Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 66 prej 66
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    Xinxerfilli;
    Te jesh i sigurte se nese do te kishim qeverine e vjeter, as cerekun e kesaj rritjeje nuk do te shikoje. Doganat se kane kaluar asnjehere planin gjate qeverisjes Berisha pavaresisht luhatjve ne import.
    Xinxerfill,po te kerkoj nje favor ne menyre miqesore,kur diskutojme me njeri- tjetrin te lutem mos shko nga Elbasani ne Durres per te arritur ne Korce.Une nuk kam thene qe ne kohen e sal leshit doganat kishin arritje me te mira,kam evidencuar faktorin kryesor i cili ka ndikuar ne rritjen e te ardhurave nga doganat persa i perket muajit Dhjetor dhe ky faktor nuk ka te beje me luften kunder korrupsionit te drejtoreshes se doganave. makinacione te tilla pine uje me militantet,jo me mua apo te tjere qe mundohen te shikojne me syte e tyre dhe jo me ato te politikes.

    Sa per info Brace nuk flister per zhdoganimin fare, por per cmimet e tregut qe ishin rritur pa u rritur taksat akoma, dhe faktin qe rritja shkon ne xhepin e shitesit se i paguan tatimet sipas qejfit
    Ti me duket se nuk i lexon deri ne fund postimet e te tjereve nga furia per t'u pergjigjur.
    ja se c'kam shkruar per ''miushin''

    dhe tashti po i shet po te njetat mallra me cmime me te larta duke u justifikuar me rritjen e taksave apo akcizave.U ankua dhe miu Brace per kete fakt
    MOS I NDY TEMAT no name

  2. #62
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,408
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    Citim Postuar më parë nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Patjeter, statistikat e qeverise Rama nuk duhet ti besojme, ato te qeverise Berisha duhet ti kemi Kuran e Ungjill...



    Te jesh i sigurte se nese do te kishim qeverine e vjeter, as cerekun e kesaj rritjeje nuk do te shikoje. Doganat se kane kaluar asnjehere planin gjate qeverisjes Berisha pavaresisht luhatjve ne import.

    Sa per info Brace nuk flister per zhdoganimin fare, por per cmimet e tregut qe ishin rritur pa u rritur taksat akoma, dhe faktin qe rritja shkon ne xhepin e shitesit se i paguan tatimet sipas qejfit.
    Ah sa keq me erdhi!

    Edhe nje lajm te vetem te mire ne 100 dite qeverisje, na doli qe ishte per punen e rritjes se taksave ne 1 janar.

    Shpikni ndonje lajm te ri pozitiv. Ja per shembull: Kryeministri yne qeros dy vjet me pare as nuk ruhej, as nuk vishte kostum, as nuk lante dhembet. Tani i ben te treja. Arritje e qeverise eshte dhe kjo apo jo?

    Albo
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 09-01-2014 më 01:49

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Xinxerfill,po te kerkoj nje favor ne menyre miqesore,kur diskutojme me njeri- tjetrin te lutem mos shko nga Elbasani ne Durres per te arritur ne Korce.Une nuk kam thene qe ne kohen e sal leshit doganat kishin arritje me te mira,kam evidencuar faktorin kryesor i cili ka ndikuar ne rritjen e te ardhurave nga doganat persa i perket muajit Dhjetor dhe ky faktor nuk ka te beje me luften kunder korrupsionit te drejtoreshes se doganave. makinacione te tilla pine uje me militantet,jo me mua apo te tjere qe mundohen te shikojne me syte e tyre dhe jo me ato te politikes.



    Ti me duket se nuk i lexon deri ne fund postimet e te tjereve nga furia per t'u pergjigjur.
    ja se c'kam shkruar per ''miushin''
    Te thashe qe nese korrupsioni do te vazhdonte ne te njejtat nivele (nuk eshte hera e pare qe kemi pasur rritje importi ne muaj te caktuar) rritja qe ka deklaruar drejtoresha do te perfundonte ne xhepat e doganiereve dhe drejtoreve duke mos e kaluar aspak planin sic edhe ka ndodhur.

    Gjthesesi cdo muaj deri me tani, plani i doganes eshte tejkaluar. Nese kjo qe thoni ju ndodh me te vertete VETEM nga rritja e importit, sipas kesaj logjike ne Janar do te kemi nje ulje ne te ardhura duke u krahasuar me vitin e kaluar dhe dogana do realizoje planin e te ardhurave me me pak se 100%.

    Te shofim...
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    Xinxerfilli;....Te thashe qe nese korrupsioni do te vazhdonte ne te njejtat nivele rritja qe ka deklaruar drejtoresha do te perfundonte ne xhepat e doganiereve dhe drejtoreve
    Xinxerfill,une kam punuar pothuajse nje vit e gjysem ne njeren nga doganat me te medha (jo doganier perndryshe tashti do beja ''biznesmenin'')dhe ti e te tjeret nuk mund te imagjinoni korrupsionin qe ekzistonte ne ate periudhe.nuk po te them se kush qeveriste.Po te sjell vetem nje fakt.Nje treshe doganieresh vinte nga Tirana me taksi ne dispozicion per te marre turnin 24-oresh,taksia i priste deri te nesermen ne mengjes kur do linin turnin per t'i cuar prape ne tirane,taksia paguhej 240 mije lek te vjetra dhe ky avaz perseritej cdo tre dite dhe kjo dogane eshte disi larg nga Tirana.Llogarite beji vete dhe dil ne perfundim se sa e kishin rrogen doganieret dhe i leverdiste apo jo taksia.
    te gjithe personat qe njoh une nga zona ime qe kane punuar ne dogane (shteterore) tashti jetojne ne Tirane dhe kane te gjithe biznese,ndersa para se te ''militonin'' ne dogane ishin qurraxhinj.

    duke mos e kaluar aspak planin sic edhe ka ndodhur.
    Nuk e kuptoj kete llogjike.''Pllani'' ne dogana as realizohet dhe as tejkalohet per vete faktin se nuk mund te percaktosh nje ''pllan'',cdo gje varet nga ecuria e biznesit,nese biznesi nuk importon nuk ka te ardhura dogana dhe e kunderta,eshte dicka abstrakte qe nuk mund te parashikohet,aq me teper te percaktohen objektiva.

    Nese kjo qe thoni ju ndodh me te vertete VETEM nga rritja e importit, sipas kesaj logjike ne Janar do te kemi nje ulje ne te ardhura duke u krahasuar me vitin e kaluar dhe dogana do realizoje planin e te ardhurave me me pak se 100%
    .

    Per te patur nje pasqyre te qarte te te ardhurave dhe perqindjes se rritjes se tyre,duhet te analizosh ne menyre paralele sasine e mallrave te zhdoganuara ne muajin Dhjetor '13 me Dhjetorin e '12 dhe keto shifra drejtoresha nuk i pasqyron por luan me fjalet duke deklaruar vetem te ardhurat e doganes.
    Ndryshuar për herë të fundit nga freeopen : 09-01-2014 më 13:59
    MOS I NDY TEMAT no name

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    I dashur freeopen,

    Plani i doganave per muajin Janar eshte tejkaluar serish me 2% ose 1.75 miliarde leke...

    Sipas llogarive tuaja duhet te kishim renie ne Janar meqe u zhdoganua dyfishi ne Dhejtor por nuk ndodhi keshtu...

    Te fala
    Kliko për të mësuar se përse nuk duhen marrë seriozisht ato që shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: Elisa Spiropali emërohet drejtoreshë e doganave

    Citim Postuar më parë nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    I dashur freeopen,

    Plani i doganave per muajin Janar eshte tejkaluar serish me 2% ose 1.75 miliarde leke...

    Sipas llogarive tuaja duhet te kishim renie ne Janar meqe u zhdoganua dyfishi ne Dhejtor por nuk ndodhi keshtu...

    Te fala
    Lajme i mire .

    Thjesht sa ishte rritja nga Janari i 2013 , me Janarin 2014 ne terma monetare . Te ardhurat do rriten akoma me shume ne muajt ne vijme .

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •