Close

Rezultati i Sondazhit: Cili ekip do t shpallet kampion?

Votues
2. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Real Madrid

  1 50.00%
 • Atletico Madrid

  1 50.00%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 50
 1. #1
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime

  Liga e Kampionve 2013-2014, Real Madrid Kampion i Europs.

  Sonte ora 17:45 ne Monaco hidhet shorti i fazes ne grupe te UEFA Champions League.


  Vazot jane te ndara ne kete menyre.

 2. Anetart m posht kan falenderuar AlbaneZ pr postimin:

  RaPSouL (31-08-2013)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14


 4. Anetart m posht kan falenderuar Bamba pr postimin:

  RaPSouL (31-08-2013)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  spo i dahet kjo barcelona milanit lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 6. Anetart m posht kan falenderuar derjansi pr postimin:

  RaPSouL (31-08-2013)

 7. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  spo i dahet kjo barcelona milanit lol
  e kemi gusk milanken, prandaj
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 19-09-2013 m 23:03

 8. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Perfundon faza e grupeve.

  Skuadrat qe kane siguruar kualifikimin:

  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 01-02-2014 m 17:37

 9. #6
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  poshte fashizmi gjerman.italia pare jok

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Bundesliga - 4
  Premiership - 4
  Primera - 3

  Seria A , vetem 1 (Milan) kalon grupet.Ne rangun e Turqise,Frances,Greqis,Rusise. ... Definitivisht renie katastrofale e Liges Italiane.

 11. #8
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  edhe kukesi do kishte ber me shume se italianet kete sezon po te kualifikohej
  vari leshte

 12. #9
  Marseli ! Maska e CeLi
  Antarsuar
  08-11-2005
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  284
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 2 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  U vertetua edhe 1 here qe Juventus nuk eshte siniora , por eshte ****** e evropes ( sigurisht edhe e italise ) !
  Keto fjale i them me keqardhje per juventus apo te gjitha ekipet italiane qe ne champions nuk po paraqiten si dikur ..
  Rossoneri !

 13. #10
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime n 45 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  ">
  MOS I NDY TEMAT no name

 14. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Tete skuadra do te marrin pjese ne shortin e fazes cerek-finale te Liges se Kampioneve qe do te hidhet diten e premte nga ora 12:00, ne zyren qendrore te UEFA-s ne Nyon te Zvicres.


  Skuadrat e kualifikuara ne fazen cerek-finale jane:

  1. Atletico Madrid (Spanje)
  2. Barcelona (Spanje)
  3. Bayern Munich (Gjermani)
  4. Borussia Dortmund (Gjermani)
  5. Chelsea (Angli)
  6. Manchester United (Angli)
  7. PSG (France)
  8. Real Madrid (Spanje)
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 19-03-2014 m 21:33

 15. #12
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin
  Tete skuadra do te marrin pjese ne shortin e fazes cerek-finale te Liges se Kampioneve qe do te hidhet diten e premte nga ora 12:00, ne zyren qendrore te UEFA-s ne Nyon te Zvicres.


  Skuadrat e kualifikuara ne fazen cerek-finale jane:

  1. Atletico Madrid (Spanje)
  2. Barcelona (Spanje)
  3. Bayern Munich (Gjermani)
  4. Borussia Dortmund (Gjermani)
  5. Chelsea (Angli)
  6. Manchester United (Angli)
  7. PSG (France)
  8. Real Madrid (Spanje)
  Te njejtat skuadra, se paku nga te njejtat vende, qe do te kualifikohen edhe ne fazen cerek -finale te vitit 2015, 2016, 2017..., me ndonje ndryshim te vogel ose me zevendesim nga ndonje skuader tjeter e madhe nga Italia...

  P.SH. 2012/2013
  3 skuadra nga Spanja, 2 nga Gjermania, nje nga italia dhe nje nga Turqia.
  Ne raste te rralla kualifikohet befasishem edhe ndonje skuader e ndonje vendi qe nuk eshte ne mesin e vendeve te forta dhe te medha.

  Barcelona, Reali, Bayerni, por edhe Manchester etj. praktikisht jane mysafir te perhershem ne cerek-finale.

  Prej 8 vendeve, se paku 4 ose 5 (nese llogarisim ekipet kryesore italiane) jane te rezervuara per Barcelonen, Realin, Bayernin, Manchesterin&Co.
  Te gjitha skuadrat tjera qe ne fillim luftojen per tre vende deri diku te lira.
  Ne gjysmefinale situata eshte edhe me e pafavorshme per shumicen e skuadrave tjera.

  Prandaj, kjo gare faktikisht eshte shenderruar ne biznes absolut te maksimalisht 10 skudrave te medha nga 5 shtete te medha te Evropes, ku gati te gjithe jane bere multimilionere.
  Skuadrat tjera jane vetem dekoracion i nevojshem per funksionimin e bizneseit, jo konkurrence e vertete.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 19-03-2014 m 22:05

 16. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Deri diku jam dakord. Por nuk besoj se mund te jene perseri te njejtat skuadra ne cerek-finale edhe vitin tjeter. Arsyeja: Man Utd mund te ngelet jashte CH-L, ndersa Liverpool dhe Man City mund te arrijn ne cerek-finale sezonin tjeter(ja ku mund te behen dy ndryshime nga Anglia). Nga skuadrat italiane kete vit nuk ke asnje, vitin tjeter mund te jete Juventus. Pastaj mos haro se mund te ndodhin edhe supriza ne fazen e grupeve ose ne raundin me pas ne 1/16. Cdo gje varet nga perballjet qe do bien ne short.
  Une mendoj se cdo vit do kete skuadra te ndryshme, jo vetem ne cerek-finale por edhe ne fazat tjera. Nejse, tani dihet se CH-L eshte kompeticioni me i rendesishem per cdo klub, prandaj shpenzohen gjithe ato shuma te medha parashe. Per kete arsye ekipet tjera(le te themi te shkalles se dyte) e kane te veshtire, ose te pamundur te arrijne fazat cerek-finale dhe gjysme-finale.
  Por te mos harojme se eshte kompeticioni me i veshtire per t'a fituar. Ke plot skuadra qe kane bere shpenzime te medha nder vite dhe perseri kane deshtuar.

  Skuadrat e vetme qe mund t'a perserisin fazen cerek-finale vitin tjeter mund te jene vetem gjysmat p.sh: Barca, Bayern, Real dhe PSG. Ndoshta edhe Chelsea. Gjithsesi, faza cerek-finale nuk eshte kush e di se cfare (s'me ben pershtypje). Se quaj arritje per nje klub te madh.

  Arritje e quaj ecurine e Barcelones keto 7-8 vitet e fundit. lol
  3 here Champions, dhe 6-7 here rradhazi ne gjysme-finale (te shohim cdo bej sivjet). Ne fakt kete nuk mund ta cilesosh arritje, por dominim!

  Mua personalisht me erdhi mire qe nuk pati supriza ne kete faze dhe u kualifikuan skuadrat me te forta ne cerek-finale. Do kemi mundesine te shohim perballje me interesante ne vazhdim.

  Ishalla te premten ne short i bie Barcelones njera nga keto:

  Barca vs. Bayern / Real / Chelsea

 17. #14

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  FC Barcelona vs. Atletico Madrid

  Real Madrid vs. Borussia Dortmund

  Manchester United vs. Bayern Munchen

  PSG vs. Chelsea

  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 22-03-2014 m 18:29

 18. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Blood, shume kot shorti?

 19. #16

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin
  Blood, shume kot shorti?
  Shume kot,po nuk e di pse kam pershtypjen qe raundin tjeter te shortit do bien ciftet:

  Real Madrid - Barcelona
  PSG - Bayern Munchen

  Nqs kualifikohen keto gjithmone. Kam pershtypjen se eshte plani per te nxjerur B.Munchen - Real Madrid ,po do tu eci huq me duket

 20. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  PSG - Chelsea eshte perballja me interesante ne kete faze.
  Ndersa tek 3 perballjet tjera thuajse dihen skuadrat qe do kualifikohen ne gjysme-finale.

  P.S; Platini e shprehi haptas, tha preferoj nje finale; Bayern - Real.
  Nejse, sido qe te jete shorti ne gjysme-finale, une jam i sigurt qe Barcelona do arrij ne finale dhe do shpallet kampion! Ate finalen e deshiruar vetem ne enderr le ta shofin.

 21. #18

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Shorti i gjysmefinaleve qe do te luhen ne 22 / 23 Prill.

  Real Madrid - Bayern Munchen

  Atletico Madrid - Chelsea

 22. #19
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime

  Pr: Liga e Kampioneve 2013/14

  Nejse, sido qe te jete shorti ne gjysme-finale, une jam i sigurt qe Barcelona do arrij ne finale dhe do shpallet kampion! Ate finalen e deshiruar vetem ne enderr le ta shofin.
  Me endrrat si ke qene ?

 23. #20
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime

  Liga e Kampionve 2013-2014, Real Madrid Kampion i Europs.

  Diten e Shtune, dat 24/05/2014, ora 20:45, n stadiumin Da Luz te Lisbons, do t luhet finalja e madhe e UEFA Champions League,

  Real Madrid vs Atletico Madrid  Kush do t shpallet kampion i europs pr sezonin 2013-2014?
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 21-05-2014 m 09:02
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •