Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Vlorë: Policia sekuestrohen 1 ton kanabis gati për t'u nisur drejt Italisë

    Vlorë, sekuestrohen 1 ton kanabis gati për t'u nisur drejt Italisë, një në pranga

    VLORË- 1 ton kanabis sativa janë sekuestruar nga policia kufitare e Vlorës gjatë një kontrolli rutinë përgjatë gadishullit të Karaburunit, ndërkohë 1 person ka rënë në pranga.

    Burime nga policia e Vlorës bëjnë me dije se droga ishte e fshehur në shkurre gati për t’u nisur drejt Italisë. Mësohet se droga ishte e ndarë në 38 çanta, ndërkohë që operacioni u krye falë bashkëpunimit të policisë së qytetit bregdetar më Guardia di Financa.

    Ende nuk dihet identiteti dhe mosha e personit të arrestuar, ndërkohë policia bën me dije se atij i është sekuestruar dhe një armë tip kallashnikov.

    Drejtoria e policisë së qarkut Vlorë bën me dije se po vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e bashkëpunëtorëve të tjerë. Operacioni anti-kanabis vijon prej kohësh në qytetin e Vlorës, ku zona më problematike mbetet Lazarati.

    (e.m/BalkanWeb)

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
    Anëtarësuar
    30-08-2007
    Postime
    2,520

    Për: Vlorë: Policia sekuestrohen 1 ton kanabis gati për t'u nisur drejt Italisë

    Mos

    Shpresa e nje viti te shuhet per nje cast?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anëtarësuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    1,938

    Për: Vlorë: Policia sekuestrohen 1 ton kanabis gati për t'u nisur drejt Italisë

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    [B]
    Drejtoria e policisë së qarkut Vlorë bën me dije se po vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e bashkëpunëtorëve të tjerë. Operacioni anti-kanabis vijon prej kohësh në qytetin e Vlorës, ku zona më problematike mbetet Lazarati.
    Lazarati sikur bie andej nga pogradeci me duket e jo ne Vlore
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •