Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 265 prej 265
 1. #261
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Antarsuar
  23-01-2009
  Postime
  152
  Faleminderit
  3
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Prvoja dhe prshtypjet e forumistve n Kanada

  Mund te aplikosh si rezident i perhershem dhe te duhet te permbushesh disa pika sepse ka nje sistem pikash qe ty te bejne preferencial dhe keto jan:
  -shkolla e larte
  -mastera,phd
  -anglishtja ne nivel te larte
  -eksperienca e punes,vitet e punes ne profesion
  -mosha
  etj
  ...dhe duhet te kesh gjithashtu nje far buxheti $ , aplikimi per person kushton diku tek $550 kanadez me duket s'jam shume e sigurte, gjithsesi nese do te te ndihmoj me aplikimin je e mirepritur te me shkruash perseri, kuptohet falas se mos mendon se po bej bisnes lol...
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 2. 2 antart m posht falenderuan luleshtrydhe pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Ani1234 (01-07-2016),Reni (01-07-2016)

 3. #262
  i/e regjistruar Maska e Reni
  Antarsuar
  24-07-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Mosha
  37
  Postime
  30
  Faleminderit
  3
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Prvoja dhe prshtypjet e forumistve n Kanada

  me Express Entry e kane shkurtuar pak kohen e pritjes por e kane bere pak me te veshtire dhe sa vjen dhe i rritin piket e anglishtes, pasi ajo eshte nje nga kriteret kryesore...
  Zemra eshte e vetmja pasuri qe nuk blihet e as shitet por vetem dhurohet!!!

 4. Anetart m posht kan falenderuar Reni pr postimin:

  Ani1234 (01-07-2016)

 5. #263
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2016
  Postime
  7
  Faleminderit
  3
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Prvoja dhe prshtypjet e forumistve n Kanada

  Po kete menyre e di. Por me duket shume rruge e gjate

  Por avokate dhe info qe kam lexuar vete tek CIC tregojne se ne Kanada mund te ikesh dhe me shkolle. Mund te marresh dhe bashkeshorten me vete.
  Ju lutem, nese ka ketu ndonje te me tregoje se si eshte te ikesh ne Kanada me shkolle dhe me pas te aplikosh per resident.

  Ju lutem te me ndihmoje dikush me ndonje info


  Faleminderit

 6. #264
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Antarsuar
  23-01-2009
  Postime
  152
  Faleminderit
  3
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Prvoja dhe prshtypjet e forumistve n Kanada

  Lexo postimin #259 dhe i ke aty format qe duhet te plotesosh per student,se sa kushtojne e te gjitha. Nese e ke fjalen se si mumd te kthehesh nga leje studenti ne qendrim te perhershem atehere duhet te gjesh nje sponsor qe te ofron pune dhe ai aplikon per ty, me thuaj nese te duhen ato forma,por gjithsesi edhe sponsori i di sepse ai duhet te jet nga nje kompani adekuate qe merret me keto pun sepse pa u punesuar te gjith shtetasin kanadez ske shanse me gjet pune. atje se nuk e lejon as zyra e emigracionit dicka te till, pra puna qe kompania ofron duhet te qendroje per te pakten 1 vit ne dispozicion me pas te kerkohet penetor jasht Kanadas. Kompanite qe mund te te ofrojne kontrata te tilla punesimi jan enkas te rregjistruara per kete pune, pra adekuate jo kompani te zakonshme se nuk e kan ato mundesine te fillojne procedurat e emigrimit per ju edhe nese ju gjendeni brenda Kanadas.
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 7. Anetart m posht kan falenderuar luleshtrydhe pr postimin:

  Ani1234 (02-07-2016)

 8. #265
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2016
  Postime
  7
  Faleminderit
  3
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Prvoja dhe prshtypjet e forumistve n Kanada

  Po pra. Kjo me step pak te vij me shkolla. Frika qe me kthejne. Avokatja ma beri shume te lehte. Sa mbaron shkollen me tha pajisesh me leje pune te hapur. Dhe me pas aplikon per resident.
  Ngado te rrotullohem tek aplikimi do te perfundoj.

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Tema t Ngjashme

 1. Toronto
  Nga shoku_sar n forumin Shqipe n Kanada
  Prgjigje: 526
  Postimi i Fundit: 20-11-2012, 12:03
 2. Tahir Veliu interviste per gazeten Intervista e Emigrantit
  Nga Tahir_Veliu n forumin Shqipe n Kanada
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 03:59
 3. Eksperiencat e jets s emigrantve n Kanada
  Nga OltiNushaj n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2005, 10:20
 4. Gjuha e Ortodoksis n Shqip
  Nga Sokrat K. Dhima n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 19-07-2004, 05:23
 5. Ulet numri i pikve t pranimit pr n Kanada
  Nga Henri n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 22-10-2003, 01:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •