Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete
  Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me veteGJIROKASTER-Nj autobus me 30 fmij grek t sportit t karates sht kthyer pas n Greqi, pr shkak se pala shqiptare n pikn kufitare t Kakavijs bllokoi 10 prej tyre pr arsye dokumentacioni.

  Disa sportist grek q udhtonin me autobus n drejtim t Shqipris jan bllokuar n pikn kufitare t Kakavijs nga policia shqiptare me pretendimin se nuk kan mjete identifikimi me vete.

  Presidenti i Federats Shqiptare t Taekwondo-s bn me dije se t bllokuar n pikn kufitare nga pala shqiptare jan 25 sportist t moshs 6-12 vje.

  Po qndrojn t bllokuar rreth 5 or n pikn e kufitare t Kakavijs. Sportistt jan fmij grek, kan ndeshje n Durrs. Policia na thot se nuk kan pasaporta, por fmijt kan karta identiteti dhe certifikata. Plot 130 vet kan kaluar kufirin, t tjert u bllokuan , tha per News24, Fatmir Bardhoci, Presidenti i Federats Shqiptare t Taekwondo-s.

  Por, Drejtoria e Policis s Qarkut, Gjirokastr sqaron se me autobusin udhetonin 30 persona, ku mes tyre, 8 sportiste dhe 2 shoqerues te sportisteve te mitur tyre nuk kan asnj mjet identifikimi dhe pr kt arsye nuk sht lejuar kalimi n tokn shqiptare.
  Dy shoqrues dhe tet sportistt nuk kishin asnj dokumentacion me vete. N zbatim t ligjit, pr t dhjet personat nuk u lejua kalimi n Shqipri. Nuk sht bllokuar nj autobus, miqt e tyre u lejuan, por vetm 10 personat pa mjete identifikimi u ndaluan, sqaroi pr News24 dhe BalkanWeb, Drejtoria e Policis s Qarkut t Gjirokastrs.

  Si pasoj autobusi me 30 fmijt grek, sportist t karates sht kthyer pas n Greqi. Sipas shoqruesve t fmijve, kompeticioni krkonte gjith ekipin n trsi ndaj u detyruan t kthehen te 30 sportistet pas.

  Sportistt grek do t merrnin pjes n aktivitetin q pritet t mbahet nesr n Durrs me rastin e festave t 28-29 Nntorit.

  (d.b/BalkanWeb)
  http://www.balkanweb.com/kryesore/1/...te-161301.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  mire ua bene se jane agjente greeke

  hahahaha


  ps. hajde shtet hajde
  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
  Antarsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Citim Postuar m par nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
  mire ua bene se jane agjente greeke

  hahahaha


  ps. hajde shtet hajde
  C'ka eshte shteti,edhe kufiri per ty??
  HAN,e mur blloqesh me xhama lart qe te ndan me komshine??

  Pallavra pafund.

  Normale kur mungon dokumentacioni duhet kthimi!

 4. Anetart m posht kan falenderuar Gentian_gr pr postimin:

  Foleja_ (01-12-2013)

 5. #4
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Nese nuk jane te pajisur me dokumenta sduhet te kalojne. Eshte shume e thjeshte nderkohe qe keta tellallet e partise ne pushtet e paraqisin si nje arritje te madhe. Eshte dicka mese normale qe do e bente cdokush.
  Provoni ijer te shkoni per Greqi pa dokumentacionin e duhur dhe do shihni ne ju lejne apo jo.
  Kane te drejte se u duket sikur po shkojne per vorioepir e prandaj nuk pajisen me dokumenta.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Meriamun pr postimin:

  Gentian_gr (01-12-2013)

 7. #5

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Cdo aktivitet te pikave kufitare do ta sjellim ne forum?

 8. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  838

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  shume mire jua kane bere,greku i qelbur me pashaport vellai dhe nuk e lane se nuk kishte certifikat ,rraca me e poshter qe na ka rene per komshinj

 9. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Shife kur t'ja fuse greku nje fshese...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 10. #8

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Po ikin vete njerzit, skane ca fshese te fusin...ta fusin ne B*** fshesen se dhe pak e do fillojne te vijne imigrant te ne.

 11. #9
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Bamba,
  Do vinin tek ne kur ishim me mir se Gjermania.... tashi nuk vin ma, se jena si me keq se Avganistani...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 12. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Shife kur t'ja fuse greku nje fshese...
  Qa fshese mer skru, ner?

  Te mp-ve?  Kan ik vet si nga ngreqija, ashtu dhe nga talja, se ska mo pare.

  P.s

  Ajo qe ka blere nga ky lajm eshte qe eshte Hera e dyte, qe shqipot I mbyllin doganen nrekut, kur ky ndalojne shqipot pa te drejte.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #11
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,226

  Pr: Kakavij, bllokohen disa sportist grek, policia: Nuk kan dokumentet me vete

  Sa mire ia kane bere, eshte koha te provojne shijen e ilacit vet sepse sa here i mbushet mendja ia bejne shqiptarve. Prisnin nena me foshnje edhe te moshuar te semur me dite te tera edhe askujt nuk i behej vone.
  I LOVE GOD

  j&g

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •