Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e sCHiZoiD-AL
    Anëtarësuar
    04-08-2013
    Postime
    72

    PS4 mbërrin në Europë në muajin nëntor

    Emri:  577304_690933644251393_361641957_n.jpg

Shikime: 1703

Madhësia:  9.5 KB


    PlayStation 4 do të mbërrijë në Europë në datën 29 nëntor.

    Modeli i fundit i video-lojërave nga Sony do të debutojë fillimisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada më 15 nëntor, në kohë për Black Friday, dita kur nis “pazari” i Krishtlindjeve në Amerikë.

    Në faqen zyrtare të Sony-t që tani janë regjistruar 1 milionë porosi për modelin e ri. Cmimi i PlayStation 4 do të jetë 399 dollarë për SHBA-në dhe 399 euro për Europën.

    Disa nga lojërat e para për PS4 do të jenë 'Call of Duty: Ghosts', 'Fifa 14', 'NBA Live', 'Just Dance 2014', 'Lego Marvel Superheroes'.

    / Top Channel
    O͔̞͖̰̭̖͈̙̲̝͊͑̉̿̓̀̈́̒̚͘.̥̪̯̪̲̜̳̩̬̇̓͑̓̿̊̀͗͆͘͜C̢̡̢̘͈̗ ̺̞̤͕̎͛͗̏̂̊̋̌̊̚.͉͓͍͕̳̬̞̙͚̖̌̈́̉͆͛̈̐̑̓̚

  2. #2
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Për: PS4 mbërrin në Europë në muajin nëntor

    A di dikush nese PS4 do te jete 3D 'compatible-capable' sic eshte edhe PS3. Nuk kam degjaur te flitet fare per kete?
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e sCHiZoiD-AL
    Anëtarësuar
    04-08-2013
    Postime
    72

    Për: PS4 mbërrin në Europë në muajin nëntor

    Citim Postuar më parë nga Maqellarjot Lexo Postimin
    A di dikush nese PS4 do te jete 3D 'compatible-capable' sic eshte edhe PS3. Nuk kam degjaur te flitet fare per kete?
    3D do te perfshihet tek PS4 por nuk do jete kjo gje ne fokus. Eshte dicka tjeter qe mesa di une quhet 4k resolution.
    O͔̞͖̰̭̖͈̙̲̝͊͑̉̿̓̀̈́̒̚͘.̥̪̯̪̲̜̳̩̬̇̓͑̓̿̊̀͗͆͘͜C̢̡̢̘͈̗ ̺̞̤͕̎͛͗̏̂̊̋̌̊̚.͉͓͍͕̳̬̞̙͚̖̌̈́̉͆͛̈̐̑̓̚

  4. #4
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Për: PS4 mbërrin në Europë në muajin nëntor

    Citim Postuar më parë nga sCHiZoiD-AL Lexo Postimin
    3D do te perfshihet tek PS4 por nuk do jete kjo gje ne fokus. Eshte dicka tjeter qe mesa di une quhet 4k resolution.
    per 4K kam degjuar, por per 3d jo. Megjithate flm per pergjigjen. Me behet qejfi qe do te vazhdojn te perkrahin 3d. Persa i perket 4k...kam par nje televizor 55" apo pol sic thuhet shqip. Ishte nje Sony TV. Figure me te bukur deri tani nuk kam pare ndo nje here. Ishte me te vertet e mahnitshme. Dhe une nuk impresionohem kollaj sepse kam kohe qe jam "home-theater-A/V enthusiast'.
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •