Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16

Tema: hi

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  hi

  pershendetje te gjitheve , jam nje maturant i gjimnazit Isa Boletini ne Paskuqan 2 , sapo plotesova formularin a2 dhe i rendita deget:
  informatike ekonomike
  inxh ndertimi
  informatike
  jam shume ne dyshim per renditjen e deges se dyte dhe te trete? a kam vepruar drejt ? ju lutem me thoni dicka ?

 2. #2
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504

  Pėr: hi

  varet se ke ti referon me shum? tek cila do ti te studjosh me shum?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  me se shumti dua informatike ekonomike dhe per te jam si sifurt qe me plq , por per te dyten dhe te treten e kam fjalen , cila dege te ofron mundesi punesimi me shume ?

 4. #4
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504

  Pėr: hi

  te dyja jane dege shum te mira! cfar te pelqen nga informatik ekonomik? punon me kompjuterin, e ke pasjon? apo ekonomine, ne shkolle ne gjimnaz, pra e bazon diku pelqimin tend apo thjesht se eshte dege e mire..?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e arba.t
  Anėtarėsuar
  27-06-2009
  Postime
  439

  Pėr: hi

  Citim Postuar mė parė nga juljan muka Lexo Postimin
  me se shumti dua informatike ekonomike dhe per te jam si sifurt qe me plq , por per te dyten dhe te treten e kam fjalen , cila dege te ofron mundesi punesimi me shume ?
  per mendimin tim zgjidh te dytin Informatik...ka me shume mundesi punesimi se sa Inxh ndertimi...
  Let food be your medicine !

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  un tashme e kam plotasuar formularin , njs , me pelqen te merrem me pc , programe dhe gjithcka ka te bej me te , gjithashtu adhuroj dhe ekonomine dhe boten e biznesit, prandaj te paren hodha informatik ekonomike ,, 6300 pike kam, jam 53,3 pike siper , shpresoj te mos rriten piket kete vit ,,

 7. #7
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  41
  Postime
  3,009

  Pėr: hi

  mire se na ardhe djale..
  nese te duhet ndihme per femra, pije alkolike, kokaine,ashash etj etj jemi gati ndersa per te tjera gjej nanji forum tjeter lale ose drejtuju paskuqan 1 shit se vallahi ktu sbo hajer,,pp
  kalofsh bukur,,
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 8. #8
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504

  Pėr: hi

  Citim Postuar mė parė nga juljan muka Lexo Postimin
  un tashme e kam plotasuar formularin , njs , me pelqen te merrem me pc , programe dhe gjithcka ka te bej me te , gjithashtu adhuroj dhe ekonomine dhe boten e biznesit, prandaj te paren hodha informatik ekonomike ,, 6300 pike kam, jam 53,3 pike siper , shpresoj te mos rriten piket kete vit ,,
  Dega e pare eeshte shum e mire un uroj qe ta kapesh kete dege
  Nese nuk kap kete dege, do kalosh tek inxhineria e ndertimit, eshte dege shum e mire, dhe e vleresuar, por a ke pak prirje , intuit apo imagjinate per vizatime formash gjeometrike?

  Cdo gje varet nga ty se ke ke deshire, me cfar ke deshire te meresh...
  Un kam mbaruar informatike,eshte dege e bukur, por besoj se nga radhitja qe i ke bere si dhe nga piket qe ke do pozicjonohesh te e para ose tek e dyta!

  Duket pak e cuditshme zgjedhja jote e dyte, pra inxhineria e nderitmit kur preferon kompjuterat (nese pelqen dhe projektet ne regull,pasi edhe inxhineria si dege eshte shum e mire)

  edhe informatika eshte dege e mire

  Nga piket duket se je djal studjoz, do te keshilloja ta merje me sportivitet, kudo qe te dali,kushdo qe te te dali,mendoje qe ajo ishte me e mira per ty dhe vazhdo aty te dalesh sa me mir
  Beesoj tek e para ose e dyta do ngelesh, jo me posht,nese do, lufto dhe me shtesat per te aritur inf eko!
  Te uroj suksese, na thuaj si do dalesh

 9. #9
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pėr: hi

  Citim Postuar mė parė nga juljan muka Lexo Postimin
  me se shumti dua informatike ekonomike dhe per te jam si sifurt qe me plq , por per te dyten dhe te treten e kam fjalen ,
  cila dege te ofron mundesi punesimi me shume
  ?

  asnjera nuk te ofron mundesi punesimi julian..ne shtet fiton vend pune ai qe ka mik..keshtu veprohet ne shqiperi..po te jesh me ata qe ju duhen votat edhe brryl te jesh behesh keshilltar apo kryetar..sa per privatin nuk eshte ndonje treg kush e di sa i madh por ama ata marrin asat..keshtu qe per ty nuk ka shume rendesi se cfare dege zgjedh por rendesi cfare rezultatesh arrin..mbaje mend..gjithmone fiton i pari..i dyti dhe i treti marrin medalje por jo si e te parit..i katerti e me rradhe jane per te plotesuar garen..mundohu te jesh i pari kudo qe te studiosh..te pakten ke cfare tregon kur te ballafaqohesh me dike..mos studio per tu punesuar , studio per tu pregatitur per jeten ,,
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  flm shum per keshillen , po un jam shume mire ne format gjeometrike ,, e adhuroj matematiken , madje kam fituar vendin e pare ne olimpiaden e matematiekes ne fazen e dyte ne tirane qark, un kam ndermend te luftoj me a3 per info ekonomike po nuk e kapa me a2, po a me humbet dega qe kam kapur me a2 , po nuk kapa gje me a3 ?
  vertet em plq kompjuterat , te punoj me to ,, por pas info ekonomike me plq inxh ndertimi ,,, thjesht informatike mu duk shum pak pike dhe prandaj e hodha te treten
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga juljan muka : 01-08-2013 mė 16:45

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  po un me ate parim udhehiqem ne jete , un mesoj qe te jem i afte neser pasneser kur te kem 1 vend pune , ta mbaj ate me meritat e mia , nuk e dua shkollen thjesht per diplome.
  dhe sa per alkool femra dhe keshtu gjarash skam nevoj te kerkoj ndihme se i di vet keto pune , thjesht jam ne merak per degen qe do kap dhe kaq,.

 12. #12
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504

  Pėr: hi

  Citim Postuar mė parė nga juljan muka Lexo Postimin
  flm shum per keshillen , po un jam shume mire ne format gjeometrike ,, e adhuroj matematiken , madje kam fituar vendin e pare ne olimpiaden e matematiekes ne fazen e dyte ne tirane qark, un kam ndermend te luftoj me a3 per info ekonomike po nuk e kapa me a2, po a me humbet dega qe kam kapur me a2 , po nuk kapa gje me a3 ?
  vertet em plq kompjuterat , te punoj me to ,, por pas info ekonomike me plq inxh ndertimi ,,, thjesht informatike mu duk shum pak pike dhe prandaj e hodha te treten
  me duket se nuk e ke te fituar degen e are nese vazhdon me a3, per siguri pyet ne shkoll per kete gje, ose shih tek mash!
  informatika mbase vleresohet pak ketu,por gjithsesi mos e shih nga kerkesat, akoma ne shqipri nuk jemi aq te zhvilluar ne teknologji!
  Gjithsesi, per asgje mos u dekurajo, cdo kush te dali mere si te mirqene qe ajo ishte me e mira dhe per te duhet te luftosh

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  njs se pyes ne shkolle,,, ate kam ndermend te bej , secila dege te dale nuk do behem pishman ,, por do luftoj per te qe te dal nder me te miret en ate dege

 14. #14
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504

  Pėr: hi

  suksese, dhe na thuaj perfundimin, naten

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2013
  Postime
  9

  Pėr: hi

  flm , ok pa merak do ta them ,, naten edhe ti

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-02-2021
  Postime
  2
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: hi

  Pershendetje me mesatare 8.5 e kap dot IT pra inforatiken ?
  Dhe me mesatare 9 perseri a e kap dot?
  Ne Universitetin e Tiranes

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •