Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379

  Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  14 tweet
  Panorama Plus e Shtun, 21 Shtator, 2013 | 14:34 pm

  Deri tani e ka prezantuar veten n rrethet e ngushta t Tirans si vajza e parfumeve, ndrsa servir fragrancat m t reja pr femra e meshkuj n dyqanin Jardin de Paris apo e La vie en rose. Ajo quhet Oriola Kui dhe sapo ka nisur punn si kshilltare pr Median pran Ministris s Zhvillimit Ekonomik, Tregtis dhe Siprmarrjes, q drejtohet nga Arben Ahmetaj. Ori ka dhn deklaratat e para n media si kshilltare pran ministrit Ahmetaj, ndrkoh q ngjall kuriozitet pr t msuar m shum rreth eksperiencave t saj reale n kt treg dhe kontributin q ka dhn ajo n kt fush duke prekur do gj nga afr. N fakt, nuk dihet nse emrimi i saj n kt pozicion pune n Ministri ka qen nj zgjedhje personale e ministrit Ahmetaj apo ajo sht przgjedhur gjat aplikimit me CV-n e saj personale, nj mnyr konkurrimi q u shpall nga Kryeministri Edi Rama si strategji e re punsimi n baz t meritave dhe jo miqsive. E, pr sa i prket znj.Kui, eksperienca e saj n media lidhet vetm me nj program argtues n radion NRG, ku ka moderuar nj emision t mrkurave dhe t enjteve t titulluar 2OR=1 Or. N vet prezantimet e saj, n intervistat q ka dhn n ndonj gazet, ajo ka deklaruar se origjina e saj sht nga Durrsi dhe se u kthye nga Italia pas shtat vitesh studime n Fakultetin e Shkencave Politike dhe Medias n Firenze (Itali). Prve studimeve n Itali, ajo ka pohuar vet se ka punuar si kryeredaktore e nj reviste studentsh atje, si dhe n Bashkin e Firences, ndrkoh q e vetmja eksperienc q e lidh me median dhe realitetin shqiptar sht emisioni argtues i siprprmendur n radion NRG, kur pr shkak t miqsive t hershme brenda ksaj radioje, dyert i kishte pasur gjithmon t hapura. Por srish puna n radio ishte ve nj impenjim pr hobi, pasi puna me koh t plot e Kuit ka qen ajo n dyqanin e parfumeve. T gjith t pasionuarit e aromave e kan fiksuar portretin e saj n ekran duke folur me pasion pr to. Ajo shquhet pr natyrn ekzibicioniste, pasi ka pasion fotografit, ku bjn prshtypje pozat duke tymosur cigare, me fustanet sensuale dhe grimin e theksuar, si aktoret italiane t viteve 70-80-t. E n nj portretizim t saj, ajo shfaqet si nj femr q preferon t tregoj ann e saj t egr dhe maskiliste, pasi n disa foto ka pozuar me kmish meshkujsh, ndrsa n kshillat e saj n ekran ka deklaruar se preferon t prdor parfumet e forta pr meshkuj, t cilat ua sugjeron dhe femrave t tjera q dshirojn t ndihen t pushtetshme. Gjithsesi, pr t shfaqur aftsin e saj si kshilltare pr median, ajo deri tani e ka treguar veten vetm n ndonj deklarat, ku ka cituar pr gazetart miratimin e Kodit t Etiks dhe nj modeli t ri t komunikimit me median, q sipas saj do t aplikohet ktej e tutje. Ministrat do t flasin ather kur kan dika pr t thn, ka qen deklarata e par dhn pr mediat nga Kui. E, pr t zbuluar m shum pr jetn e saj private, deri tani mund t themi se ajo sht 30 vje dhe nna e dy fmijve binjak.
  14 tweet

  Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

  Lexoni Gazeta Panorama ne formatin PDF KLIKO KETU
  3 Komente per Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  reformer
  21 Shtator, 2013 - 21:30

  Eshte nje shprehje e vjeter Pellumbeshe moj pellumbeshe nga punetore na u bere Drejtoreshe Keshtu e nisen pune ministrat e Rames??? Ku jane ato premtimet qe na tha per te derguar CV, qe do ti marim ne pune ne baze te aftesive nuk po shoh asgje nga keto premtime . Megjithate po pres akoma
  Prgjigjjuni
  Arbri
  22 Shtator, 2013 - 22:57

  E cdo na keshilloka zonja ne fjale? Ku mesoi. Kot nuk thone rrasa kasa, vorbja trajsja. Njelloj si rama si sala. Vec se njerezit ishin lodhur shume me salen dhe besuan cdo fjale te rames. Pas 8 vjeteve do jemi ne te njejten situate e do besojme salen qe do na sjelle ndonje te re qe natyrisht ka aplikuar si gjithe te tjeret me CV
  Prgjigjjuni
  Marsi
  23 Shtator, 2013 - 08:20

  Edhe une kam cuar CV. Sme mori njeri ne pune. Me duket se nuk plotesoj kriteret, kam mbaruar nje shkolle ( ne shqiperi e skam lene pergjysem ndonje ne Itali), kam mbaruar nje master (ne amerike). Ta dija qe funksiononte keshtu nuk isha lodh kaq shume

  http://www.panorama.com.al/2013/09/2...-e-ministrise/
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  lol vetem ne Shqiperi i kapercen shkallet e karrieres nga 10 njehershe. Jam kurioze te di cfare cilesi kane keta rob qe jane kaq te favorshem per punesim??? Nuk besoj se eshte edukimi sepse dikush ne komente po thote qe ka master nga USA, edhe askush nuk e ka marre ne konsiderate resumen.
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga loneeagle Lexo Postimin
  lol vetem ne Shqiperi i kapercen shkallet e karrieres nga 10 njehershe. Jam kurioze te di cfare cilesi kane keta rob qe jane kaq te favorshem per punesim??? Nuk besoj se eshte edukimi sepse dikush ne komente po thote qe ka master nga USA, edhe askush nuk e ka marre ne konsiderate resumen.
  perdor parfum mashkullor prandaj,...lol

  dhe i pelcen shefit
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  perdor parfum mashkullor prandaj,...lol

  dhe i pelcen shefit
  Po kane ato cilesi, ler ta mbajne punen se e meritojne lol.
  I LOVE GOD

  j&g

 5. #5
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Rrini rrini ju duke bere nga 2 universitete e mastera. Po nuk qe coben tek opingat e ke vendin..
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 6. #6
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  cja fusni kot edhe ju..dashkeni me e dite cfare shkollimi dhe experience ka keshilltarja dhe zedhenesja..nuk se dini qe rrofte biqa per keto pune.. e ngre ujin perpjete ajo..oh harrova..ngre dicka tjeter po nejse ..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 7. #7

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Emri: thumbnail.php?file=untitled_456018809.jpg

Shikime: 1450

Madhsia: 2.0 KB

  Nuk qeka e keqe goca, plus dhe shkollen e paska. Ca keni qe sju pelqen?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga loneeagle Lexo Postimin
  lol vetem ne Shqiperi i kapercen shkallet e karrieres nga 10 njehershe. Jam kurioze te di cfare cilesi kane keta rob qe jane kaq te favorshem per punesim??? Nuk besoj se eshte edukimi sepse dikush ne komente po thote qe ka master nga USA, edhe askush nuk e ka marre ne konsiderate resumen.
  Ne Shqiperi sado e afte te jesh, po s'pate mikun apo lekun s'gjen dot pune te mire ne shtet. I shikoj ca qe vijne tani ne USA, nuk kane besim se arrihet ndonjegje me forcat e veta.
  . Jane mesuar nga Shqiperia qe vetem miku leku i ka fut ne pune.
  Feelings change - memories don't.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Ne Shqiperi sado e afte te jesh, po s'pate mikun apo lekun s'gjen dot pune te mire ne shtet. I shikoj ca qe vijne tani ne USA, nuk kane besim se arrihet ndonjegje me forcat e veta.
  . Jane mesuar nga Shqiperia qe vetem miku leku i ka fut ne pune.
  pse ju ne amerike si futeni ne pune?
  nje durmen jep 5 mije dollare
  nje fshesaxhi 7 mije dollare per te filluar pune

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  pse ju ne amerike si futeni ne pune?
  nje durmen jep 5 mije dollare
  nje fshesaxhi 7 mije dollare per te filluar pune
  Po ku i gjeni keta njerez qe pranojne leke ne Amerike aman? Per fshesaxhi 7 mije dollare?! Kaq shume per nje pune te rendomte?! Te ishte aq kollaj per ca vende pune! Mik dhe pranojne keta por leke vallahi ja ty po te degjoj. Sic duket shqiptaret i gjejne vrimat ku duhen te futen per mik e per leke. E kane fituar nga Shqiperia kete cilesi.
  Feelings change - memories don't.

 11. #11
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Nuk eshte ndonje cudi.Kjo femer ka miq dhe miq me pushtet.
  Ja perse ajo eshte atje ku eshte sot.Miqte me peshe dhe influence.
  Perndryshe do e gjeje te punonte shitese dyqani ose kamariere
  ose kujdestare ne ndonje kopesht kalamajsh.
  Kur kam qene ne universitet ketu ne Amerike,zhvilloheshin workshops
  ne universitet per intervistat per tu fut ne pune ,per rezumete,metodat
  e kerkimit te punes etj dhe ne nje afishe te madhe aty ne klase shkruhej
  Suksesi per te gjetur pune nuk varet se sa shume di, se sa profesional je,por
  se cilin njeh,(who you know) qe do te thote,cfare miku ke per te gjetur pune.
  Realiteti eshte qe shumica qe mbarojne kolegjet, universitet i gjejne punet
  nepermjet ndonje te njohuri/miku qe u hap deren e punes.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Po ku i gjeni keta njerez qe pranojne leke ne Amerike aman? Per fshesaxhi 7 mije dollare?! Kaq shume per nje pune te rendomte?! Te ishte aq kollaj per ca vende pune! Mik dhe pranojne keta por leke vallahi ja ty po te degjoj. Sic duket shqiptaret i gjejne vrimat ku duhen te futen per mik e per leke. E kane fituar nga Shqiperia kete cilesi.
  Mia ,te duket e pabesueshme por kjo eshte e vertete,se paku ne NYC, jane disa lloj punesh qe kerkohet leku ,por nuk duhet pergjithsuar ngase prap shqiptaret ndihmohen mes veti dhe kryejn pune edhe pa leke

 13. #13

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Keto qe ka thene jane te verteta? Qe ka bere shkollen ne Firenze per shkenca politike, ka punuar ne Bashki atje, ka punuar dhe ne radio?

  Nese jane te verteta mund te jete e kualifikuar.

  Nese genjen dhe vetem esht marre me parfume, atehere paska aftesi te tjera akoma me te rendesishme.

 14. #14

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Po ku i gjeni keta njerez qe pranojne leke ne Amerike aman? Per fshesaxhi 7 mije dollare?! Kaq shume per nje pune te rendomte?! Te ishte aq kollaj per ca vende pune! Mik dhe pranojne keta por leke vallahi ja ty po te degjoj. Sic duket shqiptaret i gjejne vrimat ku duhen te futen per mik e per leke. E kane fituar nga Shqiperia kete cilesi.
  Se gjithe industria e doormen eshte prone e shqiptareve ne New York prandaj dhe funksionon leku me shume.

  Me miqesi mundte gjesh pune gjithandej, por per pune e doormen e kam degjuar shpesh dhe une se me $5000 fillon pune, ose rrogen e 2 muajve a dicka e tille.

 15. #15
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Ne Shqiperi sado e afte te jesh, po s'pate mikun apo lekun s'gjen dot pune te mire ne shtet. I shikoj ca qe vijne tani ne USA, nuk kane besim se arrihet ndonjegje me forcat e veta.
  . Jane mesuar nga Shqiperia qe vetem miku leku i ka fut ne pune.
  Ke te drejte, me forcat e tua veshtire te arrihet gje atje.
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #16
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Se gjithe industria e doormen eshte prone e shqiptareve ne New York prandaj dhe funksionon leku me shume.

  Me miqesi mundte gjesh pune gjithandej, por per pune e doormen e kam degjuar shpesh dhe une se me $5000 fillon pune, ose rrogen e 2 muajve a dicka e tille.
  Po pse $3000 gross ben nje doorman ne muaj? Une kam degjuar qe ka agjensi qe te gjejne pune pastrimi edhe te shesin kontraten 1 vjetore. Psh ka familje shqiptare qe si pune te dyte bejne pastrim gjate nates, blejne kontraten nga nje agjensi ne menyre ligjore per $5K. Por qe te paguash $5K per doorman s'kisha degjuar ndonjehere te them te drejten.
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #17

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga loneeagle Lexo Postimin
  Po pse $3000 gross ben nje doorman ne muaj? Une kam degjuar qe ka agjensi qe te gjejne pune pastrimi edhe te shesin kontraten 1 vjetore. Psh ka familje shqiptare qe si pune te dyte bejne pastrim gjate nates, blejne kontraten nga nje agjensi ne menyre ligjore per $5K. Por qe te paguash $5K per doorman s'kisha degjuar ndonjehere te them te drejten.
  Po ja $2000 ne muaj mbase, per 2 muaj $4000. Po te ecesh neper Manhattan do shofesh plot doormen shqiptar.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  meqe po flitet per ameriken.

  po monika lewinski sa e kishte rrogen?

  apo paguhej me puro?

  lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-11-2013
  Postime
  1

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  obobobob Ori ka mbaru studime ne Itali?!hahhahahha ajo vetem eshte rregjistruar dhe ne vitin e pare ka marre 3-4 provime, kaq.Boooo ne me shkolle rrijme ne shtepi Ori me shoqe kapin pozicione.Kjo eshte e turpshme.Mire qe nuk mbaroi ne Itali po as UET-en nuk e mbaroi, hahahahha.O ku ka vajt ky vend mjere ne

 20. #20
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,816

  Pr: Zdhnsja e Arben Ahmetaj, nga puna n parfumeri te zyrat e Ministris

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  meqe po flitet per ameriken.

  po monika lewinski sa e kishte rrogen?

  apo paguhej me puro?

  lol
  Monika ishte intern,ne trajnim
  atehere kur punonte poshte tavolines lol,dhe nuk paguhej.
  Qellimi qe qe ajo te fitonte experience pune.
  Nuk i ve faj Billit se Monika e nisi ate histori e para, e provokoi
  Billin duke e detyruar Billin te bente ate qe beri
  Monika fooled around dhe Billi mori fajin padrejtesisht.I vetmi faj i Billit
  ishte qe genjeu ne kongres.
  E verteta eshte qe ato bene seks dhe Monika I futi
  duart Billi te pantallonat dhe jo Billi Monikes
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 24-11-2013 m 23:20
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •