Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 186
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Or funderrine ben dot debat pa i bere gjerat personale, apo nuk e ke ate kapacitet? C'fare lloj funderrine ndjene nevojen te beje ofendime personale ne debat? C'fare lloj mostrash nuk kane edukaten bazike akademike. Je plere!

  C'fare lloj pseudofilozofi idiote eshte kjo ke shkruar? Kjo nuk kuptohet, dhe qartesia eshte gjeja me e vlefshme ne argument! Mundet te shprehesh me qarte? Argumenti jot eshte 1) se homoseksualet bejne seks me zoren e trashe dhe zora e trashe eshte per funksion tjeter e jo seks? Plus 2) seksi eshte per riprothim e jo per kenaqesi?

  1) Po seksi anal midis heteroseksualeve eshte aq imoral sa seksi anal midis homoseksualeve? Po seksi oral eshte kaq imoral? Fundja goja eshte per te ngrene e jo per te bere seks? Po masturbimi eshte kaq imoral? Dora eshte per pune e jo per seks. Po kur njerzit vene veth ne vesh jane kaq imoral? Veshi eshte per te degjuar e jo per te mbajtur vethe. Kush je ti ti thuash te tjereve se c'fare do te bejen me pjeset e trupit te tyre? C'fare lloj manjaku kontrolli do ti kontrolloje te tjereve se si e perdorin trupin e vete per te plotesuar deshirat e veta? Pra lejohet vetem seksi vaginal dhe te tjerat jane te papranueshme? C'fare te drejte ke ti si individ ti thuash nejrezve se c'fare te bejne me pjeset e trupit te vete?

  2) Ti thua se seksi duhet te behet per riprodhim e jo per kenaqesi? Po qe se nje cift heteroseksual nuk duan femije, nga te cilet ka shume, por bejen seks jane aq imoral sa homoseksualet? Po qe se nje cift bene aq kalamaj sa donin dhe nuk duan me por vazhdojne te bjene seks, jane aq imoral sa homoseksualet? Po birth control eshte imoral. Nuk ka ne natyre gjera te tilla, jane artificiale dhe nuk kryejne "funksionin e seksist". Jane keto imorale? Sa here bejne njerzit seks per riprodhim e sa here bejne seks per kenaqesi?

  Pse beson se ti ke te drejte ti ndalosh dy njerez te bejen c'fare te duan me nejri tjetrin kur kane mirekutpim? Ku eshte kufiri i ketij imponimi, do i diktosh c'fare te hane? Si te vishen? Me ke te shoqerohen? Me te dashurohen?
  Mjeranit i eren syte kur i thua mjeran.....un nuk te shava as nuk te ofendova for duke paraqitur nje fakt, fakt i cili ty te nxorri nga hici e te udhohoqi ne hic. Nje hic qe me fjale te bukura dhe kult-homo baze perdridhet me shprehje bombastike.
  Dy veta kur kane mirkuptim mund te bejne c'te duan me njeri tjetrin kur sjellja personale dhe shoqerore e tyre eshte ne mardhenie dhe e udhehequr me principet, moralin dhe kushtetuten e vendit....por eshte kryekeput e pershtire kur dikush i indinjuar me krijesen/vetveten e tij kerkon ta ndryshoje ate dhe kjo quhet semundje psiqike/fizike, nje difekt ne funksionin e dhuruar ne embrion, nje revolucion ndervedi qe kerkon nje cperfytyrim i dickaje te lindur qe ska force qe e ndryshon dhe klasa juaj difektoze me cdo mjet e duke perdorur c'do lloj antishkence perdridhet rreth nje difekti dhe mjerrueshem nuk e pranojne ate......JENI ME DIFEKT DHE QE TE JENI MIRE ME VETVETEN DUHET TIA THONI NJERI TJETERIT E JO TE BENI KARNAVALE ME JETEN TUAJ SEPSE TE PRIRUR PER FANFARE JU NUK E MBYLLNI DIFEKTIN BRENDA SHTEPISE SUAJ POR DONI QE I GJITHE QYTETI TA MARRE VESHT E TJU JAPE EDHE TE DREJTE.....SIPAS JUSH JU JENI NORMALE E TE TJERET ME DIFEKT.....Sipas llogjikes qe ju shpalosni per ju nuk ka problem ne qofte se para nje femije ti dhe "partneri" do te beni orgji dhe "seks oral, anal", nuk ka rendesi qe do te perhapni semundje nga me shpifaraket e me te rezikshmet, nuk ka rendesi se shkoni neper kinema e bezdisni njerezit per pak extaze gojore, nuk ka problem sipas jush dhe eshte krejt normale qe disa prej jush abuzoni kur prekni organet gjenitale duke u munduar gjoja te jepni apo merrni pak epsh rrugesh, kur abuzoni me femije te vegjel sepse nuk mund ti kontrolloni veset e difektet tuaja, nuk ka problem qe GJNERATA E KRIJUARA PREJ EGOIZMIT SHPIFARAK TE FARES TUAJ JANE TE DESTINUAR PER SHKATERRIM E ZHDUKJE......ky nuk eshte vetem mendimi im por i sterprovuar nder humnera shoqerore miliona vjecare qe iu ka lene ne harrese e si shembull i keq i nje difekti qe riperseritet e do venitet. Un nuk do te bej debat me ty e me sojin tend.....ju jeni difektoze te pelqen apo jo ky eshte nje fakt dhe ska operacion plastik qe i ndryshon seksin apo menyren se si, ku dhe me c'mjete e forma e kerkon kenaqsine seksuale ose prodhimin e kenaqsise.
  Thellesisht ndiej keqardhje per ju dhe besoj te te kem ndihmuar deri diku qe kur ta shohesh veten ne pasqyre kur shenderrohesh ne nje seks tjeter apo kur kenaqsite i kerkon aty ku s'duhet ta kuptosh difektin dhe ndofta thelle ne mendjen tende shkendia elektrike do te godase pjesen difektoze per nje rikuperim te veshteire por te nevojshem.
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan cool_shqype pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Gentian_gr (24-10-2013),Pirate of Love (26-10-2013)

 3. #42
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Cool shqype, dole jashte kontrolli dhe ti. Na vrave syte me gjithe ato fjale dhe pershkrime te detajuara.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #43
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Ky "argument" eshte i mbushur me strawmans, evasions, association fallacy, dhe ad hominems! Keshtu lloj funderrinash prodhon edukimi i dobet, qe thyejne rregullat bazike te arsyetimit! Ky "argument" e tregon shume mire aftesine tende dhe fuqine e pozicionit tend ideologjik. Kur nuk do debat eshte shume kollaj te rrish jashte temes per debat! Eshte qesharake te futesh ne teme per debat e te thuash se nuk do debat, kur eshte shume kollaj te mos hysh brenda qe ne fillim.

  PS njerzit qe bejne seks oral ose anal jane shumica keshtu qe problemin e ke me shoqerine jo vetem me homot! Funderrinat qe jane drejt zhdukjes jane control freaks qe duan ti kontrollojne jeten e seksit te tjereve. Keta tallen nga shoqeria dhe do te tallen me shume ne te ardhmen, vetem me Talibanet mundet te ndihen rrehat keta dordoleca!

  Citim Postuar mė parė nga cool_shqype Lexo Postimin
  Mjeranit i eren syte kur i thua mjeran.....un nuk te shava as nuk te ofendova for duke paraqitur nje fakt, fakt i cili ty te nxorri nga hici e te udhohoqi ne hic. Nje hic qe me fjale te bukura dhe kult-homo baze perdridhet me shprehje bombastike.
  Dy veta kur kane mirkuptim mund te bejne c'te duan me njeri tjetrin kur sjellja personale dhe shoqerore e tyre eshte ne mardhenie dhe e udhehequr me principet, moralin dhe kushtetuten e vendit....por eshte kryekeput e pershtire kur dikush i indinjuar me krijesen/vetveten e tij kerkon ta ndryshoje ate dhe kjo quhet semundje psiqike/fizike, nje difekt ne funksionin e dhuruar ne embrion, nje revolucion ndervedi qe kerkon nje cperfytyrim i dickaje te lindur qe ska force qe e ndryshon dhe klasa juaj difektoze me cdo mjet e duke perdorur c'do lloj antishkence perdridhet rreth nje difekti dhe mjerrueshem nuk e pranojne ate......JENI ME DIFEKT DHE QE TE JENI MIRE ME VETVETEN DUHET TIA THONI NJERI TJETERIT E JO TE BENI KARNAVALE ME JETEN TUAJ SEPSE TE PRIRUR PER FANFARE JU NUK E MBYLLNI DIFEKTIN BRENDA SHTEPISE SUAJ POR DONI QE I GJITHE QYTETI TA MARRE VESHT E TJU JAPE EDHE TE DREJTE.....SIPAS JUSH JU JENI NORMALE E TE TJERET ME DIFEKT.....Sipas llogjikes qe ju shpalosni per ju nuk ka problem ne qofte se para nje femije ti dhe "partneri" do te beni orgji dhe "seks oral, anal", nuk ka rendesi qe do te perhapni semundje nga me shpifaraket e me te rezikshmet, nuk ka rendesi se shkoni neper kinema e bezdisni njerezit per pak extaze gojore, nuk ka problem sipas jush dhe eshte krejt normale qe disa prej jush abuzoni kur prekni organet gjenitale duke u munduar gjoja te jepni apo merrni pak epsh rrugesh, kur abuzoni me femije te vegjel sepse nuk mund ti kontrolloni veset e difektet tuaja, nuk ka problem qe GJNERATA E KRIJUARA PREJ EGOIZMIT SHPIFARAK TE FARES TUAJ JANE TE DESTINUAR PER SHKATERRIM E ZHDUKJE......ky nuk eshte vetem mendimi im por i sterprovuar nder humnera shoqerore miliona vjecare qe iu ka lene ne harrese e si shembull i keq i nje difekti qe riperseritet e do venitet. Un nuk do te bej debat me ty e me sojin tend.....ju jeni difektoze te pelqen apo jo ky eshte nje fakt dhe ska operacion plastik qe i ndryshon seksin apo menyren se si, ku dhe me c'mjete e forma e kerkon kenaqsine seksuale ose prodhimin e kenaqsise.
  Thellesisht ndiej keqardhje per ju dhe besoj te te kem ndihmuar deri diku qe kur ta shohesh veten ne pasqyre kur shenderrohesh ne nje seks tjeter apo kur kenaqsite i kerkon aty ku s'duhet ta kuptosh difektin dhe ndofta thelle ne mendjen tende shkendia elektrike do te godase pjesen difektoze per nje rikuperim te veshteire por te nevojshem.
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 5. #44
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Ka pasur disa keqkuptime ketu edhe se nuk duhet te kete. Keshtu qe po e sqaroje punen.

  KJO TEME ESHTE PER DEBAT! NQS NUK DONI TE BENI DEBAT DHE MBRONI POCICIONIN TUAJ, RRINI JASHTE TEMES! NUK DUA TA PERSERIS PRAP KETE!
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 6. #45
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  tani new fashion eshte sex me kafsh,nga te te gjitha llojet,po lexoi ne gjermani po hapen lokacione u po performohet sex i till,me preferenc kafshe.
  prit tani paradat e tyre se kan te drejt te sex me kafsh,dhe te kerkojn te drejtat te martohen me to,cak sigurisht do avancojn duan edhe pseudonjerin si femije te perbashket.
  kan te drejten pse jo...ca thua ti hof,ke noj kundershtim????
  mos fillo dicka si keqtrajtim kafshesh se nuk kan goje te thuan se nuk po ju pelqen..

  lum ju per menderin tuaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 24-10-2013 mė 17:28

 7. #46
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Eshte non sequitur te beshe hamendim qe pranimi i homoseksualizmit do te sjelli pranimin e bestiality. Te thuash se nuk ndalohet se nuk flasin qe te ankohen eshte appeal to ignorance! Po te drejtat e kafsheve jane arsyeja kryesre pse nuk duhet lejuar!

  Pse nuk u pergjgije? Avoiding the issue? Ka mundesi te besh me pak fallacies ne te ardhment? Apo eshte shume e veshtire?

  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  tani new fashon eshte sex me kafsh,nga te te gjitha llojet,po lexoi ne gjermani po hapen lokacione u po performohet sex i till,me preferenc kafshe.
  prit tani paradat e tyre se kan te drejt te sex me kafsh,dhe te kerkojn te drejtat te martohen me to,cak sigurisht do avancojn duan edhe pseudonjerin si femije te perbashket.
  kan te drejten pse jo...ca thua ti hof,ke noj kundershtim????
  mos fillo dicka si keqtrajtim kafshesh se nuk kan goje te thuan se nuk po ju pelqen..

  lum ju per menderin tuaj
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 8. #47
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  degjo cmendia asnjehere nuk fillon e tera,por kshu nga pak nga pak,sot kjo ,neser ajo,pasneser ajo tjetra ..

  hof,ty te beft mire menyra jote,ne nuk jemi aq avangard sa ju,na ler te jetojm ne kete konzervatorizmin tone,jete ne nje shoqeri ne zgjedhje heteroseksuale ashtu si eshte krijuar njerzimi qe ne fillesat e saj

  hajt rruga e mbar,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 24-10-2013 mė 17:58

 9. #48
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Ky "argument" eshte i mbushur me strawmans, evasions, association fallacy, dhe ad hominems! Keshtu lloj funderrinash prodhon edukimi i dobet, qe thyejne rregullat bazike te arsyetimit! Ky "argument" e tregon shume mire aftesine tende dhe fuqine e pozicionit tend ideologjik. Kur nuk do debat eshte shume kollaj te rrish jashte temes per debat! Eshte qesharake te futesh ne teme per debat e te thuash se nuk do debat, kur eshte shume kollaj te mos hysh brenda qe ne fillim.

  PS njerzit qe bejne seks oral ose anal jane shumica keshtu qe problemin e ke me shoqerine jo vetem me homot! Funderrinat qe jane drejt zhdukjes jane control freaks qe duan ti kontrollojne jeten e seksit te tjereve. Keta tallen nga shoqeria dhe do te tallen me shume ne te ardhmen, vetem me Talibanet mundet te ndihen rrehat keta dordoleca!
  Ca llogjike torreje, po do me tregu qe di fjale ne gjuhe te tjera edhe mendon se te rregullojne difektin ????
  O torre bere nje pyetje..... citoj "Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?" the as te shava por po them mendimin tim i indinjuar me mentalitetin e mendimit tend...pranoje apo jo.....o i share por ti me homokundrasulm pushterine qe po tregon dhe medemek forcen e vullnetit te peshtire do me na mush menjen qe torret dhe torricat jane qenie normale dhe ec e merrni shembull ......o mjere prinderit qe te kane.....un nuk te gjykova si njeri por te gjykova dhe me prova per cilesine dhe menyren qe ti pretendon se homot nuk na paskan te keqia ne menyren dhe shijen e tyre seksuale,se nuk ka te keqia....ti numerova disa dhe perseri thyeve leven "bazike" (perdor me mire fjalen baze torre) te imagjinates difektoze se pervec mashkullit e femres na paska edhe seksi i ri i homove.....
  kishte nje lajm ne web ku 1ri kishte bere seks me 1000 makina kurse per ty nuk do me vinte keq ne do te beje seks me nje kaktus
  ky eshte specia jote
  http://www.mirror.co.uk/news/weird-n...rs-now-2356854
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 10. #49
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  hof. Me disa shkembime qe kam pasur ketu kam vene re se ka shume homofob. Nje nga gjerat qe vura re eshte se me shume nga ata qe bisedova ishin shume te papjekur dhe me intelekt shume te ulet. Per shembull kur i pyesja te shpjegonin pozicionin e tyre ne kete ceshtje, nuk jepnin shpjegime po fillonin me idiotlliqe imature dhe i benin gjerat personale. Kjo teme eshte hapur per te bere debat rreth moralit te homoseksualizmit, prandaj eshte tek seksioni i filozofise dhe sociologjise. Per ju qe mendoni se homoseksualizmi eshte gabim, ku qendron gabimi? C'fare eshte e keqja?

  Po qe se do silleni si kalamaj apo si imbecil qe nuk formojne dot argument me te thjeshte ju kerkoj te rrini jasht temes! Kjo teme eshte per debat serioz.

  Une nuk e konsideroj imoral, se dy njerez te rritur mundet te bejne c'fare lloj seksi te duan. Dy (ose me shume) njerez te rritur bene nje gje me mirekuptim te cilen e pelqyen. Njerzit e tjere qe nuk morren pjese nuk kane te drejte ti nderhyne ne jeten private njerezve qe respektojne deshirat e te tjereve dhe i bejne veprat me mirekutim kur te tjere marrin pjese. Kur nuk te ndikon nje aksion dhe ata qe ndikohen e bejne me deshire nuk ke te drejte te nderhysh. Ata qe nderhyjne jane imoral dhe po qe se bejne nderhyrje mjaft te bedisshme duhen denuar ligjerisht.
  Bashkohem me Albon ne piken ku ai te ben pyetjen ty si ne vijim. ALBO .Pyetja qe une do te te beja ty dhe atyre qe mendojne si ty eshte: Cfare ju shtyn te besoni se homoseksualizmi eshte dicka "e mire" per shoqerine?.
  Ndersa une do ju pergjigjesha kesaj teme sipas imazhit qe ju keni ne profilin tuaj,por po i vej kapak kesaj duke ju pyetur sa e rendesishme eshte per ju homoseksualizmi dhe sa pran dhe pro jeni ju ne keto zakone kafsherore,nese per ty ska rendesi morali pse u dashka te pyeses apo te hapesh tema te kesaj natyre,dhe pyetja ime per ju eshte sa e keni kuptuar qe Tema juaj me foton e profilit tuaj kan shum domethenje,mund edhe te jua spjegoj arsyen ,Qeni ska moral dhe si kafshe nuk karakterizohet ndryshej veē se kafshe po kete ngjashmeri ka edhe Homoseksualizmi sepse as keta skan moral,ne si qenje njerzore e kemi quajtur kurven kurv per te njejten arsye qe skarakterizohet si njeri me moral dhe karakter njerzor.
  Pyetja juaj Ku qendron e keqja e homoseksualizmit,edhe kete jua them une e keqja eshte qe zoti sduhej te lejoj te jetojne as te lindin te pa moralshem.pyetja juaj per mua krahasohet duke ju pyetur ju pse nuk jetoni ne Aher me derra me lop me viēa me qej etj etj;zoti e ka nda tmiren nga e keqja dhe kush e njef tmiren njef edhe te keqen,ne tekundert ngelet Berr thoshta baba im past drit .

 11. #50
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  28
  46 falenderime nė 36 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Jam kurioz, e ke aftesine te kuptosh pyetjet? Ku qendron e keqja e homoseksualizmit? Ti je dakord qe homoseksualet te burgosen per 5 vjete se thone se jane homo? Po te ishte ligji ne doren tende, do ta rrisje denimin me shume se 5 vjete per ata qe thone se jane homo?
  ndoshta jo edhe aq aftesine sa te kuptoj pyetjen por si duket perfundimin, ti qenke by...**** me sa duket nga ato qe shpalos Ku qendron e keqja ? po mbase eshte jotja, shqyeje sa te mundesh, vetem jo pastaj ti kerkosh shtetit te te mbuloje shpenzimet e sherimit kur te vizitoje tetoja AID-sja, nga Addis Ababa

  Mire ua bene shteti rus, jo 5 vite, por davaj, davaj grahu edhe internoj ne Siberi tu ngrish ne akull by... edhe ashtu te shqyer cope-cope !
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 12. #51
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Disa ketu me verte qe qenkan homophobic . Mesa kuptova une ai po mundohet ta analizoi si fenomen. Ska asgje te keqe. Fundja ato egzistojne, kane egzistuar sa vete njerzimi, dhe do egzistojne.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #52
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Kjo eshte thjeste slipery slope fallacy. Kur kemi principe te morale te palevizsshme nuk mundet te tolerohen gjerat e padrejta sado kohe te kete. Gjerat qe bejne dem nuk do te tolerohen. Homoseksualet nuk po kerkojne ti heqin te drejtat heteroseksualeve apo ti bien meqafe ne ndonje menyre, nuk e di se c'fare do te thuash me fjaline e fundit.

  tungi

  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  degjo cmendia asnjehere nuk fillon e tera,por kshu nga pak nga pak,sot kjo ,neser ajo,pasneser ajo tjetra ..

  hof,ty te beft mire menyra jote,ne nuk jemi aq avangard sa ju,na ler te jetojm ne kete konzervatorizmin tone,jete ne nje shoqeri ne zgjedhje heteroseksuale ashtu si eshte krijuar njerzimi qe ne fillesat e saj

  hajt rruga e mbar,
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 14. #53
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Imbecil, llogjiken nuk e shpika une, e zbuloi dhe themeloi gjithe ajka e enjerzimit per mijera vjete. Ti vazhdon te refuzosh llogjiken me idiotlliqe. Mjere kjo toke qe te mban, dhe mjere etnija ime qe te ka. Me keshtu lloj mostrash te del nami neper bote! Njeri qe nuk ka edukaten bazike te beje debat, po fillon me ofendime. Vazhdon me gabime ne arsyetimin me te thjeshte edhe kur tu terhoq vemendja. Je funderrine!

  Citim Postuar mė parė nga cool_shqype Lexo Postimin
  Ca llogjike torreje, po do me tregu qe di fjale ne gjuhe te tjera edhe mendon se te rregullojne difektin ????
  O torre bere nje pyetje..... citoj "Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?" the as te shava por po them mendimin tim i indinjuar me mentalitetin e mendimit tend...pranoje apo jo.....o i share por ti me homokundrasulm pushterine qe po tregon dhe medemek forcen e vullnetit te peshtire do me na mush menjen qe torret dhe torricat jane qenie normale dhe ec e merrni shembull ......o mjere prinderit qe te kane.....un nuk te gjykova si njeri por te gjykova dhe me prova per cilesine dhe menyren qe ti pretendon se homot nuk na paskan te keqia ne menyren dhe shijen e tyre seksuale,se nuk ka te keqia....ti numerova disa dhe perseri thyeve leven "bazike" (perdor me mire fjalen baze torre) te imagjinates difektoze se pervec mashkullit e femres na paska edhe seksi i ri i homove.....
  kishte nje lajm ne web ku 1ri kishte bere seks me 1000 makina kurse per ty nuk do me vinte keq ne do te beje seks me nje kaktus
  ky eshte specia jote
  http://www.mirror.co.uk/news/weird-n...rs-now-2356854
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 15. #54
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Or posaqi e ndyre, per cfare u fute ketu morr hale? Meso te sillesh dhe meso edukaten bazike akademike. Me keshtu lloj funerrinash qe nuk bejne dot debat si mundet te kemi reputacion te respektueshem si etni? Plere!

  HIV shperndahet nga njerzit qe bejne seks pa mbrojte, jo nga homoseksualet, edhe se homoseksualet (meshkuj) mundet te kene perqindje te larte nga ata qe bejne seks pa mbrojtje. Por konceptet jane komplet te ndara keshtu qe po qe se e ke hallin tek HIV mundet te kerkoje masa per njerzit qe bejne seks pa mbrojtje jo per homoseksualet spcifikisht. Por edhe kjo nuk lejohet, c'do person ka rrezikun e vete dhe mundet te zgjedhi per vete. Sejcili te mbroje veten dhe eshte i mbrojtur shume mire. Por me verte tek HIV e ke hallin? Po qe se u shpik kura per te gjitha semundjet qe transmetohen seksualisht, nuk do kishte me gje te keqe homoseksualizmi (sipas teje)?

  Citim Postuar mė parė nga Pirate of Love Lexo Postimin
  ndoshta jo edhe aq aftesine sa te kuptoj pyetjen por si duket perfundimin, ti qenke by...**** me sa duket nga ato qe shpalos Ku qendron e keqja ? po mbase eshte jotja, shqyeje sa te mundesh, vetem jo pastaj ti kerkosh shtetit te te mbuloje shpenzimet e sherimit kur te vizitoje tetoja AID-sja, nga Addis Ababa

  Mire ua bene shteti rus, jo 5 vite, por davaj, davaj grahu edhe internoj ne Siberi tu ngrish ne akull by... edhe ashtu te shqyer cope-cope !
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 16. #55
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Homoseksualizmi nuk eshte i mire. Homoseksualizmi nuk eshte i keq! Homoseksualizmi eshte neutral. Poashtu edhe heteroseksualizmi. Kjo eshte per te drejtat e individit jo per shoqerine. Po qe se homoseksualizmi nuk do te lejohesh do te ishte gje shume e keqe per shoqerine. Kjo lloj tiranie do te ishte monstruozitet, edhe eshte monstruozitet ne shuem vende. Ne vendet Islamike eshte e denushme me vdekje. E mbaj mend shume mire qe para disa vjetesh ne Iran u varen dy adoleshent 15 vjec se zgjodhen te benin seks me mirekuptim, me njeri tjetrin, aksion i cili nuk ndikonte nejri tjeter! Kjo eshte monstruozitet. Edhe ne vende ku ekzistojne ndeshkime me te lehta jane vende te padrejta!Njerzit qe bejne nje gje me njeri tjetrin me mirekuptim nuk kane bere krim! Krimi kerkon viktime! Pa viktime nuk ka krim! Ata qe denojne njerzit per gjera qe nuk jane krime jane te padrejte dhe meritojne ndeshkim!

  Ti nuk dhe arsye, thjeshte bere ad hominems si keta te tjeret. Ti poashtu si keta je hale, Ju vleni me pak se mu.ti. Me mire te kesh nje mu.t te madh afer se sa tju kesh juve. Ju jeni horra qe nuk beni dot debat, se nuk e keni ate edukate, dhe kur del nje njeri inteligjent te bej debat e sulmoni se e kuptoni sa te ulet jeni. Te ishit si qenet ju ku ta gjeje por jeni shume me ulet! Sot takova nej me te cilin loza dhe i tteguam affection njeri tjetrit, dhe c'fare me vajti ne mende eshte se me ulet jeni ju mu.terit se kjo qenje sweet.

  Ju horrat, nuk keni nder. Jeni te felliqur.

  Kush eshte zoti dhe kur te tha se eshte e keqe homoseksualizmi? Por kure kote perendi kerkuan gjenocide e masakra ishin morale? Po kur kerkuan vrasjen e foshnjeve ishin moral?

  Funderrine!


  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  Bashkohem me Albon ne piken ku ai te ben pyetjen ty si ne vijim. ALBO .Pyetja qe une do te te beja ty dhe atyre qe mendojne si ty eshte: Cfare ju shtyn te besoni se homoseksualizmi eshte dicka "e mire" per shoqerine?.
  Ndersa une do ju pergjigjesha kesaj teme sipas imazhit qe ju keni ne profilin tuaj,por po i vej kapak kesaj duke ju pyetur sa e rendesishme eshte per ju homoseksualizmi dhe sa pran dhe pro jeni ju ne keto zakone kafsherore,nese per ty ska rendesi morali pse u dashka te pyeses apo te hapesh tema te kesaj natyre,dhe pyetja ime per ju eshte sa e keni kuptuar qe Tema juaj me foton e profilit tuaj kan shum domethenje,mund edhe te jua spjegoj arsyen ,Qeni ska moral dhe si kafshe nuk karakterizohet ndryshej veē se kafshe po kete ngjashmeri ka edhe Homoseksualizmi sepse as keta skan moral,ne si qenje njerzore e kemi quajtur kurven kurv per te njejten arsye qe skarakterizohet si njeri me moral dhe karakter njerzor.
  Pyetja juaj Ku qendron e keqja e homoseksualizmit,edhe kete jua them une e keqja eshte qe zoti sduhej te lejoj te jetojne as te lindin te pa moralshem.pyetja juaj per mua krahasohet duke ju pyetur ju pse nuk jetoni ne Aher me derra me lop me viēa me qej etj etj;zoti e ka nda tmiren nga e keqja dhe kush e njef tmiren njef edhe te keqen,ne tekundert ngelet Berr thoshta baba im past drit .
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 17. #56
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Kjo ndodh se nje njeri po mundohet te debatoje lireshem per nje fenomen ne shoqeri. C'fare lloj funderrine nuk ben dot debat por ndjen nevojen te ofendoje. Edhe shume nga keta horra kane qene jashte shtetit e duhet te dine me mire. Merre me mend te dali nje person homoseksual haptazi ne Shqiperi c'do te ndodhi? Edhe kur ka njerez qe jane kunder ketyre plerave, rrine urte se nuk guxim te ngrihen per gjene qe e dine se eshte e drejte. Keshtu dominojne shtete keta talibane, dhe njerzit moderate, frikacake, nuk e kundershtojne padrejtesine! Duke biseduar me keshtu soji me eshte neveritur etnija ime. C'fare do ndjenje patriotizmi mundet te ndjeja po shkrin shume shpejte kur shoh keto padrejtesira monstruoze dhe asnjeri nuk ngrihet per drejtesi, por vetem per interesin e vete! Jemi rrace pa fisnikeri, pa nder,e pa moral. Jemi horra!

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Disa ketu me verte qe qenkan homophobic . Mesa kuptova une ai po mundohet ta analizoi si fenomen. Ska asgje te keqe. Fundja ato egzistojne, kane egzistuar sa vete njerzimi, dhe do egzistojne.
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 18. #57
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  po mundohem te te them se e ke te kot te na iluminosh me te mirat dhe perparsite e homoseksualizmit,ja ne konzervator se konzervator, jemi shtrenguar forte per kete heteroseksualizem dhe asesi te bejm hap ndryshe,kshu mos u lodh kot, merre jeten shtruar dhe take care

 19. #58
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Pse beni kaq gam gam ju homoseksualet
  Nuk rrini dot urte , ndiheni te kompleksuar ne vetvete prandaj kerkoni patjeter te na impononi mendimet tuaja

  Sa me shume te beni tellal aq me shume do shtohet homofobia
  Mendoj per te ardhmen e femijeve prandaj jam homofobe dha sa me shume te ekzpozoheni aq me keq behem...jashtu dhe boll se na e shpifet
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 20. #59
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  ky hof, si atqillja po mduket nga sharjet,...lol muzeqar..

  tani, me thone te drejten ky ja ka ndi lezetin hajdarit dhe do me shtu shoket e cetes.

  problemi eshte qe ju femrat duhet te ndiheni te rrezikuar nga ky lloj,

  se sic ka thone nji torre, bq plak:

  une sju kuptoj ju femrat, qe i beni naze hajdarit,...lol

  jo per gjo, po po fillun me kuptu meshkujt, sa i omel o hajdari, do ngeli pa gjo
  , e perfundoj ligjiraten torrja plak.

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 21. #60
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  ......po dihet puna se ku qendron kjo e keqe,

  Asnje njeri normal nuk do te munde te trajtoi kete qeshtje si diqka te natyrshme dhe te pajtohet me te. Per mendimin tim homoseksualizmi eshte nje problem, ne mes te semundjes (defekt hormonal apo psiqik) dhe degjenerimit, e cila nuk do te duhej te injorohej nga asnje shoqeri por te trajtohej si nje kategori e njerezve me te meta.

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar prishtina75 pėr postimin:

  ane (25-10-2013)

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •