Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 75
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Januzaj gjithka, prvese anglez
  tweet
  Nga MARTIN SAMUEL
  Adnan Januzaj sht belg. Nse dshiron, n rregullat strikte t futbollit ai mund t zgjedh t jet shqiptar ose kosovar, serb apo turk. Por ajo q ai nuk sht me siguri, sht t qenit anglez. Kt e dim, sepse ai sht 18 vje dhe luan n Premier Lig. Jo shum adoleshent anglez arrijn ta bjn kt. Januzaj ka lindur n Bruksel dhe Belgjika do ta bj pjes t brezit t tyre t art. Babai i tij sht shqiptar dhe djali i tij ka nj ndjeshmri t veant pr kt vend gjithashtu. Por, Shqipria nuk ka arritur ende t kualifikohet n nj turne ndrkombtar dhe aktualisht renditet n vend t pest nga gjasht skuadrat e Grupit E t kualifikueseve t Botrorit. Por, edhe pse situata e Shqipris sht kjo, Januzaj ka refuzuar deri tani shansin pr t prfaqsuar moshat U-18 dhe U-19 t Belgjiks, duke ln t kuptohet se Shqipria do t jet zgjedhja e tij e preferuar. Nna e tij sht nga Kosova, nj vend q u jep fund ambicieve t nj futbollisti, sepse duke moszgjidhur ende statusin e saj territorial me Serbin, nuk njihet nga FIFA dhe nuk mund t marr pjes n kompeticionet e saj. FIFA i lejon Kosovs t luaj ndeshje miqsore, por pa shfaqur simbolet kombtare. Pr m tepr, gjyshrit e Januzajt vijn nga Serbia dhe Turqia, por ai s’ka dhn asnj sinjal q dshiron t prfaqsoj ndonjher prej ktyre vendeve. Sidoqoft, i vetmi vend pr t cilin ai nuk mund t luaj, sht vendi ku punon. sht me t vrtet qesharake, madje edhe ta spekulosh se Januzaj do t vesh fanelln e “Tre Luanve”. Moralisht nuk do t ishte e drejt, ndrsa n parim do t shkelte Marrveshjen e Vendeve Kombtare. Hoxhsonin mund ta ket tunduar ideja ta ket n skuadr pas paraqitjes me Sandrlendin, por ky do t ishte nj dshtim. Le ta lm moralin pr nj moment dhe iden q Federata Angleze mund t sillet si nj klub elitar dhe josh nj lojtar t largohet nga vendi ku i takon t luaj pas ai duket inferior, me premtimin e fams dhe pasuris. Edhe nse FA do prpiqej ta realizonte haptazi objektivin e saj, ajo do t ishte e detyruar t injoronte Marrveshjen e Vendeve Kombtare e amenduar s fundmi, e cila nuk i jep m t drejtn e przgjedhjes nj lojtari prmes vendbanimit. Marrveshja e re konstaton se nj lojtar, q nuk ka lindur n Angli apo nuk ka asnj prejardhje prej andej, duhet t ket studiuar 5 vite prpara moshs 18-vjeare q t jet i disponueshm pr Anglin. Thjesht po t jetonte n Angli deri n vitin 2018, nuk do e bnte Januzajn anglez edhe sikur ai t plotsonte kushtet e FIFA-s. S’ka prse Hoxhson t jet n dijeni t ktyre burokracive, edhe pse n deklaratn e tij ai u duk dyshues pr etikn e nj qasjeje t till: “Sigurisht q m par kjo duhet debatuar seriozisht prpara se t nisim dhe natyralizojm lojtart”. Hoxhson sht nj burr i ndershm dhe e di q thellthell nuk sht e drejt q t zhvatsh apo vjedhsh. Ngutja n t shkuarn pr t zgjidhur problemet e Anglis me lojtar t huaj ishte e pacip dhe e dmshme. Erikson, i cili ishte br pjes e futbollit anglez n t njjtn mnyr, tentoi t bnte t njjtn gj kur konsideroi natyralizimin e Kudiinit, Edus, Malbranks dhe Sahas. Pati dhe nj debat pr Artetn kur Kapelo drejtonte Anglin, pa dyshim edhe kjo pr t njjtat arsye pragmatiste. Teknikisht po, Januzaj mund t jet anglez, nse FA sillet n mnyrn m cinike t imagjinueshme. Do ta msojm s shpejti se far dshiron t jet Januzaj. Por ajo q ai nuk duhet t bj, sht t shndrrohet n nj shembull pr oportunistt, apo n nj zgjidhs qesharak t nj problemi q sht i gjithi prgjegjsi e futbollit anglez.
  Opinionist i “DailyMail”

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-...#ixzz2hABBWR00
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #22
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Adnan Januzaj sht belg. Nse dshiron, n rregullat strikte t futbollit ai mund t zgjedh t jet shqiptar ose kosovar, serb apo turk
  Dobic i rrugeve eshte ky?

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Gianluca Di Marzio: "Januzaj, talento da impazzire. La Juve si mossa in anticipo, ma..."

  09.10.2013 01:00 di Redazione TuttoJuve Twitter: @Tuttojuve_com articolo letto 318 volte

  In coda al suo editoriale settimanale pubblicato su Tuttomercatoweb, l'esperto di mercato di Sky, Gianluca Di Marzio, si concentrato sull'interesse manifestato dalla Juventus per il baby talento Januzaj. Ecco le sue parole:

  ....... Introverso, come Januzaj. Altro talento da impazzire. A Manchester hanno imparato a conoscerlo, doppietta contro il Sunderland e la paura di perderlo come capitato con Pogba. Il suo contratto infatti scade a giugno, lui un classe 95 e i suoi interessi sono curati principalmente dal pap in Belgio. La Juve si mossa in anticipo, da almeno un anno Fabio Paratici sulle sue tracce. Ma i due gol di sabato scorso hanno scatenato un effetto mediatico negativo per i piani bianconeri. Tutti in Inghilterra adesso spingono per il rinnovo, le cifre proposte saranno da capogiro. La Juve non molla e ci prover fino all'eventuale firma con lo United, continueranno quindi i contatti con il padre. Che comunque chiede una bella cifra di commissione. Non baster invitarlo a pranzo.

  http://www.tuttojuve.com/calciomerca...cipo-ma-159560
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  http://mapo.al/2013/10/08/nje-teleno...rxh-besti-yne/

  Nj telenovel q n fillim, Adnan Januzaj apo Xhorxh Besti yn

  Ata e quajn q tani rimishrim i Xhorxh Best. Saktsisht nj nga lojtart m t mir t historis s Manchester United.Adnan Januzaj Manchester United Nj nga 100 m t mirt n listat e famshme t FIFA-s dhe heroi i Irlands s Veriut, e cila i vuri pas vdekjes emrin e tij aeroportit t Belfastit. The Independent shkruan se fiks 50 vjet pas deputimit t Best, dikush prcolli n fush t njjtn frym, siguri prball kundrshtarve dhe zgjidhje elegante. N ‘The Mirror’ thon se ngjan me Krojfin n fytyr dhe lvizje dhe ndryshojn vetm se holandezi i mbante flokt si hipi. Adnan Januzaj, (shqiptari-belgu-kroati-serbi-turku?!) q debuton n nj prej kampionateve m t ashpra dhe m t mira t futbollit dhe merr prsipr peshn e ekipit. Nuk sht nga ata q emocionohen shpejt dhe as nga ata q vuajn prej arrogancs, por ka nj besim dhe siguri t atill me topin sa shokt e ekipit edhe veteran si Patrice Evra (me t cilin luan n krah) ia lshojn topin apo e lejojn t marr prsipr goditjet e dnimit. Iniciativa sht ajo q e bri t dallonte n ndeshjen me Sunderlandin dhe t shpallej “Lojtari i ndeshjes”, pas dy super golave (dhe shih nj me t majtn dhe nj me t djathtn) n t cilat ishte njkohsisht pjes e aksionit. Kjo ndoshta sht edhe pse ja ka fituar zemrn Wayne Rooneyt, i cili thot se shpreson q Federata Angleze do t bj lvizjet e duhura pr ta prfshir at n “kombtaren e luanve”. Shum shqiptarve mund t’iu thyhej zemra nga kjo dhe disa anglez si Martin Samuel i Daily Mail besojn q kombtarja e Anglis nuk i jep m shum shanse suksesi t riut sesa belgt apo kuqezinjt.

  Ktu fillon edhe telenovela Januzaj dhe kombtareve q e duan at. Vendi i fundit q deklaroi se kishte nj cop t origjins s Januzaj (nj gjyshe, gjysm gjyshe a dika e till) dhe se pr kt ai duhej t vishte pikrisht at bluz kombtareje ishte Kroacia. M hert Turqia, Serbia, Belgjika dhe Shqipria glonin nga lajmet se talenti do t zgjidhte nj prej ktyre kombtareve, me anglezt q duket se po bnin gati letrat. Dy t parat n list, Belgjika vendi ku ai u rrit si pjes e Anderlehtit dhe Shqipria, vendi me t cilin ka lidhjet e gjakut, thuajse kan hequr dor. N t dy federatat ka pasur sinjale t qarta refuzimi. Belgjika sht refuzuar n t gjitha nivelet e moshave dhe, edhe pse ekipi thuajse sht kualifikuar pr n botrorin e radhs, nuk duket se ka ndonj sinjal q Januzaj t pranoj t vesh fanelln e tyre. Oferta e fundit, q ka dhe nj bilet pr n Brazil, duket se i sht br kt jav, por shanset pr nj prgjigje pozitive nuk duken shum t mdha.

  Shqipria nga ana e saj ngurroi t afrohej pr shum koh. Hera e par q u tha dika serioze n lidhje me Januzaj ishte kur babai i tij n nj intervist pr KTV mohoi t kishte pasur kontakte nga Federata Shqiptare e Futbollit, madje la t kuptohej se ishte i hidhruar me FSHF-n (arsyet t paqarta), por edhe me median n Shqipri q sipas tij gnjente dhe se nuk duhej besuar shum. Por ajo q duket do ta bj edhe m shum telenovel historin jan qndrimet pak t uditshme t palve t prfshira n kt histori (dhe nuk sht ky rasti i par Berhami vllezrit Xhaka dhe mjaft t tjer kan nj histori t ngjashme). Sekretari i Prgjithshm i FSHF-s Ilir Shulku n nj intervist tha se 8 muaj m par ai, trajneri italian De Biasi dhe presidenti i FSHF-s Duka kishin takuar babain e talentit dhe kishin marr prej tij nj prgjigje negative. Prkundr ksaj babai i t riut thoshte se nuk kishte pasur asnj ofert zyrtare nga FSHF. Po prsritet ndoshta e njjta skem e mjegullt negociatash q mbaron me akuza, me sharje pr tradhtar dhe britma pr heronj?! Dika q do t prjetohet e gjall ditn kur Zvicra dhe t 5 apo 6 shqiptart e saj do t zbresin n fushn e Qemal Styafs pr t luajtur jo vetm kundr 11-shes s Shqipris por edhe kundr nj stadiumi q edhe pse i admiron pr at q kan arritur tashm n futboll (Xherdan Shaqiri sht i pari shqiptar q ka fituar tri trofe t rndsishme, prfshi Lign e Kampioneve), do t turfulloj kundr tyre pr shkak t bluzs q do mbajn veshur.

  Prtej gjith ksaj trajneri i Shqipris, italiani De Biasi mbetet njfarsoj optimist. Krejt ndryshe nga deklarata e Shulkut, ai thot se do bjn t pamundurn, por m hert prmendi edhe dika tjetr: “Nuk kam far t’i ofroj”. Pikrisht ktu historia lidhet me Xhorxh Bestin srish. Kombtaret e tjera q pretendojn Januzaj (Turqia, Serbia apo Kroacia) nuk duket se do t ken ndonj pesh n kt histori. Ata kan pak shanse t prfitojn shrbimet e tij. Por n tri ekipet pretendente shqiptart jan ata q mund t ofrojn m pak. Anglezt jan nj bilet pr n evropian, botror dhe loj n nivele t larta, por ata do t jen edhe pr nj koh si thon vet t kqijt e m t mirve edhe pse prher dy hapa larg trofeve m t mdhenj n bot… Belgt nga ana tjetr jan tashm t kualifikuar pr n Brazil. Kan nj brez lojtarsh fantastik, por sigurisht nuk do ta fitojn botrorin. Kjo sidoqoft sht m shum se sa ’mund t jap Shqipria. Duartrokitje dhe dashuri e pakushtzuar tifozsh (t paktn pr aq koh sa mund t fitojm dhe kjo nuk ndodh shpesh) q jan angazhuar n fushat pro tij dhe e kan ftuar vet n kombtare. Dhe ndoshta-ndoshta nse gjrat shkojn mir nj vend heroi n podium.

  Januzaj vet nuk ka folur asnjher pr kt. Ka nj thashethem q thot se ai ka thn se nuk e di ku bie Shqipria, por askush nuk ia ka dgjuar deri tani zrin dhe askush nuk e ka pyetur pr vendimin e tij. (Njerzit sidoqoft po e komentojn me nge kt thnie q mbrrin prej t tretsh dhe prcillet si e vrtet n media, ndoshta arsyeja pse babai i lojtarit i ka marr zt ato)

  Ai sidoqoft sht tashm mes dy zgjedhjeve. Mund t bj si i ngjashmi i tij Xhorxh Best dhe t luaj pr Shqiprin ( Ai luante pr Irlandn e Veriut). Ashtu si Best me shum gjas s’do t luaj dot n asnj kompeticion me rndsi dhe as do i afrohet kups s bots por n fund; nj rrug, nj stadium apo dika tjetr do t mbaj emrin e tij. Ose do pres dhe nj dy vite dhe do t luaj pr Anglin n Europianin e radhs. Nse fitojn me siguri do t jet ndr heronjt, por nse humb penalltin, do jet nj tjetr “anglez”, me t cilin ‘The Sun’ apo ndonj tabloid tjetr do t merret gjat duke ia kujtuar se m mir do kish br t kishte shkuar n Shqipri…



  Prgatiti: Vladimir Karaj
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Un s`e besoj Adanan Jonuzaj te Luan per Kombetar ton Shqiptare, jam Pesimist kur ket se ben Shaqiri,Behrami, e disa tjer kjo me bind edhe me shum se kjo nuk do te ndodh qe Adnani te luan per Shqiperin.
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 6. #26
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Asnjehere nuk i dihet ...

  Mbase vendos me Shqiperine, po te shohi si ka ec sondazhi me lart
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 7. #27
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime n 73 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Citim Postuar m par nga shigjeta Lexo Postimin
  Asnjehere nuk i dihet ...

  Mbase vendos me Shqiperine, po te shohi si ka ec sondazhi me lart
  Ky sondazhi i ketushem eshte ndryshe nga ai i Skysport-it!

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Si nuk keni pak dinjitet more, ketij do i pergjerohemi ne per ne kombetare? Pse u dashka te behen sondazhe qe te bindet ky dobici nese eshte shqiptar apo jo?

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  File,

  lexo mire.

  sondazhi eshte angl;ez i skysport.uk-s

  se ka bere askush nga ne.

  eshte nji mundesi e madhe per shqiprine. ti ke garret bale 100 millionsh ne euro, qe me ke luan?

  me uellsin qe eshte ekip leprash.

  lexo c'behet ne bote per te

  Altro “colpo gobbo” a Manchester?
  Similitudini e differenze con il caso Pogba. Il rinnovo di Januzaj rischia di diventare per i Red Devils un'altra telenovela
  10.10.2013 20:30 di Francesco Carini Twitter: @@CassiusCarini articolo letto 9775 volte
  foto di Matteo Gribaudi/Image Sport

  Diciotto anni, 179 centimetri distribuiti su poco pi di 70 chilogrammi e un talento impressionante: ecco l’identikit di Adnan Januzaj. Il gioiello kosavaro di nazionalit belga rappresenta uno fra i migliori giovani in circolazione dell’intero panorama calcistico mondiale. Ceduto allo United dall’Anderlecht, il Golden Boy sta crescendo sotto l’ala protettiva di Ryan Giggs, con cui condivide il sinistro felpato e la classe cristallina. Partendo da destra verso sinistra, il ragazzo riesce a dare il meglio di s, spaccando le difese avversarie e creando gli spazi giusti per gli inserimenti dei compagni. Curiosit? Non ha ancora rinnovato con i Red Devils…

  Comunque, se molti sperano in un colpo alla Pogba, gli stessi dovranno riflettere sulle effettive differenze che ci sono fra i due assi:

  1) Pogba un fenomeno, per, quando stato adocchiato dalla societ di corso Galileo Ferraris, non era conosciuto come lo oggi il gioiello di Bruxelles. A fare la differenza fra i due stata la partita di sabato scorso contro il Sunderland, dove Adnan ha avuto modo di mettersi in luce con una doppietta, cosa che non capitata a Paul, stimato dagli addetti ai lavori, ma non esploso come il suo collega in tutta la sua forza nelle poche chances concesse da Ferguson;


  2) Proprio a causa delle due marcature rifilate ai Black Cats, il ragazzo ha attirato le attenzioni di tutta Europa, fattore che impedisce la conduzione di una trattativa sotterranea e in sordina come quella del “Polpo” bianconero.

  Che dire? Il ragazzo rappresenterebbe una soluzione ideale per il calcio di Conte, che in tal modo potrebbe avere a disposizione un giovane per la sua fascia, capace di andare in gol e allo stesso tempo di crossare, caratteristica essenziale per sfruttare al meglio le doti di Llorente, nonch optare per uno spettacolare 4-3-3.

  Ai microfoni di Tuttosport, Marotta ha dichiarato: Temono un altro caso Pogba? Hanno ragione. […] Difficile per capire come si possa essere giunti ad otto mesi dalla scadenza del contratto senza rinnovare. Certamente, le affermazioni del dg juventino non implicano la buona riuscita della trattativa, anche perch le condizioni sono molto diverse rispetto a un anno e mezzo fa (vedesi lo spazio che il ragazzo si sta ritagliando ai danni di compagni ben pi famosi), ma ci non toglie neanche del tutto la chance di poter assistere ad un altro “colpo gobbo”. Il fascino dell’Old Trafford unico, ma il buon Beppe e Fabio Paratici sono diventati gli anni i maestri del Top Player a costo zero. David Moyes avvisato.

  http://www.tuttojuve.com/primo-piano...chester-159791
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #30
  ***VIP***
  Antarsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Per mendimin tim eshte gabim qe i behet kaq shume presion Januzajt per te luajtuar me Shqiperine. Lereni te zgjedh vet madje dhe po te mos zgjedhi shqiperine te mos quhet tradhetar apo emra qe u kemi vene shqiptareve te zvicres. Atij nuk i duhet lutur per te luajtur me kombetaren per dy arsye:
  1. Adnani ka talent mirepo fatkeqesisht kombetarja jone nuk i ka mundesite qe ai te shpalose talentin ne ndeshjet e kombetares. Me ke do luaj Adnani me Dallkun? Ne fund te fundit ku do luaj? Presidenti i federates tha qe ne nuk kemi stadium.
  2.Edhe ne duhet te kemi pak me shume respekt per veten. Valle do e kete lutur kaq shume portugalia Ronaldon per te luajtur me kombetaren apo Franca Zidanin per te luajtur me kombetaren? Edhe sikur Adnani te luaj me kombetaren jemi akoma larg nga endrra per te shkuar ne europian apo boteror, pale me te fitojme ndonje kup ne rang nderkombetar. Ai eshte lojtar i mire, por nuk eshte magjistar.

  Mos me keqkuptoj njeri, do me behej shume qefi sikur ai te zgjidhte shqiperine, por edhe po te zgjidhte te kunderten do ta mirekuptoja.
  Moderator, e di vet ti...

 11. #31
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Citim Postuar m par nga ^SHIU^ Lexo Postimin
  Per mendimin tim eshte gabim qe i behet kaq shume presion Januzajt per te luajtuar me Shqiperine. Lereni te zgjedh vet madje dhe po te mos zgjedhi shqiperine te mos quhet tradhetar apo emra qe u kemi vene shqiptareve te zvicres. Atij nuk i duhet lutur per te luajtur me kombetaren per dy arsye:
  1. Adnani ka talent mirepo fatkeqesisht kombetarja jone nuk i ka mundesite qe ai te shpalose talentin ne ndeshjet e kombetares. Me ke do luaj Adnani me Dallkun? Ne fund te fundit ku do luaj? Presidenti i federates tha qe ne nuk kemi stadium.
  2.Edhe ne duhet te kemi pak me shume respekt per veten. Valle do e kete lutur kaq shume portugalia Ronaldon per te luajtur me kombetaren apo Franca Zidanin per te luajtur me kombetaren? Edhe sikur Adnani te luaj me kombetaren jemi akoma larg nga endrra per te shkuar ne europian apo boteror, pale me te fitojme ndonje kup ne rang nderkombetar. Ai eshte lojtar i mire, por nuk eshte magjistar.

  Mos me keqkuptoj njeri, do me behej shume qefi sikur ai te zgjidhte shqiperine, por edhe po te zgjidhte te kunderten do ta mirekuptoja.
  Te kuptojm,edhe ke te drejt.
  Ne thjesht do na behej qefi te zgjedhte kombetaren,por nese ndodh e kundertat,ishalla kemi aq vetedijesim ta pranojm ashtu sic duhet pranuar.

  P.S.Edhe ata djemet e zvicrres,po na perfaqesojn shume mire atje ku zgjodhen te jene!

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Pronto il rinnovo per Januzaj

  12.00.PD
  Redazione TuttoJuve

  In Inghilterra tiene campo la vicenda Januzaj. Lo staff di Januzaj avrebbe richiesto un contratto da 1,5 milioni all'anno ed un incentivo all'ingaggio di circa 130 mila euro. Il club inglese al momento non vuole accontentare tali richieste, ma non vuole perdere il giovane talento. Sul giocatore ci sono Juventus e Manchester City.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Antarsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,390
  Faleminderit
  6
  42 falenderime n 39 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  E keni lexuar kete artikull nga dailymail, eshte e dates se sotme, jane disa detaje interesante
  http://www.dailymail.co.uk/sport/foo...ited-star.html

 14. #34
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Sondazhi pr Januzajn, Shqipria kalon Anglin!, votoni ne linkun poshte pe Shqi

  Prape sipas "Daily Mail" sot, ne nje eskluzive thuhet se Januzaj ka zgjedhur te perfaqesoje Angline, nqs kalohet pengesa e rregullit qe duhet te kesh 5 vjet resident.

  Per me shume http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2463653/Adnan-Januzaj-choose-play-England-FA-overcome-year-residency-rule.html

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Antarsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  27
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime n 8 postime

  Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  Babai i Adnan Januzajt, Abedini, ka leshuar akuza te renda ne drejtim te Federates Shqiptare te Futbollit, posaerisht presidentit Armando Duka, rreth deklaratave t ketij te fundit per talentin e Manchester Unitedit.

  Ndryshuar pr her t fundit nga The_Capital : 18-10-2013 m 09:29
  Burri 1 X flet !

 16. #36
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  Babai i super mesfushorit shqiptar, Adnan Januzaj, ka qartsuar pozicionin e tij dhe t birit t tij sa i prket shtjes s shum prfolur se pr ciln kombtare lojtari i Manchester United do t luaj n t ardhmen.
  Babai i Adnanit, Abedini, n nj intervist pr emisionin Interaktiv n KTV ka folur pr fillimin e karriers dhe debutimin e ndrrave t djalit t tij, duke shprehur knaqsin e madhe, por gjithnj duke mbetur shum modest.

  Sir Alex Ferguson ka shfaqur interesim i pari pr djalin, por djali i ka treguar edhe atij q un kam ardhur n Manchestrer United vetm me nj synim punn n teren. Ai i ka dhn shum rndsi Adnanit q t punoj jashtzakonisht mir me t, sepse ka dika m tepr ndoshta se sa lojtart tjer dhe Adnani e ka treguar se ai sht i gatshm t punoj pr ta.

  Golat ndaj Sunderlandit? Isha n stadium me vllain q jeton n Belgjik, sepse ai sht shum i rndsishm pr Adnanin, sepse ka qen shum pran tij n do moment dhe ai m ka ndihmuar shum pr Adnanin, sidomos kur ishte n Anderlecht. Ai e drgonte do strvitje, kshtu q ai sht shum i lidhur me djalin.

  Shumica m kan pyetur se si u ndjeva pas golit t par dhe un jam prindi i tij e n kt fush punoj tash e sa koh. Isha i knaqur q ai shnoi golat, por nuk sht kjo e fundit, ka shum pun pr tu br. Tani kemi hyr n at fazn pr t arritur n nivelin e lart. Isha i knaqur, sidomos kur publiku filloi t kndoj emrin e tij, aty isha i emocionuar. Por, jam i prgatitur pr do rast, si baba i tij. Kur prfundoi ndeshja, isha i knaqur q klubi mori tri pikt dhe Adnani q bri diferencn.

  Pas ndeshjes vetm nj telefonat ja bra, por nuk m dha shenja t entuziazmit. N kt pik sht shum i kujdesshm sa q ndoshta ktu edhe mediat angleze kan br disa krahasime se si sht e mundur q nj djalosh 18 vjear t mos festoj furishm pas dy golave fantastik. Ai e bri m t thjesht. Kjo i bn t kuptojn t gjith se ai sht lojtar jashtzakonisht i disiplinuar.

  Adnani nuk e preferon median, ai sht larg medias. Ai sht i koncentruar vetm n fushn e gjelbrt dhe asgj tjetr. Dhe, nse e sheh nj lojtar posa t hapsh faqen e internetit, kjo nuk do t thot pr t ndonj gj e jashtzakonshme.

  Negociatat pr rinovimin e tij kan filluar para pes-gjasht muajsh, por nuk jemi n faz prfundimtare, sepse ka shum parametra, por mendoj se do gj po shkon si duhet. Ai ka gjasa t qndroj te Manchester United. Pr vite nuk do t flas, sepse ende nuk kemi nnshkruar. Edhe pse ka pasur interesim pr t nga skuadrat tjera, pasi kontrata i skadon n vern tjetr, ai do t mbes ktu. Jan disa top klube evropiane, q nuk dua ti zbuloj se cilat jan.

  Babai i Adnanit foli edhe pr shtjen e kombtares shqiptare dhe fushatn e madhe n internet. Ai ka kritikuar ashpr Federatn Shqiptare t Futbollit (FSHF), duke thn se ata kurr nuk e kan kontaktuar dhe se ata kan gnjyer opinionin se kinse e kan ftuar djalin e tij.

  Ai madje kritikoi edhe mendimet se ai mund t luaj pr Serbin, apo Kroacin, teksa konfirmoi se dshira e tij sht q ai t luaj pr Kosovn.

  Shiko, pr kt do t publikoj dika n ditt e ardhshme, por nj her, sidomos kohve t fundit sht folur shum n mediat shqiptare. Dua t konfirmoj se Adnan Januzaj nuk ka Facebook, e as un nuk merrem me t. Sepse ka disa informacione se ai po shkruan dhe un i them t gjithve se Adnani nuk ka Facebook. Disa persona t pa autorizuar t cilt merren me emrin e tij, shum shpejt do ti gjej se pse po przihen n fushatn Thuaj po Shqipris.

  Dua t sqaroj shtjen e kombtares n pika t shkurtra. Un deri m tani nuk kam pasur asnj thirrje nga ana e FSHF-s, q s paku t bisedojm pr Adnan Januzajn. Kt opinioni shqiptar duhet ta dij qart, ktu po flet babai i tij dhe menaxheri i tij pr disa shtje q un i kontrolloj. FSHF nuk na ka thirrur asnjher. FSHF ka br vetm dezinformata q ne kemi kontaktuar me Januzajn, por vllezrit m kan thn se kryetari i FSHF-s kishte thn se para tet muajve ka folur me Adnan Januzajn q sht gnjeshtr dhe e pavrtet. Para dy netve, m kan thn se sht br nj emision n televizionin Klan dhe m than se duhesha ta shikoj patjetr kt emision dhe t shikoja se far flitet.

  Dua ti them FSHF-s, se Adnan Januzaj nuk e ka refuzuar asknd. Thon se telefonin nuk e kemi uar. Por, sht Manchester United ku mund t gjesh kontakt. Klubi m tha se nj zyre e ministris s Shqipris ka tentuar t flas me Adnanin, por at askush nuk mund ta bj sepse Adnanin nuk merret me kt pun, kshtu q ata ia kan mbyllur dyert vetes. Madje as fushatn Thuaj Po nuk e kam par, sepse ne nuk kemi Facebook. Ai (Armando Duka, FSHF) tha se nse e ndjen veten Januzaj le t luaj edhe pr Serbin. Kjo nuk t l hapsir q ti ti japsh nj rast ekipit kombtar t Shqipris.

  Ata ia kan mbyllur dyert vetes. Te un duhet t vijn njerzit t flasin q jan vetm njerz t prgatitur profesionalisht dhe korrekt. Asnj mnyr tjetr e asnj njeri tjetr. Nuk do t negocioj me asnj tjetr. Nuk e njoh Dukn gjrsisht, por flas n baz t asaj se si FSHF ka reaguar n mnyr totalisht t paautorizuar dhe jo profesionale. A jan gjasat minimale pr t luajtur pr Shqiprin? Nuk dua tia mbylli dyert kombtares shqiptare totalisht. N kt emision kam konstatuar se nj deputet nga Kosova (Berat Buzhala), kishte thn se Adnani ka shkuar nga Kroacia dhe ka dokumente kroate. Un nga Kroacia kam shkuar n pushim, sepse un n Belgjik kam kaluar n mnyr nromale me pasaport kshtu q edhe atje jam martuar. T shoqen e kam shqiptare edhe ajo nga Istogu dhe nuk e di se si mund t qarkullojn zra se e ka t shoqen nga Kroacia ose Januzaj ka dokumente kroate. Ato jan gnjeshtra. Ne jemi nga Istogu.

  Nuk ia mbylli dyert asnj kombtareje, e posaqrisht ekipit shqiptar, sepse ne jemi shqiptar, por dern e kan mbyllur vet, sepse kan br dezinformata totalisht t mendura. Ai (Armando Duka, FSHF) thot se n moshn 13 vjeare kemi thirrur Januzajn...kjo sht menduri. Kta njerz q punojn n FSHF nuk kan shanca q t negociojn me mua. Te un duhet t vijn njerz profesional, q punojn pr ti thirrur talentt shqiptar n mnyr sportive dhe jo n mnyra e oj at, e oj kt. Kto jan gjra q totalisht nuk kan efekt te un.

  Kan provuar edhe prmes Lorik Cans. Un e respektoj at lojtar, ka br karrier t jashtzakonshme, por nuk ka influenc ai njeri te un, q un ta oj djalin t luaj pr Shqiprin. Jo ai, por askush. Vetm njerz q jan profesional, q punojn ashtu si duhet, mund t vijn dhe t ulen n tavolin me mua.

  Ai nuk do t luaj as pr Belgjikn nj her pr nj her, sepse do t mundohet t bj mir n klub. Ka pasur tentativa nga trajneri i Belgjiks q ta marr pr Kroacin tani q t lauj, por nuk ka mundur ta marr leht. Sepse duhet t flitet n mnyr sportive. Nuk shantazhoj asnj ekip kombtar, un nuk kam far t shantazhoj. Ata po vijn te un. Un i them trajnerit t Belgjiks se un nuk kam pse ta shantazhoj at pr Januzajn, sepse ai vjen te un. Kam njerz menaxhera q punojn pr t, menaxhera jo shqiptar, belg, dhe ata e kan terenin e vet t puns.

  Anglia? Roy Hodgson ka thn se po e prcjell lojtarin dhe n qoft se ka mundsi juridike, ather ai do ta bj krkesn q eventualisht t bjm dika pr t. Por, ka shum pr t br n kt drejtim. Un pr momentin jam i fokusuar vetm te klubi i Manchester United.

  Un dua q Adnani t luaj pr Kosovn, por siotuata politikme pr Kosovn sht m delikate sepse FIFA nuk e ka pranuar vendin ton. Por, kto jan shtje q do ti shikojm m von. Nuk dua t prjashtohet ajo mundsi, q Adnani t bhet edhe pjes e kombtares s Kosovs, por kto jan shtje delikate. Nuk e di se si njerzit thon se ai mund t luaj pr Serbin, kur nuk ka kurrfar mundsie. Turqia, Kroacia dhe Serbia jan t prjashtuar prej ksaj gare.

  Un e prshndes popullin shqiptar q e ka prkrahur Adnan Januzajn dhe i falnderoj t gjith. Edhe Adnani i falnderon t gjith. Populli duhet t dij se njerzit t cilt jan profesional kan vend q t vijn e t flasin me mua. Jo njerz q bjn dezinformata dhe gnjeshtra. Me ata nuk do t komunikoj, ka deklaruar Abedin Januzaj pr Intearktiv.

  Kshtu, prfundimisht i mbyllen dyert Serbis, Turqis e Kroacis, teksa Shqipria duhet t angazhoj njerz shum profesional dhe me prvoj n skautimin e lojtarve, pasi q si duket se dmi q ka br FSHF n krye me Armando Dukn sht vshtir i riparueshm.

  Si do q t jet, me rndsi sht q Adnani po vazhdon t jet n form dhe me mendjen q t luaj ose pr Shqiprin ose pr Kosovn.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Antarsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  27
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Sondazhi pr Adnan Januzajn, votoni tek linku pr Shqiprin

  Jane sondazhe te kota keto!
  Burri 1 X flet !

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Antarsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  27
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  - ADNAN JANUZAJ : ".Vij shpesh ne Kosove per me pa familjen"..
  Burri 1 X flet !

 19. #39
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  “Kan provuar edhe prmes Lorik Cans. Un e respektoj at lojtar, ka br karrier t jashtzakonshme, por nuk ka influenc ai njeri te un, q un ta oj djalin t luaj pr Shqiprin. Jo ai, por askush. Vetm njerz q jan profesional, q punojn ashtu si duhet, mund t vijn dhe t ulen n tavolin me mua”.
  Kesaj i thone dridhe Like dridhe. Mos do presidentin e Shqiperise ky zoteria qe t'i kerkoje te birit qe te luaj per kombetaren? Cfare ka parasysh me njerez profesional qe punojne ashtu si duhet? Derr derr, keta tipa jane skutha e hileqare. Thuaje troc or mik, nuk dua qe im bir te luaje per nje ekip kombetar bythegrisur si ai i joni. Eshte me e ndershme keshtu.

 20. 6 antart m posht falenderuan Darius pr mendimin e shprehur n kt postim:

  derjansi (18-10-2013),Diella1 (18-10-2013),Enkeleu (18-10-2013),Mexhi (18-10-2013),pranvera bica (18-10-2013),skender76 (18-10-2013)

 21. #40
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Intervista e Adnanit dhe babait te tij Abedin Januzaj!

  nuk e di ku i paska ngele hatri abedinit por me shume po shoh krijimin e nje preteksi per te ardhmen e femijes se tij..shkurt dhe shqip po don me ja lene fajin armando dukes e jo vetes..

  me duket si puna e ujkut me dashin '' me trubullove ujin..''...

  abedin mo djale..nese nuk te rreh zemra per shqiperine rruge te mbare ti bashke me djalin tend..shqiperia ka egzistuar edhe para se te delte ne skene djali jot..po egziston edhe duke qene ne skene djali jot dhe do te egzistoje edhe po u refuzua nga djali jot..shqiptaret anekend trojeve tona do te kene djem qe do ti thone po shqiperise..ndoshta nuk do japin kontributin qe mund te jepte djali jot por dicka do te japin..shqiperia ka nevoje edhe per djalin tend edhe per cdo djale qe ka gjak shqiptare dhe qe i dridhet zemra sa here qe shpaloset flamuri kuq e zi dhe kendohet himni i flamurit..por shqiperia nuk ka nevoje per djem qe kan gjak shqiptari por qe nuk ndjejne asgje per kete gjak e kete flamur..le te jene edhe me te mire se lionel mesi..nuk na duhen..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 22. 6 antart m posht falenderuan _MALSORI_ pr mendimin e shprehur n kt postim:

  derjansi (18-10-2013),Enkeleu (18-10-2013),Gentian_gr (18-10-2013),kriko-38 (18-10-2013),pranvera bica (18-10-2013),teta (21-10-2013)

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •