Close

Rezultati i Sondazhit: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij?

Votues
29. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pak i besueshem.

  11 37.93%
 • Shume i besueshem.

  6 20.69%
 • Ende nuk mund te them asgje.

  12 41.38%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
 1. #21
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Rama eshte aq i besueshem sa cmund te jete cdo politikan shqiptar
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Ka shumė punė pėr tė bėrė , sidomos me kokpalarėt qė kan zbritur nga malet ! Shpresoj qė t'a pastrojė Laprakėn deri nė Kamėz nga mbi popullimi se j'a morėn frymėn Tiranės. Forca Rama, gjelbėroje Tiranėn si ishte para se tė zbrisnin talebanėt !!!
  tirana ne vitet 90 vinte era qofte. si tha ai gjermani kur vizitoi tiranen ne 91-shin. pash 500 mije barbone .
  tiranen e futi pak ne rruge te drejte sali berisha, ndersa edi rama nuk ka aspak kapacitet ta zhvilloje.

 3. #23
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  tirana ne vitet 90 vinte era qofte. si tha ai gjermani kur vizitoi tiranen ne 91-shin. pash 500 mije barbone .
  tiranen e futi pak ne rruge te drejte sali berisha, ndersa edi rama nuk ka aspak kapacitet ta zhvilloje.


  I madh je , kishte kohė qė nuk kisha qeshur kaq shumė me njė batutė tė tillė !!!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 4. #24
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Mendoj se duhet edhe ca kohe qe t'japim nje vlersim.

  Nuk jane formuar akoma grupet e punes/ministrite/strukturat, qe t'kristalizohet ajo qe Rama mendon me t'vertet...

  Se ka larg nusja t'pamen jooo...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #25
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime nė 135 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  post scriptum

  Edvin Rama eshte biri i te Atit, nipi i dajes, dhe adhuruesi i Enverit. Kshuqe nuk eshte i besueshem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Meriamun : 27-09-2013 mė 08:22
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  100% sepse Rama sheh nje socialist te dobet pyet veten: "ku kam gabuar?"
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #27
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Nuk ka politikan qe nuk genjen. Po nuk genjev, kurr nuk behet politikan.Do e shohim se sa nga premtimet ka per ti permbushur.Se paku ka me shume kulture se ai tjetri qe iku per l...
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 8. #28
  i/e larguar Maska e ionian
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  *
  Postime
  200
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Per te thene sa i besueshem eshte Rama ka rendesi te madhe se cfare pret nga ai te beje. Nese dikush pret qe per 100 dite Shqiperia tja kaloj edhe Gjermanise nuk eshte nevoja te pres.
  Personalisht me duket serioz,e ka kuptuar pergjegjesine e ka,me kulture qytetare .Nese do ti ruaj keto veti ne kombinim me investimet qe i jane premtuar +TAP-i qe fillon ,atehere ka shume mundesi qe tja arrij.Por sido e te jete, me shume nga ai qe iku, qe e beri katunderine (ne kuptimin e keq te fjales) te mbizoteroje ne cdo fushe te jetes ne Shq.,me siguri do te beje.

 9. #29
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  dicka e tille duhet pyetur kur te ket ne qeveri te pakten 1 vit dhe jo 10 dit ne qeveri
  por deri tani Rama po ben dicka qe duhesh bere para shum vitesh po heq nga puna nje adminstrate te lodhur pa expierence dhe po e zvendeson me njerz te shkolluar dhe jo diplome fallco nga shoqeria

  thjesht besoni tek kjo qeveri dhe rama nese jo mbas 4 vitesh tjeter


  P.s gjeja me e mire qe ka bere Rama eshte qe ka shporur nga qeveria Salen me shok
  Partizoni

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Anėtarėsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,080
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne baze te sondazhit deri me tani vetem 20% besojne ne qoverrine e edverit. A din kush te thote si erdhen ne qeveri keto te falimentuar??????!!!!! Cila amba-amba ja garantoj ne tavoline votat?????? Pisllek I papare.
  "They will not control us, We will be victorious"

 11. #31
  ***VIP***
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Duke marr parasysh aksionet e fundit ne polici e dogana them se eshte i besueshem. Deri tani nuk ka dhene ndonje arsye per te mos e besuar.
  Moderator, e di vet ti...

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  e pse nuk kerkoi hapesi i temes qeveri uniteti kur rama ishte ne opozite po e kerkon tani?
  JO SEKS PARA MARTESE

 13. #33
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Citim Postuar mė parė nga ionian Lexo Postimin
  Per te thene sa i besueshem eshte Rama ka rendesi te madhe se cfare pret nga ai te beje. Nese dikush pret qe per 100 dite Shqiperia tja kaloj edhe Gjermanise nuk eshte nevoja te pres.
  Personalisht me duket serioz,e ka kuptuar pergjegjesine e ka,me kulture qytetare .Nese do ti ruaj keto veti ne kombinim me investimet qe i jane premtuar +TAP-i qe fillon ,atehere ka shume mundesi qe tja arrij.Por sido e te jete, me shume nga ai qe iku, qe e beri katunderine (ne kuptimin e keq te fjales) te mbizoteroje ne cdo fushe te jetes ne Shq.,me siguri do te beje.
  Pse kur ka qene qytetaria mbizoteruese ne ēdo fushe te jetes ne Shqiperi?

  E vetmja periudhe kur u respektuan qytetaret (jo banoret e qyteteve) ka qene Mbreteria.

 14. #34
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  KKT ndalon dhėnien e lejeve tė ndėrtimit. Verifikim lejeve aktuale

  19 Tetor 2013 | : Kryesoret,Politikė | Autor: Fatjona Mejdini

  Nė vitin 2000, qeveria nėn drejtimin e Ilir Metės shpalli qendrėn historike tė Tiranės Ansambėl Monument Kulture

  Sipas vendimit, qendra nuk pėrfshin vetėm bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”, por rrugėt kryesore qė rrethojnė sheshin qendror

  Bie plani i kryebashkiakut Basha

  Qendra e Tiranės

  Fatjona Mejdini

  Albania - TiranaKėshilli Kombėtar i Territorit vendosi tė mos lejojė mė ndėrtime nė qendrėn e Tiranės, duke caktuar memorandum bllokues si pasojė e rikthimit tė mbrojtjes pėrmes njė akti qė e shpall ansambėl monument kulture pjesėn kryesore tė kryeqytetit. Me kėtė vendim preket edhe plani aktual i kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha, pėr bulevardin e kryeqytetit, pasi fut nė verifikim tė gjitha lejet e dhėna dhe ndalon dhėnien e lejeve nga sot e tutje. Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, deklaroi dje se KKT-ja ka marrė njė vendim pėr marrjen e masave tė menjėhershme emergjente pėr Mbrojtjen e Objekteve dhe Qendrave tė Trashėgimisė Kulturore me njė rėndėsi tė veēantė. Nė kėtė pėrcaktim pritet tė vendoset edhe pėr qendrėn e Tiranės, nė tė cilėn do tė prishen ndėrtimet pa leje, nuk do tė lejohet mė dhėnia e lejeve tė ndėrtimit pėr ngritjen e objekteve tė reja, si dhe do tė verifikohen nė mėnyrė ligjore lejet e dhėna deri tani pėr objektet ende tė pandėrtuara. Ndėrkaq, ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, theksoi dje se nė mbledhjen e KKT-sė ėshtė marrė vendimi i miratimit tė nismės pėr hartimin e Planit tė Pėrgjithshėm Kombėtar tė Territorit. Sipas saj, njė tjetėr nismė e ndėrmarrė nga KKT-ja ėshtė fillimi i procedurave pėr hartimin e Planit tė Integruar tė Pėrgjithshėm nė Zonėn Ekonomike, Tiranė – Durrės. Siē deklaroi Gjermeni, KKT-ja vendos pėr marrjen e masave emergjente tė ndėrhyrjes mbrojtėse dhe rehabilituese mjedisore, nė zonėn e kurorės sė Tiranės. Ndėrsa ministri i Mjedisit, Lefter Koka tha dje se KKT mori vendimin pėr disa masa emergjente qė nevojiten pėr tė ndėrhyrė nė mbrojtjen dhe rehabilitimin tė zonave tė rėndėsishme kombėtare mjedisore.

  Tirana

  Vendimi i marrė dje nga KKT-ja pėr ruajtjen nga ndėrtimet tė zonave tė trashėgimisė kulturore, nuk do tė lejojė mė ndėrtimet nė qendėr tė Tiranės dhe do tė prishė ato qė janė pa leje. Vendimin pėr kėtė ēėshtje e lexoi dje ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro. Ajo tha se, nė kuadėr tė mbrojtjes sė kėtyre zonave do tė bėhet dhe njė pėrditėsim i listės aktuale tė objekteve tė trashėgimisė kulturore. Nė kėtė listė pritet tė rifutet qendra e Tiranės, e cila mė parė ka qenė e mbrojtur si njė zonė e trashėgimisė kulturore. “Vendimi qė mori sot Kėshilli Kombėtar i Territorit ėshtė edhe vėnia nė njė mbrojtje tė veēantė dhe marrja e masave tė menjėhershme emergjente pėr mbrojtjen e objekteve dhe qendrave tė trashėgimisė kulturore me njė rėndėsi tė veēantė. Bėhet fjalė pėr njė pėrditėsim tė listės, rishikim tė listės tė objekteve tė trashėgimisė kulturore tė tė gjitha natyrave tė pėrcaktuara qartė nga ligji pėr trashėgiminė kulturore, identifikimi i atyre objekteve qė kėrkojnė ndėrhyrje emergjente dhe pezullimin e dhėnies sė lejeve zhvillimore deri nė planin e pėrgjithshėm definitiv tė territorit, ēka do tė bėjė tė mundur edhe njė herė pėrcaktimin e zonave mė tė rrezikuara”, theksoi Kumbaro nė lidhje me kėtė vendim.

  Territori

  Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni tha dje se njė nga vendimet e qeverisė ėshtė miratimi i nismės pėr hartimin e Planit tė Pėrgjithshėm Kombėtar tė Territorit. Sipas saj, kjo masė ėshtė tepėr e rėndėsishme nė kuadėr tė kaosit territorial me tė cilin po pėrballet vendi. Vendimi i dytė ka tė bėjė me fillimin i procedurave pėr hartimin e planit tė integruar tė pėrgjithshėm nė zonėn ekonomike, Tiranė – Durrės. Sipas saj, pėrmes kėtij plani, kjo zonė do tė jetė njė model suksesi pėr zhvillimin ekonomik dhe social nė Shqipėri. Ndėrsa vendimi i tretė ka tė bėjė me masat emergjente tė ndėrhyrjes mbrojtėse dhe rehabilituese mjedisore, nė zonėn e kurorės sė Tiranės. “Ėshtė nė vazhdėn e vendimeve qė u morėn edhe nė mbledhjen e kaluar tė Kėshillit Kombėtar tė Territorit, duke dashur t’i vėmė njė barrikadė, t’i ndalojmė ndėrtimet informale, sidomos nė zona qė janė kaq tė rėndėsishme, jo vetėm pėr sot, por edhe pėr brezat qė vijnė”, theksoi Gjermeni.  Vendimet e KKT-sė:  Miratimi i nismės pėr hartimin e Planit tė Pėrgjithshėm Kombėtar tė Territorit.
  Fillimi i procedurave pėr hartimin e planit tė integruar tė pėrgjithshėm nė zonėn ekonomike, Tiranė – Durrės.
  Masat emergjente tė ndėrhyrjes mbrojtėse dhe rehabilituese mjedisore, nė zonėn e kurorės sė Tiranės.
  Miratimi i Rregullores sė Kėshillit Kombėtar tė Territorit.
  Masat emergjente pėr tė ndėrhyrė nė mbrojtjen dhe rehabilitimin e zonave tė rėndėsishme, kombėtare mjedisore
  Vėnia nė njė mbrojtje tė veēantė dhe marrja e masave tė menjėhershme emergjente pėr mbrojtjen e objekteve dhe qendrave tė trashėgimisė kulturore me rėndėsi tė veēantė.

  Vendimi i vitit 2000

  V E N D I M

  Nr. 180, datė 13.4.2000

  PĖR SHPALLJEN ANSAMBĖL MONUMENT- KULTURE TĖ AKSIT KRYESOR DHE

  QENDRĖS HISTORIKE TĖ QYTETIT TĖ TIRANĖS

  Nė mbėshtetje tė nenit 100 tė Kushtetutės dhe tė neneve 2 dhe 16, tė ligjit nr. 7867, datė 12.10.1994, “Pėr mbrojtjen e pasurisė kulturore tė luajtshme dhe tė paluajtshme”, me propozimin

  e ministrit tė Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, Kėshilli i Ministrave

  V E N D O S I:

  1. Shpallet “Ansambėl monument-kulture”, aksi qendror dhe qendra historike e qytetit tė Tiranės, sipas planimetrisė qė i bashkėlidhet kėtij vendimi.

  2. Kufijtė e kėtij ansambli janė: Nga sheshi pėrpara stacionit tė trenit, pėrgjatė shėtitores “Dėshmorėt e Kombit”, deri prapa hotel Tiranės”. Vazhdon pėrgjatė rrugės “U. Pano”, deri nė

  kryqėzimin me “Rrugėn e Barrikadave”. Pėrgjatė “Rrugės sė Barrikadave”, deri nė kryqėzimin e saj me rrugėn “Punėtorėt e Rilindjes”. Pėrgjatė rrugės “Punėtorėt e Rilindjes” deri tek “Ura e Tabakėve”. Pėrgjatė bulevardit “Zhan D’Ark” deri tek ura e Rrugės sė Elbasanit. Kalon urėn dhe vazhdon nė bulevardin “Bajram Curri” deri nė kryqėzimin me rrugėn “Lek Dukagjini”.

  Pėrgjatė rrugės “Lek Dukagjini” deri te stadiumi “Qemal Stafa”. Pėrgjatė rrugės qė pėrfshin stadiumin “Qemal Stafa”, duke pėrfshirė 100 metra thellėsi nė jug tė rrugės pėrpara Universitetit Politeknik, deri te sheshi pėrpara Gardės sė Republikės. Nga sheshi pėrpara Gardės sė Republikės, pėrgjatė rrugės “Dėshmorėt e 4 shkurtit” deri nė kryqėzimin me “Rrugėn e Kavajės”.

  Pėrgjatė Rrugės sė Kavajės deri te sheshi nė krah tė “Lidhjes sė Shkrimtarėve”. Nga ky shesh pėrgjatė rrugės “Kajo Karafili” deri nė kryqėzimin me rrugėn “Ded Gjo Luli”. Pėrgjatė rrugės

  “Ded Gjo Luli” deri nė daljen nė shėtitoren “Dėshmorėt e Kombit”. Pėrgjatė shėtitores “Dėshmorėt e Kombit” deri te sheshi pėrpara stacionit tė trenit.  KRYEMINISTRI

  Ilir Meta

 15. #35
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne cilen zone futet kjo ndertese?

  Emri: 400px-TID_Tower.jpg

Shikime: 96

Madhėsia: 79.8 KB

  Rama prezanton nė New York kullėn e tij e tė Fidelit si mė tė bukurėn nė botė

 16. #36
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne cilen zone futen keto ndertesa?

  Skedarėt e Bashkėngjitur 162475

 17. #37
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne cfare zone futet kjo ndertese?

  Emri: 427px-Traffico_a_Tirana.jpg

Shikime: 78

Madhėsia: 61.6 KB

 18. #38
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne cfare zone futen keto ndertesa?

  Emri: tirana-11.jpg

Shikime: 81

Madhėsia: 29.0 KB

 19. #39
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Ne cilen kohe u hartuan keto plane?

  Emri: tirana-06.jpg

Shikime: 79

Madhėsia: 28.9 KB

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Sa i besueshem eshte kryeministri Rama ne keto dite te para te qeverisjes se tij

  Jam nga Kosova dhe nji kohė tė gjatė jetoi nė Skandinavi. Nuk e di se a me ia urue popullt shqiptar qeverinė e re apo me e ngushėdhue ate. E lexoi shpesh edhe shtypin serb nė Internet, serbėt Edi Ramen e quajnė mik tė vetin dhe ata janė gėzue pėr fitoren e tij, udhėheqėsitė serbė kan deklarue se me Edi Ramen e kanė lehtė me u marė vesh.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •