Close

Rezultati i Sondazhit: Cilėt janė dy kombėtaret qė do t'a kalojnė grupin?

Votues
11. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Kolumbi

  8 72.73%
 • Greqi

  3 27.27%
 • Bregu i Fildishtė

  6 54.55%
 • Japoni

  5 45.45%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 54
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  GRUPI C: Kualifikohen Kolumbia dhe Greqia

  Kalendari i ndeshjeve nė grupin C:

  • Cilėt janė dy kombėtaret qė do t'a kalojnė grupin?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 09-12-2013 mė 20:55

 2. #2
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Mendoj qe do te kalojne Kolumbia dhe Japonia. Kolumbia ka nje mori talentesh ne ekip, ndersa Japonia ka ndertuar nje ekip solid gjate ketyre viteve dhe me nje trajner Italian si Zach, mendoj se kane elementet e duhur per te kaluar kete grup.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Per mua grupi me i mire ... 4 ekipe nga 4 kontinente te ndryshme,secila me stilin e tyre specifik dhe me gjasa reale te kalojne grupin.
  Favorit pa dyshim eshte Kolumbija ,ndersa bejme tifo qe Bregu (jo Majlinda Bregu haha) te kaloje grupin.
  Me gjithe shpirtin kunder Greqise.

  1.Kolumbija
  2.Bregu i Fildishte
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  greqi dhe bregu i flidishte mendojne kalojne grupin
  japonezet do ngasin si kuajt po sbesoj se kane TRU per te marre rezultate
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2011
  Postime
  239
  Faleminderit
  6
  11 falenderime nė 8 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Besoj ne ket grup gjithe Shqiptaret do jemi me Kolumbianet. Shtetet tona prodhojne a transportojne te njejtat produkte . Jepi Colombia !

 6. #6
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  greqi dhe bregu i flidishte mendojne kalojne grupin
  japonezet do ngasin si kuajt po sbesoj se kane TRU per te marre rezultate
  Ku di me lujt futboll greku perballe amerikano-latineve. Greku mbyllet ne mbrotje me ekipet europiane, qe i kushtojne rendesine me te madhe taktikes, po me amerikano-latinet greku behet fertele saqe as 2 her nuk e shef topin me sy. Une mendoj se Kolumbia ka per ta shkermoq grekun keqaz ndersa vendi i dyte do diskutohet mes Japonise dhe Bregut te Fildishte.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Grup shume i ekujlibruar dhe te gjitha ekipet kane shanse te barabarta per te kaluar.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Greket kane dy avantazhe :1) Mbrojtja e tyre eshte relativisht e mire si dhe e forte. 2) Nqs gjejne ndojne rast te mire gjat ndonji sulmi e shenojne gol eshte e veshtire per kundershtarin te permbys rezultatin. Dy disavantazhet jane : 1) Mund te hutohen shum lehte duke humbasur perqendrimin. 2) Nuk investojne aq ne sulme por preferojne ta ngrine ndeshjen.

 9. #9
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Perdundon 3-0 ne favor te Kolumbise ndeshja e pare e grupit C, Kolumbi - Greqi. Greku e pati shume te veshtire perballe Kolumbise qe zhvilloi nje ndeshje mjaft te mire. Me kte fitore Kolumbia hedh nje hap te sigurte per me tej.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  me sa pashe greket do e mbyllin me 0 pik kete botrorin
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Kolumbija mundi Bregun e Fildishte,ne nje ndeshje me dy pjese te ndryshme.Ne te I-ren monotoni ndersa ne te dyten futboll cilesor nga te dyja palet.Dem qe humbi kombetarja e guximshme e Bregut.
  Bregu mbetet ne loje ende,por duhet frikesuar nga antifutbolli i grekeve.  Kolumbi - Bregu i Fildishte 2:1
  Rodriguez,Quintero / Gervinho

  1.Kolumbi 6
  2. Bregu F. 3
  3. Japoni 0
  4.Greqi 0
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 12. #12
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Keta Greket vetem futboll qe nuk luajne !!! LOL

  P.S Karagunis ne loje apo e ngaterroj une me ndonje tjeter ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Keta Greket vetem futboll qe nuk luajne !!! LOL

  P.S Karagunis ne loje apo e ngaterroj une me ndonje tjeter ?
  po re,

  guna e zeze ne loje....

  ja te shohim panajotisin,

  greqiris puris
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #14
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Xhuxho,i shef keta skuthat helene ? Rrine 10 minuta ne mbrojtje,derisa del topi ne fundore pas nja 7 kornesh te Japonise,gjuan topin portjeri deri te zona Japonise...dhe rrine u perplasin topin neper kembe Japonezeve pastaj te marin korne ,te rrine larg portes tyre !
  Ja tani paten rast. Ca skuthash
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  po e shof po e shof,

  po toca, tu e pa qe albitri i myt me kartona, shkojne bejne faulle koti.

  po edhe japonia dobet,

  dy ekipet me te dobta te botrorit japonia me greqine per mu jane.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #16
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Eshte dhe Bregu...kane percarje etnike mes tyre...ose mosperputhje karakteri !!!
  lol
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Gati ne cdo ndeshje te KB bien 3+ gola,dhe ne keto kushte Greqia ende nuk ka shenuar asnje gol>Deri me tani 160 minuta loje te Greqise,0 gola 1 rast i krijuar ...ptuhhhhh
  Sonte Greqija,ndersa neser Ekuator - Hondurasi,te shtunen Bosnja - Nigeria,te dielen Korea - Algjeria (mega ndeshje na presin haha) ...
  Le te mbarojne me keto ndeshje ne grupe dhe te hiqen keto ekipe ala Greqija dhe Kamerun etj...

  Hajde Japoni,futjani nje gol grekoqireve...!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 19-06-2014 mė 20:31
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  mire bregu i lanes,...lol

  se ka lojtare klasi, si jahja turja dhe droga e base.///lol
  po kto nreqiu dhe xhapani, shiko sa dobet po lujn...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #19
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Si ndeshje lagjesh kjo !
  Edhe ta mendosh...kacidhjaris katsuranis kamasutras ka dal me koqinos
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: GRUPI C: Kolumbi, Greqi, Bregu i Fildishtė, Japoni

  Greqia nese nuk humb ne kete ndeshje ka shansa te behet kampion...
  Keshtu kane luajtur edhe kur e fituan Kampionatin Evropian.

  0:1kunder Frances
  0:1 kunder kunder Cekise (Silver Goal)
  0:1 kunder Portugalise

  Ne fazen e grupeve:
  1:2 kunder Portugalise
  1:1 me Spanjes
  2:1 per Rusine
  4 pike
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 19-06-2014 mė 20:57

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •