LG mesa duket po planifikon t rihyj n tregun e tabletave dhe ky lajm sht zbuluar nga nj raport i ardhur nga Korea. Mesa duket pritet t krijohet tableti i ashtuquajturi G-Pad dhe pritet t prodhohet n Kin muajin e ardhshm.

Informacione jan dhn gjithashtu m prpara dhe nga media t ndryshme koreane. Informacionet pretendojn se G-Pad do t ket nj ekran full-HD 8.3 in me rezolucion 1920 x 1200. G-Pad do t punoj me nj procesor Snapdragon 800 me dy brthama dhe do t prfshij nj RAM 2 GB.

Pajisja pritet t prezantohet zyrtarisht n eventin IFA q do t mbahet n Berlin gjat shtatorit. Nuk ka asnj informacion mbi sistemin e operativ q do t prdoret, por meqense G-Pad do t jet pjes e serive G, dyshohet se do t prdoret Android. Tableti i mparshm i LG-s i prodhuar n 2011, Optimus Tab nuk pati sukses. Sipas pritshmrive mendohet se ky tablet do t shitet n 100,000 njsi n do muaj sipas planit t prodhimit.

Kompania edhe pse pa ndonj sukses t dukshm n tregun e tabletve, n smartfon ajo shiti 12.1 milion t till n tremujorin e dyt t vitit 2013.


Emri:  lg-645x250.jpg

Shikime: 822

Madhsia:  31.1 KB