Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Ok mora shkas ng tema e mepershme dhe me lindi nje pyetje tjeter. Cfare bazash fizike, biologjike, evoluative, fetare, ka" fakti" qe ne nje cift te dashuruar marrezisht qe zoti apo natyra i ka bekuar te gjejne njeri-tjetrin dhe te jetojne dashurine e njeri-tjetrit. pikerishisht kur gjithcka shkon mbrekulli vdekja tinezare vjen dhe njerin prej tyre e rremben?
  A ka ndonje dukuri fizike ne kete mes (fusha e energjise apo ku di une cfare)
  Nga ana fetare (mos valle zoti behet xheloz )

  Apo ndonje shpegim tjeter qe ju mendoni se ndikon ne kete ndarje te befte?


  Ju ftoj ne nje diskutim te gjere dhe te thelle???
  failure is not an option!

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar DEA27 pėr postimin:

  tetovarja87 (01-12-2013)

 3. #2
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  Ok mora shkas ng tema e mepershme dhe me lindi nje pyetje tjeter. Cfare bazash fizike, biologjike, evoluative, fetare, ka" fakti" qe ne nje cift te dashuruar marrezisht qe zoti apo natyra i ka bekuar te gjejne njeri-tjetrin dhe te jetojne dashurine e njeri-tjetrit. pikerishisht kur gjithcka shkon mbrekulli vdekja tinezare vjen dhe njerin prej tyre e rremben?
  A ka ndonje dukuri fizike ne kete mes (fusha e energjise apo ku di une cfare)
  Nga ana fetare (mos valle zoti behet xheloz )

  Apo ndonje shpegim tjeter qe ju mendoni se ndikon ne kete ndarje te befte?


  Ju ftoj ne nje diskutim te gjere dhe te thelle???
  Me pelqen kjo tema...

  nuk kam asnje spjegim,vetem doja te them se keshtu kam pasur prinderit,babi iku me pare e pas 4 vitesh dhe Nena...

  Di vetem te theme,se nuk duhet te duash dikend me shume ama shume zemer,dhe eshte fakt se ne njerzit gjithnje qe leshojm zemer per dike apo dicka e humbim ate,kjo ndodhe edhe ne gjera te vogla,p.sh e keni verejt nese e pelqen nje bluze qe ke e pelqen shume,do te ndodhe ose do te griset ose do ta humbasesh (ps/ mua me ka ndodhure)
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Nuk besoj se u ndodh vetem cifteve qe duhen shume, por vetem atehere na bene pershtypje me shume. Atehere na dhimbsen me shume. Pra ne zgjedhim ti kushtojme vemendje me shume vdekjes se nje personi qe kemi patur respekt, simpati, duke 'injoruar' vdekjen e dikujt tjeter qe nuk kemi krijuar ndonje pershtypje, apo nuk e njohim, nuk kemi dijeni per lidhjen e tij/-saj.
  Feelings change - memories don't.

 5. #4
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Te ishte keshtu sdo duheshin njerezit lol, vdekja sben dallim sa shume e do njeri tjetrin.


  Pa lidhje

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Plaku me kostum pėr postimin:

  ane (01-12-2013)

 7. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Nuk besoj se u ndodh vetem cifteve qe duhen shume, por vetem atehere na bene pershtypje me shume. Atehere na dhimbsen me shume. Pra ne zgjedhim ti kushtojme vemendje me shume vdekjes se nje personi qe kemi patur respekt, simpati, duke 'injoruar' vdekjen e dikujt tjeter qe nuk kemi krijuar ndonje pershtypje, apo nuk e njohim, nuk kemi dijeni per lidhjen e tij/-saj.
  Shume e vertete !

 8. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Citim Postuar mė parė nga cfaretarinkemo? Lexo Postimin
  Te ishte keshtu sdo duheshin njerezit lol, vdekja sben dallim sa shume e do njeri tjetrin.


  Pa lidhje
  Nga sot sdo ta dua burrin tim dhe do i sugjeroj edhe burrit tim te mos me don me

 9. #7
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Ca o kjo pyetje nonsense kshu? I bie ne qe jena gjalle nuk duhemi aq shume ??!! Kot sa rrojme ne. lol Pyetje me pa lidhje skisha lexu deri me sot!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-10-2007
  Vendndodhja
  ne absurdin koordinativ
  Postime
  77
  Faleminderit
  27
  19 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Fjala besoj eshte per cifte te reja qe perjetojne kulmin e dashurise sepse dashuria si vijimesi tere jeten,ajo dashuria puro, deri kur Zoti i ndan, eshte nje ideal, mistifikim i realiteti, ose nje dukuri teper, teper e rralle.Dhe nqs eshte fjala per ciftet e reja, e vetmja pergjigje mbetet xhelozia e Zotit.Prandaj profilaksia me e mire eshte ateizmi Nuk ka ndonje statistike nese kjo ndodh me dendur tek ciftet e reja, ne fazen e dashurise shperthyese .Bie ne sy dhe ben pershtypje pikerisht sepse jane te dashuruar.Por dashuria kjo eshte, na i ben jeten me te lehte, me te bukur por vdekjen nuk e parandalon dot.

 11. #9
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Kjo pyetja duhet ta kete marre spunton nga ghost movie.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #10
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Citim Postuar mė parė nga FREUD Lexo Postimin
  Fjala besoj eshte per cifte te reja qe perjetojne kulmin e dashurise sepse dashuria si vijimesi tere jeten,ajo dashuria puro, deri kur Zoti i ndan, eshte nje ideal, mistifikim i realiteti, ose nje dukuri teper, teper e rralle.Dhe nqs eshte fjala per ciftet e reja, e vetmja pergjigje mbetet xhelozia e Zotit.Prandaj profilaksia me e mire eshte ateizmi Nuk ka ndonje statistike nese kjo ndodh me dendur tek ciftet e reja, ne fazen e dashurise shperthyese .Bie ne sy dhe ben pershtypje pikerisht sepse jane te dashuruar.Por dashuria kjo eshte, na i ben jeten me te lehte, me te bukur por vdekjen nuk e parandalon dot.
  po marrim ciftet e reja atehere, i bie qe te gjithe ne nje menyre apo tjeter kane dashuruar kane qene ne ate piken e kulmit , prekur, shijuar e perjetuar. Pse nuk thoni ju do ishte bere nami ketu ne toke. Zoti do i ish marrosur nga zhelozia, do kish hedhur ndonje grusht ne toke, do na kish tronditur, do na kish shokuar, do na kish bere te ndjenim gjithe ate anger. Ke ndjere gje ti si termet meqe ra fjala? lol.

  Ose ose mbase njeriu nga dhimbja, qan, therret, i drejtohet qiellit lart- Perse, perse mua, pse ma mori dashurine time. Ndjehet i pafuqishem dhe do te blame dike, lets blame god! Fati fati i keq, ske cben.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-10-2007
  Vendndodhja
  ne absurdin koordinativ
  Postime
  77
  Faleminderit
  27
  19 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  "Ke ndjere gje ti si termet meqe ra fjala? lol. "

  Tornado kam perjetuar, termet jo

 14. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Perse nje cift qe duhen shume gjithmone njeri prej tyre vdekja e rremben????

  Ata jane ne lufte, dashuri-dhembje, apo vlera Jing(kafshim me ndjenje) dhe ndodh qe e teprojne ne dashuri.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •