Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 75
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  Diella ashtu na ka zene te gjitheve, ne te rriturit jemi mesuar me disa gjera edhe na duken te pranushme, por femijve nuk mund t'ia shpjegosh dot edhe nuk mund ti heqesh nga disa gjera qe ketu i ofrohen edhe atje nuk mundem. Shpresoj qe vendi jone te rregullohet. Sigurisht qe ne vendin tend eshte me mire. Personalisht mendoj se per momentin na ka ngeluar vetem te shpresojme, do zoti gjerat ndryshojne! Nuk jam individ qe te them mos i pafsha bojen Shqiperis, por per momentin nuk mundem as te them qe ai vend eshte gati per mua te rris femijet e mi atje.
  Pikerisht Lonee kjo eshte arsyeja qe them nuk bej plane. Mendoj per femijet me shume. Vet se kam problem perkundrazi do isha me e lumtur ne Shqiperi se e kam familjen atje. Vetem nuk te shijon asgje.
  Ne pergjithesi ata qe kan ikur qe ketej nuk kane ik se jane me atdhetar, por jane ata qe se hane dot kurbetin, punen e krahut. Fillimisht normal do punosh lloj-lloj punesh sa te gjesh pak veten e mesosh gjuhen. Jo te gjithe e kapercejne kollaj kete gje, sidomos ata qe jane mesuar me kolltuk apo para te kollajt ne Shqiperi. Gjithashtu kthehen ata qe i kane krahet e ngrohte ne Shqiperi, me punera e etj, ose ata qe s'marrin dot letrat. Nuk ka te beje vetem fakti e do apo jo vendin tend. Te gjithe e duam, por kthimi me duket pak si i pamundur tai per tani, sidomos pe ne qe kemi femije ne moshe shkollore. Ne Shqiperi akoma dikutohet uji i pijshem, dritat. Mos shko me larg. Sic e the Shqiperia nuk eshte gati per ne. Do i behemi barr Shqiperise dhe jo ndihme. Mezi po ushqen e mban me pune ata qe jane atje, e jo me ti shtohemi ne. Fatkqesisht Shqiperise i duhemi me shume jashte saj se brenda.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 18-02-2014 mė 19:58
  Feelings change - memories don't.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mia@ pėr postimin:

  loneeagle (19-02-2014)

 3. #42
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Pikerisht Lonee kjo eshte arsyeja qe them nuk bej plane. Mendoj per femijet me shume. Vet se kam problem perkundrazi do isha me e lumtur ne Shqiperi se e kam familjen atje. Vetem nuk te shijon asgje.
  Ne pergjithesi ata qe kan ikur qe ketej nuk kane ik se jane me atdhetar, por jane ata qe se hane dot kurbetin, punen e krahut. Fillimisht normal do punosh lloj-lloj punesh sa te gjesh pak veten e mesosh gjuhen. Jo te gjithe e kapercejne kollaj kete gje, sidomos ata qe jane mesuar me kolltuk apo para te kollajt ne Shqiperi. Gjithashtu kthehen ata qe i kane krahet e ngrohte ne Shqiperi, me punera e etj, ose ata qe s'marrin dot letrat. Nuk ka te beje vetem fakti e do apo jo vendin tend. Te gjithe e duam, por kthimi me duket pak si i pamundur tai per tani, sidomos pe ne qe kemi femije ne moshe shkollore. Ne Shqiperi akoma dikutohet uji i pijshem, dritat. Mos shko me larg. Sic e the Shqiperia nuk eshte gati per ne. Do i behemi barr Shqiperise dhe jo ndihme. Mezi po ushqen e mban me pune ata qe jane atje, e jo me ti shtohemi ne. Fatkqesisht Shqiperise i duhemi me shume jashte saj se brenda.
  Mese e vertet Mia, cdo sakrifice e bejme per femijet jo nga qefi. Per mendimin tim ne si prinder them se per momentin kemi marre vendimin me te mire per femijet tane, nese gjerat ndryshojne me vone jam e gatshme te kthehem.
  I LOVE GOD

  j&g

 4. #43
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  e meritoni nga nje flete nderi
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Marya pėr postimin:

  Lexuesi_ (21-02-2014)

 6. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  A kthehemi sorkadhe ?! Po te vendosesh ti te kthehesh back me thuaj, do kem plus nje arsye per t'u kthyer dhe une, do te kem ty vetem dy ore larg
  ku ie taj mi cauc? se ta kom pas gajlen.
  thash pejle ka ke shku, mbone merak. per pak kesh tu dal nkerkim hahaha,
  majr, taj u bone e xhall. po xhi tbojm hallin me simfonin shtaj? asaj vec interpollin tja lishoj. hahaha
  si kina hi nket nova godin, sejt nuk ja kom pa.


  ki muhabeti jot, vetem 2 sahat larg. ma mteki nise
  hahaha

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 19-02-2014 mė 20:32

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar no name pėr postimin:

  Shkenca (20-02-2014)

 8. #45
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  36
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  ku ie taj mi cauc? Se ta kom pas gajlen.
  thash pejle ka ke shku, mbone merak. per pak kesh tu dal nkerkim hahaha,
  majr, taj u bone e xhall. po xhi tbojm hallin me simfonin shtaj? asaj vec interpollin tja lishoj. hahaha
  si kina hi nket nova godin, sejt nuk ja kom pa.


  ki muhabeti jot, vetem 2 sahat larg. ma mteki nise
  hahaha


  Fix kjo barcolete haha dhe une ty te kam dy sahat larg, qofte nga ketu me " Ballon" qofte nga atje me veture
  Sa per simphonin, nuk di gje, por nuk i humb shpresat per t'a gjetur, vij te marr javes tjeter dhe e kerkojme bashke...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 9. #46
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga HelloThere Lexo Postimin
  Ti sje mire

  Keni te drejte, s'kam qene mire ate dite, po kaloj nje moment shume, shume te veshtire ne jeten time dhe ate dite kam kaluar cdo cak. Nga njera ane me ka sjelle ne vete, por nga tjetra jam ndjere shume shume keq. Mia, te kerkoj shume te falur, per hater te Zotit ku besoj, te kerkoj falje. Kam qene jashte binaresh ate dite, dhe dhimbja ka qene jashtezakonisht e madhe. Ju kerkoj ndjese te gjitheve qe me keni lexuar. Kalofshi mire!

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Diella1 pėr postimin:

  skender76 (01-03-2014)

 11. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2013
  Vendndodhja
  london
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Thene ndryshe dhe me te drejte askush nuk deshiron te lere jeten qe ka ne europe per tju kthyer vendlindjes e cila nuk ofron asgjeee.Vendim/mendim i menqur!

 12. #48
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Keni te drejte, s'kam qene mire ate dite, po kaloj nje moment shume, shume te veshtire ne jeten time dhe ate dite kam kaluar cdo cak. Nga njera ane me ka sjelle ne vete, por nga tjetra jam ndjere shume shume keq. Mia, te kerkoj shume te falur, per hater te Zotit ku besoj, te kerkoj falje. Kam qene jashte binaresh ate dite, dhe dhimbja ka qene jashtezakonisht e madhe. Ju kerkoj ndjese te gjitheve qe me keni lexuar. Kalofshi mire!
  Bravo!!!

  Nuk kam ndjek debatin tend mi mia@, por nuk ka rendsi fare per t'pergzu per kto fjale t'sinqerta.

  Bravo me t'vertet!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #49
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga arbana uk Lexo Postimin
  Thene ndryshe dhe me te drejte askush nuk deshiron te lere jeten qe ka ne europe per tju kthyer vendlindjes e cila nuk ofron asgjeee.Vendim/mendim i menqur!
  Pershnetje!

  T'thush qe venindja/Shqiperia nuk na ofron asgje mendoj se esht i tepert/gabum.

  Problemi i vetem qe ka ai vend esht shoqeror , ku te gjithe ne kemi pergjegjsite tona, perfshi edhe ty....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #50
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  ndoshta nje dite, pse jo. fundja nuk qe e imja zgjedhja qe te largohesha nga shqiperia, ndaj dhe jam kurioze te jetoj per disa kohe atje (tani ne moshe te rritur)... por tani eshte akoma heret per mua, dua te realizoj disa gjera qe ne shqiperi nuk kam mundesi te realizoj.

 15. #51
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Sa tė jetė Berisha gjallė mos tė bėj gabim njeri e tė kthehet !!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 16. #52
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  kur te dal ne pension...........
  E njejta fraze si e gjeneratave para teje, por vdiqen atje edhe pas pensionit vazhduan jeten atje. Deshiren e ke po prap duhet te jetosh afer femijeve, femijet vazhdojn prap me frazen tende kur te dal ne pesnion e kshtu step by step kalon kjo dynja.
  Po cka ju duhet amon vendlindja kur te merr me shume se sa te jep. Ju jeni ne vend te huaj edhe ju jep me shume se sa qe meritoni haha

 17. #53
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  ....po mor qysh jo, me DHL ose me UPS,

 18. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Une nuk kthehem, nuk jetohet dot ne shqiperi. Le ta braktisim se keq e me keq do behet.

 19. #55
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Une nuk kthehem, nuk jetohet dot ne shqiperi. Le ta braktisim se keq e me keq do behet.
  ...dhe kjo falė ???
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 20. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime nė 73 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Une nuk kthehem, nuk jetohet dot ne shqiperi. Le ta braktisim se keq e me keq do behet.  Keshtu doni ju te Shqipes,te rrijme larg ne

  Nga hapen te tilla temash te cilat vite me kushtoi me pergjigje ,,,,,,,,te shpejte e boshe!


  O njeri me vendosmėri tė thyer! A nuk e di se mė i vogli ndėr gurėt e shahut ėshtė ushtari, por kur ia arrin qėllimit bėhet mbretėreshė?!

  Ibn Kajim

 21. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  ...dhe kjo falė ???
  Nuk e di nese u shpjegova, thjesht nuk kam ndermend te kthehem ne atdhe, jam mire jashte.
  Dhe kjo fale arsyeve qe shumica e shqiptareve jane ende jashte.

 22. #58
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Nuk e di nese u shpjegova, thjesht nuk kam ndermend te kthehem ne atdhe, jam mire jashte.
  Dhe kjo fale arsyeve qe shumica e shqiptareve jane ende jashte.
  Po ti nuk the qė ndihesh mirė aty ku je, por the qė nė Shqipėri do bėhet keq e mė keq !!

  Prandaj unė tė pyeta "keq e mė keq falė kujt do bėhet " ??!!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 23. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Fale te gjitheve, nuk ka vetem nje fajtor, te gjithe kane dhene kontributin e vet.
  Mire politika qe nuk ka njeri shprese te reformohet, por as brezi i ri nuk premton gje.

 24. #60
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Nuk kthehem, se zdu.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •