Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol
  54 tweet
  Flash, Lajmi i Fundit, Sport e Mrkur, 30 Tetor, 2013 | 16:24 pm

  Kombetarja e femrave gjate shenimit te nje goli
  Kombtarja jon e femrave ka shnuarin golin e par dhe ka arritur po fitoren e par n eliminatoret e Grupit 5 pr Botrorin 2015″. Goli i Velajt, shnuar n minutn e 51-t, ka vendosur fatin e ktij derbi ballkanik mes fqinjsh, t luajtur n Niko Dovana.

  Esht zhvilluar nj loj prgjithsisht emocionuese, me sulme e kundrsulme, edhe pse rrjedhshmria e qartsia taktike i ka penguar vajzat e t dyja skuadrave t kompletojn nj performanc vrtet pozitive. Ajo q ka m tepr rndsi ka t bj me faktin se femrat tona kuqezi kan marr tri pikt e para n kt fushat kualifikuese, pas humbjeve t psuara m par me Norvegjin dhe Holandn.

  Kombetarja jone eshe ne nje grup me Norvegjin, Holandn, Belgjikn, Portugalin dhe Greqin. Shqipri-Greqi 1-0
  Goli: Velaj 51′
  SHQIPERIA: Gjyli, Proto, Rrahmani, Govori, Gjini, Serenaj, Morina, Luta, Velaj, Robeli, Berisha (Jashari 77′).
  Trajner: Altin Rraklli
  GREQIA: Apostolaki, Kakambouki, Adamaki (Kollia 88′), Sidira, Chatzigiannidou, A.Papadopoulou (Lymperakaki 79′), Michalakidi (Vlasiadou 59′), V.Kydonaki, Mitkou, Kongouli, Panteliadou. Trajner: Vangelis Koutsakis
  Karton t verdh: Berisha 45′, Morina 45+1′, Govori 90+2′ / A.Papadopoulou 45+1′, Sidira 63′, Vlasiadou 83′, Adamaki 85′

  Per me shume n: http://www.panorama-sport.com

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  Bravo, good job!
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  ca eshtre kjo good job?,...lol

  se mos e marrin per noj job tjeter shqipot

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime n 13 postime

  Pr: Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  Ngjan (per pak metra) me golin e Sokol Kushtes ndaj Partizonit te Serbiankes.......po desh kjo nusja mund te luaj edhe me Manchester United F.C......
  Faleminderit gocave dhe shum mire ua kan bo atyne suflaqegreqerve.
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  Shqipri-Greqi, shoqrohen tifozt kuqezi, shpalosn flamurin e UK-s

  Shqipri-Greqi, shoqrohen tifozt kuqezi, shpalosn flamurin e UK-sDURRES - Shpalosin flamurin e UK-s n stadium gjat ndeshjes s kombtares s femrave m Greqin, shoqrohen n polici 2 prej tifozve Kuq e Zi. Ngjarja sht shnuar gjat ndeshjes s sotme n stadiumin e Durrsit Niko Dovana rreth minuts s 15, ku nj grup tifozsh kan shpalosur flamurin e UK-s si dhe kan br thirrje pr bashkim t Kosovs me Shqiprin.

  Menjher kan ndrhyr forcat e policis, duke shoqruar dy prej tifozve n komisariat. Pas disa minutash me insistimin dhe t tifozve t tjer, policia ka liruar dy personat e shoqruar.

  Kt veprim policia e Durrsit e ka justifikuar me argumentin se thirrjet nacionaliste n ndeshje jan t patolerueshme, pasi rrezikohet gjobitja e fushs. Ndrkaq, n nj komunikim pr News24, tifozt Kuq e Zi kan dnuar kt veprim t policis, pasi sipas tyre ata nuk kishin qllim tjetr vese t festonin me simbole q prfaqsojn Kosovn dhe Shqiprin.

  (er.nu/news24/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/metropol/26...s--156281.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #6
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: Femrat kuqezi mundin Greqin me nj supergol

  Bravo i qofte Kombtares te femrave qe kan vesh pantallona
  sa per Kombtaren e burrave duhet ti blejm ndonje citjane me ne krye canen
  Partizoni

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •