Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 78
 1. #21

  Flas me henen

  Flas me henen…I vetem
  Te kam pritur sa nete
  M’i trego ti gjithe te fshehtat
  Por, ajo vetem hesht (!)…

  M’a verbove ti naten
  Dhe u trete ngadale…
  M’i rrembeve te gjithe endrrat
  Dhe zhgenjimin e le pas

  Nje rreze nga larg
  Me prek…dritheri…
  Ne bote erdhi hena…
  E plote ne magji!

  E shtangur njerezia
  E sheh me zili
  Tek endet e praruar
  Atje ne pafundesi?!...

  S’e di, s’e kuptoj
  Cfare ndodh ne kete jete
  Dashuron valle njeriu
  A jeton permbi rete?!...

  Mos luaj me henen
  Ajo te genjen
  Vetem gjysmen e saj ta fal
  Dhe tjetren ta fsheh!...
  Ta fsheh, nuk ta fal
  Dhe prape luan…ajo te genjen

  Flas me henen…I vetem

  Sa here ty s’te shoh
  Nuk ndrin lart ne qiell
  Me jep ti sa dhimbje
  Trishtimin me sjell…

  Teksti – Timo Flloko
  Muzika – Shpetim Saraēi
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #22

  Te dua

  Duet me Inva Mulen

  Sa here dora ime prek trupin tend te zhveshur
  Dhe shtrati i djersitur ngjan me nje re
  Me duart qe te dridhen me syte e nje femije
  Papritur me pyet: “a ka te tjere si ne” ?

  Pastaj ora ndalet dhe toka s’rrotullohet
  Hena plasaritet nuk fryn me as ere
  Me muskuj te tendosur ne pritje te nje britme
  Serish pershperite: “do vdesim edhe ne”?

  Te dua, te dua, te dua, - une kaq di
  Te tjerat nuk i gjejme, nuk i gjejme dot as une as ti

  Loti yt rrokulliset edhe zbret ne gjoksin tim
  Ne boten nuk e njohim, parajsen e dime
  Akrepat po levizin, toka rrotullohet
  Hena e plote – asgje nuk pipetin

  Te dua, te dua, te dua dhe ti e di
  Sa here s’ta kam thene, ta kam fshehur
  Je vetem ti

  Dhe ndiej doren tende mbi trupin tim te zhveshur
  Shtrati i djersitur kjo dite kaq e zbehte
  Me gjunjet e keputur, me sy te perhumbur
  Tani une te pyes: “ a ka te tjere si ne”?

  Dhe prape ora ndalet dhe toka s’rrotullohet
  Hena plasaritet nuk fryn me as ere
  Me muskujt te tendosur, ne pritje te nje britme
  Serish pershperite: “do vdesim edhe ne”?

  Teksti – A. Bejtja
  Muzika – Ardit Gjebrea
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #23
  Jo me

  S'di ku je
  ne heshtje ankthi-hije syte i fsheh, me pergjon
  kam frike mos them ne enderr, emrin tend
  dhe pritja kohen zgjat, me deshperon
  nje nate kur mbes pa ty, une shkalloj

  Pse me the: "S'jetoj une dot pa ty shpirti im"
  une e di, cdo cast i lumtur vdes, dite per dite
  zhgenjim, pafund zhgenjim qe mallin tret
  me kote hena e zbehte pret

  Te desha pa kufi si asnje tjeter
  ty djalli te rrembeu nga krahet e mi?!...
  kur u nise, me le prekjen
  hijen tende edhe vdekjen
  me prangose ti ne vetmi!

  Dhe dehja mori fund, trishtimi mbeti
  nuk pres asgje tani dhe as nga ty!...
  edhe qiellin edhe detin
  edhe yjet, universin
  ti dhurova, krijese pa shpirt!

  I harrove te gjitha
  ti le zbrazeti
  nuk pendohem, jetova
  por s'kthehem
  Harrove gjithcka
  le zbrazeti
  jetova per ty
  nuk kthehem


  muzika - Ardit Gjebrea
  teksti - Timo Flloko
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. #24
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ja ku jam eshte hit veror ketu tek ne,dhe kenge shume e pelqyer nga te rinjte.
  Per veten time cdohere me ka pelqyer Ardit Gjebrea si kengetar,ka nje stil te sofistikuar qe e ben kete dic me te posacem nga kengetaret tjere.
  Kengen e pare qe kam ndegjuar eshte "Makine e memories" para ca vitesh dhe ende me rrotullohet ne koke.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #25
  100%...Shqiptare Maska e Monica
  Anėtarėsuar
  24-05-2003
  Vendndodhja
  New York, USA
  Postime
  39
  Eshte jo vetem talent dhe teper i kendshem per tu degjuar por edhe njeri me te vertete shume i mire, e vlereson veten qe eshte Shqiptar!
  The best and most beautiful things in the world cant be seen or even touched, They must be felt with the heart!

 6. #26
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Gjithnji kam pasur teper simpati per Arditin.
  Ne skene eshte teper ekspresiv, eshte i afrueshem me publikun, eshte origjinal, ka stil muzikor te vecante, e respektoj me teper se kendon krijimet e tij dhe mbi te gjitha ka karakter shume charming. E kam fort per zemer.
  Vitin qe kaloi beri koncert ne NY dhe gjate gjithe kohes e mbajti spektatorin ne kembe...nuk shikohej njeri i ulur. Teper i kendshem si per tu degjuar ashu dhe per pare.
  Albumin e fundit, mjafton te them qe me kengen e tija ngrihesha e me kenget e tija bija per dy muaj rrjesht.
  Te preferuarat e mija nga ky album jane Bota Ime dhe Sdi Ku je.
  Vetem Respekt per Arditin.
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 7. #27
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Arditi me "JA KU JAM tregoi edhe nje here se eshte legjende e muzikes shqipe...kuptohet ne PC kame reth 30 kenge te tij edhe albumin e fundit ne CD...
  ja vlen definivisht te kesh dicka ne shtepi nga ky mjeshter i muzikes shqipe...
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #28
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Anėtarėsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Ka disa kenge te bukura tek ky albumi ri.
  Nga me te vecantat qe me pelqen me shume eshte "Se te kam shpirt"
  shume e bukur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 13-08-2004 mė 21:41 Arsyeja: Shkruani ne shqip
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 9. #29
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Kthehem

  Sa here them te iki
  une bej nje hap
  sa here them te iki
  une kthehem prape.

  Dhe shoh nje peme
  nje rruge,nje shtepi
  nje mik te vjeter
  nje mik te ri.

  I pergatis valixhet
  i marr ne krah
  para biletarise se avionit
  mendohem prape.

  Dhe i vendosur marre taksine
  dhe gjej nje shkak te kthehem perseri.

  Refreni
  -----------------
  Fati deshi te na ndaj
  neper bote te na shperndaj
  por te gjithe nje dite do te vijme.

  Kudo brodhem neper bote
  por nuk gjetem si kjo toke
  shpirti yne ketu do prehet.
  ----------------------------------

  Nje kenge e pambaruar
  nje nate pa gjume
  sa letra nis te shkruaj
  qenkan shume.

  nje puthje nene,nje e qare
  nje tufe adresash ne sirtar.

  E prape i pergatis valixhet
  i marre ne krahe
  para biletarise se avionit
  mendohem prape.

  Dhe i vendosur marre taksine
  dhe gjej nje shkak te kthehem perseri.

  Refreni
  -------------------
  fati deshi te na ndaje
  neper bote te na shperndaje
  por nje dite te gjithe do te vijme.

  Kudo brodhem neper bote
  por nuk gjetem si kjo toke
  shpirti yne ketu do prehet.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-11-2004
  Postime
  24
  Arditi duhet te:

  1. Gjej kengetar se vete s'mbush
  2. Ta uli nje cik hunden se s'eshte kushedi se cfare
  3. Te japi doreheqje perfundimtare nga prezantimet e spetaklit se ta shpif

  Atehere mund te marr mundimin te degjoj ndonje kompozim nga ai

 11. #31
  i/e c'regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-01-2005
  Postime
  170
  Ka ca kenge qe te rrengjethin mishin sa here i degjon...

  Ju pershendes me kengen e Ardit Gjebrea-s Jon
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Michigan2005 : 09-09-2005 mė 09:59

 12. #32
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  kam respekt per kenget e tij (vetem ato te mijevjecarit te kaluar) po me ckam degjuar nga njerez qe kane punuar me te eshte shume pederast bir krve. ate hipokrizine e theksuar qe mbart ne skene kur drejton spektakle e paska natyrale se edhe ne jete keshtu eshte (personalisht nuk e njoh me te degjuar e kam keshtu qe te mos u priten krahet fansave te tij )
  To look life in the face....

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  mua Arditi me ka pelqyer qe ne fillim kur ka dale me ate kengen qe se mbaj mend tani;;vrapo mbi shinat vrapo; qe eshte dhe kenge filmi.Si kengetar eshte i mire ,shume i mire tani si do te jete ka te beje dhe se cfare njeriu eshte,po eshte sic pershkruhet me lart dmth se i pelqen vetja dhe s duhet ta kemi si idhull se njerezit e ngriten aty ku eshte dhe s eshte mire tu sillet si mbeturina.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 14. #34
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta
  Te kerkoj
  Te kerkoj e nuk te gjej
  Ne cdo vend ku kemba shkel
  Ti askund, askund nuk je

  Te kerkoj
  Si i cmendur te kerkoj
  Neper boten qe s’mbaron
  Sa dhe fryma me ndalon

  Pse, pse me torturon kete nate
  Pse thone une jam njeri pa fat?!

  Ref.
  TI,
  Dhe nje here po te kthehesh ti – une ja ku jam
  Dhe nje here te me duash prape – une ja ku jam
  Dhe nje here ti te jesh e imja – ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe nje here te te mbaj ne duar – ja ku jam
  Dhe nje here te me besh te vuaj – ja ku jam
  Dhe nje here te me vrasesh mua – ja ku jam
  Dhe vdekja le t’me marre

  Me mungon
  Zerin tend nuk e degjoj
  Nje mesazh ne telefon
  Shpirti im sa me mungon

  Me mungon
  Prekja jote me mungon
  Trupi yt kur dritheron
  Dhe nje puthje qe s’mbaron

  Pres, pres te me vish kete nate
  Pres, cdo njeri e ka nje fat

  Teksti: Timo Flloko
  Muzika: Ardit Gjebrea
  E degjova tani kete kenge ... shume e bukur

 15. #35
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451
  Po pati mundesi njeri e mund te na bini tekstin e kenges "Cmenduri" nga albumi i fundit i Arditit ?

 16. #36
  Citim Postuar mė parė nga Evelyn
  Po pati mundesi njeri e mund te na bini tekstin e kenges "Cmenduri" nga albumi i fundit i Arditit ?
  Ēmenduri

  Perenduar, fundosem me diellin
  dritheruar, nga prekja - magji
  ne parajse u gjenda papritur
  parajsa ime - ti!

  enderroja nje bote pa mekate
  i perhumbur ne puthje pa fund
  erresira, tundimet e saj
  i ēonte, s'di se ku...

  ēmenduri e shpirtit tim
  ēmenduria ime e perjetshme
  ku jeton, s'e di
  me stuhi e paqe brenda meje
  kudo te shkosh ne pafundesi, jam ti...

  ēmenduri e fatit tim
  ēmenduria ime e perjetshme
  ku jeton, s'e di
  po kam zjarrin tend une brenda vetes
  dhe kur te vdes une prape jetoj tek ti

  parfumuar me kripen e detit
  i praruar nga drita hyjnish
  mblidhen engjejt, ēuditur mbi supe
  mbi supe engjell - ti

  dashurova, pa dashur njeri
  i penduar, si kurre tani
  jeta ime, ti falmi fajet
  falmi fajet, jam njeri
  njeri...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #37
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  42
  Postime
  332
  Ja dhe faqja e internetit e Arditit.www.arditgjebrea.info
  Sot mora vesh qe Arditi do te beje turne ne Amerike ne muajin tetor (te pakten ne tetor do te jete ne Boston).Shkova te faqja, por nuk pashe asgje rreth planeve per turneun.
  Kaq...
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 18. #38
  Sa te shkathet ju ne Boston, nuk late kengetar pa ftuar ne koncert .
  Po erdhi, shpresoj ta zgjasi turneun edhe ne qytete te tjera....
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 19. #39
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,530
  Citim Postuar mė parė nga briiigi Lexo Postimin
  Jon

  Mė erdhe nė njė kohė tė dėshpėruar
  Me dhimbje..., Jon
  Kur anijet si fantasma
  Nėpėr det me aventura
  Klithnin: Libertą!

  Dhe sytė i kish aty gjithė Shqipėria,
  Ajo dinte si duronte
  Po i shkuleshin filizat
  Deti u bė mal me njerėz,
  E toka det me lot

  Dhe ty pėr herė tė parė tė puthte drita
  Ti linde…, Jon
  Nuk e dije ē'ish gėzimi
  As dhimbja as mjerimi
  Qė flakė, godet e rrudh njė tokė

  Sot me gjithė foshnjet nė botė je njėsoj
  Si ata ti qesh e luan
  Kjo ėshtė vetėm nisja juaj
  Por do rritesh do kuptosh
  Se fatet s'janė njėsoj

  Bekimin merr nga mua
  O shpirt i patrazuar
  Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
  Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
  Por prapė je skllavėri

  (refren)
  Jon, ky emėr marrė nga deti
  Jon, me kėngė vale tund djepin
  Jon, dhe ti ja ndjeve aromėn
  Ta kesh pėr jetė me vete

  Jon, po tė lundrosh me kėtė emėr
  Jon, e tė takohesh me vėllezėr
  Jon, do tė mjaftojnė dy duar
  Tė thuash se je, ti je Jon
  --------------

  Bekimin merr nga mua
  O shpirt i patrazuar
  Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
  Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
  Por prapė je skllavėri

  Me skllav jo nuk te dua
  Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
  Me skllav jo nuk te dua
  Nga vetje i mohuar, Jon, Jon

  oje oje oje oje cfare trishtimi ka qene atehere, u mbyten te gjithe ate dite.
  Flm briiigi.

  Aq shume e degjova kete kenge, patem lote pa fund aman.

 20. #40
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,207
  Kush e ka shkruar tekstin e kėngės "Vargje pėr vete"?
  relata refero

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ramize Gjebrea
  Nga shigjeta nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 27-04-2014, 12:45
 2. Ke preferoni: Gjebrea apo Cako?
  Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2011, 12:59
 3. Nderi dhe turpi i Vlorės
  Nga {FIGO} nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 28-10-2006, 12:51
 4. Ardit Gjebrea në Toronto
  Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 04-12-2005, 03:33
 5. Ramize Gjebrea
  Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2002, 03:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •