Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3

Tema: Kater vargje

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Kater vargje


  Mos jemi peng tek marrėzitė?
  Copė – copė ky Vend nga ēmenduritė…
  Shqiponjėn pyes - Simbolin tim
  Pse ke dy kokė?.. Vall’ ėsht’ mallkim!

 2. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Agim Doēi pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Agim Metbala (29-10-2013),Brisil (28-11-2013),loneeagle (29-10-2013)

 3. #2
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: kATER VARGJE......

  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin

  Mos jemi peng tek marrėzitė?
  Copė – copė ky Vend nga ēmenduritė…
  Shqiponjėn pyes - Simbolin tim
  Pse ke dy kokė?.. Vall’ ėsht’ mallkim!

  Mallkim eshte te mos kesh koke fare,
  edhe te ngelesh ne mjerim,
  por Shqipes sone gjynahqare
  Zoti do t'i dergoje shpetim
  nga kta kasape shka-grekovare
  qe qeverite mprehur i mbajne
  shpejt do vij dita.. ke per te pare
  hakun e Shqipes do ta lajne..
  What goes around---comes around

 4. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Sorkadhe_Kelcyre pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Agim Metbala (29-10-2013),dobri (28-11-2013),loneeagle (29-10-2013)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Kater vargje

  Ne jemi Komb shumė Liridashės
  Dėshmojnė gjith shekujt qė kanė kaluar.
  Nė zjarre luftrash, jemi pėrflakur
  Dhe padyshim kemi dėshtuar(!)…


  Perandoritė na kishin frikėn
  Nga Roma e Lashtė, gjer nė Bizant.
  Nė kohėt moderne, veē Amerikėn
  E dinim Mik – Interesant…

  Por ja qė vitet shum shpejt kaluan
  Nga Amerika, si Aleat
  Dhe kosovarėt Lirinė fituan
  Endrrat u zgjuan dhe hodhėn shtat.

  Tashti na doli njė Lajm Absurd
  Pėr asgjėsimin e Lėndėve Kimike(?)
  Unė s’e kuptoj, ndoshta ėshtė “Grusht”
  Tė realizojmė Shqipėrin Ethnike…!

  Po ku ėshtė parė, ku ėshtė dėgjuar?!
  Ta bėjmė Atdheun si “poligon”.
  Ndoshta jam “****”, s’e kam kuptuar
  A ka llogjikė nė Washington?!...

  E ēuditėrisht mė erdh nė mėndje
  Se ē’tha Fan Noli, dikur, pa frikė
  “Nėnė Shqipėri – tė ardhmen tėnde
  E ke tė sigurt nė Amerikė!...”

  Vall kanė harruar, Djemt e Shqiponjės?
  Pandehin Detin, qė bėhet Kos?...
  Madje as Krishti si Mbret i Botės
  Ka frikė nga Qirje Janullatos?!...

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Doēi pėr postimin:

  _MALSORI_ (08-11-2013)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •