Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Te drejtat autorit per te qen shqiptar, si duket i mbajn te krishteret.

  Ata vendosin se kush eshte shqiptar dhe kush jo !

  Me shami ? - S'je shqiptare (shih nene terezen)… >>> aaaa jo !!! MOS PREK NENE TEREZEN O TALIBAN !!!!!

  A e kan realizuar keta super-moderatoret qe 90% e popullit shqiptar, mbi rruzullin tokesor i takojn besimit ISLAM ?!

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Dokumentar shqiptaro/maqedonasish qe flasin pak shqipe te cale.
  Ato nuk jane shqiptare Shqiperie.maybe Tropojane,ka mundesi
  tropojane te ardhur qe ne kohen e zogut ne amerike
  Shqiptaret femrat nuk mbajne shami ne koke.Edhe ato qe
  kane hyre 20 vjetet e fundit ne amerike nga dibra kukesi tropoja nuk mbajne shami ne koke.
  Ka mundesi qe keto ,familjet e tyrene dokumentar kane ardhur ne Amerike
  ne kohen e para luftes se 2te dhe u ka ngjitur si zakon shamia ne koke.
  Flasin edhe malazes,maqedonas ne interviste ato nuk jane shqiptare.
  Dokumentari eshte nje mess me maqedonas malazes qe flasinpak shqip.Varja
  jo shqiptare te vertete.nuk jane shqiptare te vertete.
  Si ka mundesi o betowen ?! Si ka mundesi kjo qe paska shpetuar me shami !
  Un kam menduar se vetem neper manastire i gjejm keto me mbulesa, por paskan arritur edhe ne Amerik heeeej,.. ! Shko be vetvrasje vella, keshtu s'jetohet !

 3. #23
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Prapambetja,mentaliteti mesjetar,i fiseve
  perceve, shamive,dybekut,pulave dhe
  derrave dhe derjanasit brenda ne shtepi lol
  shqipja me theks te bastarduar
  jane problemet tuaja,jo te mijat.
  Derjanasi eshte problem juaj dhe jo imi,lol
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga TilVolioR Lexo Postimin
  A mund te me shpjegoj dikush pse ato gocat edhe grate Shqiptare jane te veshur si talebane ? Me ato qe une di Shqiptaret jane nga Europa jo nga Azia.
  Jane nga malesia asandaj.

 5. #25
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
  Te drejtat autorit per te qen shqiptar, si duket i mbajn te krishteret.

  Ata vendosin se kush eshte shqiptar dhe kush jo !

  Me shami ? - S'je shqiptare (shih nene terezen)… >>> aaaa jo !!! MOS PREK NENE TEREZEN O TALIBAN !!!!!

  A e kan realizuar keta super-moderatoret qe 90% e popullit shqiptar, mbi rruzullin tokesor i takojn besimit ISLAM ?!
  Jeni ju qe jetoni si tufe talibanesh
  Shko ne you tube moron dhe shikoji kushurinjte e tu
  Me lope dele derra dhi pula,qe kane shami ne koke si turqit e vjeter,Jetojne si ato ne Afganistan.Pakistan,Liban Irak.
  Dhe ti e kusherinjte e tu si glasa e pulave ne youtube hyni ne forum dhe mbani fjalime per Europen.Ju jetoni si ne Afganistan dhe shqipja juaj eshte skrewed up...
  Ju s'jeni pjese e Europes,nuki perkisni Europes,jeni mish i huaj dhe duhet te deportoheni ne Afganistan dhe Irak .Keni ngecur ne zakone dhe praktika patriakale
  te 1400-es, lek-lesh dukagjiniste vari leshiste.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  ben7,

  permbaje icik veten,

  ska lezet te shash me kete fjalor.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #27
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime nė 135 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Une kujtoja se shtiret por ky qenka me tamam
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  ben7,

  permbaje icik veten,

  ska lezet te shash me kete fjalor.

  mire e ka beni ... po ku ta kuptoni juve .

  Kurre do zgjoheni atehere do jete teper vone . Por nejse

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  mire e ka beni ... po ku ta kuptoni juve .

  Kurre do zgjoheni atehere do jete teper vone . Por nejse
  LOL,

  ata jetojne ne amerike, mok ki merak,

  une jetoj ne shqiperi,

  po cti bejme xhanulles ne ktu.

  p.s

  ben7 ka nevoje per ca frena dore, se ato automatiket si punojne mire

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Albanian Americans Documentary

  Citim Postuar mė parė nga TilVolioR Lexo Postimin
  A mund te me shpjegoj dikush pse ato gocat edhe grate Shqiptare jane te veshur si talebane ? Me ato qe une di Shqiptaret jane nga Europa jo nga Azia.
  Realizimi i ketij dokumentari eshte krijuar nga
  Executive Producer
  Nasuhi Yurt

  Graphic Designer
  Ayhan Cebe

  Camera
  Ersin Yilmaz
  Erman Uysal

  Technikal Supervisor
  Okray Sirrik

  Te gjithe emrat jane turke. Eshte fakt i njohur se shumica e emigranteve ne amerike jane ortodokse
  me pas katolike dhe ne fund jane myslymanet. Dhe nga myslymanet qe jane ketu as 5% e tyre nuk vishen keshtu.
  por dikush ka dashe te nxjerre kete pjese ne pah pasi kisha dhe kryqe kane plot amerikanet.
  ebru.tv/#about eshte nje stacion kabllor dhe qe merret me "diverse communities" dmth me komunitetet jo race e bardhe dhe jo kristiane.

  normale qe edhe keta njerez ekzistojne nuk ua mohon njeri te drejten. rrofshin dhe mire qofshin.

  por nuk besoj se eshte detyra e shqiptareve te rregullojne figuren dhe imazhin e islamit ne bote.

  dhe mbi te gjitha arsyeja pse shqiptaret myslymane dhe shqiptaret e krishtere kalojne ne harmoni
  eshte nje arritje shqiptare jo arritje fetare

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •