Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13

Tema: Poezia ime

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  BRAKTISJE


  Te linda
  Por te te rrisja s'kisha guxim
  Ne te paren pengese u dorezova
  Te braktisa
  Me justifikimin se do ishe me mire
  E sot?......... sot vij drejte teje
  Per te te kerkuar falje
  Duke te premtuar se do jem nene
  Por ty te mundon pyetja sfilitese
  Cdo ndodhe ne pengesen e rradhes?
  Valle, do me braktise perseri?

 2. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Brisil pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  laguna blu (19-01-2014),seida (22-10-2013),Xhenet.M.S. (17-11-2013)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,667

  Pėr: Poezia ime

  Citim Postuar mė parė nga Brisil Lexo Postimin
  BRAKTISJE


  Te linda
  Por te te rrisja s'kisha guxim
  Ne te paren pengese u dorezova
  Te braktisa
  Me justifikimin se do ishe me mire
  E sot?......... sot vij drejte teje
  Per te te kerkuar falje
  Duke te premtuar se do jem nene
  Por ty te mundon pyetja sfilitese
  Cdo ndodhe ne pengesen e rradhes?
  Valle, do me braktise perseri?
  Histori e vjeter... zemra rreh edhe 'mbrapsht' ndonjehere. Cdo nene e ruan nje te fshehte...prej femijes se saj, kuptohet.


  jo keq, poezia!

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  KOHA

  Koha vrapon
  E ne bashkė me tė
  Fati shumė premton
  Por s’na jep asgjė
  Unė nė njė cep
  Dikush nė njė tjetėr
  Dikush ndihet vet’
  E tė tjerė tė vdekur
  Maratonėn e vrapit
  Koha e ka fituar
  E ne nė varėsi tė fatit
  Varemi pėr tė ndaluar

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  MĖSUESIT TIM


  S'di nė t'u zbardhėn flokėt nga pluhuri i shkumėsit,
  apo vitet?
  Se gjithmonė t'mbaj mend t'pluhurosur nė t'bardhėn e tij
  S'di se sa rrulla t'shkaktova unė
  Nga ato qė t'zbukurojnė ballin e ditur
  M'fal qė t'bėra me ngrit zėrin
  E sot ai zėri i thellė e i plotė
  Aq i dashur pėr mua
  Wshtė veshur me ngjirje
  M'fal qė tu lodhėn sytė duke lexuar shkarravinat e mia
  Shkrimin tim t'keq, qė as unė s'dija me e deshifrua
  M'fal qė besdisesha nga kėshillat e tua
  Qė i shihja si privuese t'lirisė,
  Qė ishte aq e dashur pėr mua
  Nga ta dija unė se ato ishin vetė liria?

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brisil pėr postimin:

  shigjeta (01-11-2013)

 7. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-09-2013
  Postime
  3

  Pėr: Poezia ime

  bukur vertet bukur.....me plq

 8. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  TESTAMENTI IM


  Tė gjithė tė dashurve tė mi
  U lė kujtime tė bukura, qė kur tė mė kujtojnė
  Mes lotėve t'u vishet buza nė gaz...............

 9. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  MALL

  Malli zgjati krahėt e tij drejt meje
  e mė pushtoi nė pėrqafim
  Largėsia me ty si njė tis reje
  Arriti tė veshė me mall shpirtin tim

 10. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  Dhimbje

  Dora mė dridhet,kur sytė e tu
  Befas mė vėshtrojnė pėrmes kujtimeve
  Lapsi resht,ska mė cfarė shkru'
  Se s'u jep dot jetė ėndėrrimeve.

  Unė jam aty ku ti mė le
  Por ti ku ndodhesh nuk e di
  Fėmijėt thonė je lart mbi re
  Por unė s'besoj mė nė fantazi.

  Jam lutur gjatė,kam qarė pėr ty
  Qė tė tė shihja dhe njė herė
  Besomė,shumė net skam mbyllur sy
  Me shpresė se kthehesh...por s'pat vlerė

  Pastaj ashtu siē ti ke parė
  Dhimbjen e fsheha thellė nė zemėr
  S'erdha tė qaja mė mbi varr
  Mė s'e pėrmenda tėndin emėr

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brisil pėr postimin:

  ladiladi (19-01-2015)

 12. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2013
  Postime
  45

  Poezia ime

  Sonte!

  Nėn tingujt e natės po pėrkundem edhe sonte
  Ėshtė e dashur pėr mua e saja melodi
  Dua tė dėgjoj shpirtin tė kuptoj ē’po thoshte
  Atė moment qė e heshta, kur po ikje ti.

  Dua qė tė dehem nė aromėn e saj
  Dhe ndjenjat t’i humb e asgjė t’mos kujtoj
  Jo sepse kujtimet mė smundem t’i mbaj
  Por sepse nuk mundem qė t’i harroj.

  Ndodhka ndonjėherė tė humbasėsh veten
  E tingujt e natės ta sjedhin ndėrmend
  Kush e di sa kohė do tė shmangia jetėn
  Vetėm duke pritur at’pendimin tėnd.

  Sonte si ēdo natė, jo, s’dua tė fle
  Sytė veshur me endrra mė s’pranoj t’i kem
  Veē nėse e di se ėndėrr mė nuk je
  Dhe ikjes tėnde ‘Amin!’ tė mund t’i them.

 13. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2022
  Postime
  11

  Pėr: Poezia ime

  Doganierėve

  Ata janė jeta ime,
  Mbrojnė sigurinė time
  Ata janė porti im,
  Bregu i shtetit tim
  Ata janė nostalgjia ime,
  Rojėt e rrugės sime
  Patrullojnė kufijtė si kufitarėt
  Kėto janė Doganierėt

 14. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2022
  Postime
  11

  Pėr: Poezia ime

  Pika doganore

  Nė pikėn doganore Hani i Hotit
  Kur patrullova kufijtė dy qind ditė
  Konfiskova kontrabandėn e emigrantit
  Ai nuk do tė kalon tashmė kufijtė

 15. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2022
  Postime
  11

  Pėr: Poezia ime

  KUFIRI I SIGURT PĖR DITĖN E PAVARSISĖ

  Patrulloj kufijtė e Shqipėrisė,
  Po afrohet Dita e Pavarsisė
  Mbroj kufijtė pėr shkak tė sigurisė,
  Pėr shkak tė paqes dhe lirisė
  Mbroj shtetin pėr shkak tė festave,
  Edhe pėr sigurinė e Doganave
  Mbroj sigurinė e qytetarėve,
  Mbroj edhe pallatin e Doganierėve

 16. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2022
  Postime
  11

  Pėr: Poezia ime

  KRUJA,QYTETI I KRENARISĖ SIME

  Kur jam nė qytetin tim,
  Nė shtėpinė e fisit tim
  Gjithmonė kujtoj Besėn time,
  Edhe traditat e familjes sime
  Mbroj familjen time,
  Patrulloj kufirin e rrugės sime
  Kjo ėshtė origjina ime,
  Kruja,qyteti i krenarisė sime

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •