Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,103
  Postimet n Bllog
  15

  Tom Doshi rebelohet ndaj Rams: Po mbron biznesment e djatht

  Tom Doshi rebelohet ndaj Rams: Po mbron biznesment e djatht

  Emri: tom-doshi-deputeti-ps-e1297087105451.jpg

Shikime: 668

Madhsia: 17.2 KB
  Deputeti i PS-se, Tom Doshi ka akuzuar kryeministrin Rama dhe ministrat se jan duke mbshtetur biznesment e PD-s. Gjate debatit te djeshm n mbledhjen e tom-doshi-deputeti-ps-e1297087105451grupit te PS-se Doshi ka thn se se qeveria eshte duke mbrojtur Zamir Manen.

  Ne duhet me ia tregu shqiptarve kush sht dhe se do t anulojm t gjitha koncesionet. Ne e dim mir kush i ka marr koncesionet. I ka marr Zamir Mane. Qeveria po e mbron Zamir Manen, nuk po i bie- ka thn Doshi, shkruan sot Panorama.

  Duke reaguar pas tij, Rama ka deklaruar se gjithccka e thn n fushat do t zbatohet. Por kto nuk po bhen pr nj arsye, kemi rrzuar nj pjes t konsiderueshme t marrveshjeve dhe t koncesioneve q jan br, dhe po merremi me studimin, por, nga ana tjetr, nuk mund ti pasurojm sepse jan shuma marramendse q mund t ikin nga Arbitrazhi- ka thn Rama.

  MAPO

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,103
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Tom Doshi rebelohet ndaj Rams: Po mbron biznesment e djatht

  Zbardhet debati, Tom Doshi: Qeveria mbron Zamir Manen, Rama: S’i rrzojm dot q sot koncesionet

  “Panorama” zbardh diskutimet me dyer te mbyllura n Grupin e PS para votimit t Bashkim Dedjes n Kuvend.

  Brae: Nuk votoj nj gjykats q ka ndar para, Kryeministri: Do votojm pro se kemi presion nga BE.

  Deputeti i PS-s akuzon Kryeministrin dhe ministrat se mbshtesin biznesment e PD-s.

  Rama: S’i rrzojm dot koncesionet q sot, humbim miliona n gjyq.

  Zbardhen debatet me dyer t mbyllura t zhvilluara n mbledhjen e Grupit Parlamentar t PS. Socialistt realizuan dje, disa minuta para se t votohej kandidatura e Bashkim Dedjes pr kryetar t Gjykats Kushtetuese, mbledhjen pr t vendosur rreth qndrimit q do t mbanin pr dekretin e Presidentit Nishani. Burime nga Grupi i PS-s zbardhn pr gazetn “Panorama” debatin e zhvilluar n salln e seancs plenare. Gjat ksaj mbledhjeje, q zgjati rreth 30 minuta, kryetari i Komisionit t Ekonomis, Erjon Brae, ka deklaruar votn kundr Bashkim Dedjes, duke thn se ky i fundit sht i prfshir n koncesionin e ngjyrosjes s karburanteve. Por debati ka vijuar m tej mes Kryeministrit Rama dhe deputetit t Shkodrs, Tom Doshi, pr emrimet q jan br n Tatime dhe Dogana, pr koncesionet dhe pr emrimet n Polici. Doshi ka krkuar nga qeveria q t mbaj premtimet dhe t zhbj monopolin e ngjyrosjes s karburanteve, pullave fiskale, Lotarin Kombtare dhe HEC-et. Ai akuzoi ministrat se po mbrojn biznesmen t caktuar, q sipas tij, po gzojn t njjtat koncesione si kur ishte PD-ja n pushtet. Por Rama ka debatuar me deputetin e Shkodrs duke thn se do gj do t bhet duke ndjekur nj strategji t caktuar dhe se po t prishen kontratat n mnyr t njanshme, ather qeveria rrezikon t humbas miliona n Gjykatn e Arbitrazhit. Po ashtu Rama ka krkuar nga deputett mbshtetje pr ministrat dhe ka shpjeguar pse PD duhet t votoj pro kandidaturs s Dedjes.

  Debati n mbledhjen e Grupit t PS
  Gramoz Rui: shtja e kryetarit t Gjykats Kushtetuese duhej shqyrtuar n mbledhjen e Grupit. Votimi sipas Rregullores sht nominal pr t’i dhn mbshtetjen, ndaj dhe kjo ishte arsyeja e ksaj mbledhjeje. Dakord?
  Ben Blushi: Si do votojm? Pro apo kundr?
  Bashkim Fino: Do t japim argumente?
  Erjon Brae: Pr shtjen e ngjyrosjes s karburanteve, q ne si Grup Parlamentar kemi kontestuar, un kam 4-5 muaj q merrem me kt shtje dhe m rezultojn dy gjra. N gjykat jan ndar para dhe ky zotria me kt shtje ka gnjyer dhe ka investuar karriern nprmjet ksaj shtjeje.

  (Debatin e plote e lexoni ne numrin e sotem print te gazetes Panorama)

  FATION BINJAKU

  Panorama

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •