Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2013
  Postime
  2

  Question a lexoni seri te librave apo vetem libra ne vetvete

  seri te librave jane harry potter
  the mortal instruments
  twilight saga
  the hunger games etj

  seri te librave e quajme disa libra me te njejten histori psh duhet ta lexoni librin e pare pastaj te dytin e te tretin ne menyre qe te kuptoni historine pra historia vazhdon ne me shume se nje liber
  THANKS

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: a lexoni seri te librave apo vetem libra ne vetvete

  po sigurisht me ka qelluar te lexoj.kshu sic e ke shpjeguar ti serine e librave mund te permend ketu disa.

  Konti Monte Kristos(4 vellime)
  Te mjeret(3)
  Saga e Forsajteve(3 ose 4)
  ky Grey i famshem (3)
  Burra qe urrejne grate me dy vellimet pasuese.
  Nje tregjedi amerikane(2 vellime dikur)
  Dombi dhe i biri(2 vellime dikur)
  E kuqja dhe e zeza(2)
  ETJ ETJ
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: a lexoni seri te librave apo vetem libra ne vetvete

  Po cukun dhe gekun?

  Lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4

  Pėr: a lexoni seri te librave apo vetem libra ne vetvete

  Harry Potter 1,2,3,4,5,6,7 (italisht)
  Silmarillion, Hobbit, Mbreti i Unazave (italisht)
  Fshati midis ujerave (nese mund te quhet seri pasi qe eshte me te njejtin titull i ndare ne tri pjese)
  Keti me kujtohen per momentin.
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: a lexoni seri te librave apo vetem libra ne vetvete

  Bleva sot ne panair,

  Kujtimet e casanoves, 1,2

  Botuesi tha qe do nxjerre edhe 3 dhe 4.

  P.s prude sa libra bleve?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •