Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Ndihme

  1. #1
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710

    Exclamation Ndihme

    Pershendetje forumi

    Jam duke aplikuar per llotarine kanadeze ne zonen e Quebec por kam ngecur ne pjesen ku duhet te beje pagesen e takses ,ne menyre qe dosja ime te shqyrtohet . Kerkohet qe kjo pagese te behet nepermjet bankes me nje mandat qe i drejtohet Ministrise se Financave te Quebec-ut . Asnje banke ne Tirane nuk di te beje kete mandat .

    Kush mund te jape info ne lidhje me menyren e pageses ,llogarine bankare te Ministrise se Quebec-ut apo cdo gje tjeter qe ka lidhje me kete lloj aplikimi .


    Faleminderit paraprakisht
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-03-2013
    Postime
    147

    Thumbs down Pėr: Ndihme

    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Pershendetje forumi

    Jam duke aplikuar per llotarine kanadeze ne zonen e Quebec por kam ngecur ne pjesen ku duhet te beje pagesen e takses ,ne menyre qe dosja ime te shqyrtohet . Kerkohet qe kjo pagese te behet nepermjet bankes me nje mandat qe i drejtohet Ministrise se Financave te Quebec-ut . Asnje banke ne Tirane nuk di te beje kete mandat .

    Kush mund te jape info ne lidhje me menyren e pageses ,llogarine bankare te Ministrise se Quebec-ut apo cdo gje tjeter qe ka lidhje me kete lloj aplikimi .


    Faleminderit paraprakisht
    ----------------------------------
    Zotri i nderuar un te keshilloi te mos aplikosh fare .Lojrat e fatit jan ber per te ngritur kinse shpresen tek shtresat kryesisht te varfera .Mundesia per me fituar ne kto lojra eshte shum e pakt pra per nga perqinja mundesia me fitu eshte 0,0000000000000000000000000000000000000000000001%.
    Mehanicionet e ktryre lojrave jan aty se jan te kompjuterizuara dhe se premiat dhe fitimet planifikohen kur te artihet nje shum e konsideruar e pagesave .Pra kompjuteri eshte i programuart asissoi varsisht nga pagesat e bera .zakonisht pagesat dhe lartesia e ksaj shume eshte sa katerfishi i pagesave ose dyfishi i pagesave .
    Keshtu qe ti logjiko vet mundesin e fitimit te premis .Kur te kqyresh pagesen e pergjitheshme te zem psh te telebingos ne Shqiperi pagesa e tiketave arin ne vler prej 300000-600000 euro .krejt emisoni me dhurata e me ato qka ipen ne ket emison kushtoin qaty dikun prej 80000-120000 euro .Pra i bjen se ata qe organizoin kto menifestime dhe lotarit bejn perfitime maramendese ndersa fituesit jan te pakt dhe njihen ne gishtrinj .
    Ne euroloto pagesa eshte shum me e madhe eshte me qindra mia euro .Perllogaritja e Kosotos se lojes eshte shum e thjesht ajo se kushton shum shtrejt krahasuar me numrin e tiketave dhe shumes qe ipen per ato tiketa .Pra krejt kjo eshte e Kompjuterizuar dhe me ket edhe e dirigjuar nga vet ata qe e krijoin ket loi .Laiciteti i njerezve qe do fitoi ate shumen maramendese te cilen e qesin si fitim.
    Fitimi i premiajve per organizatorin eshte thuajse baraz me zero .Logaritja e premis behet nga perqindja e lojtareve pjemares jo nga shuma e parave te dhena .Donatoret sponzoret ata qe marin pjes ne reklama mbuloin koston e stafit .Keshtu qe organizatorit i mbetet pjesa dermuese e parave mos te them krejt shuma e paguar nga tiketat .Pasi qe mundesia e fitimeve eshte perafersisht baraz me 0(xero ).
    Kombinimet e fitimeve jan te medha dhe kombinacioni i numrave shkon ne proprcion te energjis kinetike por edhe fizkes .
    Kur te logaritesh mundesin e fitimit psh .Per Loto 6/39 .Kombinimi i numrave ne sietem eshte 17x39x38x37........x1 qe bjen dikun reth 4000000 kombinime.Kur ket te logaritesh me formulat e kobionacioeve dhe te perlogaritesh ne formulen e gravitacionale te forces centripetale dhe centrifugale ateher kombinimi ritet per 17 her se sa kur te logaritesh me formul te thjesht te kombinacioneve ,permutacioneve ,varacioneve .Krjet kto llogaritje bien posht pasi kompjuteri dririgjohet ne menyr manuele dhe per qdo numer te dal njeriu qe gjendet pran kompjuterit kryesor i jep urdhera kompjuterit te ndroi sistemin e kombinimeve duke ja shtuar nej numer paraprak qe del ne publik .Eshte veshtior ta shqaros se si funksionon kjo .Por se organizatorit nuk do i kushtoi asgje edhe nese per qdo gjiro leshon premin per me josh me shum lojtar me lujt .
    Keshtu qe keshilla ime eshte te luash por jo ne shuma te medha .Mundesh me ble vetem nje tiket ne vler te vogel dhe te presesh qe fati te buzqesh .Fati bazohet krejt ne ate se si Kompjuteri eshte programuar .
    Andaj te deshiroi sukese dhe mos shpenzo para kot .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bluey : 03-09-2013 mė 01:58

  3. #3
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Pėr: Ndihme

    Zotri i nderuar un te keshilloi te mos aplikosh fare .Lojrat e fatit jan ber per te ngritur kinse shpresen tek shtresat kryesisht te varfera .Mundesia per me fituar ne kto lojra eshte shum e pakt pra per nga perqinja mundesia me fitu eshte 0,0000000000000000000000000000000000000000000001%.
    Vetem ca te km cituar ne fillim mjafton qe te mos lexosh me shume ne ate qe ke shkruar qe eshte e barabarte me P ORDHE ME RIGON !!!

    Amle,
    Mund te interesohesh tek zyra IOM tek bulevardi B.Curri sepse mund te te orjentojne me mire.

    Suksese.

  4. #4
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Ndihme

    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Pershendetje forumi

    Jam duke aplikuar per llotarine kanadeze ne zonen e Quebec por kam ngecur ne pjesen ku duhet te beje pagesen e takses ,ne menyre qe dosja ime te shqyrtohet . Kerkohet qe kjo pagese te behet nepermjet bankes me nje mandat qe i drejtohet Ministrise se Financave te Quebec-ut . Asnje banke ne Tirane nuk di te beje kete mandat .

    Kush mund te jape info ne lidhje me menyren e pageses ,llogarine bankare te Ministrise se Quebec-ut apo cdo gje tjeter qe ka lidhje me kete lloj aplikimi .


    Faleminderit paraprakisht
    http://www.cic.gc.ca/english/information/fees/index.asp


    ??????

  5. #5
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Ndihme

    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Pershendetje forumi

    Jam duke aplikuar per llotarine kanadeze ne zonen e Quebec por kam ngecur ne pjesen ku duhet te beje pagesen e takses ,ne menyre qe dosja ime te shqyrtohet . Kerkohet qe kjo pagese te behet nepermjet bankes me nje mandat qe i drejtohet Ministrise se Financave te Quebec-ut . Asnje banke ne Tirane nuk di te beje kete mandat .

    Kush mund te jape info ne lidhje me menyren e pageses ,llogarine bankare te Ministrise se Quebec-ut apo cdo gje tjeter qe ka lidhje me kete lloj aplikimi .


    Faleminderit paraprakisht

    Pershendetje. Ne radhe te pare do te te sygjeroja qe vazhdimesine e aplikimit ta kryesh me nje njeri qe ka sadopak pervoje ne ket fushe. Nje avokat apo noter a dicka e tille.
    Pagesa qe thua ti nuk eshte takse sic je shprehur por vetem nje Fee, nje detyrim qe duhet ta paguash per te mare persiper koston e shqyrtimit te dosjes tende nga CIC , (Centre Immigration Canada) . Nuk mendoj se eshte problem te behet nje pagese e tille ne formen e nje mandati ne poste apo te nje cheku te certifikuar. Gjithashtu pagesa mund te behet online me nje karte krediti dhe te printohet receipt-i te cilin (pasi t'i kesh bere nje fotokopje) ua dergon si prove pagese. Shikoje mire punen e adreses se s'mendoj se duhet ta adresosh ne Ministrine e Quebec-ut pasi dosjet pergatitetn e finalizohen ne CIC para se te kesh identitetin tend ne zyrat fiskale te Kanadase.



    Good Luck
    What goes around---comes around

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794

    Pėr: Ndihme

    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Pershendetje forumi

    Jam duke aplikuar per llotarine kanadeze ne zonen e Quebec por kam ngecur ne pjesen ku duhet te beje pagesen e takses ,ne menyre qe dosja ime te shqyrtohet . Kerkohet qe kjo pagese te behet nepermjet bankes me nje mandat qe i drejtohet Ministrise se Financave te Quebec-ut . Asnje banke ne Tirane nuk di te beje kete mandat .

    Kush mund te jape info ne lidhje me menyren e pageses ,llogarine bankare te Ministrise se Quebec-ut apo cdo gje tjeter qe ka lidhje me kete lloj aplikimi .


    Faleminderit paraprakisht
    Mos ki merak se dhe ne shqiperi duhet ta njohin nje procedure te tille,por ti nuk ke ditur t'ju a shpjegosh ose nuk ke gjetur personin e duhur.
    Pagesen do ta besh me KARTE KREDITI (nuk me kujtohet si quhet ne shqiperi lloji i kartes qe perdoret per kete procedure?)tenden, e cila i bshkangjitete dokumentave,e ke shume te qarte ne formularin e aplikimit ne fund,nqs deri para 3-4 muajsh shume per aplikim familjar ka qene diku te 1300 dollare,shuma ne karten tende duhet te jete me e madhe.
    Firmosur nga JU,dhe derguar per M.e Emigracionit ne Quebec.
    Pasi shkon M.e Emigracionit ridergon ne Albania kodin tend Swift pwr verifikim,dhe shkon serish ne Canad pas verifkimeve,per tu terhequr nga nje person i Autorizuar nga Ministria(kjo ha deri ne 1 muaj kohe)nga momenti qe fillon te shqyrtohet dosja.verifkimet jane pune e bankes jo e jotja.

    KUJDES.........!!!
    Kanadezet nuk do te tolerojne vendosjen e LETRAVE rremuje alla Ballkanase !!!!cka do te thote skualifikim dhe pse je 1.000% OK.

    Pac Fat !!!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •