Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Brazil 2014: Slloveni 1-0 Shqipri

  Kampionati Boteror "Brazil 2014" - kualifikime

  Slloveni - Shqiperi

  Dominim i Shqiperise ,por deri ne min.76 humbasim 1:0
  19` Kampl 1:0

  ...Perpara Shqiperija.

 2. #2
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  E ca eshte ky fat keshtu?!
  Se vetem fati e beri Sllovenin ta merrte kte fitore sonte...!

  OMG...Humbja e trete

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  Slloveni - Shqiperi 1:0

  19` Kampl 1:0

  Edhe perkunder lojes se mire,Shqiperija humb dhe tani ul mundesit per vendin e dyte.

  Grupi E

  1. Zvicrra 15
  2. Norvegji 11
  -----
  3. Shqiperi 10
  4. Island 10
  5. Slloveni 9
  6. Qipro 4

  Ndeshja e rradhes : Island - Shqiperi (10.9.2013)
  Ndryshuar pr her t fundit nga semiku : 06-09-2013 m 16:37

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 12 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  Citim Postuar m par nga zAN Lexo Postimin
  E ca eshte ky fat keshtu?!
  Se vetem fati e beri Sllovenin ta merrte kte fitore sonte...!

  OMG...Humbja e trete

  Fat i keq por ne futbol ndodh edhe kjo, Italia 4 here kampion bote pothuajse shumicen me Fat!
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 5. #5
  Trepca&Chelsea
  Antarsuar
  08-03-2009
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  handanovic portieri i slovenise ishte yll sonte, portier te mire slovenise, rezultati ishte 3-1 per shqiperine...Me vjen keq por kjo eshte sport, kjo eshte futboll.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e arba.t
  Antarsuar
  27-06-2009
  Postime
  439
  Faleminderit
  36
  15 falenderime n 13 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  luajten bukur ne pjesen e 2....te pakten nje barazim e meritonin.....gjithesesi ngelet LOJE
  Let food be your medicine !

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  Kombetarja Shqiptare peson humbje ne Lubjane  Slloveni - Shqiperi 1:0

  Posedimi i topit : 52 - 48
  Gjuajtje ne porte : 4 - 14
  Mbrojtje e portierit : 6 - 1

  Shqiperia luajti me kete formacion,4-2-3-1 :
  Berisha ... Agolli ,Teli ,Cana , Kace ... Basha (Abrashi 80`), Bulku (Salihi 53`),... Rama , Roshi, Lila ... Cani (Mehmeti 70`).

  - Nuk kemi arritur dot t bjm at hapin e madh. Jemi mundur n momentin m delikat t ktyre eliminatoreve, jemi kthyer me kmb n tok pas ndrrave q thurm n tr kto dit n prag t transferts n ljubjan. Kuqezinjt e De Biazit i kan ln t paknaqur mijrat e kuqezinjve n mbshtetje t tyre. Tifozt shqiptar, t ardhur nga vende t ndryshme t Europs, e kan fituar duelin e tyre n shkallt e stadiumit, por kombtarja jon nuk ka qen n t njjtn lartsi. Dhe po t kesh parasysh se prball patm nj Slloveni q nuk trembte, q sht mjaftuar vetm me at veprim t bukur individual t Kampl n minutn e 19-t, i ndihmuar edhe nga mefshtsia e hezitimi i mesfushs dhe mbrojtjues kuqezi, kjo humbje djeg vrtet shum. Kemi krijuar volum loje, kemi krijuar edhe raste ideale pr shnim, sidomos n fillimin e pjess s dyt, por bombardimeve t kuqezinjve u sht prgjigjur mrekullisht nj porier i kalibrit t lart, si Handaniovic. Nse Sllovenia arriti t fitoj me shum mundim, merit pr kt ka padiskutim portieri i Interit, q n pes minuta radhazi ka evituar gola t sigurt. Nga minuta e 46-t deri n t 54-n, Shqipria ka flirtuar me golin, teksa Salihi, Basha dhe Cana i kan patur t gjitha mundsit pr ti barazuar shifrat.

  Cana i zhgnjyer: E kishim lojn n dor
  Lorik Cana ndihet mjaft i zhgnjyer pas humbjes q psoi kombtarja nga Sllovenia me rezultatin minimal 1-0, n ndeshjen kualifikuese pr Botrorin 2014″, e cila u zhvillua n Lubjan. Kuqezinjt krijuar disa raste pr gol, por n fund trepikshit iu gzuan sllovent, fal nj goli t shnuar n pjesn e par, edhe pse nuk patn raste tjera t mira.
  Ne lojtart dhe t gjith shqiptart jemi t zhgnjyer. U pa se n far mnyr humbm. U pa se ka dha ekipi n fush, kjo sht nj humbje q vshtir kaprdihet. Ky sht futbolli: nj skuadr jep m shum, mundohet m shum dhe prodhon m shum, por n fund nuk fiton, deklaroi pas ndeshjes kapiteni kuqezi. Ata e shnuan nj gol fantastik dhe ndoshta ishte njri nga dy mundsit q kishin. Por, ne e kishim lojn n dor, krijuam rast pas rasti dhe i bm presion kundrshtarit, duke i luajtur t gjitha shanset tona, me nj mentalitet fituesi. Por, t gjitha prpjekjet tona nuk u shprblyen. E donim nj rezultat t mir pr njerzit q na mbshtetn n stadium.
  Prkundr humbjes, mbrojtsi i Lacios beson ende n kualifikim n Botror. Gjasat jan t shumta pr kualifikim. Edhe para ndeshjes me Sllovenis e dinim se edhe nse nuk fitojm ktu, mund t shkojm n Botror. Por, duhet pranuar se kjo humbje na l peng. N grupin ton do rezultat sht i mundshm. Ne jemi t gjith afr me njri tjetrin, vijoi ai.
  Cana thekson se pas katr ditsh, ai me shok do t luajn ndaj nj kundrshtari me kualitete, si sht Islanda, por shton se gjithka sht e mundur. Cana beson se nse vazhdohet me t njjtin mentalitet, ekipit t Shqipris do ti shprblehet i gjith mundi.

  Burimi: Panorama sport

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-08-2009
  Postime
  392
  Faleminderit
  36
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Kombtarja Shqiptare

  LILA dhe ROSHI sot ishin KOT FARE, humbn shum raste dhe Bn shum gabime

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime n 18 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Keshtu ka qen gjithmone Shqiperia. Keni per ta pare qe do perfundoi e 4ta ose e parafundit si heret te tjera. Nqs nuk kishte bere gabimin te humbte ne tirane nga islanda edhe nqs e nuk hanim golin ne fund nga Norvegjia prap ne tirane, tani e mund te shpresonim...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  De biasi, beri disa gabim e ne formacion.

  Bulky qe sh dobet. Ne vend te tij mund te kishte futur nji trekuartist, si gjasula, qe godet porten, ose januzajn.

  Edhe mehmeti, qe futi s eshte lojtar per kombetare. Sh I pafuqishem.

  Cain gjitashtu, s eshte sulmues I vetem si psh bogdani.

  Sido qe te jete bogdani akoma e nxjerr gjys ore loje rezultative, plus qe ka gjithe ate eksperience.

  Gabim qe se grumbulloj de biasi.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #11
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ky De Biasi i ka ca gabime me G te madhe
  Akoma me grin inati me Norvegjin,si ja tha truri ne fund te lojes ti hiqte dy krahet,me mire te dilte ne fush dhe ta bente golin vete,njesoj do ishte :@

  Po Slovenia me vertet kishte portierin Yll se e kishte nje 5 minutsh me bresheri...Fat + Yll Fitore

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Italiano,

  Frikacak dhe mbrojtes.

  Gjithsesi ka marre sh lojtare qe luajne jashte.

  Ka bere pune bindese, qe te afrohen me kombetaren.

  Me pare asnji ska terhequr kaq shume lojtare.

  Edhe dicka Cana dalengadale duhet ti leje vendin te tjereve.

  Ben shume gafa. Plus humbi alamet rasti.

  Cau edhe topin. Kushedi me c maje I ra topit.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #13
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Po mire,ndryshimet verehen.
  Megjithese kjo puna e lojtareve mendoj se eshte me shume qeshtje e drejtoris,kjo ishte koha kur ata donin te benin keto levizje,nuk e besoj se ka te beje shume ne D.B.

  Cana ka ndihmuar shume,beri apo jo gol,e kam llafin ne pergjithesi deri tani,jan ca te tjere para se ti vij radha Canes.

  Boll mo u prezantuam neper Bote me 15 vjecare neper eurovizion e me 40 vjecar ne futboll,lol

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ajo qe ka bere de biasi, eshte qe ska qene si te tjeret qe merrnin paret, dhe vinin ketej vetem 5 dite para ndeshjeve.

  Nji pjese e lojtareve ka qene edhe perpara po sja fershellente askush.

  Kur them per canon, them se po I bin edhe baterite, prandaj. Te tjeret I Kane largu me kohe.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ke te drejt!

  Por prap sme hiqet inati i Norvegjis dhe zhgenjimi i mbremshem

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime n 18 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Ne fakt une nuk kuptoj gjith kte pasion me Canen qe kan Shqiptaret. Nuk besoj qe eshte ndonje idhull sic thone shume veta, plus qe ben disa here gabime si ne Lazio ashtu edhe ne kombetaren. Nuk eshte lojtar i keq por as ndonje super.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Permbledhja e ndeshjes Slloveni - Shqiperi


 18. #18
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  komplet faji i de biazit..qysh se thirr ne kombetare deshtake si bulku apo edhe roshi..hera e pare qe kuptoj se deshtaket duhen flakur nga kombetarja dhe veproj ne rastin e deshtakut bogdani por nuk u thellua me shume edhe me bulkun..nje mesfushor komplet inegzistent..thjesht dhe shqip i panevojshem me per kombetaren..plus nje qender mbrojtje nen nivel..edhe cana dalengadale duhet ta leshoje vendin per me te rinjte..kurse per telin me mire eshte te rrije atje ne azerbagjan se sa te vije dhe ti shkaktoje humbje kombetares..

  5 pike te humbura nga de biazi..terheqja e skuadres ne mbrojtje ne pjesen e dyte ndaj norvegjise na shkaktoj ngrenien e golit kurse katastrofa e pjeses se pare me sllovenine na shkaktoj humbjen e rradhes..ishalla ka marre mend dhe di si ta rreshtoje skuadren ne islande..

  gjithsesi nje merite ka de biazi..beri qe shume deshtake te kombetares ta ndiejne ose te humbur vendin ne kombetare ose te rrezikuar..deri dje edhe pse ishin deshtake me bisht ndiheshin si mbreter..sot duhet te djersish shume te hysh ne rradhet e shqiperise..dhe kjo eshte merite e debiazit..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Kombetarja luajti mire, pavaresisht se humbi. Problemi i vetem qe une pashe ishte qe lojtaret kishin probleme me kontrollin e topit, gje qe tregon se nuk kane bere praktike bashke si skuader per nje kohe te gjate, jane lojtare qe nuk kane luajtur me pare me njeri-tjetrin. Trajneri beri ndryshimet e duhura ne pjesen e dyte dhe u krijuan te pakten 3 mundesi te pasterta goli, pavaresisht se humben. 11-tshja ka nevoje te beje me shume praktike bashke si ekip.

  Mbrojtja ishte shume lart, sulmi ishte ok, mesfusha calonte.

  Albo

 20. #20
  Trepca&Chelsea
  Antarsuar
  08-03-2009
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Kombetarja: Slloveni - Shqiperi 1 - 0

  Kjo ndeshja tregoj sa ka nevoj kombetarja per lojtar si Xhaka, Shaqiri e te tjere...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •