Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 83 prej 83
 1. #81
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Ardit Gjebrea

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  BRAVO ! Faleminderit per rikthimin Mjeshter !  Tani, pse jo, bashke me Anen e vogel te na sillni Junior Eurovision ne Shqiperi ! Suksese Anes & ne hapat e tua !

  (Dhjetor 2017)

  "BĖMĖ BABA, TĖ TĖ NGJAJ!"

  Anna Gjebrea nė Eurovizionin e fėmijėve


  Anna, vajza e Ardit Gjebreas do tė jetė pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė Festivalin Evropian tė Kėngės pėr Fėmijė, Eurovision 2021.

  Vajza e kantautorit tė njohur Ardit Gjebrea sapo ėshtė shpallur fituese e Festivalit tė Fėmijėve nė RTSH, duke qenė pikėrisht ajo qė do tė pėrfaqėsojė vendin tonė nė kėtė kompeticion.

  Nė Instagram, Anna tregon se ėshtė shumė e lumtur pėr kėtė ēmim dhe se do pėrpiqet tė japė mė tė mirėn.

  Ndryshe nga vėllai i saj i madh Joni, Anna duket se nė jetė do tė ndjekė rrugėn e babait tė saj, prej tė cilit ka trashėguar talentin pėr muzikėn.  Konica.al

  https://konica.al/2021/10/anna-gjebr...in-e-femijeve/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-10-2021 mė 11:44

 2. #82
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Ardit Gjebrea

  ‘Rikthehem me shumė dashuri’ - Ardit Gjebrea shkruan pėr festivalin e 60-tė nė RTSH, zbulon prezantuesit

  Emrat qė do tė prezantojnė Festivalin e Kėngės kėtė fundvit janė bėrė tashmė tė ditur dhe njė prej tyre ėshtė edhe Ardit Gjebrea. Ai ėshtė shprehur mjaft i lumtur qė ėshtė pėrzgjedhur pėr tė prezantuar eventin mė tė rėndėsishėm tė muzikės shqiptare dhe thotė se do tė jetė dėshmitar i njė historie tė cilėn do ta pėrshkojė me disa nga emrat mė tė spikatur.

  Prezantuesi dhe kantautori thotė se rikthehet me shumė dėshirė pėr tė pėrcjellė dashuri, nostalgji dhe muzikėn qė na ka shoqėruar gjithė jetėn.

  Postimi i plotė:

  Ky ėshtė viti i 60-tė pėr Festivalin e Kėngės nė Rtsh.

  Unė do tė jem prezantues i ftuar nė natėn e dytė dhe do jem nė skenė me:

  @xhemishehu_ @jonidamaliqi

  @isli_islami @kelvikadilli

  tė cilėt do tė prezantojnė tė 3 netėt e Festivalit.

  Mė shumė se prezantues, do tė jem dėshmitar i njė historie tė cilėn do ta pėrshkoj me disa nga emrat mė tė spikatur, gdhendur nė kujtesėn dhe dashurinė e publikut.


  Unė vetė, raportin me Festivalin e kam jetuar nė 3 dimensione:

  1. Kantautor: “Jon” “I thuaj Jo” “Eja”

  2. Kompozitor: Irma Libohova dhe Frederik Ndoci, Rovena Dilo, Mariza Ikonomi, West Side Family si dhe me Juliana Pasha deri nė Eurovizion 2010.

  3. Prezantues nė 1996 dhe pasfestival 1997


  Ishte viti i 30-tė kur kėndova Kėngėn “Jon” – njė kėngė e cila ndau nė mes dy epoka dhe ndan mes edhe historinė e 60 viteve. Dhe unė do jem nė mes tė Festivalit, nė natėn e dytė!

  Rikthehem me shumė dėshirė pėr tė pėrcjellė dashuri, nostalgji dhe muzikėn qė na ka shoqėruar gjithė jetėn.


  Gazeta Pamfleti

  https://pamfleti.net/rikthehem-me-sh...-prezantuesit/

 3. #83
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pėr: Ardit Gjebrea  Marsela Cibukaj & Ardit Gjebrea - E Penso a te (Cover)

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

 1. Ramize Gjebrea
  Nga shigjeta nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 27-04-2014, 12:45
 2. Ke preferoni: Gjebrea apo Cako?
  Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2011, 12:59
 3. Nderi dhe turpi i Vlorės
  Nga {FIGO} nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 28-10-2006, 12:51
 4. Ardit Gjebrea në Toronto
  Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 04-12-2005, 03:33
 5. Ramize Gjebrea
  Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2002, 03:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •