Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 75 prej 75
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nuk kthehem, se zdu.
  merr macen per gru

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #62
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nuk kthehem, se zdu.
  Kthehu se do kthehem edhe un ....
  ( )
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #63
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Nero me kujtove ket kengen. Cna bere, cna bere. Sh e bukur eshte !
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Vendlindje nuk eshte vendi, por ndjenjat e perbashketa
  Autor i panjohur

 5. #65
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  ku ie taj mi cauc? se ta kom pas gajlen.
  thash pejle ka ke shku, mbone merak. per pak kesh tu dal nkerkim hahaha,
  majr, taj u bone e xhall. po xhi tbojm hallin me simfonin shtaj? asaj vec interpollin tja lishoj. hahaha
  si kina hi nket nova godin, sejt nuk ja kom pa.


  ki muhabeti jot, vetem 2 sahat larg. ma mteki nise : D
  hahaha
  O vduksha motra pėr ty, po pse mor' derėbardhė aq shumė tė paska marrė malli

  Nė fakt nuk e di dhe nuk e kuptoj pas kaq viteve jetese nė mėrgim, ende e ndiej veten tė huaj. Vetėm nė vendlindje gjej prehje shpirtėrore. Aty i gjej kujtimet fėmijėrore, aromėn e gjelbėrimit, puhizėn nė breg tė liqenit etj. Ndėrsa kėtu, gjithēka mė duket artificiale, pale edhe lulet nuk mbajnė fare aromė. Po edhe njerėzit sikur lulet...

  Pėr t'u kthyer, s'mė vjen bandilli se ėshtė i lindur dhe rritur kėtu, se sa pėr mua, tė ishte pėr mua, njė orė e mė parė ua kisha mbathur kėmbėve.


  P.s. Ty edhe shkencėn ju kam pritur, tė mė vini pa trokitur :-)
  Love has no limits

 6. #66
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  A e dini qka mshkon nerva mas shumti.
  KJo qe po lexoj nga shume at'dhetar e atdhetare patriot e patriota me bateria qe jetojn ne gurbet e kur ata derdellisin per gjera qe si besojn as vet, apo thjesht sa per tu ba qefin venalive qe jetojn brenda Kosoves e Skyperise


 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga symphony Lexo Postimin
  O vduksha motra pėr ty, po pse mor' derėbardhė aq shumė tė paska marrė malli :D

  Nė fakt nuk e di dhe nuk e kuptoj pas kaq viteve jetese nė mėrgim, ende e ndiej veten tė huaj. Vetėm nė vendlindje gjej prehje shpirtėrore. Aty i gjej kujtimet fėmijėrore, aromėn e gjelbėrimit, puhizėn nė breg tė liqenit etj. Ndėrsa kėtu, gjithēka mė duket artificiale, pale edhe lulet nuk mbajnė fare aromė. Po edhe njerėzit sikur lulet...
  shkencsimfonia kjo osht per ju 2-ja. hahahaha

  http://www.youtube.com/watch?v=SGTMIvlf0NA


  Pėr t'u kthyer, s'mė vjen bandilli se ėshtė i lindur dhe rritur kėtu, se sa pėr mua, tė ishte pėr mua, njė orė e mė parė ua kisha mbathur kėmbėve.
  rejni agje se majr ini. ;)


  P.s. Ty edhe shkencėn ju kam pritur, tė mė vini pa trokitur :D :-)
  :)

 8. #68
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  42
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Keshtu nje mesele jav tregoj....


  Nje bashkatdhetare, punon si shumica e shqiptareve te ish jugosllavise qe nga fillimi i 70-ave ketu ne vjene. Para disa vitesh e mori shtetesine e austrise per te vetmen arsye qe ta mund ta mare djalin ne austri, se ndryshe nuk kish mundesi legale me e be nje gje te tille. Keshtu nga halli u be austriak.

  Para dy viteve doli ne pension, dhe pas disa muajve ju diagnosticua nje tumor ne koke. Fatmiresisht ishte i bute, dhe u sherrua me operacion. Ish aman ne gjendje jashtzakonisht te rrende shendetesore. Sidoqofte, me babain tim jane shoke, kane punuar gati 25 vjet bashke. Para ca javeve me tregon babai im se ish takuar me ate, dhe i kish thane, se tashme ja paska fut "zentralfriedhof-it" (varrezat e vjenes), sepse e paska marre prap shtetesine e maqedonise......qe do me thene se se paku i vdekur do te kthehet ne vendlindje......njeriu ish aq i lumtur, saqe gjendja e tije shendetesore me ate cope letre ish bere e parrendesishme, sekundare !!!

  Dua te them, se per neve te "europes", qofte edhe cepi me i larget ne skandinavi, ne kete kohe per 36 ore shkel prape ne vendlindje, qofte edhe ne tabut.....Problemi me i madh eshte se shumica kane krijuar familje ngase qendrojen mbi 30-40 vjet ne perendim, dhe e shoh edhe vet te prinderit e mi, qe tash jane ne pension, dhe kane kohen e dynjase te qendrojne ne vendlindja sa ju don xhani, por prapeseprap nuk mund te rrijn atje vet, ngase thjeshte epiqendra e jetes eshte transferuar. Jemi me familje, me femije, me axhallare, me nipa dhe mbesa.....e cka te bejne ato dy vetmas ne nje shtepi te madhe por pa jete brenda ???

  Nese e shikjojme pakez me thate dhe ftohte ceshtjen, jeta sot eshte aq e shpejte, saqe nuk eshte shume me rrendesi se ku jeton, ngase mjetet teknike na mundesojne nje jete jashtzakonisht mobile, dhe nese e kerkon nevoja edhe brenda 24 oreve ju pershtatemi halleve dhe e cojme ujin edhe perpjete. Ma me rrendesi eshte qe ta mbrojm ngrohtesine, nese jo jashte, po se paku brenda ne shtepi.
  Mos ti harojme familjaret, ta mbrojm komunikimin, ashtu sic e kemi te trasheguar.

  Nje daje i imi atje ne vendlindje para do vitesh u hidherua, vetem se kish ardhe tek neve ne shtepi, dhe nuk kish ndodhur njeri i gjalle aty....arsyetimi i tije per hidherimin ish: SI MUND SHTEPIA TE MBETET PA NJEREZ ???, nuk mjafton qe vizitat i kufizojme me pushimet e juaja, dhe tash kur jeni ketu, prap nuk ndodheni ne shtepi ???.......o dajo i thash, po merem bre ne telefon dhe bejme nje termin....


  tung
  albanish by nature

 9. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Nuh Musa pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Gentian_gr (18-03-2014),h.aida (03-06-2014),Sorkadhe_Kelcyre (18-03-2014)

 10. #69
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  42
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Meqe jemi ne nje teme mallengjuese...se dij keto gjeneratat e reja qe rriten ne vende te huaja a i njohin keto kenge....


  http://m.youtube.com/watch?v=cxHL4T534zQ

  ......krejt iken per shkurt....e u kalben per jete...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nuh Musa : 18-03-2014 mė 15:50
  albanish by nature

 11. #70
  i/e regjistruar Maska e ms13
  Anėtarėsuar
  22-01-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  31
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  o rrini atje ku jeni e mos mendoni mu kthy ne vendlindje ..se ska jet kty. ne kosov shqipri maqedoni. se mos me kan ju ne gurbet Na ketu kishim vdek Urie . kshtu qe ju jeni shpresa ma e madhe e atdheut .. jeni nje shtyll qe kurr nuk rrezohet/ deshir e gjdo njerit osht me u largu nga kto vende t'shkreta qe po jetojm me ka 200 eroo ne Muaj// e qe nuk dalin as per mbijetes :s
  Kurr Ne Jeten Time Nuk Dot Ndryshoj Veq Sa Me i Pelqy Dikujt

 12. #71
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Mbase me vone. Po tkisha mundsi te leshoja shtepi me qera ktu dhe te rregulllohet/tishte pak gjendja aty, do kthehesha pa asnje dyshim por diku larg ne shqipri, ne konispol ose ndonje fshat larg.
  Sdoja ta shihja bojen amerikes se sotme, as evropes se sotme pervce ndonje vizite ne evrope jo per te jetuar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 26-07-2016 mė 19:55

 13. #72
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Kthehu se do kthehem edhe un ....
  ( )
  Deshira e madhe per kthim ne vendlindje dalngatale u zbeh...
  E mbuloi mjegulla ku te gjithe te akuzuarit akuzojne..., ku hajduterit bertasin "kape hajdutin"..., ku te degjeneruarit bejne te ndershmin.., ku frikacaket kendojne keng trimerie.., ku kriminelet u bene mbreter....

  Ne nuk jemi emigrante, por jemi te debuar...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #73
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Hajduti krimineli nuk doli mbas 90s menjhere dhe u shfaq nga zero , dhe shqipria nuk eshte vendi ku dolen kto te fundit. Shqipria eshte cerr prandaj primitiveti i ktyre te fundit, po prap ngelet kalama ne krahasim me baballaret.
  Siguria e rreme eshte si flluks sapuni deri sa te ndodhi ndonje gje , kudoqoftshi . Pastaj kerko drejtsi e mendte se kan shume dobi sic eshte ajo fjala e urte. Shqipria ne kte aspekt nuk eshte e vecante.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 27-07-2016 mė 09:36

 15. #74
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga HFTengineer Lexo Postimin
  Hajduti krimineli nuk doli mbas 90s menjhere dhe u shfaq nga zero , dhe shqipria nuk eshte vendi ku dolen kto te fundit. Shqipria eshte cerr prandaj primitiveti i ktyre te fundit, po prap ngelet kalama ne krahasim me baballaret.
  Siguria e rreme eshte si flluks sapuni deri sa te ndodhi ndonje gje , kudoqoftshi . Pastaj kerko drejtsi e mendte se kan shume dobi sic eshte ajo fjala e urte. Shqipria ne kte aspekt nuk eshte e vecante.
  Esht e vertete se hajduti dhe krimineli nuk dolen pas 90-es. Kane qene edhe me perpara, dhe prap do jene..., kjo vetem perforcon vendimin...

  Probleme ka kudo..., por jo te tipit albanistan.
  Aty pislliku ka kap majat!


  Te zhgemjym si puna ime ka me shumice..,
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #75
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Une jam atij idese sic kane qene shume me perpara meje imigracjoni behet nga hallit jo malli.
  Shkurt muhabeti, kudo qofte qe ndodhesh ,duhet investuar ne menyre qe mos tjesh i varur neser pasneser kur te kthesh e zejme nga qeveria dhe miqte etj. Dmth ne menyre realiste.
  Sbesoj se ata qe kan jetuar me vite aty nuk e kan ven nmendje te kthehen kur ti arrij mosha.
  Te tjerat sipas vendin behet dhe kuvendi ne nuk eshte se nuk i dime dhe po vijme nga nje planet tjeter, si gjithe te tjeret qe jetojn me ato kushte . Tjeter eshte per dike qe eshte rrit ne emigracjon.
  Megjithate secili ka ate pikpamjen e vet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-07-2016 mė 09:55

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •