Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Nga: AGRON LISI

  70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin timFUSHE KRUJE - Braktisja nga fmijt e tij, dshprimi pr situatn e krijuar, ka br q nj 70-vjear nga Fush-Kruja t vetshpallet i vdekur pr t testuar t afrmit e tij. Duket se komedia “Pas vdekjes” kt her sht luajtur n skenn e quajtur “Jet”. Hajdar Lila, prgjat gjith nats s t diels ka afishuar lajmrimet pr vdekjen e tij, n tentativ pr t mbledhur t afrmit n banesn ku jetonte. Sipas tij, ka qen vetmia dhe braktisja nga t afrmit, q e ka shtyr t ndrmerrte kt veprim. Hajdar Lila ka emigruar q n vitin 1990 drejt Greqis s bashku me gruan, pr t punuar atje deri n vitin 1998. M pas ai ka emigruar n Kanada, ku ka qndruar pr dhjet vite. “Gjat kohs q kam qen atje, kam ndihmuar, sigurisht fmijt, por edhe vllezrit dhe t afrmit e mi, ku pr do fest i kujtoja duke iu drguar 100 dollar”, - ka treguar Lila. Por pas kthimit t tij n vendlindje me xhepat bosh, kjo gj nuk u ka plqyer t afrmve, t cilt i kan kthyer shpinn.

  Z. Lila, sa vje jeni?

  Dy dit m par kam festuar 70-vjetorin e lindjes me shokt e mi.

  A t uruan fmijt?

  Jo, asnjri prej tyre. Kam tre fmij, nj me gruan e par dhe dy me gruan e dyt. Asnjri prej tyre nuk m uroi pr ditlindje. N kto kushte, ika s bashku me shokt e festova ditlindjen, sigurisht me nj mllef n vetvete.

  Pse mllef?

  Un e di si ka ardhur koha, por kaq fmij t ftoht, q t mos kujtohen pr prindrit, nuk e mendoja kurr se do rrisja. Kam sakrifikuar nj jet t tr pr ta. Vazhdimisht iu kam krkuar fmijve t m qndrojn pran; un nuk kam nevoj pr lek, por pr prkujdesje.

  Prej sa kohsh i keni t ftohta marrdhniet me fmijt dhe t afrmit e tu?

  Q kur jam kthyer nga Kanadaja. N vitin 1990 vajta t punoja n Greqi, deri n vitin 1998. M pas ika n Kanada, ku punova dhjet vite. Lekt ua kam drguar fmijve, ndrsa punoja s bashku me bashkshorten. Kur isha n Kanada, nuk kishte fest q nuk u drgoja edhe t afrmve t mi nga 100 dollar. Kur u kthyem dhe vendosm t qndronim n Shqipri, nuk sollm lek me vete dhe kjo solli pr pasoj edhe largimin e fmijve dhe t afrmve t mi. Pa lek nuk t do njeri dhe askush nuk u kujdes pr mua dhe bashkshorten. Jam prballur edhe me fmijt, duke iu krkuar arsyet pse nuk vijn, ndrsa nuk kam marr asnj prgjigje prej tyre. I kisha paralajmruar se do t pendoheshin dhe ja ku u detyrova t’iu bj kt, q t’i thrrasin ndrgjegjes, se edhe ata do plaken. I kam ln amanet gruas q, kur t vdes, asknd nga familjart t mos m lr afr, pasi nuk e meritojn nj gj t till.

  Pse u vetshpallt i vdekur?

  Nga dshprimi, ja pse. Doja t shihja a do vinin fmijt e mi, t paktn pr vdekje, se pr ditlindje s’m erdhn. Pasi afishova lajmrimet, t part q erdhn n banes kan qen shokt e mi. Kur erdhn, u habitn, pasi nuk dinin asgj pr planin tim.

  Ju vjen keq pse vepruat kshtu?

  Jo, mendoj se bra sensibilizimin e duhur: askush nuk duhet t braktiset nga fmijt. Imagjino se njrn nga vajzat e kam edhe biznesmene n Tiran. Por leku iu ka errur logjikn. Kam punuar gjith jetn pr ta e n fund, kur mbaruan lekt, m kthyen shpinn.

  (er.nu/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 10-09-2013 m 17:19
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  ky eshte realitetit i hidhur shqiptar
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #3
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga goldian Lexo Postimin
  ky eshte realitetit i hidhur shqiptar
  eshte karakteri i dobet i pjeses me te madhe te shqiptareve..servile dhe interesagjinj..po pate lekun edhe by.then ta lepijne..po nuk pate gje edhe femija ta kthe shpinen..te pakten ky paska dy-tre shoke..

  kam pare dikur te radio televizioni i kosoves nje burre qe jetonte ne azil te pleqve..45 vjet kishte punuar ne minieren e trepces ..kishte rrite dhe shkolluar me universitet 4 femije dhe ne fund femijet e kishin degdise ne azil..te lesh rinine ne miniere dhe te ngrysesh pleqerine ne azil nuk ka me katastrofe..andej nga anet tona kur vdes dikush ushqimi i fundit per nder te tij eshte hallva..njeri pati dekrlaruar '' o djale o hallven me grusht ''..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 4. #4
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,622

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  E po ' ta bn fmija, s'ta bn as perndia. -thon.
  Love has no limits

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-05-2013
  Postime
  215

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Ne nuk e dime se cfar ka ndodhur ne kjo familje sepse lexuam vetem anen e atij Plakut. Gjerat edhe mund te jene ndryshe. Por fakti eshte qe shume Shqiptare kan humbur cdo vlere qe kan pasur dikur. Paraja luan rolin kryesor kudo, dhe pa ate asnjeri nuk ta var me. Te gjithe presin rastin si te ta hedhin. E vertete...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e arba.t
  Antarsuar
  27-06-2009
  Postime
  439

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Mosha e trete eshte lene ne harrese....shume rrijne vetem se i kane femijet ne emigrim.shume te tjere nuk flasin me femijet...arsyjet jane nga me te ndryshme....edhe me e keqja eshte ana ekonomike.pensionet jane shume te ulta sa nuk iu dalin per ilace e jo me per sherbime te tjera. Ne shqiperi nuk funksionin mire as Aziletr.... dashuria per familjen sa vjen e behet me e zbeht.vlerat sa vijne e zhduken.....ky eshte ndryshimi qe "duhet te kopjojme " nga te huajte :O
  Let food be your medicine !

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Kaq vite ne emigrim dhe nuk ka arrit te beje leke? Ne emigrim ka qene vetem pa femijet? Ka mundesi babai nuk ka qene aq "i afruar" me femijet, qe femijet i rrijne ftohte babait. Kam njohur te moshuar qe kane refuzuar te jetonin me femijet se nuk donin te linin shtepine e tyre apo su gjendej mideja me nuset. Mire eshte ti degjosh te dyja anet e historise. Gjithsesi eshte gjynah te perfundosh i braktisur ne ate moshe.
  Feelings change - memories don't.

 8. #8
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,938

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  E po ' ta bn fmija, s'ta bn as perndia. -thon.
  c'te mbjellesh do te korresh...

  sa per miresite qe ka bere ky plaku e ka fajin vete. Nese i jep gjarprit te vogel per te ngrene ai do te behet me vone nje gjarper i madh dhe asgje tjeter...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 10. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Kjo tregon se ne kete bote per te vetmen gje qe ia vlen te luftosh eshte dashuria, nuk te nevojitet as paraja, e as fama por na duhet dashuria e familjes, gruas, femijeve dhe rrethit me te gjere. Megjithate kur dikush nuk i ka keto krejt boten po t'ia japesh nuk e ben te lumtur, keto po, por edhe besimi ne Perendine nuk lihet anash.

 11. #11
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,622

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Nuk braktisen prindrit si do q t jen, t kan br kokn dhe duhen pranuar pr at q jan. Si nuk i vret sadopak ndrgjegja kta fmij, edhe t arsimuar pale.
  Love has no limits

 12. #12

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Ne ate moshe qe eshte ky nuk ka nevoje per lek, nuk i shikon njerzit me interes. E keqja e njerezimit eshte se eshte bere i paftyre. Se e le prindin pa asnje kujdes nuk i behet vone aspak. Ky i paska mbajtur te gjithe me lek,edhe mos i kish mbajtur si ka mundesi qe pjella jote, njeri me i dashur ne kete dynja te te behet me i larget? Ne c'bote po jetojme keshtu? Deshperimi dhe mllefi ka detyruar te veproje keshtu dhe nuk i ve aspak faj. Se di si do veproja une te isha ne vendin e tij.. se di. Vetem dicka si perfundim doja te shtoja: Nese ste vjen turp bej cfare te duash.

 13. #13
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Nga: AGRON LISI

  70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin timFUSHE KRUJE - Braktisja nga fmijt e tij, dshprimi pr situatn e krijuar, ka br q nj 70-vjear nga Fush-Kruja t vetshpallet i vdekur pr t testuar t afrmit e tij. Duket se komedia Pas vdekjes kt her sht luajtur n skenn e quajtur Jet. Hajdar Lila, prgjat gjith nats s t diels ka afishuar lajmrimet pr vdekjen e tij, n tentativ pr t mbledhur t afrmit n banesn ku jetonte. Sipas tij, ka qen vetmia dhe braktisja nga t afrmit, q e ka shtyr t ndrmerrte kt veprim. Hajdar Lila ka emigruar q n vitin 1990 drejt Greqis s bashku me gruan, pr t punuar atje deri n vitin 1998. M pas ai ka emigruar n Kanada, ku ka qndruar pr dhjet vite. Gjat kohs q kam qen atje, kam ndihmuar, sigurisht fmijt, por edhe vllezrit dhe t afrmit e mi, ku pr do fest i kujtoja duke iu drguar 100 dollar, - ka treguar Lila. Por pas kthimit t tij n vendlindje me xhepat bosh, kjo gj nuk u ka plqyer t afrmve, t cilt i kan kthyer shpinn.

  Z. Lila, sa vje jeni?

  Dy dit m par kam festuar 70-vjetorin e lindjes me shokt e mi.

  A t uruan fmijt?

  Jo, asnjri prej tyre. Kam tre fmij, nj me gruan e par dhe dy me gruan e dyt. Asnjri prej tyre nuk m uroi pr ditlindje. N kto kushte, ika s bashku me shokt e festova ditlindjen, sigurisht me nj mllef n vetvete.

  Pse mllef?

  Un e di si ka ardhur koha, por kaq fmij t ftoht, q t mos kujtohen pr prindrit, nuk e mendoja kurr se do rrisja. Kam sakrifikuar nj jet t tr pr ta. Vazhdimisht iu kam krkuar fmijve t m qndrojn pran; un nuk kam nevoj pr lek, por pr prkujdesje.

  Prej sa kohsh i keni t ftohta marrdhniet me fmijt dhe t afrmit e tu?

  Q kur jam kthyer nga Kanadaja. N vitin 1990 vajta t punoja n Greqi, deri n vitin 1998. M pas ika n Kanada, ku punova dhjet vite. Lekt ua kam drguar fmijve, ndrsa punoja s bashku me bashkshorten. Kur isha n Kanada, nuk kishte fest q nuk u drgoja edhe t afrmve t mi nga 100 dollar. Kur u kthyem dhe vendosm t qndronim n Shqipri, nuk sollm lek me vete dhe kjo solli pr pasoj edhe largimin e fmijve dhe t afrmve t mi. Pa lek nuk t do njeri dhe askush nuk u kujdes pr mua dhe bashkshorten. Jam prballur edhe me fmijt, duke iu krkuar arsyet pse nuk vijn, ndrsa nuk kam marr asnj prgjigje prej tyre. I kisha paralajmruar se do t pendoheshin dhe ja ku u detyrova tiu bj kt, q ti thrrasin ndrgjegjes, se edhe ata do plaken. I kam ln amanet gruas q, kur t vdes, asknd nga familjart t mos m lr afr, pasi nuk e meritojn nj gj t till.

  Pse u vetshpallt i vdekur?

  Nga dshprimi, ja pse. Doja t shihja a do vinin fmijt e mi, t paktn pr vdekje, se pr ditlindje sm erdhn. Pasi afishova lajmrimet, t part q erdhn n banes kan qen shokt e mi. Kur erdhn, u habitn, pasi nuk dinin asgj pr planin tim.

  Ju vjen keq pse vepruat kshtu?

  Jo, mendoj se bra sensibilizimin e duhur: askush nuk duhet t braktiset nga fmijt. Imagjino se njrn nga vajzat e kam edhe biznesmene n Tiran. Por leku iu ka errur logjikn. Kam punuar gjith jetn pr ta e n fund, kur mbaruan lekt, m kthyen shpinn.

  (er.nu/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)
  Per dashuri dhe ne emer te dashurise flet cdo prind,por aktet ne jete nuk duken gjithmone dashuri por egoizem
  Ky plaku eshte egoist,prandaj edhe femijet I kane kthyer kurrizin.
  E ka fajin vete plaku qe per interesa egoizmi e ka ndare familjen cope cope,nuk ka ndenjur dhe jetuar te pakten ne te njejtin qytet me femijet
  Vuri Kanadane,vuri dollarin para femijeve I la femijet dhe iku ne Kanada.plak egoist.
  Femijet te trajtojne ashtu si I ke trajtuar.Nqs i ke trajtuar me kriticizem,ftohetesi dhe distance
  vjen dita dhe femijet te trajtojne njelloj sic I ke trajtuar.
  Tani plaku qan si bebi se femijet na e paskan lene vetem.Edhe plaku I ka lene femijet vetem.
  Whats the point???Nqs ai do ishte aq prind model dhe gjithe dashuri,femijet do I shkonin dhe jetonin me te ne Kanada i paska ngopur edhe ne leke femijet u ka dhene te gjitheve totali 100 Dollare.100 dollare eshte shume pak 100 dollare domethene 50 dollare ka dhene ky
  dhe 50 dollare ka dhene gruaja.Rob kurrnace me femijet.Prandaj me te drejte femijet
  i kane kthyer kurrizin.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #14
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Kjo tregon se ne kete bote per te vetmen gje qe ia vlen te luftosh eshte dashuria,
  nuk te nevojitet as paraja, e as fama
  por na duhet dashuria e familjes, gruas, femijeve dhe rrethit me te gjere. Megjithate kur dikush nuk i ka keto krejt boten po t'ia japesh nuk e ben te lumtur, keto po, por edhe besimi ne Perendine nuk lihet anash.
  nuk te puth kush ne dore te thate sot o fehmi..po nuk pate parane nuk e don as veten me e jo te te doje dikush tjeter..po e pate parane te duan te gjithe..me ndere edhe mbrapa ta lepijne ..

  jemi popull interesagji fehmi..shitemi shume me pak se sa vlejme..ne te vertete pergjithesisht nuk vlejme fare...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  gjestin e tij vetem normal nuk e quaj, juve do ta benit te ishit ne situaten e tij
  njerezit qe vuajnen nga mungesa e dashurise te femijeve nuk vejne tellallin, por e vuajne ne qetesi ose gjejne menyra te tjera, me kete qe beri besoj se i largoi edhe me teper femijet ............
  per mua ky i moshuari eshte pak ca i semure nga mendja
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 16. #16

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin

  Jo, mendoj se bra sensibilizimin e duhur: askush nuk duhet t braktiset nga fmijt. Imagjino se njrn nga vajzat e kam edhe biznesmene n Tiran. Por leku iu ka errur logjikn. Kam punuar gjith jetn pr ta e n fund, kur mbaruan lekt, m kthyen shpinn.

  (er.nu/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)
  O zot , c fare k.rve . Vajza biznesmene , i hyri vetja ne qejf , edhe tani beson se nuk ka me nevoje as prinderit .

  Sa njerez te poshter mbarte kjo toke ...

  Harram buka ju qofte atyre , harram !!!! Te kishin nevoj prinderti e mi , une personalisht do beja te pamunduren .

  Nuk jam akoma prind , por te braktisesh nga femija jote ne kete menyre / ose te te shikoj vetem per interes , duhet te jete nga ndjenjat me neverike te kesaj ekzistence .

 17. Anetart m posht kan falenderuar IllyrianPatriot pr postimin:

  starbright (11-09-2013)

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Do jete ndonje plak me vese se s'ka mundesi. Nuk besoj qe femijet nuk kane dashur ta ndihmojne. Varet ku i con leket ai. Mund ti beje te gjitha pije apo dicka tjeter. Nuk e konceptoj dot te le ne meshire te fatit jo prinderit e mi por as te burrit. Njoh ca qe nuk behen me njerezit e burrit se ashtu i kane trajtuar ata ne fillim, apo femije qe jane dhunuar tej mase nga prinderit. Respekti duhet fituar edhe kur vjen puna te femijet e tu.
  Feelings change - memories don't.

 19. #18
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Per dashuri dhe ne emer te dashurise flet cdo prind,por aktet ne jete nuk duken gjithmone dashuri por egoizem
  Ky plaku eshte egoist,prandaj edhe femijet I kane kthyer kurrizin.
  E ka fajin vete plaku qe per interesa egoizmi e ka ndare familjen cope cope,nuk ka ndenjur dhe jetuar te pakten ne te njejtin qytet me femijet
  Vuri Kanadane,vuri dollarin para femijeve I la femijet dhe iku ne Kanada.plak egoist.
  Femijet te trajtojne ashtu si I ke trajtuar.Nqs i ke trajtuar me kriticizem,ftohetesi dhe distance
  vjen dita dhe femijet te trajtojne njelloj sic I ke trajtuar.

  Tani plaku qan si bebi se femijet na e paskan lene vetem.Edhe plaku I ka lene femijet vetem.
  Whats the point???Nqs ai do ishte aq prind model dhe gjithe dashuri,femijet do I shkonin dhe jetonin me te ne Kanada i paska ngopur edhe ne leke femijet u ka dhene te gjitheve totali 100 Dollare.100 dollare eshte shume pak 100 dollare domethene 50 dollare ka dhene ky
  dhe 50 dollare ka dhene gruaja.Rob kurrnace me femijet.Prandaj me te drejte femijet
  i kane kthyer kurrizin.
  Pajtohem plotesisht.
  Priderit jan pasqyre e femijeve,cdo gje kthehet,se kuptoj si kerkojn femije mirnjohes kur vete asnjeher nuk ju kan then falemindeirt femijeve,apo se kan kultivuar kte gjest te femijet e vete.
  Me 'tragjike' pastaj eshte kur prindi i len femijet se sa anasjelltas...
  Ndryshuar pr her t fundit nga zAN : 11-09-2013 m 08:57

 20. #19

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Do jete ndonje plak me vese se s'ka mundesi. Nuk besoj qe femijet nuk kane dashur ta ndihmojne. Varet ku i con leket ai. Mund ti beje te gjitha pije apo dicka tjeter. Nuk e konceptoj dot te le ne meshire te fatit jo prinderit e mi por as te burrit. Njoh ca qe nuk behen me njerezit e burrit se ashtu i kane trajtuar ata ne fillim, apo femije qe jane dhunuar tej mase nga prinderit. Respekti duhet fituar edhe kur vjen puna te femijet e tu.
  Fakti qe kaloje ne kete akt , tregon qe mbart nje zemerim te madhe nga barkisja e femijeve . Gje qe tregon , qe ne mendjen e tij te pakten , nuk ka arsye valide per kete braktisje nga femijt .

  Mund te kete edhe vese , por prape edhe braktisja totale , tregon femij interesaxhi qe harram buka u qofte . Nqs nuk ka ndonje arsye madhore , atehere femjit e tij turp tu vij , me siguri qe do marrin ate qe kan dhene , nga drejtesja e jetes .

 21. #20
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,225

  Pr: 70-vjeari vetshpallet i vdekur: Fmijt m braktisn, hapa varrin tim

  Nuk ka me keq, edhe me te keqet te botes te jene, prinderit duhen respektuar. Ne nuk mund ti zgjedhim pjestaret e familjes, por ti pranojme me te mirat & keqiat e veta. Askush nuk eshte perfekt, por te trajtosh prinderit ne kete menyre eshte kulmi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga loneeagle : 11-09-2013 m 10:19
  I LOVE GOD

  j&g

 22. Anetart m posht kan falenderuar loneeagle pr postimin:

  starbright (11-09-2013)

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •