Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 186
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2013
  Vendndodhja
  LIND DHE RRIT:Q,SHKODER
  Postime
  504
  Faleminderit
  40
  9 falenderime nė 9 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  NUK E LEJON LLOGJIKA NJI MARTES TE TILL .
  =*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=
  N'se bujku faren e mbjell mbi shkamb
  sa do qė ta ujķsin , nuk lindė fidan . ( bimė )
  s'ėshtė kriju kot mashkull e femna....,
  mashkull me mashkull , ėshtė jetė pa frena .
  2
  N'at'tokė kur mjellė e s'jep prodhim
  zvoglohet pasja t'ēon nė varfėnim.
  martesat " mashkull " n'se miratohen
  cenohet ligji ,t'ardhshmet errsohen .
  3
  N'Demokraci ka ligjė e rregull ,
  Ligji s'ėshtė terri , as'nuk ėshtė mjergull .
  ligji lejon t'mirat e hijėshme
  dhe , ndalon veprat , e pa llogjikshme .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bahri. : 23-10-2013 mė 18:49

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Bahri. pėr postimin:

  Norēa.li (24-10-2013)

 3. #22
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Besoj se me 'llogjike' do te thuash preferencat e tua. Po qe se e ke fjalen per llogjiken formale na jep argumentin e plote te bazuar ne llogjike.

  Per ju qe e keni problemin me prodhimin e pasardhesve, po qe se homot ishin te martuar me seksin opozite dhe benin femje (dhe jane prinder te mire) por ne te njejten kohe beinin seks me seksin e tyre do te ishte e pranueshme apo jo? Po shume heteroseksuale sot qe nuk duan femije dhe nuk bejne femije jane aq imoral sa homoseksualet? Po ata qe rrine gjithe jeten pa u ciftezuar jane njesoje si homoseksualet? UNe njoh shuem njerez qe nuk bejne femije, besoj se kjo eshte e vertete edhe per ju. I konideroni ata njesoje si homoseksualet? Po qe se jo pse na e sillni kete ceshtje gjithmone? Po te duash femiej bej femije, kush je ti ti thuash te tjereve te bejne femije kur nuk duan? Sipas jush duhet te kete ligj qe i detyron njerzit te bejne femije po qe se kane mundesi?  Citim Postuar mė parė nga Bahri. Lexo Postimin
  NUK E LEJON LLOGJIKA NJI MARTES TE TILL .
  =*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=
  N'se bujku faren e mbjell mbi shkamb
  sa do qė ta ujķsin , nuk lindė fidan . ( bimė )
  s'ėshtė kriju kot mashkull e femna....,
  mashkull me mashkull , ėshtė jetė pa frena .
  2
  N'at'tokė kur mjellė e s'jep prodhim
  zvoglohet pasja t'ēon nė varfėnim.
  martesat " mashkull " n'se miratohen
  cenohet ligji ,t'ardhshmet errsohen .
  3
  N'Demokraci ka ligjė e rregull ,
  Ligji s'ėshtė terri , as'nuk ėshtė mjergull .
  ligji lejon t'mirat e hijėshme
  dhe , ndalon veprat , e pa llogjikshme .
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar hof pėr postimin:

  Bahri. (25-10-2013)

 5. #23
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Edhe nje tjeter. Shume njerez bejne femije kur jane rreth 30. Po qe se disa kane marredhenje homoseksuale perpara se te bejne martese heteroseksuale dhe te bjene femije, jane keta me moral se njerzit qe jane gjithmone homoseksual (ne vepra) dhe nuk bejne femije?
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 6. #24
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Mos ndrysho postin te shtosh informacion se ka mudnesi mos ta shoh une. Gjykohen por ka kufinj kur gjykimi ndikon te tjeret. Ne nuk mundet ti them nje personi ti ke zgjedhur te punosh si arkitekt keshtu qe je njeri i ndyre! Zgjedhjet qe nuk bejne dem dhe behen me mirekutim duhen respektuar! Ne keto raste zgjedhja nuk eshte e keqe dhe zgjedhjet jo te keqija nuk meritojne ndeshkim.
  Ishte ne moment ai ndryshimi, por qe me mori me shume se c'duhet, ai klikimi ndrysho/dergo. (orar pune, na falet).

  Shif se ky diskutim ska te mbaruar, por thelbi esenca eshte kjo; njerezit krijuan zotin, per qellim qe t'u japi nje 'drejtim' nje path te drejte ne jete. Njerezit te 'besojne' ne dicka me fuqi te mbinatyrshme, qe te kene ate 'friken' pas cdo veprimi, apo pas cdo ideje te cmendur qe mund tu pershkroje trurin. Duhej se ndryshe njerezit do beheshin insane.Duhej nje far besimi qe shpirti i njeriut ka nevoje. Njerezit qe atehere krijuan nje kode jetik qe e barazuan me moral dhe cka eshte e drejte apo quhej e drejte. 'Zoti' krijoi njeriun (sipas fese, besimit), mashkull dhe femer per tu ciftezuar, prodhoje ne vazhdimesi, dhe per nevoja biologjike. Teori apo fenomene te tjera jane te papranueshme. Besimi, religion, feja jane aq te vjetra sa vete njerezimi , kete pune ka bere dhe ka per qellim deri ne fund(fundin se di askush). Ka predikuar aq forte sa eshte mjaft e veshtire qe njerezit te pranojne ndryshe apo te besojne ndryshe.Pike.

  E duke lexuar ketu komentet, shoh se dhe ti, menjehere irritohesh sapo te 'akuzojne' per homo.Nese e shef si zgjedhje e tyre, dicka personale, ske pse nxehesh apo del direkt ne sulm. Dhe ti vete tani me kete lloj mbrojte qe i ben vetes, thjesht po distancohesh sepse deep inside dhe ti, nuk e pelqen dhe nuk do te gjykohesh. Eshte apo nuk eshte keshtu? Pavarsisht se ti do thuash, nuk mund te quajne dicka qe ti nuk je, po prape ai instikti jot i fshehur reagon menjehere. Homot do gjykohen sic gjykohet cdo ves tjeter o Hof dhe ti ske cben. Bjeri kembes ketu fort, prape do ndodhi. Njeri nuk i ndershkon mesa di une, kane te drejta te barabarta me te gjithe ne ditet e sotshme. Sa per bullyin 'em, sot po bullying edhe njerez te tjere me 'difekte' nga me te ndryshmet. Bote e eger, ske cben. They will survive.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 23-10-2013 mė 22:48
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #25
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Ok

  Ideologjia e njerezve dhe shoqerise ndryshojne. Ne fene dhe kulturen e disa Grekeve te lashte femrat ishin per riprodhim kurse burrat ishin per dashuri. Duhet fe specifike qe te dali kudra homoseksualitet, se nuk jane kontradiktore ne koncept. Sidoqofte, neve nuk mundet te bazohemi tek feja. Po qe se problemi qendron tek riprodhimi, atehere heteroseksualet qe nuk bejne femije "jane ne te njejten varke." Pastaj, ky loj argumenti mundet te perdoret per shume forma seksesh heteroseksuale te cilat nuk prodhojne femije dhe jane te perhapura. Edhe birth control del kundra ketij "planit hyjenor". Poashtu edhe per nejrzit qe nuk bejne dot femije. Pse nuk ka aq padrejtesi kundra ketyre sa ka kundra homosksualeve? Eshte pyetje e rendesishme.

  Sidoqofte asnje nejri nuk ka te drejte ti thoje te tjereve te bejne femije.

  Ke te drejte qe ishte gje jo fisnike nga na ime qe e distancova veten nga homoseksualet kur tregova se jame heteroseksual. Duhet ti lejoja te tjeret te mendonin se mundet te isha homoseksual se keshtu duket sikur po mbroje veten me menyra jo fisnike. Ajo femra per te cilen fola mepare ishte gati te vdiste se sa te tregonte qe nuk kishte bere nje gje qe shoqeria e konsideronte imorale (te cilen nuk e kishte bere por nuk e konsideronte imorale vete) se po te vepronte ashtu do ta shpetonte veten me menyra jo fisnike dhe do propagate prejudice and injustice (perhapte padrejtesine). Do ta kem parasysh ne te ardhmen

  Por sidoqofte une nuk jam ne menyre koshiente homofob dhe ne asnje menyre nuk kam gje kundra homoseksualeve. Kur e distancova veten e bera edhe se doja te mos nxehesha, kur nxehem nuk jam i njejti person. Fakti qe une reagova nuk domethene se kam gje kundra homoseksualeve. Kjo ndodh ngaqe personi qe ben akuzen shpesh eshte homofob i cili i urren homoseksualet dhe e konsideron ofendim. Edhe se une nuk e konsideroj gje te keqe homoseksualizmin, ka rendesi qe ky person po me sulmon haptazi. P.sh. po qe se nje person urren pronaret ose aristokracine ne kulmit (eshte komunist mbase?) dhe e konsideron ofendim te madh, nqs mua me therret aristokrat apo pronar une do ta marr si ofendim se qellimi ishte i keq. Me ca me kane thene, ne kohen e Enverit ishte ofendim te therrisnin zotni. Pra rendesi ka me shume qellimi se sa kuptimi.

  Une mundet te kem ca paragjykime ne nivelin nen-kosient per homoseksualet (dhe shume grupe te tjera) por nuk i lejoj qe te dalin ne nivelin koshient, dhe ne asnje menyre ne nivelin shoqeror. Keshtu lloj ndjenjash mundet te kemi edhe per njerez te tjere, si rraca te tjere, njerez me veshje jo tipike, njerez me floke jo tipike, njerez me tatuazhe, njerez qe flasin ne menyre jo tipike. Mundet te kemi shume paragjykime nen-koshiente mbi te cilat nuk kemi kontroll. Por eshte e kot te merresh me gjerat mbi te cilat nuk kemi kontroll. Neve duhet te ndryshojme ideologjine koshiente dhe keshtu ndryshojme edhe sjelljen dhe behemi njerez te drejte. Paragjykimet nen-koshiente mundet ti ndalojme qe te shfaqen ne sjellje, se me keshtu paragjykimesh do te ishim te gjithe seksist, rracist, homofob, shovinist, ableist (prejudiced against the disabled), paragjykues kundra njerezve te shemtuar, paragjykues ne baze te statusit shoqeror apo ekonomik... Po qe se e leme jashte bishen do te beheshim mostra! Por keto abominacione per te cilat te gjithe kemi potencial duhet ti mbajme nen kontroll e mos ti leme te dalin jashte. Kjo mundet te behet nga te tere.

  Une pardje pash nje mashkull biologjik transvestit ne metro qe ishte rreth 190cm dhe ishte me panatallone shume te shkurtra dhe me bluze te shkurter (si pune sutienash). Edhe se reaksioni i pare ishte shokues (edhe se po me shikonte lol) e kontrollova mendimin dhe i thashe vetes se nuk kishte bere asgje te keqe dhe mundet te jete njeri shume i mire. Kjo karakteristike nuk te tregon gje per moralin e ketij personi. Edhe se ideja nen-koshiente eshte e jo pranimit neve mundet ta mundim kollaj dhe te sigurohemi qe nuk i bejme dem njeriu. Nje grua po shikonte nga une dhe po qeshte (per tu tallur me ate), i dhashe nje dirty look dhe nuk qeshi me. Neve nga natyra kemi potencial qe te jemi mostra shume imorale qe i shkaktojne deme ekstreme edhe njerezve te pafajshem, por duhet ta luftojme kete potencial dhe te behemi nejrez moral dhe considerate. Nuk mundet ti leme te lira ndjenjat barbare qe kemi brenda se do te beheshim mostra. Karakteristikat qe na ndihmuan te mbijetonim ne xhungel nuk jane karakteristiakt te cilat na ndihmojne te ndertojme bote te drejte dhe shoqeri xhentile sot. Nuk mundet ta permiresojme veten si njerez duke ju dorezuar instikteve te egra natyrale qe te sulmojme c'do gje qe eshte ndryshe nga ne, edhe se keto instikte gjithemone do ti kemi. Duhet te ndertojme shoqeri xhentile ku te gjithe njerzit qe nuk i bien me qafe te tjereve respektohen e jo shoqeri ku te dobtet sulmohen nga te fortet. Morali duhet te caktoje vleren jo forca apo zgjedhje/karakteristika personale. Po ju dorezuam natyres se eger dhe te padrejte, bishes se xhungles, i humbem te tera.


  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Ishte ne moment ai ndryshimi, por qe me mori me shume se c'duhet, ai klikimi ndrysho/dergo. (orar pune, na falet).

  Shif se ky diskutim ska te mbaruar, por thelbi esenca eshte kjo; njerezit krijuan zotin, per qellim qe t'u japi nje 'drejtim' nje path te drejte ne jete. Njerezit te 'besojne' ne dicka me fuqi te mbinatyrshme, qe te kene ate 'friken' pas cdo veprimi, apo pas cdo ideje te cmendur qe mund tu pershkroje trurin. Duhej se ndryshe njerezit do beheshin insane.Duhej nje far besimi qe shpirti i njeriut ka nevoje. Njerezit qe atehere krijuan nje kode jetik qe e barazuan me moral dhe cka eshte e drejte apo quhej e drejte. 'Zoti' krijoi njeriun (sipas fese, besimit), mashkull dhe femer per tu ciftezuar, prodhoje ne vazhdimesi, dhe per nevoja biologjike. Teori apo fenomene te tjera jane te papranueshme. Besimi, religion, feja jane aq te vjetra sa vete njerezimi , kete pune ka bere dhe ka per qellim deri ne fund(fundin se di askush). Ka predikuar aq forte sa eshte mjaft e veshtire qe njerezit te pranojne ndryshe apo te besojne ndryshe.Pike.

  E duke lexuar ketu komentet, shoh se dhe ti, menjehere irritohesh sapo te 'akuzojne' per homo.Nese e shef si zgjedhje e tyre, dicka personale, ske pse nxehesh apo del direkt ne sulm. Dhe ti vete tani me kete lloj mbrojte qe i ben vetes, thjesht po distancohesh sepse deep inside dhe ti, nuk e pelqen dhe nuk do te gjykohesh. Eshte apo nuk eshte keshtu? Pavarsisht se ti do thuash, nuk mund te quajne dicka qe ti nuk je, po prape ai instikti jot i fshehur reagon menjehere. Homot do gjykohen sic gjykohet cdo ves tjeter o Hof dhe ti ske cben. Bjeri kembes ketu fort, prape do ndodhi. Njeri nuk i ndershkon mesa di une, kane te drejta te barabarta me te gjithe ne ditet e sotshme. Sa per bullyin 'em, sot po bullying edhe njerez te tjere me 'difekte' nga me te ndryshmet. Bote e eger, ske cben. They will survive.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hof : 24-10-2013 mė 01:33
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 8. #26
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Une nuk po them qe te gjithe duhet te ndjekin moralin e vete. Une po them qe te gjithe duhet te ndjekin moralin tim. Morali im, sipas meje, i jep liri dhe drejtesi te gjitheve.
  Sa veta ke bere si vetja deri me tani? Sa veta ne kete forum preferojne te kthehen ne hijena, ashtu sic e ndien veten ti?

  Keta paraadhes sic e deshmon historia kane qene mostra me standartin e sotem. Ti nuk i ndjek keta ne shume gjera, vetem thua se i ndjek. Une dhe shuem te tjere me moral te ngjashem jemi shume me njerzor se sa keta. Neve nuk jemi ne kohen e sakrifikimit te femijeve, apo te seksizmit, apo te plackitjes, apo te hasmerise ne fis, apo te dhunimit te grave, apo te vrasjes se etniciteteve te tjera. Neve ecim perpara, dhe si njerez me edukim shume me te larte jemi shume siper ketyre barbareve.
  Standardin e sotem? Ate standard qe ka prodhuar me shume familje me kafshe se sa me femije ne SHBA? Apo ate standardin qe ka bere qe 50% e femijeve te rriten vetem me nje nga prinderit pasi 50% e te gjitha martesave perfundojne ne divorc brenda 5 vjetesh? Apo ate standardin qe prodhon te rinj te shkolluar si puna tende qe shkojne e bejne kasapane ne shkolla e neper vende publike? Apo per ate standardin ku pas mijera vjet ekzistence, njerezimi ka humbur sensin e gjinise. Njerezit nuk e marrin me gjinine e tyre nga natyra njerezore qe ne lindje. Jo! Secili prej nesh sot "zgjedh" qe te behet femer apo mashkull, apo edhe femer edhe mashkull. Apo per ate standardin ku tani cdo njeri ne bote zgjedh "orientimin e tij seksual"? Sot homoseksualet luftojne per "te drejtat e tyre" qe te kene "orientimin e tyre seksual", neser e kane rradhe pedofilet, pasneser e kane rradhen ata qe martohen me kafshet.

  Pse jo? Ne njerezit u vetekrijuam, e detyrimisht, mund te shpikim e krijojme "lirite" tona, e ti ndryshojme e tjetersojme keto liri e kete natyre, sa here qe na do qejfi secilit prej nesh. Kush do te na ndaloje?

  Do te mesosh per mostrat e njerezimit? Vetem ne 50 vjetet e fundit, jane abortuar qindra miliona femije ne mbare boten! Lufta e II Boterore, lufta me e pergjakshme ne historine e njerezimit, solli vetem 45 milion viktima ne njerez.


  Vrasja qe te ndodhi duhet te kete nje qenje te ndjeshme. Kur nje qenje e ndjeshme vritet i shkakton demin me te madh dhe prandaj eshte ghje imorale. Por nje qenje nuk ekziston si mundet ti shkaktosh dem? Kjo eshte ide qesharake. Nuk ka njeri te drejte ti imponoje te tjeret te bejne femije. Por edhe ne heteroseksualet qe nuk duam femije jemi njesoje si homoseksualet per kete ceshtje, apo jo. Ke te njejtin opinion per heteroseksualet qe nuk duan femije? Po per prifterinjte celibate? Po per murgeshat? Po te beheshin te gjith murgj e murgesha? Eshte e njejta gje apo jo, nga ana morale? Do ti jepje ketyre te gjitheve te njetin denim si vrasesit? Po qe se jo pse jo, kut thua se jane me keq se vrasja?
  Cili ka qene ai "shkencetar" apo "super-njeri" nga rradhet e brezit tend te ngritur qe ka vendosur se vrasja eshte e keqe? C'te keqe ka per moralin tend qe u be nje vrasje? Pune e madhe se u vra nje apo 1000, ka miliona e miliarda njerez ne kete bote, apo jo? E ke vrare ndonjehere mendjen qe te kerkosh e mesosh se perse vrasja denohet me ligj apo eshte gje e keqe? Perse te mos e "liberalizojme" edhe vrasjen?

  Ke frike se te detyrojne me zorr qe te besh femije? Mos ki frike. Shkenca i ka dhene femres "pilulen" kunder shtatezanise dhe plot mjete te tjera per te penguar ne menyre mekanike ate qe gjithe njerezit trashegojne nga natyra e tyre e perbashket njerezore: ciftezimin e nje femre e nje mashkulli qe sjell ne jete femije. Vetem ne epoken tone dhe ne asnje epoke tjeter te njerezimit qe nga gjeneza e kohes, njeriu nuk e ka pare sjelljen ne jete te femijeve si nje "zgjedhje". Por e kane pare si nje pjese e patjetersueshme te natyres se tyre njerezore. Dhe jo vetem njerezit, por te gjitha kafshet e gjithe gjallesat e kesaj bote, ciftezohen e shumohen.

  Dhe kjo eshte arsyeja perse ti ke zgjedhur te identifikosh vetveten me hijenen. Hijena eshte kafsha me e shpifur pasi 1) asnje kafshe tjeter nuk shoqerohet me te dhe te gjithe i qendrojne larg 2) hijena eshte kafsha e vdekjes qe ushqehet me trupat e prishur te kafsheve te ngordhura. Te thuash qe "une zgjedh te mos kem femije", ti je duke thene shume per vetveten. Je duke thene se per ty e shenjte nuk eshte jeta, eshte vdekja. Arsyeja perse njerezit sjellin femije ne jete eshte pikerisht se cmojne jeten si te shenjte dhe duan qe jeta te vazhdoje edhe pas vdekjes se tyre. Je duke thene edhe qe je i dashuruar me vetveten. Njerezit e dashuruar me vetveten jane ata qe zgjedhin te mos kene femije pasi femija per ta "u prish rehatin e jetes". Ne fakt, njerezit qe zgjedhin te mos kene femije jane ata qe nuk njohin dashurine, pasi nje njeri qe nuk ka dashurine, nuk ka se cfare te ndaje me nje femije. Ajo qe ti njeh si dashuri eshte vetedashuria. Dhe njerezit e dashuruar me vetveten nuk duan ta ndajne kete dashuri me askend tjeter, as me nje grua, as me prinderit, as me familjet, e as me femijet e tyre.

  Te thuash qe une zgjedh te mos bej femije eshte njesoj si te thuash: une zgjedh te mos jem me njeri!

  Po per njerzit qe perdorin birth control jane imoal? C'do krim ka viktim! Kur nuk ka viktime nuk ka krim. Ky lloj morali per njerzit qe mundet te ekzistojne eshte qesharak. Kush jane te tjeret te me detyrojne mua te bej femije? Jeta e mire per mua eshte gjeja me e shtrenjte! Por te tjeret jeta eshte gjeja me e shtrejnte, per ata qe ekzistojne! Duhet te ekzistosh qe te kesh te drejta!
  Sa keq qe nuk menduan keshtu si ty edhe ata dy prinderit e tu. Po te kishin mendjen tende, ti nuk do te ekzistoje sot e nuk do te kishe as "te drejta"!

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 24-10-2013 mė 01:35

 9. 5 antarėt mė poshtė falenderuan Albo pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Gentian_gr (24-10-2013),Marya (27-10-2013),Pirate of Love (24-10-2013),Sorkadhe_Kelcyre (24-10-2013),teta (24-10-2013)

 10. #27
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  LOL gjithe keto sulme personale! Ky nuk eshte debat!

  Une jame hiene se jame ndryshe nga te tjeret dhe jame i pavarur nga te tjeret. Nuk i pelqeje te tjereve? Too bad! Standartin e ve une jo bota. Kush jane nejrzit te gjykojne kafshet? Kush i vuri si gjykues te kafsheve nejrzit? Kush je ti te gjykosh hienat?

  Keto zgjedhje jane persoanle dhe nuk i bejen dem te tjereve. Si mundet ti te dalesh te gjykosh? C'fare te drejte ke ti te gjykosh te tjeret kur nuk i bien me qafe nejriu?

  Neve nuk jemi nazistet e 1940s. Jemi si dita me naten.

  Sa biliona kafshe po torturohen dhe vdesin per vit? Pse nuk po dilni ju te mroalit tradicional ti mbroni? Pse vazhdoni te paguani per keto "produkte"? Apo nuk ju lejon tradita te mendoni per vete dhe ta shikoni padrejtesine e qarte.

  Sic ta shpjegova vrasja eshte e keqe se i shkakton dem fatal te tjereve. Gjerat qe shaktojne dem pa provokim jane imorale.

  Kush jame une te sjell ne jete (i.e. krijoje) jete te ndjeshme? Si mundet ta besh kete zgjedhje per nje tjeter? Jeta nuk ka siguri dhe mundet te jete e keqe. Pra ekziston shanci per ti bere dem nje personi tjeter. Duke mos bere femije nuk ekziston ky shanc. Kush eshte me morale, te besh gjene qe mundet ti shaktoje dem te tjereve pa mirekuptim apo gjene qe nuk mundet ti shakstoje dem te tjereve?

  Prinderit e mije nuk duhet te kishin bere femije, ishte gabim (per disa arsye). Kuptohet qe po te mos ekzistoja nuk do te kisha te drejta.

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Sa veta ke bere si vetja deri me tani? Sa veta ne kete forum preferojne te kthehen ne hijena, ashtu sic e ndien veten ti?  Standardin e sotem? Ate standard qe ka prodhuar me shume familje me kafshe se sa me femije ne SHBA? Apo ate standardin qe ka bere qe 50% e femijeve te rriten vetem me nje nga prinderit pasi 50% e te gjitha martesave perfundojne ne divorc brenda 5 vjetesh? Apo ate standardin qe prodhon te rinj te shkolluar si puna tende qe shkojne e bejne kasapane ne shkolla e neper vende publike? Apo per ate standardin ku pas mijera vjet ekzistence, njerezimi ka humbur sensin e gjinise. Njerezit nuk e marrin me gjinine e tyre nga natyra njerezore qe ne lindje. Jo! Secili prej nesh sot "zgjedh" qe te behet femer apo mashkull, apo edhe femer edhe mashkull. Apo per ate standardin ku tani cdo njeri ne bote zgjedh "orientimin e tij seksual"? Sot homoseksualet luftojne per "te drejtat e tyre" qe te kene "orientimin e tyre seksual", neser e kane rradhe pedofilet, pasneser e kane rradhen ata qe martohen me kafshet.

  Pse jo? Ne njerezit u vetekrijuam, e detyrimisht, mund te shpikim e krijojme "lirite" tona, e ti ndryshojme e tjetersojme keto liri e kete natyre, sa here qe na do qejfi secilit prej nesh. Kush do te na ndaloje?

  Do te mesosh per mostrat e njerezimit? Vetem ne 50 vjetet e fundit, jane abortuar qindra miliona femije ne mbare boten! Lufta e II Boterore, lufta me e pergjakshme ne historine e njerezimit, solli vetem 45 milion viktima ne njerez.
  Cili ka qene ai "shkencetar" apo "super-njeri" nga rradhet e brezit tend te ngritur qe ka vendosur se vrasja eshte e keqe? C'te keqe ka per moralin tend qe u be nje vrasje? Pune e madhe se u vra nje apo 1000, ka miliona e miliarda njerez ne kete bote, apo jo? E ke vrare ndonjehere mendjen qe te kerkosh e mesosh se perse vrasja denohet me ligj apo eshte gje e keqe? Perse te mos e "liberalizojme" edhe vrasjen?

  Ke frike se te detyrojne me zorr qe te besh femije? Mos ki frike. Shkenca i ka dhene femres "pilulen" kunder shtatezanise dhe plot mjete te tjera per te penguar ne menyre mekanike ate qe gjithe njerezit trashegojne nga natyra e tyre e perbashket njerezore: ciftezimin e nje femre e nje mashkulli qe sjell ne jete femije. Vetem ne epoken tone dhe ne asnje epoke tjeter te njerezimit qe nga gjeneza e kohes, njeriu nuk e ka pare sjelljen ne jete te femijeve si nje "zgjedhje". Por e kane pare si nje pjese e patjetersueshme te natyres se tyre njerezore. Dhe jo vetem njerezit, por te gjitha kafshet e gjithe gjallesat e kesaj bote, ciftezohen e shumohen.

  Dhe kjo eshte arsyeja perse ti ke zgjedhur te identifikosh vetveten me hijenen. Hijena eshte kafsha me e shpifur pasi 1) asnje kafshe tjeter nuk shoqerohet me te dhe te gjithe i qendrojne larg 2) hijena eshte kafsha e vdekjes qe ushqehet me trupat e prishur te kafsheve te ngordhura. Te thuash qe "une zgjedh te mos kem femije", ti je duke thene shume per vetveten. Je duke thene se per ty e shenjte nuk eshte jeta, eshte vdekja. Arsyeja perse njerezit sjellin femije ne jete eshte pikerisht se cmojne jeten si te shenjte dhe duan qe jeta te vazhdoje edhe pas vdekjes se tyre. Je duke thene edhe qe je i dashuruar me vetveten. Njerezit e dashuruar me vetveten jane ata qe zgjedhin te mos kene femije pasi femija per ta "u prish rehatin e jetes". Ne fakt, njerezit qe zgjedhin te mos kene femije jane ata qe nuk njohin dashurine, pasi nje njeri qe nuk ka dashurine, nuk ka se cfare te ndaje me nje femije. Ajo qe ti njeh si dashuri eshte vetedashuria. Dhe njerezit e dashuruar me vetveten nuk duan ta ndajne kete dashuri me askend tjeter, as me nje grua, as me prinderit, as me familjet, e as me femijet e tyre.

  Te thuash qe une zgjedh te mos bej femije eshte njesoj si te thuash: une zgjedh te mos jem me njeri!  Sa keq qe nuk menduan keshtu si ty edhe ata dy prinderit e tu. Po te kishin mendjen tende, ti nuk do te ekzistoje sot e nuk do te kishe as "te drejta"!

  Albo
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 11. #28
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  une acarohem pse homoseksualet kan tendencen te paraqiten si viktima te shoqerise.
  duan me ngulm te na tregoin se nga e marrin,plus me ngulm duan nje duartrokitje per kete situat.

  merre mor nga te duash,por me rrespekto qetesin time dhe drejten qe as qe dua ta di se ku, kur,nga kush ,dhe nga e merr.
  fare faree nuk dua ta di!!!!.........askush nga heteroseksualet nuk e merr daullen e te dali ne rruge e te tregoi se e ben,cne ju kshu??!!!

  ndersa kshu mendimi im personal eshte se kjo eshte nje new fashion i shekullit 21,pranoi qe njeriu te ket cregullimi hormonale dhe te ndjehet ndryshe nga te tjeret,por kjo eshte ne raste sporadike ,jo si form epidemie ca po ndodh kshu
  patologjike sipas meje,menderisht dhe fizikisht!

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar teta pėr postimin:

  Gentian_gr (24-10-2013)

 13. #29
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  28
  46 falenderime nė 36 postime

  Talking Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Ehe, le te shkojne keta homot matane nga Rooshiiiaaa dhe vete fakti te thone qe jane homo, i kane te garantuara 5 vite burg, e pastaj ne ato 5 viiiite, kane per ti perpunuar ata te burgosurit tjere b... ne new fashion style, qe kur te lirohen nga burgu kane per te urryer edhe fjalen homo, se lere te dalin me moton krenohu me homot si ajo motoja e hushimit ! nese nuk e formojne edhe ndonje organizate anti homo

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pirate of Love : 24-10-2013 mė 08:12
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Pirate of Love pėr postimin:

  prishtina75 (25-10-2013)

 15. #30
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  LOL gjithe keto sulme personale! Ky nuk eshte debat!

  Une jame hiene se jame ndryshe nga te tjeret dhe jame i pavarur nga te tjeret. Nuk i pelqeje te tjereve? Too bad! Standartin e ve une jo bota. Kush jane nejrzit te gjykojne kafshet? Kush i vuri si gjykues te kafsheve nejrzit? Kush je ti te gjykosh hienat?

  Keto zgjedhje jane persoanle dhe nuk i bejen dem te tjereve. Si mundet ti te dalesh te gjykosh? C'fare te drejte ke ti te gjykosh te tjeret kur nuk i bien me qafe nejriu?

  Neve nuk jemi nazistet e 1940s. Jemi si dita me naten.

  Sa biliona kafshe po torturohen dhe vdesin per vit? Pse nuk po dilni ju te mroalit tradicional ti mbroni? Pse vazhdoni te paguani per keto "produkte"? Apo nuk ju lejon tradita te mendoni per vete dhe ta shikoni padrejtesine e qarte.

  Sic ta shpjegova vrasja eshte e keqe se i shkakton dem fatal te tjereve. Gjerat qe shaktojne dem pa provokim jane imorale.

  Kush jame une te sjell ne jete (i.e. krijoje) jete te ndjeshme? Si mundet ta besh kete zgjedhje per nje tjeter? Jeta nuk ka siguri dhe mundet te jete e keqe. Pra ekziston shanci per ti bere dem nje personi tjeter. Duke mos bere femije nuk ekziston ky shanc. Kush eshte me morale, te besh gjene qe mundet ti shaktoje dem te tjereve pa mirekuptim apo gjene qe nuk mundet ti shakstoje dem te tjereve?

  Prinderit e mije nuk duhet te kishin bere femije, ishte gabim (per disa arsye). Kuptohet qe po te mos ekzistoja nuk do te kisha te drejta.
  Jetojme ne nje bote te perbashket dhe nuk mund te themi se zgjedhjet tona s'kane ndikim ne shoqeri. Sa keq per ata qe lindin me hormone te cakerdisura ku nje mos-balancim i thjeshte e ben kaq te ndryshem personin nga te tjeret. Eshte fatkeqesi per te. Por kur vijme tek zgjedhja ndryshon puna. Zoti te ka dhene llogjiken ndryshe nga kafsha , e ti e perdor per kundra cdo parimi te tij? Ata qe bejne zgjedhje te tilla infektohen nga paudhesia e shembullit qe japin "fatkeqet" qe rrine e thone se jane krenare per ate qe jane... Po qofshin me shendet,,, po pse duhet te dalin e te bejne sikur jane shtresa me e bukur e planetit?? se ndoshta i genjen mendja edhe duke bere parada e duke infektuar te tjere do te ndjehen mir brenda crregullimt te tyre ..... Po ne qe e dime qe jemi normale dhe ne udhe te zotit pse nuk bejme parada e te bertasim se jemi me mire se ata?? aaaaa jooo se ketu ju shkelim te drejtat atyre..!!! pffffff

  I pafsh hajrin zgjedhjes tende hof!!!
  What goes around---comes around

 16. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Sorkadhe_Kelcyre pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Arvima (24-10-2013),Gentian_gr (24-10-2013)

 17. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  pėrjashtuar
  Postime
  1,008
  Faleminderit
  63
  56 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  *

  Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?
  E keqja qendron se i humbe fara idioteve qe kan trajte hijene

  *
  klipp&klar

 18. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Jetojme ne nje bote te perbashket dhe nuk mund te themi se zgjedhjet tona s'kane ndikim ne shoqeri. Sa keq per ata qe lindin me hormone te cakerdisura ku nje mos-balancim i thjeshte e ben kaq te ndryshem personin nga te tjeret. Eshte fatkeqesi per te. Por kur vijme tek zgjedhja ndryshon puna. Zoti te ka dhene llogjiken ndryshe nga kafsha , e ti e perdor per kundra cdo parimi te tij? Ata qe bejne zgjedhje te tilla infektohen nga paudhesia e shembullit qe japin "fatkeqet" qe rrine e thone se jane krenare per ate qe jane... Po qofshin me shendet,,, po pse duhet te dalin e te bejne sikur jane shtresa me e bukur e planetit?? se ndoshta i genjen mendja edhe duke bere parada e duke infektuar te tjere do te ndjehen mir brenda crregullimt te tyre ..... Po ne qe e dime qe jemi normale dhe ne udhe te zotit pse nuk bejme parada e te bertasim se jemi me mire se ata?? aaaaa jooo se ketu ju shkelim te drejtat atyre..!!! pffffff

  I pafsh hajrin zgjedhjes tende hof!!!
  Me shume eshte tentim te "bindin" vetveten ..per tu ndjere krenar duhet te bazohesh diku ,ajo cka thua dhe ajo cka ndjen nuk eshte perhere e njejta gje !

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ane pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (24-10-2013)

 20. #33
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Me shume eshte tentim te "bindin" vetveten ..per tu ndjere krenar duhet te bazohesh diku ,ajo cka thua dhe ajo cka ndjen nuk eshte perhere e njejta gje !
  po sigurisht... mbajne veten me gajret per anormalitetin qe i karakterizon, e gjejne e bejne shoke e shoqe rruges.. nga ata qe ju ka munguar ngrohtesia prinderore ndoshta apo edhe kujdesi e edukimi mbi qenien egzistencen dhe qellimin e ardhjes se njeriut ne kete bote.... nga ata qe kujtojne se hakmerren me prinderit duke u perqafuar me dicka qe do t'i vriste.. Sa e keqe eshte ndjenja e hakmarrjes.. te con te besh dicka edhe kundra mbarvajtjes tende vetem per te ndeshkuar... Vaj medet!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sorkadhe_Kelcyre : 24-10-2013 mė 11:49
  What goes around---comes around

 21. #34
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Sepse jane viktima te shoqerise. Po te dali nje nejri haptazi ne shqiperi do te abuzohet ne menyre shume barbare. Sidoqofte, une bera pyetje per moralin. Ti thua se jane imoral se hiqen si viktima? Po qe se mendon se eshte imorale na thuaj si? Prandaj e hapa kete teme. Sa here te ka thene ndonje homoseksual ne rruge se c'fare ben? Po qe se nuk te ndalojne ne rruge jane imoral apo jo?

  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  une acarohem pse homoseksualet kan tendencen te paraqiten si viktima te shoqerise.
  duan me ngulm te na tregoin se nga e marrin,plus me ngulm duan nje duartrokitje per kete situat.

  merre mor nga te duash,por me rrespekto qetesin time dhe drejten qe as qe dua ta di se ku, kur,nga kush ,dhe nga e merr.
  fare faree nuk dua ta di!!!!.........askush nga heteroseksualet nuk e merr daullen e te dali ne rruge e te tregoi se e ben,cne ju kshu??!!!

  ndersa kshu mendimi im personal eshte se kjo eshte nje new fashion i shekullit 21,pranoi qe njeriu te ket cregullimi hormonale dhe te ndjehet ndryshe nga te tjeret,por kjo eshte ne raste sporadike ,jo si form epidemie ca po ndodh kshu
  patologjike sipas meje,menderisht dhe fizikisht!
  Ndikime mundet te kene shume gjera por duhen konsideruar specifikisht se cila ndikime jane dhe cilat jane te demshme dhe cilat jo. Po te jesh ndryshe eshte fatkeqesi? Gjithomone apo vetem ne disa raste? Po qe se vetem ne disa raste kush eshte jane kriteriet e fatekeqesise dhe si hyjne ne kete rast specifik? Kush eshte zoti? Nuk e kam takuar ndonjehere, mundet te me njohesh ti me kete person? Parada mundet te bejne te tere, edhe ti mundet te besh parade. Kjo eshte liri e sistemit ku lejohet shprehimi i lire. Do ta ndalosh kete te drejte? Nuk ma the specifikisht ku qendron imoraliteti. Eshte ngaqe disa bejen parada? Po qe se nuk benin parada do te ishte imorale?

  Ti e ben praktike te perhershme qe ti persensyses ata qe i konideron fatkeq? Sic e thashe kjo teme eshte per moralin, si eshte imoral homoseksualizmi? I pergjgigjesh dot kesaj pyetje?

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Jetojme ne nje bote te perbashket dhe nuk mund te themi se zgjedhjet tona s'kane ndikim ne shoqeri. Sa keq per ata qe lindin me hormone te cakerdisura ku nje mos-balancim i thjeshte e ben kaq te ndryshem personin nga te tjeret. Eshte fatkeqesi per te. Por kur vijme tek zgjedhja ndryshon puna. Zoti te ka dhene llogjiken ndryshe nga kafsha , e ti e perdor per kundra cdo parimi te tij? Ata qe bejne zgjedhje te tilla infektohen nga paudhesia e shembullit qe japin "fatkeqet" qe rrine e thone se jane krenare per ate qe jane... Po qofshin me shendet,,, po pse duhet te dalin e te bejne sikur jane shtresa me e bukur e planetit?? se ndoshta i genjen mendja edhe duke bere parada e duke infektuar te tjere do te ndjehen mir brenda crregullimt te tyre ..... Po ne qe e dime qe jemi normale dhe ne udhe te zotit pse nuk bejme parada e te bertasim se jemi me mire se ata?? aaaaa jooo se ketu ju shkelim te drejtat atyre..!!! pffffff

  I pafsh hajrin zgjedhjes tende hof!!!
  Ahem...

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Po qe se do silleni si kalamaj apo si imbecil qe nuk formojne dot argument me te thjeshte ju kerkoj te rrini jasht temes! Kjo teme eshte per debat serioz.
  Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
  *

  Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?
  E keqja qendron se i humbe fara idioteve qe kan trajte hijene

  *
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 22. #35
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Jam kurioz, e ke aftesine te kuptosh pyetjet? Ku qendron e keqja e homoseksualizmit? Ti je dakord qe homoseksualet te burgosen per 5 vjete se thone se jane homo? Po te ishte ligji ne doren tende, do ta rrisje denimin me shume se 5 vjete per ata qe thone se jane homo?

  Citim Postuar mė parė nga Pirate of Love Lexo Postimin
  Ehe, le te shkojne keta homot matane nga Rooshiiiaaa dhe vete fakti te thone qe jane homo, i kane te garantuara 5 vite burg, e pastaj ne ato 5 viiiite, kane per ti perpunuar ata te burgosurit tjere b... ne new fashion style, qe kur te lirohen nga burgu kane per te urryer edhe fjalen homo, se lere te dalin me moton krenohu me homot si ajo motoja e hushimit ! nese nuk e formojne edhe ndonje organizate anti homo

  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 23. #36
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Je psikologe ti? Nqs jo ku i bazon keto teza? Nqs po cito burimin e ketij informacioni.

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  po sigurisht... mbajne veten me gajret per anormalitetin qe i karakterizon, e gjejne e bejne shoke e shoqe rruges.. nga ata qe ju ka munguar ngrohtesia prinderore ndoshta apo edhe kujdesi e edukimi mbi qenien egzistencen dhe qellimin e ardhjes se njeriut ne kete bote.... nga ata qe kujtojne se hakmerren me prinderit duke u perqafuar me dicka qe do t'i vriste.. Sa e keqe eshte ndjenja e hakmarrjes.. te con te besh dicka edhe kundra mbarvajtjes tende vetem per te ndeshkuar... Vaj medet!!!
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 24. #37
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Mesa duket, prferencat seksuale nuk jane te zgjedhura. I.e. nuk i ndryshon dot po te duash. Nuk ke kontroll. Te besh seks, te c'faredolloji seksi eshte zgjidhje. 'Difekti' varet nga funksioni. Edhe une qe nuk dua femije, por jam straight, mundet te me quash difektiv nqs funksioni eshte prodhimi i femijeve. Nqs funksioni eshte te mos mbipopullosh boten atehere une dhe homoseksualet jemi ne rregull kurse ata qe duan femije jane me difekt.
  Ne mendimin tend plotesisht te pranushem ne epoken e psh. Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus i njohur si Kaligula, kthehet ne nje ciban ne ditet e sodit ku shum mendje hapur si ju hapin edhe gjera te tjera etur nga "zgjedhja personale e te berit seks" nuk mesuan nga pervoja e djegur por e rikthejne ate me fanfare, butafori, pupla e i silleni verdalle tubit te kercimit te se drejtes se njeriut. Njeriu ka te drejta se ne magje te jetes nxorri konkluzione dhe i zbatoi ato por cibani juaj kerkon nje rend te ri boteror ne lemin e materializmit homotranseksual te ideve lindur nga nje sifilogjeneze shpifarake .......mesa shoh ju preferoni zgjedhjen e te berit seks me zorren e trashe nga ku perfeksionimi i zhvillimit anatomik i ka dhene nje funksion tjeter.....ju dhe te tjere e shihni kenaqsine seksuale ose prodhoni kenaqsi duke e kerkuar ne tubacionet e ujrave te zeza e orgji qe vetem katastrofa kane sjelle SE JU HARRONI QE VLERA ME E MADHE E SEKSIT ESHTE RIPRODHIMI E JO KENAQSIA......sifilogjeneza humbur ne vromen e teorise se saj e harron kete dhe cirret per te drejta kur te drejta nuk pranon por NUK MUND TJU LEJOHET TE MBANI FEMIJE SEPSE JA KENI HEQUR TE DREJTEN VEHTES......duke mos e zgjatur sa here qe lexoj/shoh gjera te tila me teper respekt kam per shoqerite qe pastruan vetveten nga elemente qe i dhane by_thes kaq vlere......jeni te peshtire.
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 25. 2 antarėt mė poshtė falenderuan cool_shqype pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Gentian_gr (24-10-2013),Sorkadhe_Kelcyre (24-10-2013)

 26. #38
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Or funderrine ben dot debat pa i bere gjerat personale, apo nuk e ke ate kapacitet? C'fare lloj funderrine ndjene nevojen te beje ofendime personale ne debat? C'fare lloj mostrash nuk kane edukaten bazike akademike. Je plere!

  C'fare lloj pseudofilozofi idiote eshte kjo ke shkruar? Kjo nuk kuptohet, dhe qartesia eshte gjeja me e vlefshme ne argument! Mundet te shprehesh me qarte? Argumenti jot eshte 1) se homoseksualet bejne seks me zoren e trashe dhe zora e trashe eshte per funksion tjeter e jo seks? Plus 2) seksi eshte per riprothim e jo per kenaqesi?

  1) Po seksi anal midis heteroseksualeve eshte aq imoral sa seksi anal midis homoseksualeve? Po seksi oral eshte kaq imoral? Fundja goja eshte per te ngrene e jo per te bere seks? Po masturbimi eshte kaq imoral? Dora eshte per pune e jo per seks. Po kur njerzit vene veth ne vesh jane kaq imoral? Veshi eshte per te degjuar e jo per te mbajtur vethe. Kush je ti ti thuash te tjereve se c'fare do te bejen me pjeset e trupit te tyre? C'fare lloj manjaku kontrolli do ti kontrolloje te tjereve se si e perdorin trupin e vete per te plotesuar deshirat e veta? Pra lejohet vetem seksi vaginal dhe te tjerat jane te papranueshme? C'fare te drejte ke ti si individ ti thuash nejrezve se c'fare te bejne me pjeset e trupit te vete?

  2) Ti thua se seksi duhet te behet per riprodhim e jo per kenaqesi? Po qe se nje cift heteroseksual nuk duan femije, nga te cilet ka shume, por bejen seks jane aq imoral sa homoseksualet? Po qe se nje cift bene aq kalamaj sa donin dhe nuk duan me por vazhdojne te bjene seks, jane aq imoral sa homoseksualet? Po birth control eshte imoral. Nuk ka ne natyre gjera te tilla, jane artificiale dhe nuk kryejne "funksionin e seksist". Jane keto imorale? Sa here bejne njerzit seks per riprodhim e sa here bejne seks per kenaqesi?

  Pse beson se ti ke te drejte ti ndalosh dy njerez te bejen c'fare te duan me nejri tjetrin kur kane mirekutpim? Ku eshte kufiri i ketij imponimi, do i diktosh c'fare te hane? Si te vishen? Me ke te shoqerohen? Me te dashurohen?

  Citim Postuar mė parė nga cool_shqype Lexo Postimin
  Ne mendimin tend plotesisht te pranushem ne epoken e psh. Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus i njohur si Kaligula, kthehet ne nje ciban ne ditet e sodit ku shum mendje hapur si ju hapin edhe gjera te tjera etur nga "zgjedhja personale e te berit seks" nuk mesuan nga pervoja e djegur por e rikthejne ate me fanfare, butafori, pupla e i silleni verdalle tubit te kercimit te se drejtes se njeriut. Njeriu ka te drejta se ne magje te jetes nxorri konkluzione dhe i zbatoi ato por cibani juaj kerkon nje rend te ri boteror ne lemin e materializmit homotranseksual te ideve lindur nga nje sifilogjeneze shpifarake .......mesa shoh ju preferoni zgjedhjen e te berit seks me zorren e trashe nga ku perfeksionimi i zhvillimit anatomik i ka dhene nje funksion tjeter.....ju dhe te tjere e shihni kenaqsine seksuale ose prodhoni kenaqsi duke e kerkuar ne tubacionet e ujrave te zeza e orgji qe vetem katastrofa kane sjelle SE JU HARRONI QE VLERA ME E MADHE E SEKSIT ESHTE RIPRODHIMI E JO KENAQSIA......sifilogjeneza humbur ne vromen e teorise se saj e harron kete dhe cirret per te drejta kur te drejta nuk pranon por NUK MUND TJU LEJOHET TE MBANI FEMIJE SEPSE JA KENI HEQUR TE DREJTEN VEHTES......duke mos e zgjatur sa here qe lexoj/shoh gjera te tila me teper respekt kam per shoqerite qe pastruan vetveten nga elemente qe i dhane by_thes kaq vlere......jeni te peshtire.
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

 27. #39
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Citim Postuar mė parė nga hof Lexo Postimin
  Je psikologe ti? Nqs jo ku i bazon keto teza? Nqs po cito burimin e ketij informacioni.


  hahah je vertet per te qeshur... u dashka bere shkolle per te kuptuar boten "anapodha" te botes suaj?

  Ato qe thash jane mendimi im, pa pasur nevoje te citoj apo nenvizoj ne menyre papagalleske burimin e ndonje informacioni . Ua kemi lene ju perseritjen ne ze te te njejtave fjale .. o i gjore..
  What goes around---comes around

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

  prishtina75 (25-10-2013)

 29. #40
  Hiene Maska e hof
  Anėtarėsuar
  17-08-2013
  Postime
  466
  Faleminderit
  17
  23 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Ku qendron e keqja e homoseksualizmit?

  Keto jane hipoteza shume specifike qe kerkojne shume studime te gjera te vertetohen dhe nuk mundet te gjenden me hamendime pa baze. Kur nje fushe ka ekspertise duhen konsultuar ekspertet, perndryshe mundet te besh gabime trashanike. Kjo eshte nga idete bazike te arsyetimit dhe shkollimit. Eshte qesharake te dalesh ne kundershtim me arsyetimin.

  Nuk ju pergjigje pyetjeve te mija, si shume te tjere. Nuk i pergjgijesh se s'di si te mbroshe pozicionin tende (pervecse me ofendime personale) apo ka arsye tjeter? Kur nuk do te marresh pjese ne nje teme, eshte shume kollaj te rrishe jasht. Eshte me mire te mos thuash gje se sa te thuash gjera pa vlere, edhe kjo nga arsyetimi.

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  hahah je vertet per te qeshur... u dashka bere shkolle per te kuptuar boten "anapodha" te botes suaj?

  Ato qe thash jane mendimi im, pa pasur nevoje te citoj apo nenvizoj ne menyre papagalleske burimin e ndonje informacioni . Ua kemi lene ju perseritjen ne ze te te njejtave fjale .. o i gjore..
  "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •