Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Perfundon enderra "Brazil 2014",Shqiperia humb ne Island.

  Island - Shqiperia 2:1

  9` Valdet Rama

  - Fundi kurorezon vepren...ne Island gjithcka qe bem e shumezuam me zero.
  Tani rrokullisemi te parafundit,e gjithcka munde te ishte ndryshe.
  Me aq sa dhan,faliminderit kombetares !

  Grupi E

  1. Zvicrra 18
  2. Islanda 13
  3. Slloveni 12
  4. Norvegji 11
  5. Shqiperi 10
  6. Qipro 4

  Ndeshja e rradhes : 11.10.2013 Shqiperi - Zvicerr

 2. #22
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  zot cfare deshtakesh jemi..nuk kam pare ndonjehere ekip me te dobet se kete shqiperi..sa keq me vjen per ato qindra dhe mijera tifoze qe ndjekin mbrapa deshtaket..keta nuk ja vlejne ti shohesh edhe ne televizion e le me te hargjosh para me shkuar ne stadium..mjerane ..

  ne fakt nuk kan faj..a thua ka gje per te treguar shqiperia ne ndonje fushe tjeter qe ta tregoje ne futboll..asgje..dhe ne ankohemi pse djemt tane zgjedhin kombetare te tjera..pse duhet te vijne te luajne per shqiperine kur shqiperia e fundit se e fundit ngelet...

  prisni nje dekade tjeter te na vije ndonje rast i ngjashem me rastin e ketyre eleminatoreve qe te pakten te enderrojme..he per he enderroni te ngjitemi nje vazo me lart..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar _MALSORI_ pėr postimin:

  goldian (10-09-2013)

 4. #23
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Nje ekip qe humbe 4 pike kunder Islandes s'ka cfare kerkon ne kampionat boteror...

  Shqiperia kurre nuk do te kualifikohet, nese nuk ndryshon rrenjesisht mentaliteti i pergjegjesve te kombetares dhe i nje pjese te futbollisteve.
  Per t'u kualifikuar ne keso garash duhet ose te luftosh deri ne maksimum, ose te kesh kualitet te jashtezakonshem dhe respektin perkates te kundershtareve.
  Ose mbrojtja ose sulmi duhet te behen prioritet. sepse me mbrojtje mesatare deri te dobet dhe me sulm gjithashtu inefektiv etj. nuk mund te arrish askund.
  Kombetaret e ardhshme te Shqiperise duhet te koncentrohen ne vecanti ne ndeshjet kunder kundershtareve te dobet ose vendeve te vogla. Ky eshte shansi i vetem per t'u kualifikuar ndonjehere ne te ardhmen...

  Islanda 300.000 banore, Shqiperia, Kosova dhe diaspora shqipetare 8 milione!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 10-09-2013 mė 20:07

 5. #24
  i/e larguar Maska e ionian
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  *
  Postime
  200
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 6 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Ka vetem nje menyre qe Shqiperia te shkoj ne Mundial. Vetem nese shkojne te gjitha skuadrat qe marrin pjese ne para-eliminatore...!

 6. #25
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Nje ekip qe humbe 4 pike kunder Islandes s'ka cfare kerkon ne kampionat boteror...
  Ne te vertet me shume. 6 pike !!
  Islanda 300.000 banore, Shqiperia, Kosova dhe diaspora shqipetare 8 milione!
  Prap i ul shifrat.Jemi me shume ...Pse nuk i permend shqiptaret e Maqedonise ?!
  Vetem Ne te Maqedonise jemi me shume se Islandezet !

  Permbledhja e ndeshjes Island - Shqiperi


 7. #26
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Reagime nga Kombetarja mbas humbjes me Islanden : Jemi ne rritje !!!

  Trajneri De Biazi, pas humbjes me Islandėn ka befasuar me thelbin e deklaratės sė tij:
  “Endrra zgjati mė shumė sec duhej. Ne kemi objektiv ndėrtimim e skuadrės. Jemi nė rritje tė vazhdueshme.”

  Nga ana e tij, kapiteni Lorik Cana pranon se nė Islandė luajtėn ndeshjen mė tė dobėt nė eliminatoret e Botėrorit “Brazili 2014”:
  “Patėm fatin tė udhėheqim rezultatin, pastaj nuk luajtėm si duhet. Barazimi ndėrroi fatin e ndeshjes. Ata shfrytėzuan lojtarėt e tyre, nė veēanti futbollistin Sigurson. Mendoj se kjo ishte ndeshja jonė mė e dobėt, pėr shumė arsye, por edhe se ne nuk kemi luajtur nė nivelin si deri mė tani. Jemi munduar pak nė pjesėn e dytė dhe nuk ėshtė vėrejtur reagimi. Na ka munguar loja pėr tė krijuar mė shumė, kjo vjen edhe nga kundėrshtari. Ne sonte ishim nėn nivel. Qė ekipi ynė ende nuk ėshtė nė nivel pretendentėsh kėtė e dimė, por kur i bėn 5-6 ndeshje, kjo tregon se Shqipėria ka kaluar njė hap para. Sonte kishim njė kundėrshtar fizik, ishte vėshtirė tė pėrballohej. Duhet pritur fundi i edicionit pėr tė bėrė njė analizė. Kemi edhe dy ndeshje, ta mbyllim sa mė mirė.”

 8. #27
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Ne te vertet me shume. 6 pike !!

  Prap i ul shifrat.Jemi me shume ...Pse nuk i permend shqiptaret e Maqedonise ?!
  Vetem Ne te Maqedonise jemi me shume se Islandezet !


  ...
  Sepse shqipetaret e Maqedonise i shoh pjese "tė Shqipėrisė sė Madhe"...
  Po te ishte Maqedonia shqipetare sigurisht se do e permendja, por keshtu sic eshte situata?! Shpesh nuk i permend sepse pastaj ndihem disi i shtyer te permend edhe shqipetaret ne Presheve, Camerine , sqipetaret ne Mal te Zi...

 9. #28
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  duhet te nderrohet mentaliteti i skuadres, ndoshta edhe i gjithe popullit...perse si individ dhe ne shtete tjera kemi sukses e si kolektiv dhe ne shtetin tone nuk kemi? sepse nuk ka pergjegjesi, nuk luajm per njeri tjetrin por vetem per vete dhe mundohemi te shquhemi si individ. Si dhe punet tona, kur jemi ne kolektiv, i neglizhojme dhe mendojme se duhet te na i bejne te tjeret!
  Megjithate megjithate: Rrofte Shqiperia dhe kombaterja e saj!!!
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 10. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  zot cfare deshtakesh jemi..nuk kam pare ndonjehere ekip me te dobet se kete shqiperi..sa keq me vjen per ato qindra dhe mijera tifoze qe ndjekin mbrapa deshtaket..keta nuk ja vlejne ti shohesh edhe ne televizion e le me te hargjosh para me shkuar ne stadium..mjerane ..

  ne fakt nuk kan faj..a thua ka gje per te treguar shqiperia ne ndonje fushe tjeter qe ta tregoje ne futboll..asgje..dhe ne ankohemi pse djemt tane zgjedhin kombetare te tjera..pse duhet te vijne te luajne per shqiperine kur shqiperia e fundit se e fundit ngelet...

  prisni nje dekade tjeter te na vije ndonje rast i ngjashem me rastin e ketyre eleminatoreve qe te pakten te enderrojme..he per he enderroni te ngjitemi nje vazo me lart..
  Mua me ka bere pershtypje qe ka pasur kaq shum tifoze qe kane ndjekur Shqiperine kudo sidomos kohen e fundit. Kete radhe deri ne Islande kurse ne Slloveni me Shqiptare ishte mbushur Stadiumi qe kishin udhetuar nga vende te ndryshme per te ndjekur ndeshjen nga afer. Sa per skuadrat qe perballemi ne eliminatore, ajo varet nga vendi qe kan kombetaret ne Ranking boteror. Para 5 ditesh ne Ishim ne vendin e 38 ne Bote fal fitoreve qe kishim bere. Dhe nqs hidheshe shorti per eliminatoret e ardhshme ndeshjet do ishin akoma me te lehta. Puna eshte qe mbas ktyre 2 humbjeve te fundit Shqiperia pritet ti bjer shum posht. Te pakten mbeten 2 ndeshje te tjera qe duhet te mbledhim sa me shume pike qe te kemi me shume shanse radhes tjeter.

 11. #30
  ***VIP***
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: "Brazil 2014", Island - Shqiperi

  P0rdha me rigon dhe Dibiazi dhe Cana! Kur e dini qe skeni takat mos dilni para ndeshjeve me eufori dhe pretendime. Ne ne fakt ne fillim i morem ato pike se i patem ndeshjet brenda ne fushen tone. Kemi nje ves te keq qe fitojme nje ndeshje dhe fryhemi si gjelat. Ne fund , po te fundit perfundojme. Nuk kemi krijuar ate maturitet qe te perballojme ndeshjet delikate.
  Ca lojtare duhen hequr; ai Dallku njehere eshte kot fare, sa per te prish pune. Ne shume ndeshje qe e kam pare ben shume gafa qe nuk falen; me mire te futet nje tjeter. Po ashtu edhe Teli; nuk e di pse i mbledhin ne kombetare. Nuk flas vetem per kete ndeshje por per te gjitha ndeshjet ne pergjithesi. Avash avash edhe kapitei Cana duhet te liroj pak vendin; se nuk eshte me ne lartesine e duhur.
  Moderator, e di vet ti...

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •