Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2010
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihme, Sa here bej update ne LInux ubuntu 10.04, pas ristartimit nuk me hapet sistem

  Pershendetje.

  Kam instaluar ne kompjuter Ubuntu 10.04. Eshte e treta here qe me ndodh dicka mbasi bej update.

  Mbasi bej updatin ne "Linux Ubuntu 10.04" kompjuteri me thote te bej nje ristartim, mbasi bej ristartimin
  me pas nuk me bootohet kompjuteri, me del nje ekran i zi dhe me thote kete mesazh si me poshte :
  ==== Mesazhi qe me del ==============
  GNU GRUB version 1.98-1 ubuntu 13
  Minimal Bash-like line editiong is supported.
  For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible
  device or file completions
  grup >
  ==================
  cfaredo qe te shtyp edhe po te ristartoj kompjuterin perseri me del ky mesazh
  dhe sme le ta hapet sistemi.

  JJU LUTEM ME JEPNI NJE NDIHME TE VLEFSHME.

  Faleminderit

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Ndihme, Sa here bej update ne LInux ubuntu 10.04, pas ristartimit nuk me hapet s

  vendosi versionin Ubuntu 13.04 dhe nuk do kesh me probleme

  klm

 3. #3
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Ndihme, Sa here bej update ne LInux ubuntu 10.04, pas ristartimit nuk me hapet s

  Gjate update GRUB nuk arin te updatet ose koruptohet buhet te riparosh GRUB jep me shume info per sistemin te te them se si
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •