Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 75 prej 75
 1. #61
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  un habitem pse kaq shum lajm per kete januzaj te vi me kombtaren shqiptare
  ai qe e ndjen edhe e ka perzemer kombtaren vin vet jo ti luten
  shqiperia ka shum talente qe mund te zbuloj brenda shqiperis ton edhe jo jasht
  p/s U-17 kapiteni Barre etc etc keta jan talente shqiptare te prodhuar ne shqiperi me keta duhet te mburemi edhe jo me januzaj etc


  p
  Partizoni

 2. Anetart m posht kan falenderuar mario_kingu pr postimin:

  Cen Durimmadhi (05-02-2014)

 3. #62
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 12 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Citim Postuar m par nga mario_kingu Lexo Postimin
  un habitem pse kaq shum lajm per kete januzaj te vi me kombtaren shqiptare
  ai qe e ndjen edhe e ka perzemer kombtaren vin vet jo ti luten
  shqiperia ka shum talente qe mund te zbuloj brenda shqiperis ton edhe jo jasht
  p/s U-17 kapiteni Barre etc etc keta jan talente shqiptare te prodhuar ne shqiperi me keta duhet te mburemi edhe jo me januzaj etc


  p

  Skuadres se Kombetares shqiptare i duhet sukses, jo mburrje e krenari....!!
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 4. #63
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime n 82 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  S'di pse i luten kaq shume kesaj skrraje te luaj per Kombtaren ? Sikur t'ishte i interesuar, do kishte aplikuar vet plus kesaj, do e kishte mesuar edhe gjuhen shqipe pak ma nam !

 5. #64
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  27 Shkurt 2014 - 14:14 | LAJME  Fanella me Januzajn, grekt cojn shqiptarin n polici

  Fanella me Januzajn, grekt cojn shqiptarin n policiATHINE-Dy dit pritje te stadiumi, 420 euro prenotim i dhoms n hotelin ku ishte akomoduar Manester Junajtid, 3 or n komisariatin e policis dhe n fund nuk ia doli t takohet me Januzajn… Kjo sht historia e Drini Caushit, tifozit shqiptar q jeton n Athin, i cili kishte planifikuar q t’i bnte nj surpriz Adnanit meq Manesteri do t luante kundr Olimpiakosit, por gjrat kan shkuar ters. N nj intervist pr “Panorama Sport” ai rrfen se si Januzaj shoqrohej gjithnj me 4 truproja dhe ishte lojtari m i survejuar i skuadrs angleze. “Nj lojtar i izoluar q as e ka iden se sa shum e duan shqiptart”, thot Caushi. Ky i fundit shquhet si nj “gjahtar” talentesh dhe hobi i tij sht t takohet me yjet e futbollit, por me Januzajn kishte mision tjetr. “Thjesht doja q t’i bja t ditur Januzajt sa shum e duan shqiptart”, tregon Caushi.

  Drini, sht e vrtet q ju ka arrestuar policia greke?
  Nuk m arrestoi, thjesht m shoqroi dhe qndrova 3 or n komisariat.
  Kjo ndodhi pr shkak se donit t takonit Januzajn?
  Po, por plani dshtoi. Ndodh rrall q t dshtoj, por ja q nuk qe e thn, megjithse pata edhe mbshtetjen e FSHF-s.
  Si patt mbshtetjen e FSHF-s?
  Shikoni, un kam negociuar shpesh me lojtar shqiptar q jan t pavendosur. E kam br kt me Sotir Ninin, me Gjergji Konen dhe para pak kohsh edhe me Kaen. Un e di mir se ata s’e kan iden se sa vlersohen n Shqipri. Kur kam arritur t bisedoj me ta, ather jan bindur, sikundr ndodhi me Kaen. Kt doja t bja edhe me Januzajn.
  Po, por ’lidhje ka federata?
  Un fola me Dukn dhe i thash se isha gati q t’i prcillja Januzajt gjith pritshmrit e shqiptarve. Ia thash planin q kisha, pra pr t br disa bluza me emrin e tij dhe ai ma aprovoi. Tha q kishte mbshtetjen e tij nse bhej fjal pr nj demonstrim krejt qytetar.
  Dhe far ndodhi m pas?
  Ne u organizuam, bashk me afro 70 shqiptar t tjer. I bm bluzat me mbishkrimin “Albanian forever” dhe shkuam n aeroport ta prisnim, por aty na than se nuk kishte shanse t kishim kontakte me skuadrn e Manesterit sepse do t dilnin nga nj dalje dytsore. Dhe ashtu ndodhi.
  Po pastaj far bt?
  Mendova t shkoj te hoteli ku ishte akomoduar skuadra, por ai ishte hoteli m i survejuar. Telefonova Dukn dhe i thash se pr t hyr duhej patjetr t prenotoja nj dhom. Nuk e kam luksin q t shpenzoj 420 euro vetm pr nj nat n nj hotel si ai…
  far ju tha Duka?
  E bri menjher. Qllimi ishte t kishim mundsi t krijonim qoft edhe nj takim 4-5 minuta dhe t’i shprehnim vlersimin e madh dhe t’i bnim t qart sesa i rndsishm mund t jet ai pr shqiptart. Ndrsa objektivi tjetr ishte q t’i jepnim Januzajt dy fanella t Shqipris me numrin 10, t cilat na i kishte br t mundur FSHF-ja.
  Po far ndodhi?
  Hyra n hotel, takova edhe Patris Evran. Fola me t dhe i krkova q t bnte t mundur q Januzaj t zbriste n holl, por Evra m tha se mund t sillte cilindo lojtar, por jo Januzajn. “sht tr kohn i survejuar. Nuk t ndihmoj dot”. Dhe n fakt Januzaj ishte i vetmi q nuk zbriti as pr ushqimin. Ia drguan n dhom, sepse sinjalet i kishte marr se ktu kishte shum shqiptar…
  Prit pak, po flisni pr Evran, a thua sikur e keni pasur shok klase…Nga e njihni ju q t’i bni nj krkes t till?
  E njoh nprmjet Edvin Muratit. Muratin e kam mik familje dhe ai m ka ndihmuar shpeshher q t negocioj me lojtart. Me Evran kemi ndenjur pas ndeshjes s Francs n Tiran s bashku edhe me Maludan e Muratin. Aty e njoha Patrisin dhe tani m mban mend sepse e kam takuar edhe disa her t tjera.
  far ndodhi m pas?
  Nuk mund ta takonim n hotel, ndaj siguruam tri bileta me ndihmn e Kristian Karembes, q sht drejtor sportiv i Olimpiakosit. Na ndihmoi Murati edhe n kt rast, sepse e ka mik Karemben. U bm gati ta takonim kur ishte duke hyr pr nxehje, por dolm blof edhe aty, sepse klubi e kishte uar te zona e quajtur “suita”. Pra nuk ishte as n stol. Megjithat nuk u dorzova dhe me ndihmn e disa gazetarve shkova deri afr zons ku mund ta shihja nga larg. Aty e pash me syt e mi se ishte tr kohn i shoqruar nga 4 truproja. Ishte e pamundur ta takonim.
  Po m pas far bt?
  Pritm t mbaronte ndeshja. Shkuam te zona ku bashkohet holli i gazetarve me korridorin ku kaloj lojtart. Kan nj rrjet ndarse, por mund t’u flassh nga larg. Aty i thash Januzajt se isha shqiptar dhe doja ta takoja, por m bri me shenj duke m thn se nuk mundej, sepse ishte me truprojat. Kaq mjaftoi dhe m pas ndrhyri sigurimi i stadiumit dhe m nxorn jasht.
  Pra nuk e takuat dot…?
  Jo, por shkova ditn tjetr (dje) q n mngjes dhe kur po dilnin, ishte srish Januzaj i fundit. Ai njeri ishte tr kohn i fundit dhe i vetmi me truproja n ekip. Nuk m kan par syt kurr nj gj t till. Jam takuar me Maradonn dhe shum yje t tjer, por kurr nuk kam par nj rast si ky. Doli i fundit edhe nga stadiumi megjithse nuk kishte luajtur. Dilte i fundit nga autobusi, i fundit nga hoteli… gjithnj i fundit dhe me truproja… Ai njeri ishte si i burgosur.
  far i that n mngjes?
  Aty iu prvodha sigurimit t hotelit dhe t skuadrs s Manesterit dhe me nj fanell t Kombtares i dola para duke i thn: Adnan, bjm nj foto t paktn. Doja edhe t’i jepja fanelln me at rast.
  Pranoi t dilte n foto?
  Jo, vazhdoi t ecte. Aty nisa t brtas dhe t’i them se nuk mund t’i shprfill kshtu shqiptart, sepse ne e kemi nj burrni. N fillim vazhdoi t ecte, por pa hyr n autobus, kur forcat e siguris m kishin kapur nga kraht u kthye dhe hapi kraht: “Nuk kam far t bj…”. U revoltova n at moment edhe me Adnanin. e pash q ai nuk kishte fuqi t bnte asnj veprim me kokn e tij. do gj e kishte t komanduar.
  Po pastaj far ndodhi?
  M shoqruan n polici, ku qndrova tri or. Nuk m bn asgj t keqe, thjesht nisn t talleshin polict edhe t m thoshin se nuk do dilja deri sa t ishte larguar avioni i Manesterit.
  Me baban e Januzajt ke folur ndonjher?
  Po, kam pasur kontakte deri n dhjetor dhe m tha se do pranonte nj takim n Bruksel, por pas dhjetorit nuk ma ka hapur m telefonin. T them t drejtn mua m’u krijua prshtypja se gjith ajo “burgosje” e Januzajt ishte vepr e babait t tij. Nga ajo q kam kuptuar, Januzaj do luaj pr Anglin.
  Januzaj nuk ishte fare n ndeshje. Sipas jush far ndodhi?
  Mendoj se mori sinjalet nga klubi dhe nga familja pr organizimin e shqiptarve. Ne ia bm t qart edhe nprmjet nj shqiptari q punon te mirmbajtja e fushs, Filip Duka, se qllimi ishte vetm ta takonim przemrsisht dhe t’i jepnim ato fanella, por si duket klubi u shqetsua dhe e drgoi lart n tribun.
  Nuk mendoni se kjo sht nj strategji e gabuar pr ta bindur Januzajn t zgjedh Shqiprin?
  Nuk do t’i krkonim kurrsesi ta bindnim. Thjesht do ta takonim edhe t’i shprehnim se sa shum e duan shqiptart. Do t’i jepnim edhe ato fanella pr t cilat i ishim zotuar federats. Ne nuk mund t bnim negociata me t, por mund t’i jepnim impaktin real se gjith shqiptart e presin krahhapur…
  Keni postuar n Facebook nj foto me Bobi arltonin. Jeni fans i tij?
  Jo, e takova rastsisht n hotelin e Manesterit dhe i krkova nj foto. I thash q jam shqiptar dhe m’u prgjigj: “Oh shum mir, por nuk kam bilet t t ndihmoj t hysh n stadium…”. Nisa t qesh, sepse kujtoi se po i krkoja ndonj nder…
  tifozi
  Kush sht Drini Caushi, “gjahtari i yjeve”
  Ai ka mbi 120 fanella t skuadrave t ndryshme dhe, mbi t gjitha, fotografi prkrah do emri t madh q mund t t shkoj ndr mend, duke filluar q nga Pele, Maradona, Kaka, Platini, Shevenko, Kapelo, Ferguson, Berluskoni, Kalderon, Shuster, Batistuta, Zidane, Bekam, Mateus e dhjetra e dhjetra t tjer. Ky sht Drini Caushi, nj tifoz i pasionuar pas sportit, i cili jeton prej vitesh n Greqi. Ai njihet edhe pr shkrimet e shumta edhe n mediat sportive shqiptare, m s shumti intervista ekskluzive me personazhe q ka mundur t’i takoj personalisht. Sakaq, Drini Caushi ka punuar edhe pr Federatn Shqiptare t Futbollit (madje vijon ende), kryesisht n zbulimin e talenteve t rinj q kan dal nga akademit e futbollit t klubeve greke. Ai ka luajtur nj rol t konsiderueshm edhe n afrimin e Ergys Kaes te Kombtarja shqiptare, para nj viti, kur mesfushori i PAOK-ut ishte i dyzuar mes Greqis dhe Shqipris.

  (d.b/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/metropol/26...ci-174916.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #65
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  SCANDALO HARD ALLO UNITED: COINVOLTI JANUZAJ, KAGAWA E JOHNSTONE

  Il Sun: "Videochat erotiche con la nordirlandese Claire MacMullan"


  04/04/2014

  Annata da dimenticare per il Manchester United. Oltre agli scarsi risultati in campo, ora spunta anche uno scandalo sessuale che travolge lo spogliatoio dei Red Devils e aumenta la tensione. Secondo quanto riferisce il Sun, Adnan Januzaj, Shinji Kagawa, Sam Johnstone e un quarto giocatore il cui nome ancora segreto avrebbero intrattenuto videochat erotiche con la prorompente nordirlandese Claire MacMullan.

  Al momento la notizia non ha trovato ulteriori conferme, ma le parole della diretta interessata sembrano fugare i dubbi. "Mi sono spogliata in webcam per dar loro piacere", ha spiegato la MacMullan, che poi non ha lesinato nemmeno ulteriori dettagli sui protagonisti. "Januzaj un demonio hot e mi ha chiesto di incontrarlo, Johnstone invece ha proposto un menage a trois", ha raccontato al Sun la ragazza. E non tutto qui. Stando alla bionda camgirl, infatti, il quarto calciatore sconosciuto le avrebbe infatti inviato una foto del suo pene. Dunque, ci sarebbero anche le prove. Vedremo. Nel frattempo allo United non hanno preso bene la notizia.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  e nxori kampion man u ky mo
  APO i ka len golat cuni babit ne alianz arena
  JO SEKS PARA MARTESE

 8. #67
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Adnan Januzaj zgjedh kombtaren e Belgjiks

  Mesfushorii Manchester United, Adnan Januzaj ka zgjedhur Belgjikn si kombtaren e tij, sipas trajnerit, Marc Wilmots.

  Kam marr konfirmimin zyrtar se Adnan Januzaj do t jet n dispozicion t ekipit kombtar pr vazhdimin e karriers s tij- sht shprehur n Twitter, trajneri Wilmots.

  J'ai reu la confirmation officielle qu'Adnan
  Januzaj se met disposition de lquipe nationale
  belge pour la suite de sa carrire!
  12:38 PM - 23 Apr 2014
  Marc Wilmots
  @WilmotsMarc


  Tifozt Kuq e Zi, por edhe personalitete te fushave te ndryshme u prfshin pak koh m par n nj fushat sensibilizuese pr t nxitur
  talentin shqiptar q t zgjidhte prfaqsuesen e Shqipris. Fushata Adnan thuaj PO Shqipris arriti t mblidhte mijra thirrje nga shqiptart e t gjith bots.
  Januzaj do t ket mundshi tashm q t luaj n Kupn e Bots, Brazil 2014-t pak jav m von, duke prezantuar ngjyrat e Belgjiks.

  http://www.panorama.com.al/2014/04/2...n-e-belgjikes/

 9. #68
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Citim Postuar m par nga BOKE Lexo Postimin
  Adnan Januzaj zgjedh kombtaren e Belgjiks

  Mesfushorii Manchester United, Adnan Januzaj ka zgjedhur Belgjikn si kombtaren e tij, sipas trajnerit, Marc Wilmots.

  “Kam marr konfirmimin zyrtar se Adnan Januzaj do t jet n dispozicion t ekipit kombtar pr vazhdimin e karriers s tij”- sht shprehur n Twitter, trajneri Wilmots.

  J'ai reu la confirmation officielle qu'Adnan
  Januzaj se met disposition de l’quipe nationale
  belge pour la suite de sa carrire!
  12:38 PM - 23 Apr 2014
  Marc Wilmots
  @WilmotsMarc


  Tifozt Kuq e Zi, por edhe personalitete te fushave te ndryshme u prfshin pak koh m par n nj fushat sensibilizuese pr t nxitur
  talentin shqiptar q t zgjidhte prfaqsuesen e Shqipris. Fushata “Adnan thuaj PO Shqipris” arriti t mblidhte mijra thirrje nga shqiptart e t gjith bots.
  Januzaj do t ket mundshi tashm q t luaj n Kupn e Bots, Brazil 2014-t pak jav m von, duke prezantuar ngjyrat e Belgjiks.

  http://www.panorama.com.al/2014/04/2...n-e-belgjikes/
  he se do ja kete mbush mendjen kapiteni dhe shoku i ekipit Vidic,
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #69
  i/e regjistruar Maska e mateo
  Antarsuar
  24-06-2002
  Vendndodhja
  united kingdom
  Mosha
  40
  Postime
  287
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Me te vertete mendonit se ky do te luante per kombetaren ,,,,,,,,,,,,,,,,, sa qesharake,,,,,
  mateo

 11. #70
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Pacolli: Askush s’m ndihmoi pr afrimin e Adnan Januzaj!  PRISHTINE - Kreu i Partis Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i cili ishte angazhuar publikisht pr afrimin e talentit Adnan Januzaj me kombtaren shqiptare, deklaroi se vendimi i tij pr t prfaqsuar Belgjikn duhet respektuar.

  Por, n nj postim n “Facebook”, Pacolli thekson se askush nuk e ndihmoi n prpjekjen e tij pr ta afruar Januzajn me kombtaren e Shqipris apo t Kosovs .

  “M vjen keq q ne s’arritm q ta shndrronim Adnanin n gjith kuptimet, nj simbol t rinis son, t afrimit t saj me sportin, t imazhit ton kombtar n arenn botrore. Prpjekjet e mia t shumta pr ta zgjidhur problemin e afrimit t Adnanit n kombtaren e Shqipris apo t Kosovs, duke adresuar t gjith faktort ekzistencial, sportiv, dhe komercial nuk dhan dot prfundim pozitiv. Askush s’m ndihmoi n kt drejtim. Disa i keqkuptuan propozimet e mia. Por sht krejt e qart si e thash m sipr se n vendimin e tij kan peshuar pikrisht ata faktor q un doja t’i zgjidhja n propozimet e mia.”- shkruan ndr t tjera, Pacolli.

  (er.nu/BalkanWeb)
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #71
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Ka Kosova ashte nji fjale e urt popullore qe thot " Parja e qon ujin perpjet" E leje ma nuk po e qon Adnanin ne Belgjike !

 13. #72
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Paren e merr nga manqesteri, jo belgjika...

  Bale, psh kushtojnte 100 milione euro, por luan per uellsin, qe asnjihere ska per te lujt ne ndonji kampionat europian ose botror.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #73
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime n 82 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Idiot njeri, se per 10€ do ja vlente te luash per Kombtaren Shqiptare !

 15. #74
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Jonuzaj esht jasht qitje dhe mbeturin e kombit frigacak ky njeri as qe duhet te llogaritet si shqiptar enjejt esht edhe per prinderit e tie

 16. #75
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2014
  Vendndodhja
  Metz, France
  Mosha
  24
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  cfar do ndryshoje ky sondazh

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •