Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Brazil 2014: Slloveni 1-0 Shqipėri

  Kampionati Boteror "Brazil 2014" - kualifikime

  Slloveni - Shqiperi

  Dominim i Shqiperise ,por deri ne min.76 humbasim 1:0
  19` Kampl 1:0

  ...Perpara Shqiperija.

 2. #2
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  E ca eshte ky fat keshtu?!
  Se vetem fati e beri Sllovenin ta merrte kte fitore sonte...!

  OMG...Humbja e trete

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  Slloveni - Shqiperi 1:0

  19` Kampl 1:0

  Edhe perkunder lojes se mire,Shqiperija humb dhe tani ul mundesit per vendin e dyte.

  Grupi E

  1. Zvicrra 15
  2. Norvegji 11
  -----
  3. Shqiperi 10
  4. Island 10
  5. Slloveni 9
  6. Qipro 4

  Ndeshja e rradhes : Island - Shqiperi (10.9.2013)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 06-09-2013 mė 16:37

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
  E ca eshte ky fat keshtu?!
  Se vetem fati e beri Sllovenin ta merrte kte fitore sonte...!

  OMG...Humbja e trete

  Fat i keq por ne futbol ndodh edhe kjo, Italia 4 here kampion bote pothuajse shumicen me Fat!
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 5. #5
  Trepca&Chelsea
  Anėtarėsuar
  08-03-2009
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  handanovic portieri i slovenise ishte yll sonte, portier te mire slovenise, rezultati ishte 3-1 per shqiperine...Me vjen keq por kjo eshte sport, kjo eshte futboll.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e arba.t
  Anėtarėsuar
  27-06-2009
  Postime
  439
  Faleminderit
  36
  15 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  luajten bukur ne pjesen e 2....te pakten nje barazim e meritonin.....gjithesesi ngelet LOJE
  Let food be your medicine !

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  Kombetarja Shqiptare peson humbje ne Lubjane  Slloveni - Shqiperi 1:0

  Posedimi i topit : 52 - 48
  Gjuajtje ne porte : 4 - 14
  Mbrojtje e portierit : 6 - 1

  Shqiperia luajti me kete formacion,4-2-3-1 :
  Berisha ... Agolli ,Teli ,Cana , Kace ... Basha (Abrashi 80`), Bulku (Salihi 53`),... Rama , Roshi, Lila ... Cani (Mehmeti 70`).

  - Nuk kemi arritur dot tė bėjmė atė hapin e madh. Jemi mundur nė momentin mė delikat tė kėtyre eliminatoreve, jemi kthyer me kėmbė nė tokė pas ėndrrave qė thurėm nė tėrė kėto ditė nė prag tė transfertės nė ljubjanė. Kuqezinjtė e De Biazit i kanė lėnė tė pakėnaqur mijėrat e kuqezinjve nė mbėshtetje tė tyre. Tifozėt shqiptarė, tė ardhur nga vende tė ndryshme tė Europės, e kanė fituar duelin e tyre nė shkallėt e stadiumit, por kombėtarja jonė nuk ka qenė nė tė njėjtėn lartėsi. Dhe po tė kesh parasysh se pėrballė patėm njė Slloveni qė nuk trembte, qė ėshtė mjaftuar vetėm me atė veprim tė bukur individual tė Kampl nė minutėn e 19-tė, i ndihmuar edhe nga mefshtėsia e hezitimi i mesfushės dhe mbrojtjues kuqezi, kjo humbje djeg vėrtet shumė. Kemi krijuar volum loje, kemi krijuar edhe raste ideale pėr shėnim, sidomos nė fillimin e pjesės sė dytė, por “bombardimeve” tė kuqezinjve u ėshtė pėrgjigjur mrekullisht njė porier i kalibrit tė lartė, si Handaniovic. Nėse Sllovenia arriti tė fitojė me shumė mundim, meritė pėr kėtė ka padiskutim portieri i Interit, qė nė pesė minuta radhazi ka evituar gola tė sigurtė. Nga minuta e 46-tė deri nė tė 54-n, Shqipėria ka flirtuar me golin, teksa Salihi, Basha dhe Cana i kanė patur tė gjitha mundėsitė pėr t’i barazuar shifrat.

  Cana i zhgėnjyer: E kishim lojėn nė dorė
  Lorik Cana ndihet mjaft i zhgėnjyer pas humbjes qė pėsoi kombėtarja nga Sllovenia me rezultatin minimal 1-0, nė ndeshjen kualifikuese pėr “Botėrorin 2014″, e cila u zhvillua nė Lubjanė. Kuqezinjtė krijuar disa raste pėr gol, por nė fund trepikėshit iu gėzuan sllovenėt, falė njė goli tė shėnuar nė pjesėn e parė, edhe pse nuk patėn raste tjera tė mira.
  “Ne lojtarėt dhe tė gjithė shqiptarėt jemi tė zhgėnjyer. U pa se nė ēfarė mėnyrė humbėm. U pa se ēka dha ekipi nė fushė, kjo ėshtė njė humbje qė vėshtirė kapėrdihet. Ky ėshtė futbolli: njė skuadėr jep mė shumė, mundohet mė shumė dhe prodhon mė shumė, por nė fund nuk fiton, – deklaroi pas ndeshjes kapiteni kuqezi. – Ata e shėnuan njė gol fantastik dhe ndoshta ishte njėri nga dy mundėsitė qė kishin. Por, ne e kishim lojėn nė dorė, krijuam rast pas rasti dhe i bėmė presion kundėrshtarit, duke i luajtur tė gjitha shanset tona, me njė mentalitet fituesi. Por, tė gjitha pėrpjekjet tona nuk u shpėrblyen. E donim njė rezultat tė mirė pėr njerėzit qė na mbėshtetėn nė stadium.”
  Pėrkundėr humbjes, mbrojtėsi i Lacios beson ende nė kualifikim nė Botėror. “Gjasat janė tė shumta pėr kualifikim. Edhe para ndeshjes me Sllovenisė e dinim se edhe nėse nuk fitojmė kėtu, mund tė shkojmė nė Botėror. Por, duhet pranuar se kjo humbje na lė peng. Nė grupin tonė ēdo rezultat ėshtė i mundshėm. Ne jemi tė gjithė afėr me njėri tjetrin”, – vijoi ai.
  Cana thekson se pas katėr ditėsh, ai me shokė do tė luajnė ndaj njė kundėrshtari me kualitete, siē ėshtė Islanda, por shton se gjithēka ėshtė e mundur. Cana beson se nėse vazhdohet me tė njėjtin mentalitet, ekipit tė Shqipėrisė do t’i shpėrblehet i gjithė mundi.

  Burimi: Panorama sport

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-08-2009
  Postime
  392
  Faleminderit
  36
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Kombėtarja Shqiptare

  LILA dhe ROSHI sot ishin KOT FARE, humbėn shumė raste dhe Bėnė shumė gabime

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Keshtu ka qen gjithmone Shqiperia. Keni per ta pare qe do perfundoi e 4ta ose e parafundit si heret te tjera. Nqs nuk kishte bere gabimin te humbte ne tirane nga islanda edhe nqs e nuk hanim golin ne fund nga Norvegjia prap ne tirane, tani e mund te shpresonim...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  De biasi, beri disa gabim e ne formacion.

  Bulky qe sh dobet. Ne vend te tij mund te kishte futur nji trekuartist, si gjasula, qe godet porten, ose januzajn.

  Edhe mehmeti, qe futi s eshte lojtar per kombetare. Sh I pafuqishem.

  Cain gjitashtu, s eshte sulmues I vetem si psh bogdani.

  Sido qe te jete bogdani akoma e nxjerr gjys ore loje rezultative, plus qe ka gjithe ate eksperience.

  Gabim qe se grumbulloj de biasi.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #11
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ky De Biasi i ka ca gabime me G te madhe
  Akoma me grin inati me Norvegjin,si ja tha truri ne fund te lojes ti hiqte dy krahet,me mire te dilte ne fush dhe ta bente golin vete,njesoj do ishte :@

  Po Slovenia me vertet kishte portierin Yll se e kishte nje 5 minutsh me bresheri...Fat + Yll Fitore

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Italiano,

  Frikacak dhe mbrojtes.

  Gjithsesi ka marre sh lojtare qe luajne jashte.

  Ka bere pune bindese, qe te afrohen me kombetaren.

  Me pare asnji ska terhequr kaq shume lojtare.

  Edhe dicka Cana dalengadale duhet ti leje vendin te tjereve.

  Ben shume gafa. Plus humbi alamet rasti.

  Cau edhe topin. Kushedi me c maje I ra topit.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #13
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Po mire,ndryshimet verehen.
  Megjithese kjo puna e lojtareve mendoj se eshte me shume qeshtje e drejtoris,kjo ishte koha kur ata donin te benin keto levizje,nuk e besoj se ka te beje shume ne D.B.

  Cana ka ndihmuar shume,beri apo jo gol,e kam llafin ne pergjithesi deri tani,jan ca te tjere para se ti vij radha Canes.

  Boll mo u prezantuam neper Bote me 15 vjecare neper eurovizion e me 40 vjecar ne futboll,lol

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ajo qe ka bere de biasi, eshte qe ska qene si te tjeret qe merrnin paret, dhe vinin ketej vetem 5 dite para ndeshjeve.

  Nji pjese e lojtareve ka qene edhe perpara po sja fershellente askush.

  Kur them per canon, them se po I bin edhe baterite, prandaj. Te tjeret I Kane largu me kohe.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ke te drejt!

  Por prap sme hiqet inati i Norvegjis dhe zhgenjimi i mbremshem

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ne fakt une nuk kuptoj gjith kte pasion me Canen qe kan Shqiptaret. Nuk besoj qe eshte ndonje idhull sic thone shume veta, plus qe ben disa here gabime si ne Lazio ashtu edhe ne kombetaren. Nuk eshte lojtar i keq por as ndonje super.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Permbledhja e ndeshjes Slloveni - Shqiperi


 18. #18
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  komplet faji i de biazit..qysh se thirr ne kombetare deshtake si bulku apo edhe roshi..hera e pare qe kuptoj se deshtaket duhen flakur nga kombetarja dhe veproj ne rastin e deshtakut bogdani por nuk u thellua me shume edhe me bulkun..nje mesfushor komplet inegzistent..thjesht dhe shqip i panevojshem me per kombetaren..plus nje qender mbrojtje nen nivel..edhe cana dalengadale duhet ta leshoje vendin per me te rinjte..kurse per telin me mire eshte te rrije atje ne azerbagjan se sa te vije dhe ti shkaktoje humbje kombetares..

  5 pike te humbura nga de biazi..terheqja e skuadres ne mbrojtje ne pjesen e dyte ndaj norvegjise na shkaktoj ngrenien e golit kurse katastrofa e pjeses se pare me sllovenine na shkaktoj humbjen e rradhes..ishalla ka marre mend dhe di si ta rreshtoje skuadren ne islande..

  gjithsesi nje merite ka de biazi..beri qe shume deshtake te kombetares ta ndiejne ose te humbur vendin ne kombetare ose te rrezikuar..deri dje edhe pse ishin deshtake me bisht ndiheshin si mbreter..sot duhet te djersish shume te hysh ne rradhet e shqiperise..dhe kjo eshte merite e debiazit..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Kombetarja luajti mire, pavaresisht se humbi. Problemi i vetem qe une pashe ishte qe lojtaret kishin probleme me kontrollin e topit, gje qe tregon se nuk kane bere praktike bashke si skuader per nje kohe te gjate, jane lojtare qe nuk kane luajtur me pare me njeri-tjetrin. Trajneri beri ndryshimet e duhura ne pjesen e dyte dhe u krijuan te pakten 3 mundesi te pasterta goli, pavaresisht se humben. 11-tshja ka nevoje te beje me shume praktike bashke si ekip.

  Mbrojtja ishte shume lart, sulmi ishte ok, mesfusha calonte.

  Albo

 20. #20
  Trepca&Chelsea
  Anėtarėsuar
  08-03-2009
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Kjo ndeshja tregoj sa ka nevoj kombetarja per lojtar si Xhaka, Shaqiri e te tjere...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •