizojne me nje skuader pjese e se ciles jane 5 shqipetare.
  Cfare te keqe ka te simpatizosh me nje skuader qe ka 5 shqipetare, te cilet edhe ndjehen si shqipetare dhe parmisht jetojne si shqipetare?!
  E keqja eshte se une besoj se do ishte shume me mire nese ne Brazil do ishte nje skuader me 23 futbolliste shqiptare qe do kendonin himnin e flamurit shqiptar, e do perkraheshin nga tifozat kuq e zi dhe nga te gjithe shqiptaret anembane rruzullit tokesor.

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Per futboll te mire, edhe pse une personalisht ne kete kampionat deri tani kam pa pak ndeshje ku eshte treguar futboll teper cilesor, sigurisht se mund te simpatizojme edhe me skuadra tjera.
  Per mua ishte futboll shume here me shume cilesor ai ne ndeshjen France - Zvicer

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Niko_ pėr postimin:

  drague (26-06-2014)

 18. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Ceni-1 Lexo Postimin
  Se treti , Kosova tashme ka kombtare , dhe me lejimin e FiFAS per zhvillimin e ndeshjeve per eliminatore te Evropes dhe Botes , keta djelmoshat kosovare qe po tregojne sukses ne bote , do te vine dhe do ta bejne kombtaren e Kosoves !

  Sa per informacionin tuaj , ne ne Kosove jemi te gjithe per Svicrren ne kete kombtare , sepse nga 10 lojtaret e zvicrres , gjysma e tyre jane kosovare . Juve po ja lejme ate Canen , boll e keni edhe me mentalitet ju perngjane !
  C'ka po thu bre Cen? Vertet je kaq naiv sa te besosh se kta lapangjozet do luajne per kombetaren e Kosoves?
  Une e kam perkrahur formimin e skuadres kombetare te Kosoves, sepse i duhet vendit per arsye politike, por kam frike se se shpejti do te shohim ndonje lojetar qe do ta kete mbiemrin me prapashtesen "VIC" ne kombetaren kosovare dhe sa per Lorik Canen, une do doja te kishim nja 10 djem si Loriku ne kombetaren e Shqiperise, sepse ne shqiptaret kemi mentalitet shqiptari....

 19. #58
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Niko_ Lexo Postimin
  Amerika aty ka qene dhe nuk ka qene kurre e mbuluar!
  Kur nuk thua asgje,vlen ajo thenia " Na paske zbuluar Ameriken" !
  Gjithmone ka patur jenicere dhe mercenare shqiptare qe jane munduar te arrijne sukses per te huajt dhe ky xhest nuk i nderon.
  I nderon,nuk i nderon - keta 5 te Zvicrres nuk i fshehin emrat dhe mbiemrat,deklarohen Shqiptar.E jo si ata te dy-grekoqirisit - i linduri ne paralagjet e Tiranes deklarohet Grek - Kone helladogrekoqirisi dhe ai tjetri rezervist....une nuk i perkrah per zgjedhjen e tyre por ka nje dallim.

  Leri keto ,tema eshte per Grupin E dhe per ecurine e ndeshjeve.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 20. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  I nderon,nuk i nderon - keta 5 te Zvicrres nuk i fshehin emrat dhe mbiemrat,deklarohen Shqiptar.E jo si ata te dy-grekoqirisit - i linduri ne paralagjet e Tiranes deklarohet Grek - Kone helladogrekoqirisi dhe ai tjetri rezervist....une nuk i perkrah per zgjedhjen e tyre por ka nje dallim.

  Leri keto ,tema eshte per Grupin E dhe per ecurine e ndeshjeve.
  1) Nuk i nderon qė ē'ke me tė, madje nuk mė pėlqen fare kur kanė surrat dhe tallen duke bėrė deklarata tė tilla ''pėrshėndetėse''.

  2) Nuk e kuptoj se pse po na pėrmend kėtu tani ata qė luajnė pėr Greqinė. Edhe ata jeniēerė tė shitur janė!

 21. #60
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI E: Zvicėr, Ekuador, Francė, Honduras

  Citim Postuar mė parė nga Niko_ Lexo Postimin
  1) Nuk i nderon qė ē'ke me tė, madje nuk mė pėlqen fare kur kanė surrat dhe tallen duke bėrė deklarata tė tilla ''pėrshėndetėse''.
  O @Niko_ ,nuk jam duke thene qe i nderon pjesmarrja e tyre ne kombetaren zvicrrane.Cdo shqiptar duhet ta prezentoj sportin,kulturen e kombit te tij...por keto gjera jane thene,e sterthene mijra here dhe eshte bere monotoni...hapa nje teme ne vehte dhe atje bisedo me ata qe shprehin deshiren per gjera te tilla.
  2) Nuk e kuptoj se pse po na pėrmend kėtu tani ata qė luajnė pėr Greqinė. Edhe ata jeniēerė tė shitur janė!
  Ore,ata dy te Greqise (Kone dhe ai rezervisti tjetri) i kane nderruarr edhe emrat dhe mbiemrat dhe kur i pyesin gazetaret direkt e mohojne etnine e tyre.Kjo eshte shume me e turpshme se sa pjesmarrja e shqiptareve te Kosoves dhe Maqedonise ne kombetaren e Zvicrres.

  P.S: Perndryshe edhe Skenderbeu ishte Jenicer
  Rri qetė dhe fol Shqip !

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •