Close

Rezultati i Sondazhit: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

Votues
20. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • 1 vit

  4 20.00%
 • 2 vite

  0 0%
 • nje mandat

  16 80.00%
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
 1. #21
  i/e larguar Maska e ionian
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  *
  Postime
  200
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Lulezimi per kaq vite i Berishes ne pushtet , per mendimin tim ishte fatkeqesia me e madhe qe mund ti behet nje vendi.Nje karrierist, njeri i prapaskenave, pa norma njerezore dhe per mua anti-shqiptar.Qenia e tij ne pushtet ishte ne nje fare menyre si je komplex kolektiv i Stokholmit qe kishte Shqiperia. Qeveria Rama dhe ne pergjithesi e Majta ka per te qene ne pushtet keta 20 vjet te tjere qe na presin.Qeveria nuk ka nje opozite te forte . Berisha eshte konsumuar dhe po konsumohet perdite .Me siguri qe te tjera te palara do ti dalin me pas .Nga ana tjeter Basha eshte njeri i vockel dhe pa kurajo.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Tė paktėn 2 mandate i ka tė sigurta. PD nuk vjen mė nė pushtet ! Mė gjasa ka tė vijė PKSH nė qeveri se sa PD.
  Te lumte goja ishalla

  PO jo PKSH po PPSH
  u copetuam kete here po zgjedhjet e ardheshme me ndihme te shokut Enver te bashkuar do dalim dhe me mire dhe ne 40 vjetorin e vdekjes se shokut Enver te jemi ne pushtet!
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  do vije shpejt dita kur do me pyesin: ti do ta besh urinen ne varrin e PKSH? une: nuk me pelqen te rrije ne rradhe.....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 4. #24
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Qe te jem korrekt me pergjigjen, po sjell ketu nje shkrim timin ne forum te bere me 04 Korrik 2009. Ka qene nje reagim ndaj anetarit Anti.


  Une jam i bindur se kjo koha ka trokitur dhe se shume shpejt ajo (PS) do te dije te behet nje parti e vertete europiane.
  Ky parashikim i joti i vitit 2009 ėshtė realizuar qėmoti....ah sikur tė kishe parashikuar pak (po fare pak) europianizim tė PD-sė?? Bėje tani se nuk ėshtė von akoma.

  Sa do ri PS nė pushtet? Kėtė unė nuk mund ta di...njė gjė di me siguri...mu nė tė sėmės tė vejė Edi me gjith PS po nuk u a nxori shpirtin nga b*tha gjith atyre qė kan rrjepur Shqipėrinė, pėrfshi edhe ty DYHAJDUTAS se jam i bindur qė je brėnda atij grupi.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Station pėr postimin:

  Gentian_gr (07-09-2013)

 6. #25
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga ionian Lexo Postimin
  Lulezimi per kaq vite i Berishes ne pushtet , per mendimin tim ishte fatkeqesia me e madhe qe mund ti behet nje vendi.Nje karrierist, njeri i prapaskenave, pa norma njerezore dhe per mua anti-shqiptar.Qenia e tij ne pushtet ishte ne nje fare menyre si je komplex kolektiv i Stokholmit qe kishte Shqiperia. Qeveria Rama dhe ne pergjithesi e Majta ka per te qene ne pushtet keta 20 vjet te tjere qe na presin.Qeveria nuk ka nje opozite te forte . Berisha eshte konsumuar dhe po konsumohet perdite .Me siguri qe te tjera te palara do ti dalin me pas .Nga ana tjeter Basha eshte njeri i vockel dhe pa kurajo.
  Normalisht si simpatizant socialistesh te takon qe te flasesh me kete gjuhe, mirepo di te te them se eshte thjeshte ēeshtje deshire dhe aspak realitet.

  Fatkeqesia me e madhe e ketij vendi ka qene dhe mbetet pjesa e shqiptareve qe qe nga fillimet e shekullit te kaluar e kaluan nje pjese te rinise ne Mosken e Tetorit, prej nga sollen dhe murtajen e kuqe qe i solli aq shume rrenime kombit shqiptar sa asnje pushtim tjeter.

  Ndersa Rama dhe qeveria e tij e kane jetegjatesine ndoshta nje vit. Berisha tashme i perket nje kohe qe po lihet prapa dhe PD do te dije qe te jete nje force politike qe do te beje nje opozite te denje dhe parlamentare, qe nuk do te ngreje ēadra, qe nuk do te provokoje ekonomine shqiptare, qe nuk do te pengoje bashkimin kombetar, qe nuk do te punoje kunder integrimit te shqiptareve ne BE.

  PD nuk ka synuar e as qe do te synoje ndonjehere qe te mare vendin peng per interesa karrieriste inviduale ashtu siē vepruan socialistet per 8 vite ne opozite.

  PD nuk do te kete kurre nevoje qe te lepije akullore ne "Au Crocodile" te Strasburgut!

 7. #26
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Ky parashikim i joti i vitit 2009 ėshtė realizuar qėmoti....ah sikur tė kishe parashikuar pak (po fare pak) europianizim tė PD-sė?? Bėje tani se nuk ėshtė von akoma.

  Sa do ri PS nė pushtet? Kėtė unė nuk mund ta di...njė gjė di me siguri...mu nė tė sėmės tė vejė Edi me gjith PS po nuk u a nxori shpirtin nga b*tha gjith atyre qė kan rrjepur Shqipėrinė, pėrfshi edhe ty DYHAJDUTAS se jam i bindur qė je brėnda atij grupi.
  O Labi i tiranizuar! Ky eshte koncepti qe keni ju per shtetin demokratik, nje shtet ne te cilin njeshi ben ligjin dhe e vertit ate siē ja do qejfi atij dhe turmaxhinjve qe i shkojne pas. Bizant i gjalle! E keni ne gjenetike!

  Ndersa une kam shume vite qe jam larguar nga ai vend, sepse nuk denjova kurre qe ti perulesha kokekuqve te para 1992 dhe te pas 1997 dhe klaneve te tyre kriminale thellesisht antikombetare.

  Juve ne shumice, jeni te gatshem te pranoni ēdo ideologji politike, vetem qe ajo t'ju sjelle ne pushtet. Kjo eshte fatkeqesia jone kombetare. Kur ju duhet veteshpalleni komuniste, mbreterore, republikane, fashiste, anarshiste, liberale, socialiste, komuniste, vetem e vetem qe te sundoni.

  Une nuk pajtohem kurre me mentalitetin tuaj!

 8. #27
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga Archon Lexo Postimin
  Jo vetem qe do mbarojne mandatin e pare,por kane bere plan te kene 3 mandate radhazi,flitet se te dytin e merr Meta ne dore.

  PS:Sa per ceshtjen e premtimeve qe bene,shqiptaret jane mesuar me premtime boshe ne keto 20 vjet,nuk ka pse ndodh ndonje gje..
  Atehere kujt i duhet nje pushtet i tille? Vetem klaneve kokekuqe dhe antikombetare, qe kane synim vetem revanshin.

 9. #28
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga ionian Lexo Postimin
  Po ti akoma nuk e ke kapercyer "gjemen" e madhe qe humbi Berisha...?Mbaje mend nga une dhe shenoje po deshe. Berisha iku dhe svjen me ne politike. Ky i riu qe ka ardhe do vesh re qe do filloj me lezet te largohet nga Doktori.Keshtu qe per ty ne te gjitha rastet je i humbur.Akoma nuk e kam kuptuar se cfare qe ju beri Berisha ju verioreve qe u bete jo simpatizante por fanatik te tij...
  Pavaresisht nga mosha qe mund te kesh, di te te them se je pinjoll i familjeve kokekuqe antikombetare, sepse ata flasin per "veriore" qe na moren pushtetin!

  Ne nuk jemi fanatike te Berishes, por ju jeni fanatike te antishqiptarizmit! Per ju kombi nis nga fshati i babait dhe mbaron tek shtepia e dajeve! E gjithe pjesa tjeter eshte nje farse!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 07-09-2013 mė 15:46

 10. #29
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  O Labi i tiranizuar! Ky eshte koncepti qe keni ju per shtetin demokratik, nje shtet ne te cilin njeshi ben ligjin dhe e vertit ate siē ja do qejfi atij dhe turmaxhinjve qe i shkojne pas. Bizant i gjalle! E keni ne gjenetike!
  Pikėrisht kėtė shtet qė ti po pėrmėnd sapo lanė mbrapa me mundim dhe tė cfilitur shqiptarėt.
  Ndersa une kam shume vite qe jam larguar nga ai vend, sepse nuk denjova kurre qe ti perulesha kokekuqve te para 1992 dhe te pas 1997 dhe klaneve te tyre kriminale thellesisht antikombetare.
  Kėtė pėrrallė e kam dėgjuar edhe herė tjetėr.
  Juve ne shumice, jeni te gatshem te pranoni ēdo ideologji politike, vetem qe ajo t'ju sjelle ne pushtet. Kjo eshte fatkeqesia jone kombetare. Kur ju duhet veteshpalleni komuniste, mbreterore, republikane, fashiste, anarshiste, liberale, socialiste, komuniste, vetem e vetem qe te sundoni.
  Kėtu sigurisht qė na ke ngatėruar me veten tėnde dhe takėmit qė ėshtė si ti.
  Une nuk pajtohem kurre me mentalitetin tuaj!
  Nuk ta kėrkoi njėri kėtė...na bėn nder tė rish ashtu siē je.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Station : 07-09-2013 mė 15:57

 11. #30
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  PD nuk ka synuar e as qe do te synoje ndonjehere qe te mare vendin peng per interesa karrieriste inviduale.
  Hahahaha sa tė pa cipė qė jeni nė tė mashtruar...tė pa parė jeni qė nga kumanari e deri poshtė fare.

 12. #31
  i/e larguar Maska e ionian
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  *
  Postime
  200
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Pavaresisht nga mosha qe mund te kesh, di te te them se je pinjoll i familjeve kokekuqe antikombetare, sepse ata flasin per "veriore" qe na moren pushtetin!

  Ne nuk jemi fanatike te Berishes, por ju jeni fanatike te antishqiptarizmit! Per ju kombi nis nga fshati i babait dhe mbaron tek shtepia e dajeve! E gjithe pjesa tjeter eshte nje farse!
  Shprehje tipike te shefit tend te humbur ne menyre te turpshme (qe ne fakt nuk qe asnjehere fitimtar) . Kush ishte pinjoll i kuq me shume se shefi jot e dokumentuar me 1 milion fakte...?Kurse sa per krenari kombetare , shyqyr qe erdhen keta pinjollet "blu" dhe na i vune ne vend.Si mace e zeze na shohin kudo ne Evrope dhe per kete edhe -shefi- beri sa kishte ne dore .(E mba mend arkivolin e te ndjerit Azem si e shetitet neper Tirane, si te ishim Lindje e Mesme...?) Po nejse kohe e humbur te flasesh me ty per keto.

 13. #32
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Un do uroja nje mandat, jo me shume.

  Mendoj se esht kohe e mjaftueshme per nje ri-organizim rrenjesor te PD-se.

  Rama para Bashes eshte nje 0-ro me bisht.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #33
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Parashikimi im eshte qe Edi Rama nuk do ta mbushi dot vitin si kryeminister i Shqiperise. Nese Berisha ndenji ne pushtet per 8 vjet, Rama do te rrije ne pushtet 8 muaj. Arsyeja? Shqiperia ka per kryeminister nje njeri me probleme mendore qe i perzuri njerezit e tij nga partia kur ishte ne opozite e i duheshin votat e tyre, e jo me sot qe i ka hipur pushtetit. Aftesia e Rames per te prekur ne kallo e seder njerezit rreth tij ne Parti, Kuvend e qeveri, ka per te bere qe ky te mos e mbaje dot pushtetin. Pa harruar qe asnjeri nuk i ve bese fjales se dale nga goja e Rames, as bashkepuntoret e tij me te ngushte ne PS qe i la jashte qeverise.

  Ilir Meta dhe njerezit e tij kane bere plan qe "vera qe vjen ta gjeje Ilir Meten kryeminister perseri". Kur punet nuk ecin per socialistet, ata i ndryshojne kryeministrat si mbreti grate. Dhe Ilir Meta do ti thote Rames: "Te lashe 8 muaj kryeminister dhe suksesi i vetem eshte rradha e te pakenaqurve, qe nga deputetet socialiste e deri tek shqiptaret e thjeshte qe nuk kane uje e drita. Nuk ke eksperience ne qeverisje, duhet te bejme rrokade, se une ti e di, jam kryeministri me i suksesshem socialist." Dhe ketu situata do te behet interesante, pasi Edi Rama eshte psikopat klinik dhe nuk i behet vone per njeri pervec vetes se tij. Ai mund te refuzoje Meten dhe Meta i ben ate qe i beri Berishes ne fund te mandatit, merr ne telefon Bashen dhe i thote: "Hajde te rrezojme qeverine ne Kuvend, une sjell kartonat e mi, ti sill te tute qe ti bashkojme!" Dhe vendi shkon drejt zgjedhjeve te parakohshme dhe socialistet ngelen me gisht ne goje. Ose me mire te themi: Te puthen me Edi Ramen!

  Nese pranon qe ti leshoje kryeministrine Metes, pastaj do te jene 67 deputetet socialiste ne Kuvend qe do te kryqezojne Ramen. Shoku Gramoz do i mbledhi gjithe leberit e tij deputete dhe do vene t'i ckermiten Edi Rames "tradhetarit". Problemi i vetem eshte se me kartonat e socialisteve ne Kuvend, qeveria as nuk ngrihet dhe as nuk rrezohet dot. Dhe socialistet do te bejne revolucion e do t'i tregojne derren Rames e do vene t'i luten shoqes Nexhmie qe t'iu gjeje nje kryetar te ri Partie. Shoku Gramoz pastaj do jete ai qe do marri ne telefon Bashen e ti thote: "Beji mocion qeverise se Metes se do te japim ne ca vota hua. Nuk do leme ne leberit skaparlline te na drejtoje vendin."

  Me ardhjen e Rames ne pushtet, do hiqet moratoriumi i skafeve dhe skafistet e Vlores do "rilindin", droga dhe klandestinet do vershojne perseri drejt Italise. Lazarati do ti kthehet biznesit te kultivimit te droges dhe do ta bejme gjithe Shqiperine Lazarat, qe nga Vermoshi e deri ne Konispol. Maunet e mushkat e droges do vershojne drejt Greqise. Linja e heroines me Turqine do vihet prape ne pune dhe diplomatet shqiptare do jene shume te zene duke transportuar drogat neper Evrope e SHBA me pashaporta diplomatike. Paraja e droges e pislleqeve do derdhet ne pallate ndertimi dhe do punesoje njerez, ne menyre qe ti kthejme ne votues te baroneve te droges. Do investojme ca me shume edhe ne media, kemi nje Top do ti bejme dy Tope Mediash. Dhe Shqiperia do te lulezohet e behet si Turqia!

  Problemi i vetem? Italianet, greket e amerikanet, nuk jane aq budallenj qe te shohin se si miliardat kalojne nga ekonomite e tyre ne ekonomine e droges shqiptare. Dhe do vihen ne levizje. BE na e mbyll deren ne surrat e na thote: "Nuk pranojme nje Shqiperi Kolumbiane ne Evrope!" Ilir Meten e ze koka se eshte ne aleance me njeriun qe po e le Shqiperine jashte Evropes, dhe kur degjon partneret qe e kane mesuar "meselene e Rames", fillon dhe u cucurrit ne vesh deputeteve te tij qe te behen gati qe te rrezojne qeverine ne Kuvend. Ne LSI-stat vertete jemi te korruptuar e hajdute, dhe e duam pushtetin cik me shume se te tjeret, por ne jemi pro-evropiane nuk jemi per Albanistan. Do shtrengohet Ilir Meta i shkreti se ambasadori amerikan ne Tirane do ta vere ne pozite: po te mos e beje, do te thote qe edhe Ilir Meta eshte pale e Albanistanit dhe e pret fati i Edi Rames. Po ta beje, socialistet e elektorati i majte do ta kryqezoje. Pune e madhe, per aq kohe sa mbahen zgjedhje dhe PS dhe PD nuk do krijojne dot qeveri vete, ne prape ne pushtet do jemi!

  Dhe nese Rama e Meta behen trima e komuniste te vertete, pastaj fillojne kercenimet mediatike, dosjet e prokurorise qe hapen per ta, dhe cuditerisht kreret e klaneve mafioze ne Shqiperi u vihet bomba ne ashensor e digjen te gjalle. Ramen dhe Meten e ze frika dhe grate e tyre u thone: nuk dua te perfundojme si ata, ne djall te veje pushteti!

  Dhe dy rilindasit, behen qengja te bindur te nesermen ne mengjes.

  Albo
  Per sqarim,nuk me ndjen per POLITIKE
  Albo.....
  Nje enderr te tille eshte per 70 oscar rrjesht...
  O Shqiptaro Amerikan,qe e shef Shqiperine me Dylbi pe Zhuke(dmth dylbi kallami),mqns shkrimi yt bazohet vetem te Like Meta,mqns i dike te gjitha,interesohu se mos Likja ka ndonje shtepi aty ne Majami apo Florida nga ato te voglat,qe kane garazh per skafet.
  Po te dish nje gje TI dhe gjithe ENDERRIMTARET si puna jote,nqs Likja ben alenance me Lul top modelin,Liken ne Rinas e pret Jet i FBI.

 15. #34
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Hahahaha sa tė pa cipė qė jeni nė tė mashtruar...tė pa parė jeni qė nga kumanari e deri poshtė fare.
  Meqenese e ke Meron e Temes baba shpirteror atehere po te risjell per kujtese nje pjese te atyre qe nxinte dikur ai per kumandar Ramen.

  Rreziqet si gazetar dhe si "urbanist" nėn hijen e "Ciklopit" tė Tiranės

  Mero Baze

  Nė historinė e kėtyre 15 viteve tė shtypit pluralist shqiptar, pėr gazetarėt, rreziqet nuk kanė qenė gjithnjė tė njėjta. Nė vitin 1991, mė 1993, mė 1996, mė 1997, mė 2000 dhe mė 2005, ato kanė ndryshuar nė varėsi tė dominimit tė sė keqes nė shoqėri dhe tė pėrkushtimit tė gazetarėve pėr ta kryer misionin e tyre. Nė fillim ata kanė pasė rreziqe nga kasta e vjetėr komuniste, pastaj nga administrata e re e pushtetit, pėr shkak tė kritikave pėr korrupsion, mė pas nga mafia e piramidave, mė 1997 nga bandat e rrugės, mė 2000 nga blerja e shtypit e kėshtu me radhė. Sė paku kėto dy vitet e fundit tregu shqiptar dominohet nga ajo qė quhet mafia e ndėrtimeve. Ajo ėshtė sunduesja kryesore nė vend, pasi ka shtrirė rrėnjėt e saj nė shtyp, politikė dhe, nė tė gjitha rastet, nė pushtet. Duke qenė kjo e keqja aktuale e vendit, edhe rreziku aktual pėr shtypin dhe gazetarėt kurajozė, vjen prej saj. Testi real pėr tė kuptuar sa i lirė ėshtė njė gazetar sot tė shkruajė, ėshtė tė provojė tė prekė mafian e ndėrtimeve.
  Njė fjalė tha Kreshnik Spahiu nė Kongresin amerikan dhe u bėnė fletėrrufe pėr tė nė disa televizione ndėrtuesish. Kjo mafie po mbetet e paprekur nė Shqipėri jo vetėm nga fakti se ajo ka pushtuar shtypin ku 80 pėr qind e gazetave dhe televizioneve janė njėkohėsisht dhe ndėrtues, por mbi tė gjitha nga fakti se pika lidhėse e kėsaj mafie mes shtypit dhe politikės, ėshtė njė figurė "popullore" nė vend qė quhet Edi Rama. Duke qenė nyja gordiane qė lidh shtypin e ndėrtuesve me pushtetin politik, ky njeri ėshtė bėrė, jo vetėm pronar real i Tiranės, por mbikėqyrės i debatit publik mbi Tiranėn dhe fatin e saj.
  Para disa kohėsh u shua papritur njė arkitekt i njohur i Tiranės, njeri i afėrt i Edi Ramės, por me shumė integritet profesional. Ai vdiq papritur nė njė tavolinė duke nxjerrė shkumė nga goja, ndėrsa simptomat e sėmundjes pėr tė cilėn u tha se vdiq, nuk pėrputhen shumė me shenjat. Nė tė gjitha rastet, shtypi i kronikės sė zezė shqiptare, qė merret edhe me puērat qė ka pasur nė kofshė Manush Myftiu, apo me ushqimet qė hante Petrit Dumja, do ta kishte tė bėrė tė madhe vdekjen e dyshimtė tė tij. Asnjė fjalė nuk u shkrua. As unė nė gazetė nuk shkrova, se nuk doja tė
  lėndoja tė afėrmit e tij me paranoja ndoshta tė kota.
  Por fakti qė shtypi i ndėrtuesve tanė qė merret vetėm me kronika tė zeza e neglizhoi vdekjen e tij, mė bėn tė dyshoj pėr kontrollin qė ka pasur mbi kėtė lajm, derisa u kurorėzua me njė vajtim shembullor publicistik tė Edi Ramės nė gazetėn 'Shekulli'. Ky kontroll i frikshėm mbi jetėn e Tiranės nga kjo mafie dhe dirigjimi i kėsaj jete nga njė njeri i vetėm qė quhet Edi Rama, po rishfaqet sėrish nga debati i nisur prej publicistit Lubonja pėr atė qė ėshtė pagėzuar si "Ciklopi" i Tiranės. Guximi i Lubonjės pėr tė hapur njė debat rreth arbitraritetit dhe diktimit tė mafias sė ndėrtimeve mbi jetėn e kryeqytetit dhe tė ardhmen e tij, ėshtė jo vetėm njerėzor, por shumė misionar dhe profesional nga ana gazetareske. Dhe nė njė debat tė tillė pro ose kundėr Lubonjės, duhet tė pėrfshihen ata publicistė dhe gazetarė, qė kanė dhėnė prova se nuk janė konformistė me kėtė ndėrthurje tė pushtetit, shtypit dhe mafias sė ndėrtimeve. Nė vend tė pėrgjigjes pėr shqetėsimin e tij si publicist, adresohen njė sėrė fyerjesh dhe kėrcėnimesh fizike deri pėr jetėn, siē ishte ajo e ish shokut tė tij tė burgut Maks Velo. Unė e mirėkuptoj replikėn e Velos deri nė atė masė sa Lubonja mund tė ketė prekur qytetarin Maks Velo, por replika e tij dhe sė fundi kėrcėnimet me ēifte, ishin tė gjitha nė funksion tė mbrojtjes sė "Ciklopit" tė Tiranės qė kritikonte Lubonja. Pra shqetėsimi kėtu vjen nga fakti se replikuesit e Lubonjės nuk flasin pėr llogari tė tyre, por pėr llogari tė nyjes gordiane qė mban tė lidhur mafian e ndėrtimit, shtypin dhe pushtetin politik nė Shqipėri. Kjo ėshtė me tė vėrtetė njė ditė e frikshme pėr secilin gazetar nė Tiranė dhe natyrisht pėr zotin Lubonja. Ai ka ngelur i vetėm nė betejėn e tij, se mediat janė nėn kontrollin e "targetit" tė tij Edi Rama, pushteti, pėrfshi dhe Fatos Nanon, ėshtė nė mėshirėn e parave tė zeza qė mund tė ofrojė Edi Rama, dhe "profesionistėt" janė tėrėsisht nėn thundrėn e tij. Nėse Maks Velo do t'i kėrkonte Edi Ramės tė bėnte publike se nga cila studio kanė kaluar pėr dizajn dhe nėnshkrim gjithė lejet e ndėrtimit nė Tiranė, do tė verifikonte se ato kanė kaluar nga studioja e njė miku tė tij me mbiemrin Shkreli. Kjo studio, sipas ndėrtuesve tė mbetur pa punė nė Tiranė nga ky mekanizėm mafioz, mban rentėn pėr pushtetin qė ka tek Edi Rama dhe rentėn pėr Edi Ramėn, me qėllim qė ai tė jetė i lirė tė thotė se "nuk ka bir kurve tė gjejė lekė tė botės nė xhepat e mi". Pranė kėsaj studioje ishte atashuar dhe arkitekti qė u shua njė muaj mė parė. Pėr ta lėnė tė qetė nė strehėn e tij tė fundit, unė po e pranoj qė ai dhe mund tė ketė vdekur paqėsisht, por integriteti i tij profesional zor se kishte degraduar nė atė masė qė tė pajtohej me sekserllėqet e studios ku kishte bashkuar emrin.
  Heshtja ndaj tij tremb shumė "profesionistė", tė cilėt jo vetėm qė nuk po pėrfshihen nė kėtė debat, por dhe kur afrohen aty, marrin gurė tek oborri i Edi Ramės dhe i hedhin mbi ata pak gazetarė dhe publicistė qė ngrejnė zėrin pėr debat. Dhe pasi ngopen sė gjuajturi me gurė, tė kujtojnė edhe ēiften.
  Unė nuk e di saktėsisht se cilat janė rreziqet e njė urbanisti profesionist nė Tiranė sot pėr jetėn e tij, por di qė, nėse ai nuk ėshtė dakord me Edi Ramėn, ėshtė njė urbanist i papunė. Dhe Edi Rama sė paku duhet pranuar qė nuk ėshtė njė urbanist profesionist, bile as nga ata popullorėt nuk ėshtė. Eshtė njė njeri qė ka tentuar tė bėhet piktor, por nuk ia ka arritur, ka tentuar tė bėhet sportist, por nuk ia ka arritur, ka tentuar tė bėhet publicist, por e ka braktisur, sė fundi ka tentuar tė bėhet ambasador i mafias sė ndėrtimit nė shtyp dhe politikė dhe ia ka arritur.
  Rreziqet pėr njė urbanist profesionist vijnė tashmė prej kėtij joprofesionisti, tė lumaksur pėr para dhe pushtet. Ai komandon tani median, shoqėrinė civile, "propagandistė tė urbanistikės" qė i ndėrsen kundėr shtypit, polikanė dhe mafiozė. Ky ėshtė rrezik real pėr secilin profesionist tė urbanistikės nė Tiranė
  .
  Zoti Lubonja ka fat qė nuk ėshtė klasifikuar si i tillė nga zoti Velo, pasi mund tė kishte njė fat tragjik. Si publicist profesionist zor se ka fat shumė tragjik, por thjesht do tė durojė fyerjet e tyre pėrditė nė shtyp, duke u pėrpjekur ta izolojnė.

  Tema

  Mars 2005

 16. #35
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  01 tetor 2005 - 11:59 PD

  Petro Koci: Po kercenohem se po kandidoj per kreun e PS


  TIRANE (1 Tetor) -Ish anetari i Kryesise se Partise Socialiste, Petro Koci eshte kercenuar qe te mos kandidoje ne postin e kreut te PS. Koci tha se kercenimet i kane ardhur ne telefonin celular nga ish-deputeti i socialist Mezan Malaj, i cili i kerkon te mos kandidoje per postin e PS, se "ne te kundert nuk do i ndahet per gjithe jeten". Koci shpjegon se kercenimi u be pasi ai denoncoi ne publik perzgjedhjen e gabuar te kandidateve per zgjedhjet parlamentare te 3 korrikut, dhe ka permendur emrin e Mezan Malajt si nje nga kandidaturat e gabuara qe solli humbjen e PS. Koci u shpreh se kercenuesi i tij eshte zedhenesi politik, i te ashtuquajtures "Mafia e Shesheve te Ndertimit" dhe i kerkoi grupit qe po platformon ngritjen e e Edi Rames ne krye te partise te heqe dore nga menyra te tilla kriminale

 17. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Ambasadori gjerman ne Shqipei:

  “Sfida mė e madhe e Ramės, hapja e vendeve tė reja tė punės”

  http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=30068&kat=88
  Per ramen vendet e punes nuk jan sfide,tani do te largoj klanin e salos dhe do te punesoj klanin e vet kurse per votuesit e vet do te rihape kooperativat dhe punen "vullnetare" edhe ashtu nuk meritojne me mire

 18. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Cdo njeri qe shikon ndryshimin e qeverise si ndryshim drastik ne jeten e shqiptareve per mire apo keq, flet vetem me qellime partiake. Cdo tregues ekonomik e social eshte rritur ne menyre pothuajse konstante qe nga 1990.

 19. #38
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Nga zhvillimet e deritashme me duhet te terhiqem nga parashikimi im qe kjo qeveri do te mbijetoje nje vit!

  Kjo qeveri do te rraskapitet shume me shpejte, sepse ndonese qendruan 8 vite ne opozite ata ende sot e kesaj dite nuk kane treguar se kane asnje ide per te ēuar me tej zhvillimin e vendit, por jane te mbushur ne ide se si e si te bllokojne zhvillimin e vendit.

  Ne qeverisje ka ardhur nje klan pushtetar, por jo partia socialiste. Partia socialiste po ben sehir klanin qe mbeshteti Gramoz Ruēi, me mbeshtetjen e klaneve te shesheve te ndertimit.

  Qeverisje diletantesh!

  Vete qytetaret shqiptare nuk po e durojne me komedine qe po luhet ne kurriz te tyre dhe qe nese vazhdon me gjate do te kthehet ne tragjedi.

  Shqiperia shume shpejte do te kete te domosdoshme nje qeveri tjeter, qe mbron ato qe jane arritur dhe ēon perpara zhvillimin e vendit.

  Mos i merni keto fjale si fjale te nje personi qe anon nga PD, por thjeshte jane parashikime nga zhvillimet e deritashme dhe ato te pritshme. Uroj qe te mos zgjase me shume diletantizmi.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 25-10-2013 mė 15:20

 20. #39
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  Cili mund te na shpjegoje se ēfare ka dashur te thoje nje minister i jashtem (Ditmir Bushati) me kete lloj shprehje:

  "Natyrisht e fundit, por jo mė pak e rėndėsishme, i kėrkova, ose pata mundėsinė t’i kėrkoja Ministrit tė Jashtėm tė Hollandės, mbėshtetjen nė lidhje me propozimin e Komisionit Evropian pėr t’i rekomanduar Shqipėrisė statusin e vendit kandidat. Jam koshient qė jemi vetėm nė fazat e para , por meqenėse m’u dha kjo mundėsi pėr shkak tė vizitės sė homologut hollandez, nė emėr tė qeverisė shqiptare, bėra kėrkesėn pėrkatėse."

  Rames ju kerkua nga ambasadori i Katarit qe te mundesoje dergimin e firmave te ndertimit shqiptare, qe te punojne per projekte ne Katar dhe bilbili ju pergjigj: "Firmat shqiptare jane nen nivel"!

 21. #40
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Sa e parashikoni jetegjatesine e qeverisjes se re socialiste?

  ...

  Kryeministri ka kėrkuar pjesėmarrjen e kompanive nga vendet e tyre nė punėt publike qė do tė nisė qeveria e tij. Por, Kryeministri u ka kėrkuar ambasadorėve qė tė afrojnė nė Shqipėri kompani jo tė mėdha pėr investime, me arsyetimin se Shqipėria nuk ka potenciale pėr vepra tej qindra e qindra milionė euroshe. Ndėrsa ambasadori i Katarit ka hedhur idenė e pjesėmarrjes sė kompanive shqiptare nė ndėrtimet e infrastrukturės pėr Botėrorin 2022, qė do tė zhvillohet nė kėtė vend, Kryeministri Rama i ka cilėsuar bizneset apo kompanitė shqiptare tė ndėrtimit, rrugėve apo tjetėrēka, nė nivele jo tė larta pėr kėto lloj punimesh.

  ...

  http://illyriapress.com/rama-shtron-darke-per-ambasadoret-arabe-kerkon-investime-por-jo-te-medha/

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •