Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e sCHiZoiD-AL
  Antarsuar
  04-08-2013
  Mosha
  24
  Postime
  72

  Zuckerberg krijon internet.org pr t prhapur Internetin n mbare botn

  Mark Zuckerberg ka vendosur t krijoj nj partneritet global me disa kompani teknologjie me qllim ofrimin e Internetit n gjith botn me mim ekonomik.

  Shefi ekzekutiv i Facebook-ut ka njoftuar se kompanit bashkpunuese si Ericsson, Nokia dhe Samsung po punojn pr themelimin e Internet.org q do t mundsoj aksesin n Internet ndaj t gjith atyre njerzve q deri tani e kan pasur t pamundur.

  Ai sht shprehur: Gjithka q Facebook ka br deri tani ka qen pr tju ofruar njerzve mundsin pr t komunikuar me kdo n gjith botn. N vendet n zhvillim ekzistojn ende barriera prandaj Facebook ka krijuar kt partneritet global pr te prballuar kto sfida.

  Nj prej synimeve t tjera t partenritetit sht edhe nxitja e prdorimit t internetit nprmjet pajisjeve mobile duke ofruar prsri mime m ekonomike. Grupi synon gjithashtu q t bj m eficent prdorimin e t dhnave, gj q do t rezultoj nga reduktimi dramatik i t dhnave t nevojshme pr ekzekutimin e aplikacioneve.

  Me realizimin e ktij synimi do t jet e mundur q Interneti t fuqizohet dhe t prshpejtohet. Plani final i grupit lidhet me mbshtetjen e modeleve t reja t biznesit si dhe nxitja e operatorve celular, prodhuesve t pajisjeve t ndryshme elektronike dhe zhvilluesve pr uljen e mimeve.

  Nprmjet ksaj iniciative Facebook do t ket mundsi q t fitoj akoma m tepr prdorues n vendet n zhvillim pasi ka shum shanse q kto popullsi sapo t ken akses n Internet trhiqen s teprmi nga rrjetet sociale. (PCWorld Albanian)


  Emri: Internet4.jpg

Shikime: 3466

Madhsia: 4.3 KB
  O͔̞͖̰̭̖͈̙̲̝͊͑̉̿̓̀̈́̒̚͘.̥̪̯̪̲̜̳̩̬̇̓͑̓̿̊̀͗͆͘͜C̢̡̢̘͈̗ ̺̞̤͕̎͛͗̏̂̊̋̌̊̚.͉͓͍͕̳̬̞̙͚̖̌̈́̉͆͛̈̐̑̓̚

 2. #2

  Pr: Zuckerberg krijon internet.org me qllim ofrimin e Internetit n gjith botn

  Kjo do jete nder gjerat me fantastike ne gjithe keto vite,sigurisht nese cmimi i internetit do jete i perballueshem per te gjithe.

  Shpresoj te konkuroje kompanite e tjera nga cmimi,sepse deri tani cmimet qe ofrojne kompanite ne Shqiperi per internetin me duken pak si te kripura.

 3. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Zuckerberg krijon internet.org pr t prhapur Internetin n mbare botn

  Internet.org.Sipas postit te pare del qe facebook do krijoje nje ISP qe te mbuloje gjithe boten.
  Google ka pas nje plan te tille dhe hoqi dore.
  Nqs ato e krijojne do mbetet thjesht nje adrese interneti ISP-je me cmim te lire si Net Zero.
  sa do jete shpejtesia,sa do jete cap ne muaj,nuk thuhet asgje.
  Facebook do kete me shume sukses nqs financon ne prodhimin e nje teknologjie te avancuar
  te Super smart TV,me definicion te larte ne rezolucion me funksione te plota perdorimi interneti,
  luatjesh lojrash,video,telefon remote,te besh telefonata nga televizori me remote kontroll, ta perdoresh
  televizorin per qellime sinjalizimi alarmi,ta perdoresh si monitor sigurie(surveillance camera)Ekrani te jete touchscreen
  ku mund te prekesh ne te dhe ekzekutosh aplikacione,te kete aftesi voice recognition qeta hapesh televizorin ta fikesh
  duke I dhene komande me ze,te shfletosh internetin dukedhene komndameze,te ndrosh stacionet me komanda me ze duke
  duke I folur televizorit,Shko te kanali 9, shko te forumi shqiptar.com,shko te Hulu.com etj
  Ato mund te bejne para me ton nqs financojne ne television me karakteristika te reja qe nuk i gjen ne televizorat qe jane ne qarkullim.
  Sa per iSP harroje,jane bere ISP-te dhe webfaqet e tyre si pikat e shiut.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 12-10-2013 m 09:48
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516

  Pr: Zuckerberg krijon internet.org pr t prhapur Internetin n mbare botn

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Internet.org.Sipas postit te pare del qe facebook do krijoje nje ISP qe te mbuloje gjithe boten.
  Google ka pas nje plan te tille dhe hoqi dore.
  Nqs ato e krijojne do mbetet thjesht nje adrese interneti ISP-je me cmim te lire si Net Zero.
  sa do jete shpejtesia,sa do jete cap ne muaj,nuk thuhet asgje.
  Facebook do kete me shume sukses nqs financon ne prodhimin e nje teknologjie te avancuar
  te Super smart TV,me definicion te larte ne rezolucion me funksione te plota perdorimi interneti,
  luatjesh lojrash,video,telefon remote,te besh telefonata nga televizori me remote kontroll, ta perdoresh
  televizorin per qellime sinjalizimi alarmi,ta perdoresh si monitor sigurie(surveillance camera)Ekrani te jete touchscreen
  ku mund te prekesh ne te dhe ekzekutosh aplikacione,te kete aftesi voice recognition qeta hapesh televizorin ta fikesh
  duke I dhene komande me ze,te shfletosh internetin dukedhene komndameze,te ndrosh stacionet me komanda me ze duke
  duke I folur televizorit,Shko te kanali 9, shko te forumi shqiptar.com,shko te Hulu.com etj
  Ato mund te bejne para me ton nqs financojne ne television me karakteristika te reja qe nuk i gjen ne televizorat qe jane ne qarkullim.
  Sa per iSP harroje,jane bere ISP-te dhe webfaqet e tyre si pikat e shiut.
  ....dhe ti vere nje cmim prej vetem 200 000 $ televizorit!!
  MOS I NDY TEMAT no name

 5. #5

  Pr: Zuckerberg krijon internet.org pr t prhapur Internetin n mbare botn

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Internet.org.Sipas postit te pare del qe facebook do krijoje nje ISP qe te mbuloje gjithe boten.
  Google ka pas nje plan te tille dhe hoqi dore.
  Nqs ato e krijojne do mbetet thjesht nje adrese interneti ISP-je me cmim te lire si Net Zero.
  sa do jete shpejtesia,sa do jete cap ne muaj,nuk thuhet asgje.
  Facebook do kete me shume sukses nqs financon ne prodhimin e nje teknologjie te avancuar
  te Super smart TV,me definicion te larte ne rezolucion me funksione te plota perdorimi interneti,
  luatjesh lojrash,video,telefon remote,te besh telefonata nga televizori me remote kontroll, ta perdoresh
  televizorin per qellime sinjalizimi alarmi,ta perdoresh si monitor sigurie(surveillance camera)Ekrani te jete touchscreen
  ku mund te prekesh ne te dhe ekzekutosh aplikacione,te kete aftesi voice recognition qeta hapesh televizorin ta fikesh
  duke I dhene komande me ze,te shfletosh internetin dukedhene komndameze,te ndrosh stacionet me komanda me ze duke
  duke I folur televizorit,Shko te kanali 9, shko te forumi shqiptar.com,shko te Hulu.com etj
  Ato mund te bejne para me ton nqs financojne ne television me karakteristika te reja qe nuk i gjen ne televizorat qe jane ne qarkullim.
  Sa per iSP harroje,jane bere ISP-te dhe webfaqet e tyre si pikat e shiut.
  Kjo po qe eshte ide...jo gogla !!! lol
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #6
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Zuckerberg krijon internet.org pr t prhapur Internetin n mbare botn

  Te kesh nje televizor ashtu domethene ta ndjesh veten si ne filmat star trek enterprise.
  Flet me zotin, komunikon nga televizori me telekomande hap Skypen dhe flet me UFOT ,han fisheke per dreke,
  hidhesh nga gradaciela dhe bie ne kembe si superman
  pastaj transformohesh ne metal si transformers leshon flake nga duart rrufe nga syte lol.
  jep shfaqje spektakle ne publik si matrix, Kianu Rivs.pastaj vazhdon dhe ben spektakle me makina si
  Tom Kruzi dhe makina transformohet ne rakete dhe shkeputet lart shkon per te UFOT ne Jupiter.
  Pastaj shkon ne maje te gradaceles dhe jep deklarate ne publik qe I don't give a shit for Batman,lol
  I don't give a shit for IronMan lol if you see movies like batman ,ironman Robocop and crap you are loser lol
  Dhe televizori i ri te jete i holle 1milimeter,pete e holle si flete llamarine xingato, i holle si levozhge veze
  te punoje me 1 bateri si ato te kompjuterave dhe bateria te nderrohet 1 here ne vit lol. dhe jo me kabell korrenti.
  Me xham ekrani indestructible,te pathyshem I pashkaterrushem
  ,me rezolucion 4 k dhe shkalle kontrasti 40 miljon lol te kete antene te integruar super smart supersensitiv chip gjeni,
  qe te kape dreqin paster kristal vizual,cdo stacion ne bote
  ,te kape sinjalet e UFOVE komplet,sinjalet e trupave qiellore, komplet sinjalet dhe komunikimet e alieneve
  dhe regjistroje komplet automatikisht per ti bere perkthim automatik,analize automatike komunikimit te alieneve
  dhe me pas televizori te me jape mua sygjerime nga studimi dhe analiza lol
  Televizori te mos kete nevoje per mbeshtetje,te mos mbeshtetet fare ne asnje vend por te rrij pezull ne ajer,
  dmth graviteti ska efekt dhe me komande te fluturoje
  ne shtepi,te afrohet ose largohet me kamanden time me ze.
  Nqs facebooku e krijon nje TV te tille do jem i pari qe do e blej.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 15-10-2013 m 20:13
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •