Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Brazil 2014: Island 2-1 Shqipėri

  Sfida e rradhes per kombetaren kunder Islandes,e vlefshme per KB Brazil 2014

  Sonte,21:00,Rejkjavik
  Island - Shqiperi  Rasti i fundit qe te mbajme hapin dhe shpresen per vendin e dyte.
  ..... Perpara Shqiperija !

 2. #2
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Ishalla po bejn dicka,ky ishte rasti me i mire i mundshem qe Shqiperia te bente ndryshime pozitive,asnjeher ska pas grup me te lehte,dhe kush e di a do kete me.
  Sa i perket vendit kurr nuk i dihet se jan dhe vendet e tjera pa luajtuar akoma,e diferenca me pike eshte nimimale,ja tani hyn ne valle dhe Sllovenia fale Shqiperis...

  Ne duar te zotit!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Kam frikė se do mundemi prapė! Kombėtarja e jonė asnjėherė nuk ka ditur tė reagojė dhe tė zgjidhė situata tė vėshtira kur ka qenė nėn presjon. Kjo ėshtė ndeshje vendimtare pėr tė dyja skuadrat dhe Islanda ėshtė favorite sepse luan nė fushėn e saj. E pashė ndeshjen e Islandės me Zvicerėn dhe mu duk skuadėr shumė e shpejtė nė veprimet sulmuese (megjithėse mu duk rezultat shumė i dyshimtė, ashtu si ndeshja Gjermani Suedi para disa kohėsh ku Suedia arriti tė barazonte nga 4 - 0, nė 4 - 4) gjithashtu kanė ndėrruar edhe mėnyrėn e lojės. Kjo skuadėr nuk luan mė vetėm me sistemin klasik tė nordikėve me topa tė gjatė dhe tė lartė nga krahėt drejt zonės sė rreptėsisė tė kundėrshtarit, por luan mė shumė me topin nė kėmbė dhe me pasa vertikale drejt qendrės sė mbrojtjes kundėrshtare. Kjo gjė mė frikson mė tepėr duke patur parasysh qė qendra e mbrojtjes ka qenė gjithmonė pika mė e dobėt e skuadrės tonė. Gjithėsesi besoj se kthimi i Dallkut do ta pėrmirėsojė lojėn tonė nga krahu i djathtė, por nuk mė pėlqeu qė traineri i ynė nuk i bėn dot ballė presjonit tė publikut dhe deklaroi qė do luajmė me dy sulmues. Dihet qė ne nuk kemi sulmues qė kanė kontroll tė mirė tė topit dhe kshtu qė kot e ka kėtė punė. Do ishte mė mirė tė luante me njė mesfushor qė luan mirė me topin dhe qė markon, sepse Kaēe nuk markon dhe do humbim betejėn nė mesfushė. Kėtė gjė e provoi edhe me Slloveninė, por Bulku ishte krejt jashtė formės dhe na shkoi njė pjesė loje kot.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Konfirmohen ndryshimet ne formacionin Kuq e Zi ,do luajme me 2 sulmues

  Kombėtarja zhvilloi dje stėrvitjen e fundit nė stadiumin ku do tė luhet ndeshja.Trajneri Xhani De Biazi provoi sėrish formacionin qė mendohet se do tė zbresė sot nė fushė. Nė krahasim me stėrvitjen e dy ditėve mė parė nė Slloveni, nuk kishte asnjė ndryshim. Kėshtu, konfirmohet skema 4- 4-2, teksa nė portė do tė luajė Berisha, nė krahun e djathtė tė mbrojtjes do tė luajė Dallku i rikthyer pas pezullimit, nė qendėr Teli me Canėn, ndėrsa nė tė majtė ėshtė spostuar Lila. Nė mesfushė dyshja e qendrės do tė jetė Basha- Kaēe, ndėrsa nė krahun e djathtė do tė luajė Rroshi e nė tė majtė Rama. Salihi dhe Ēani do tė jenė dyshja e sulmit.

  Formacioni i mundshem 4-4-2 :... Berisha ... Dallku, Teli, Cana, Lila ... Roshi, Rama, Basha, Kace ... Salihi, Ēani.

  Mungesat : Kujtojmė se nė kėtė ndeshje pėrfaqėsueses shqiptare i mungojnė lojtarė tė rėndėsishėm si Mavraj, Meha dhe Kukeli tė dėmtuar, por edhe Ansi Agolli i pezulluar prej kartonėve. Ndėrkohė, ėshtė rikthyer Dallku pas mungesės nė Slloveni prej kartonėve.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga Niko_ Lexo Postimin
  Kam frikė se do mundemi prapė! Kombėtarja e jonė asnjėherė nuk ka ditur tė reagojė dhe tė zgjidhė situata tė vėshtira kur ka qenė nėn presjon. Kjo ėshtė ndeshje vendimtare pėr tė dyja skuadrat dhe Islanda ėshtė favorite sepse luan nė fushėn e saj. E pashė ndeshjen e Islandės me Zvicerėn dhe mu duk skuadėr shumė e shpejtė nė veprimet sulmuese (megjithėse mu duk rezultat shumė i dyshimtė, ashtu si ndeshja Gjermani Suedi para disa kohėsh ku Suedia arriti tė barazonte nga 4 - 0, nė 4 - 4) gjithashtu kanė ndėrruar edhe mėnyrėn e lojės. Kjo skuadėr nuk luan mė vetėm me sistemin klasik tė nordikėve me topa tė gjatė dhe tė lartė nga krahėt drejt zonės sė rreptėsisė tė kundėrshtarit, por luan mė shumė me topin nė kėmbė dhe me pasa vertikale drejt qendrės sė mbrojtjes kundėrshtare. Kjo gjė mė frikson mė tepėr duke patur parasysh qė qendra e mbrojtjes ka qenė gjithmonė pika mė e dobėt e skuadrės tonė. Gjithėsesi besoj se kthimi i Dallkut do ta pėrmirėsojė lojėn tonė nga krahu i djathtė, por nuk mė pėlqeu qė traineri i ynė nuk i bėn dot ballė presjonit tė publikut dhe deklaroi qė do luajmė me dy sulmues. Dihet qė ne nuk kemi sulmues qė kanė kontroll tė mirė tė topit dhe kshtu qė kot e ka kėtė punė. Do ishte mė mirė tė luante me njė mesfushor qė luan mirė me topin dhe qė markon, sepse Kaēe nuk markon dhe do humbim betejėn nė mesfushė. Kėtė gjė e provoi edhe me Slloveninė, por Bulku ishte krejt jashtė formės dhe na shkoi njė pjesė loje kot.
  Patjeter duhet te luajme me 2 sulmues.Shqiperija ndeshjet qe i ka fituar kane ndodhur nen formacionin 4-4-2,rreshtimi i tille eshte me natyral per mentalitetin e skuadres.Kjo u tregua edhe ne ndeshjen e fundit me Sllovenin,kur ne pjesen e dyte u shtua nje sulmues dhe ndryshoi loja komplet.
  Duhet sulmuar me kembengulje sepse Islanda ka mbrojtjen me te dobet ne Grup,bindshem.

  Nuk besoj qe do humbasim,Islanda aspak nuk eshte mbi Shqiperine....Por shume lehte munde te perfundoj barazim,qe nuk do i konvenonte asnjeres pale !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 10-09-2013 mė 08:57

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  GOOOL Shqiperiaaaa Mbajeni fort Djema !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaqoKorca : 10-09-2013 mė 15:25

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  1-1 Islanda barazon mbrojtja shqiptare gabim tragjik...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaqoKorca : 10-09-2013 mė 15:22

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Brenda 3 minutash dy gabime te pafalshme te mbrojtjes pfffff
  JO SEKS PARA MARTESE

 9. #9
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Nuk ju zgati shume gezimi rrebelave

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  A dini ndonje site ku mund ta shikojme se ne kjo qe kam hyre ka shum shkeputje. Flm!

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime nė 73 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga MaqoKorca Lexo Postimin
  A dini ndonje site ku mund ta shikojme se ne kjo qe kam hyre ka shum shkeputje. Flm!

  http://kombetarja-shqiptare.blogspot...-shqiperi.html

  2 me 1 per vendasit!

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gentian_gr pėr postimin:

  MaqoKorca (10-09-2013)

 13. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga Gentian_gr Lexo Postimin
  flm ! Keq gjerat...

 14. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime nė 73 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Duke qene mire do te shohesh futboll!
  Ai futboll te ben me dhimbje koke

  I duhet shume pune kombetares sone per boterore!

 15. #14
  Trepca&Chelsea
  Anėtarėsuar
  08-03-2009
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  ku eshte Mergim Mavraj?

 16. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga Gentian_gr Lexo Postimin
  Duke qene mire do te shohesh futboll!
  Ai futboll te ben me dhimbje koke

  I duhet shume pune kombetares sone per boterore!
  jam shume dakord me ty
  kisha kohe pa i pa sinqerisht po nje Kanal zvicerian po jep ndeshjen
  duke lexu gazetat qe ju be shume buje thash ti shoh sonte po dobet shume .nuk lidhen aspak repartet me njeri tjetrin
  JO SEKS PARA MARTESE

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Mavraj asht i demtum


  Si gjithmon shqipnia e nis mir e e pshurr ne fun

  Grup ma i leht sma merr menja se ka per ti ra najher. E hupem ket shanc
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 18. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Ciao Boterore... Mundiali do b^the

 19. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  U ndi shume mungesa e mavrajt por prap prisja me shume sot
  nje grup te tille skemi per ta pas me kurre
  JO SEKS PARA MARTESE

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar goldian pėr postimin:

  Gentian_gr (10-09-2013)

 21. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime nė 73 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Gold!

  Se di a do mundin te besojne njehere qe jane akujthyesit futbollistet e kombetares me ate fjetjen para portes?
  Kur te ebsojne qe kan shpirt revolucionar e ai paraqet rrezikshmeri para portes duke iu bind aftesive,atehere mund te presim dicka!!

  Kete vit e prisja nga kombetarja jone te ish me afer se kurre per ne porten e boterorit,por si gjithmone,,,,,,,,,,,,,zhgenjim!

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gentian_gr pėr postimin:

  goldian (10-09-2013)

 23. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-08-2009
  Postime
  392
  Faleminderit
  36
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Golin e pare e hengrem kot fare , e lane islandezin fare te pambuluar dhe me sa pashe edhe ne vazhdim linin te pa mbuluar islandezet ne zone , eshte mrekulli qe nuk hengrem eshe dy gola te tjere, mbrojtja jone ishte per te qare me lot.
  Pas golit qe shenuam duhet te ishim ne mbrojtje vazhdimisht

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •