Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milionë do

    Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milionë dollarë

    5 Gusht 2013 | : ShowBiz | Autor: Gazeta Shqip

    GFormonin një nga çiftet më të famshme të Hollywood që prej 13 vjetësh, por duket se historisë së dashurisë mes Michael Douglas e Catherine Zeta-Jones i ka ardhur fundi.

    Sipas revistës ‘Star’: “Michael do të bëjë publik shumë shpejt lajmin, por pret ndarjen e çmimeve Emmy që janë parashikuar për në shtator”.

    Sipas zërave, aktorja bukuroshe është përpjekur me të gjitha mënyrat për të shpëtuar martesën, por mesa duket pa sukses. Ndërkohë thuhet se Douglas ka braktisur plotësisht Zeta-Jones dhe ka shkuar të jetojë për momentin tek një mik. Paraprakisht mendohet se bukuroshja do të ketë një divorc “fitimprurës”, pasi i takojnë të marrë rreth 300 milionë dollarë nga Douglas.

    5 gusht 2013 (gazeta-Shqip.com)

    http://gazeta-shqip.com/lajme/2013/0...lione-dollare/
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    po cpaten keta te dy..

    qen mirë..

    po majklli e ndan apo zeta xhonaj?

  3. #3
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Kane shume diference ne moshe, plus qe kane pasur shume probleme shendetsore te dy.
    I LOVE GOD

    j&g

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Ishin cift simpatik keshtu nga jashte, te tjerat i dine ata.
    Feelings change - memories don't.

  5. #5
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Kane shume diference ne moshe, plus qe kane pasur shume probleme shendetsore te dy.

    Lone.. cdo shkrim qe ta kam lexuar, te kam dhene te drejte dhe kam ndare pothuajse nje opinion me ty. po tek ky ketu .. s'te jap dot te drejte.. Pse kur kemi probleme shendetsore duhet te ndahemi?? s'besoj...
    Diferenca e moshes le te mos meret parasysh ashtu sic nuk u mor kur u martuan ..
    What goes around---comes around

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Varet sorkadhe nese keto semundje kane ardh si rezultat i semundjeve seksualisht te trasmetueshme psh. Kam degjuar qe mund te shfaqet dhe kanceri prej tyre.
    Feelings change - memories don't.

  7. #7
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Varet sorkadhe nese keto semundje kane ardh si rezultat i semundjeve seksualisht te trasmetueshme psh. Kam degjuar qe mund te shfaqet dhe kanceri prej tyre.
    lol Mia, nese ka dashuri te mirfillte ne nje cift , (qe ne rastin konkret e dime qe asnjeri s'ishte i virgjer para se te krijonin kete lidhje) edhe nese shfaqet kanceri qe permende me lart pa ditur se ku e kishte burimin, mendoj se edhe me shume do te mbeshtesnin njeri tjetrin e do te ishin fryma e shenjte dashuri-jete deri ne momentet e fundit qe do te jetonin . Por.. e perseris, vetem nese kemi dashuri te mirfillte. Nese jo, s'do te ishte vetem semundja qe do te ishin shkak ne ndarje... ndonese ajo mund te perdorej per preteks...
    What goes around---comes around

  8. #8
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Varet sorkadhe nese keto semundje kane ardh si rezultat i semundjeve seksualisht te trasmetueshme psh. Kam degjuar qe mund te shfaqet dhe kanceri prej tyre.
    Zeta- Jones vuan nga depresioni , ndoshta predikimet e llojit *Ne te mire dhe ne te keqe* para altarit per Douglas jane thjesht fjale pa asnje lloje kuptimi .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #9
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Zeta- Jones vuan nga depresioni , ndoshta predikimet e llojit *Ne te mire dhe ne te keqe* para altarit per Douglas jane thjesht fjale pa asnje lloje kuptimi .
    shume e mundur Iza... ca tersi he? s'kish menduar per depresionin nusja bukuroshe kur perseriti fjaline aq te thjeshte per t'u memorizuar ......
    What goes around---comes around

  10. #10
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Lone.. cdo shkrim qe ta kam lexuar, te kam dhene te drejte dhe kam ndare pothuajse nje opinion me ty. po tek ky ketu .. s'te jap dot te drejte.. Pse kur kemi probleme shendetsore duhet te ndahemi?? s'besoj...
    Diferenca e moshes le te mos meret parasysh ashtu sic nuk u mor kur u martuan ..
    Pershendetje Sorkadhe, them se ne shume raste kur ka shume diference ne moshe ne nje lidhje fillojne grindjet. Kjo duket si babi me vajzen, personalisht me duket normale rreth 8 vjec diference. Sa per shendetin, une mendoj se aty duhet me shume partneri, mirepo disa nuk e kane ate force edhe kur fillojne problemet shendetsore fillon edhe ftohet lidhja qe shkon deri ne ndarje. Keq eshte se kane edhe dy femije.
    I LOVE GOD

    j&g

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    lol Mia, nese ka dashuri te mirfillte ne nje cift , (qe ne rastin konkret e dime qe asnjeri s'ishte i virgjer para se te krijonin kete lidhje) edhe nese shfaqet kanceri qe permende me lart pa ditur se ku e kishte burimin, mendoj se edhe me shume do te mbeshtesnin njeri tjetrin e do te ishin fryma e shenjte dashuri-jete deri ne momentet e fundit qe do te jetonin . Por.. e perseris, vetem nese kemi dashuri te mirfillte. Nese jo, s'do te ishte vetem semundja qe do te ishin shkak ne ndarje... ndonese ajo mund te perdorej per preteks...
    Po flas per semundjet seksualisht te transmetueshme qe "shfaqen" gjate marteses ne fakt.
    Feelings change - memories don't.

  12. #12
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Zeta- Jones vuan nga depresioni , ndoshta predikimet e llojit *Ne te mire dhe ne te keqe* para altarit per Douglas jane thjesht fjale pa asnje lloje kuptimi .
    Eshte bipolar qe eshte shume here me i veshtire se depresioni.
    I LOVE GOD

    j&g

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Sorkadhe artikulli te le te kuptosh qe nuk po e le ajo, por ai.
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    jeta jones eshte shume e semure menderisht , eshte bipolare, pse nuk xhirohen me filma me te????????????
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  15. #15
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po flas per semundjet seksualisht te transmetueshme qe "shfaqen" gjate marteses ne fakt.
    shkenca thote qe ato lloj semundjes mund te rrine te pashfaqura per shume e shume vite ne trup dhe vjen nje moment qe shperthejne.... se me ke je i/e martuar per momentin ... s'ka te beje fare prandaj thash me lart "pa ditur se ku eshte burimi " ..
    What goes around---comes around

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    aman edhe juve njerez jane edhe ata, te shkretet po vuajne per buken e gojes
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  17. #17
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    aman edhe juve njerez jane edhe ata, te shkretet po vuajne per buken e gojes

    lol.. me 300 mil, do te hapi manifakture buke edhe per te uriturit ne afrike
    What goes around---comes around

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    shkenca thote qe ato lloj semundjes mund te rrine te pashfaqura per shume e shume vite ne trup dhe vjen nje moment qe shperthejne.... se me ke je i/e martuar per momentin ... s'ka te beje fare prandaj thash me lart "pa ditur se ku eshte burimi " ..
    Dhe ti mendon se ata u kane qene besnik njeri-tjetrit gjate ketyre viteve? Se besoj. Nejse arsyen pse po ndahen ne mund te mos e marrim vesh kurre . Sida di une qe mund te shfaqet dhe pas 10 vitesh.
    Feelings change - memories don't.

  19. #19
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Kot mundoheni e vrisni mendjen - pse pse pse?! Artistet ndjejne / dashurojne ndryshe. lol.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  20. #20
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Për: Michael Douglas ndahet nga Catherine Zeta-Jones, divorci do i kushtojë 300 milio

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Pershendetje Sorkadhe, them se ne shume raste kur ka shume diference ne moshe ne nje lidhje fillojne grindjet. Kjo duket si babi me vajzen, personalisht me duket normale rreth 8 vjec diference. Sa per shendetin, une mendoj se aty duhet me shume partneri, mirepo disa nuk e kane ate force edhe kur fillojne problemet shendetsore fillon edhe ftohet lidhja qe shkon deri ne ndarje. Keq eshte se kane edhe dy femije.
    Edhe une ashtu mendoj per diferencen e moshes. Por ne ciftin Dion - Angelil (Celin dhe Rene) pas tronditjes se forte te kancerit ne gryke te Renese , gjith bota pa perkushtimin dashuror nga Celina. Edhe pse diferenca e tyre ne moshe eshte ndoshta me e madhe se kjo e ketyre qe po flasim. Prandaj them qe te dashurit e shumte ne nje cift eshte ura qe kalon cdo lloj pengese gjate jetes.

    Personalisht me duket shume e dobet moralisht bukuroshja e ekranit me braktisjen qe i ben pak kohe para vdekjes te jatit te femijeve te saj....
    What goes around---comes around

  21. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Sorkadhe_Kelcyre për postimin:

    Sami Hyseni (05-10-2013)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •