Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 75
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Po atdheu eshte ai qe eshte, a je gati ti t'a japesh jeten e shpirtin per te?!!!!

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Si ini, mire ini......

  Mos tu shkoje mendja te kthehi, se vec Zhgenjim do ndjei

  Mua me quan syri te arratisem, por ca veshtire ne ket Moshe
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Prudence pėr postimin:

  Lexuesi_ (17-02-2014)

 4. #23
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Si ini, mire ini......

  Mos tu shkoje mendja te kthehi, se vec Zhgenjim do ndjei

  Mua me quan syri te arratisem, por ca veshtire ne ket Moshe
  o Prude, mir motra, ti si je ...

  a mos ja fut kot tani se te te qaje syri per vendin tend nuk krahasohet me qarjen e syrit per t'u arratisur....
  Megjithse , njeriut kurre s'ju gjind karari thone pleqte e mencur... perhere do gjeje dicka per t'i qare syri ... po ka te qare e te qare ...

  kalo bukur
  What goes around---comes around

 5. #24
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Si ini, mire ini......

  Mos tu shkoje mendja te kthehi, se vec Zhgenjim do ndjei

  Mua me quan syri te arratisem, por ca veshtire ne ket Moshe
  Po i bashkangjitem urimit te Proud to be Proudence :P

  Ju cka jeni atje qani lotoni por kurr mos gaboni ate vend ta lshoni
  Ju cka jeni ne vendlindje shani bertitni kur t'ju vje mundesia nga vendi ikni

  Memedheun nuk ua merr askush kur do qe te ktheheni ketu do e gjeni

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lexuesi_ pėr postimin:

  Prudence (18-02-2014)

 7. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2013
  Postime
  24
  Faleminderit
  8
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Si ini, mire ini......

  Mos tu shkoje mendja te kthehi, se vec Zhgenjim do ndjei

  Mua me quan syri te arratisem, por ca veshtire ne ket Moshe
  Cfare moshe ke ti?

 8. #26
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  kur te dal ne pension...........
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 9. #27
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Nuk eci me plane afatgjata. D.m.th heperhe s'behet fjale. Jetes nuk i dihet xhanem.
  Feelings change - memories don't.

 10. #28
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Po atdheu eshte ai qe eshte, a je gati ti t'a japesh jeten e shpirtin per te?!!!!
  Diella, nese atdheu nuk me ofron mundesi per mjekim apo siguri mua apo femiljarve te mi, nuk eshte gati per mua. Nuk po ankohem per shtepi & pune se fundja ato ngelen pergjegjesit e individit, por kur lexoj se si po shperthejne apartamenti/makine etc. apo se si vdiq nje 63 vjecare edhe askush s'merr pergjegjesi, me le te nenkuptoj qe ATDHEU NUK ESHTE GATI TE PRESI EMIGRANTET!
  I LOVE GOD

  j&g

 11. #29
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Loneeagle jeta ėshtė pėr thjeshtėsinė dhe dashurinė mes njerėzve, kur arrin kėto ēdo gjė tjetėr ėshtė e mundur....

 12. #30
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Loneeagle jeta ėshtė pėr thjeshtėsinė dhe dashurinė mes njerėzve, kur arrin kėto ēdo gjė tjetėr ėshtė e mundur....
  Diella te lutem me kupto mjeksia & siguria qe nje familjar kerkon nuk jane "dua" por jane te "nevojshme" per nje jete normale. Per momentin Atdheu jone fatkeqsisht nuk i ofron. Kuptohet secili do donte ne vendin e vet, por kur nevojat kryesore per mbijetese nuk plotesohen atehere ne zgjedhim te jetojme larg edhe pse na mungojne te afermit, shoqeria, vendlindja etc.
  I LOVE GOD

  j&g

 13. #31
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Loneeagle, unė personalisht e kam bere dhe jam kthyer nė Shqipėri, jam kėnaqur jashtė mase, nuk e ndėrroj varfėrinė e Shqipėrisė me gjithė modernizimin e kėtejshem. Por, pėr arsye personale me ėshtė dashur tė kthehem prapė nė Angli, e tani me ka zėnė rrota bishtin e s'leviz dot pėr momentin. Por Zoti ėshtė I madh e ka shpresė, pėr momentin me duhet te duroj kėtu, por me zemėr jam tjetėrkundi gjithė kohėn. Rėndėsi ka se e di se ēfarė dua dhe po tė mos kisha pėrgjegjėsi do fluturoja pa u menduar dy herė. Preferoj te jem ne vendin nė gjuhėn e tė cilit lutem, ēdo gjė tjetėr para kėsaj mė duket e kotė. Tė pėrshėndes!

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Diella1 pėr postimin:

  loneeagle (18-02-2014)

 15. #32
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Askush nuk rri nga qejfi larg Atdheut.. Te gjithe per nje arsye apo tjetren jane te "detyruar" te jetojne jashte.
  Feelings change - memories don't.

 16. #33
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  A edhe kėtu tė dogji ty? Rri mi goce mos i fut hundėt, unė po I drejtohesha Loneeagle, dhe note well, ajo ėshtė kristiane si unė, nė njė farė pikė mund t'a kuptojė kėndvėshtrimin tim pėr jetėn. Unė sigurisht qė s'do e diskutoj jetėn time me ty. You're out of my range. Kaq gjė kuptoje, stay out of my way!

 17. #34
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  A edhe kėtu tė dogji ty? Rri mi goce mos i fut hundėt, unė po I drejtohesha Loneeagle, dhe note well, ajo ėshtė kristiane si unė, nė njė farė pikė mund t'a kuptojė kėndvėshtrimin tim pėr jetėn. Unė sigurisht qė s'do e diskutoj jetėn time me ty. You're out of my range. Kaq gjė kuptoje, stay out of my way!
  Te citova gje une ty aman! Po meqe me citove ja po ta them dhe ty, vetem ti ke arsye te forte ne te tjeret rrime nga qejfi. Duam te bejme qejf se jemi jofetare.. hahahhaah Ke komplekse ti e dashur. Te duket se vetem ti je e vecante, e thjeshte , e dashur... pfffff
  Ma forcove akoma me teper idene qe vuan nga mendjemadhesia. Fatkeqesi eshte qe s'arrin ta dallosh te vetja. Shkruaj shqip si atdhetare e flakte qe je!
  Feelings change - memories don't.

 18. #35
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  U pėrgjigje fiks pas meje dhe nė lidhje me ato qe unė thashė. Lus Zotin tė me mbajė nė 'mendjemadhesine' time, pėr sa kohė u jap pėrgjigje tipave si ti, jam nė rregull. Jetės time I qėndroj besnike, ėshtė unike ashtu siē jam edhe unė unike para Zotit tim, por ē'tė bėj unė qė ti s'do t'a besosh e t'a provosh kėtė ndjenjė. Para njerėzve s'e di kurrė veten me tė mirė, ti s'ke tė drejtė tė mė quash mua ashtu. Pėrsėri po me gjykon pėr idetė e mia. Se si shkruaj unė ėshtė puna ime e s'tė jap llogari ty. Se sa atdhetare jam unė, I le tė tjerėt tė gjykojnė, ato qė mė njohin dhe ato qė mė kanė lexuar deri tani. Ka mundėsi se ty te djeg edhe nė atė pikė. Tani po e le. Pėr njė here desha t'i jap mendime atyre qė lėvrijne gjithė kohėn forumeve e s'pranojne opinione tė tjera nga tė tyret e I kundėrvihen tė gjithėve gjithė kohėn me idetė e tyre. Gjithė tė mirat Mia, ki kujdes e hap sytė!

 19. #36
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Sikur sqenki ngrysur mire......
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 20. #37
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Loneeagle, unė personalisht e kam bere dhe jam kthyer nė Shqipėri, jam kėnaqur jashtė mase, nuk e ndėrroj varfėrinė e Shqipėrisė me gjithė modernizimin e kėtejshem. Por, pėr arsye personale me ėshtė dashur tė kthehem prapė nė Angli, e tani me ka zėnė rrota bishtin e s'leviz dot pėr momentin. Por Zoti ėshtė I madh e ka shpresė, pėr momentin me duhet te duroj kėtu, por me zemėr jam tjetėrkundi gjithė kohėn. Rėndėsi ka se e di se ēfarė dua dhe po tė mos kisha pėrgjegjėsi do fluturoja pa u menduar dy herė. Preferoj te jem ne vendin nė gjuhėn e tė cilit lutem, ēdo gjė tjetėr para kėsaj mė duket e kotė. Tė pėrshėndes!
  Diella ashtu na ka zene te gjitheve, ne te rriturit jemi mesuar me disa gjera edhe na duken te pranushme, por femijve nuk mund t'ia shpjegosh dot edhe nuk mund ti heqesh nga disa gjera qe ketu i ofrohen edhe atje nuk mundem. Shpresoj qe vendi jone te rregullohet. Sigurisht qe ne vendin tend eshte me mire. Personalisht mendoj se per momentin na ka ngeluar vetem te shpresojme, do zoti gjerat ndryshojne! Nuk jam individ qe te them mos i pafsha bojen Shqiperis, por per momentin nuk mundem as te them qe ai vend eshte gati per mua te rris femijet e mi atje.
  I LOVE GOD

  j&g

 21. #38
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Sikur sqenki ngrysur mire......
  Po ja o Prudence, per ne qe jemi jashte, forumet jane i vetmi vend ku marrim fryme, dhe u lodhem duke lexuar gjithnje the same old boring song, ka nevoje njeriu ndonjehere te thote ate qe me te vertete ndjen. Vetem sharje, sharje, sharje ndaj atdheut dhe sharje, sharje, sharje ndaj fetareve sikur keto s'ekzistojne dhe s'duhet te ekzistojne. Ja qe ia vlen ndonjehere te luftosh per te verteten. Kuptoj, idealizmi sot eshte kthyer ne farse, por jo te gjithe jane ashtu. Ata qe kujtojne se bejne cocky-n gjithe kohen forumeve dhe ua sugjestionojne idete e tyre githe kohen te tjereve e duan nganje pergjigje. Ciao! Have fun! Kjo ka rendesi per shumicen....

 22. #39
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  Diella ashtu na ka zene te gjitheve, ne te rriturit jemi mesuar me disa gjera edhe na duken te pranushme, por femijve nuk mund t'ia shpjegosh dot edhe nuk mund ti heqesh nga disa gjera qe ketu i ofrohen edhe atje nuk mundem. Shpresoj qe vendi jone te rregullohet. Sigurisht qe ne vendin tend eshte me mire. Personalisht mendoj se per momentin na ka ngeluar vetem te shpresojme, do zoti gjerat ndryshojne! Nuk jam individ qe te them mos i pafsha bojen Shqiperis, por per momentin nuk mundem as te them qe ai vend eshte gati per mua te rris femijet e mi atje.

  Kuptoj Loneeagle, te uroj sukses ne menyren si ke zgjedhur te ndertosh jeten tende dhe pac uraten e Zotit!

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Diella1 pėr postimin:

  loneeagle (19-02-2014)

 24. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2013
  Postime
  24
  Faleminderit
  8
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: A do te kthehemi ne vendlindje?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  A edhe kėtu tė dogji ty? Rri mi goce mos i fut hundėt, unė po I drejtohesha Loneeagle, dhe note well, ajo ėshtė kristiane si unė, nė njė farė pikė mund t'a kuptojė kėndvėshtrimin tim pėr jetėn. Unė sigurisht qė s'do e diskutoj jetėn time me ty. You're out of my range. Kaq gjė kuptoje, stay out of my way!
  Ti sje mire

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •