Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2013
  Postime
  58

  Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  Muftija Muamer ef Zukorlić

  Ne Boshnjaket nuk jemi as turqe e as sllav, ne jemi ilir.
  nuk esht quajtur Rashka sipas historis sllave qe gjendet ne ket rajon, po Arsa, nuk esht qytet i sllave, por Arsa eshte qytet ilir.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 03-08-2015 m 15:16

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  ARKIVI - Me shqiptart e Peshterit
 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  ARKIVI - Me Shqiptart e Peshterit II 24.04.2017 5. #5
  Pagan Warrior Maska e Hylltar
  Antarsuar
  18-03-2011
  Vendndodhja
  N Fushat e Elyses
  Postime
  164

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  Mos i ngaterroni boshnjaket me shqiptaret e sllavizuar te Sanxhakut sepse nuk ka kuptim. Boshnjaket e vertete - pra at qe jetojne ne Bosnje jane thjesht sllave, serbo-kroate te fese muslimane. Kurse keta ne Sanxhak jane shqiptare te dikurshem te sllavizuar linguistikisht.
  PAGANT PO TRIUMFOJN, IMAMT PO BIEN, BOTS S SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Hylltar pr postimin:

  murik (10-08-2017)

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  SANXHAKU TI BASHKOHET KOSOVS


 8. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  Gjurm Shqiptare - Shqiponjat e Sanxhakut n Serbi
  Top Channel Albania
  Publicerades den 22 sep. 2018
  Nj hulumtim i fort, ndalimi nga policia serbe... Prse mbulohet egzistenca mijra e mijra shqiptarve t Sanxhakut n Serbi? Si jan zhdukur varret e tyre? Gjurmt, t vrtetat, asimilimi... Sfida ndaj shtetit serb me simbolin e shqiponjs. Ndiqni videon e plot t dokumentarit t Marin Memes

  http://top-channel.tv/programe/gjurme...


 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 22-09-2018 m 17:00

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme

  Sanxhaku nuk arriti t bhej nj nga republikat jugosllave - 1945.

  Ndryshe nga kshillat e tjera nacionallirimtare nacionale antifashiste, (ZAVNO - Kshilli Kombtar Antifashist i lirimit T Popullit t Sanxhakut) Sanxhaku nuk arriti t shndrrohej n nj njsi federale, gjegjsisht n nj republik brenda Jugosllavis s paslufts.
  M 29 mars 1945 u shfuqizua Kshilli Nacional Antifashist i Popullit lirimtar t Sanxhakut.Ky kshill u krijua m 20 nntor 1943 n Pljevlja (vendbanim q ndodhet n veri t Malit t Zi t sotm, afr kufirit me Serbin).
  Ndryshe nga kshillat e tjera nacionallirimtare nacionale antifashiste, Sanxhaku nuk arriti t shndrrohej n nj njsi federale, gjegjsisht n nj republik brenda Jugosllavis s paslufts.
  Kryetar i ZAVNO Sanxhakut ishte Sreten Vukosavljević, ndrsa tre nnkryetar ishin Murad efendija Shećeragić, Dushan Ivović dhe Mirko Ćuković.
  sht interesante se Sreten Vukosavljević dhe Mirko Ćuković nuk e miratuan shfuqizimin e Kshillit Nacional Antifashist t lirimit Popullor t Sanxhakut dhe nuk donin t merrnin pjes n seancn e tij t fundit.Ata nuk e nnshkruan vendimin pr shfuqizimin e tij, por e nnshkruan dy nnkryetart e mbetur t prmendur: Murad efendija Sheqeragiq dhe Dushan Ivoviq. Pas heqjes s tij, zona mbi t ciln ishte kompetente ZAVNO Sanxhaku u nda midis Serbis dhe Malit t Zi. https://povijest.hr/nadanasnjidan/uk...epublika-1945/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 02-04-2022 m 06:47

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme  Shqiptart e asimiluar mes SERBIS, MALIT T ZI e KOSOVS - Gjurm Shqiptare

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,936

  Pr: Boshnjakt, ilir t sllavizuar?! - Top Channel Albania - News - Lajme  Vajza nga Sanxhaku e cila pas 15 vite e ka kuptuar q sht shqiptare

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •