Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 216
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  E ke shume gabim. Ju mendoni rreth ateisteve me shume se ata rreth jush. Ju doni t'ju impononi te tjereve(ateisteve apo besimtaret e besimeve te tjera) ate qe besoni ju. Ateisteteve s'jua ndjen fare. Vetem ketu ne forum ndodh dicka e tille.
  Sheh endrra me sy hapur, une me ateist nuk kam asnje bisede se nuk ka ēfare diskutohet dhe as qe me behet vone ēfare edukate e ēfare normash morali kane . Por jane gjithmone ata qe kane nderhyre , sepse ateizmi dhe laicizmi sot po shihet qe po sjell martesa homosh e lezbikesh , kurveri e droga . Cfare pergjigje ka morali i ateisteve , ēdo gje eshte e lejuar ne kete sistem qe mohon ēdo lloj parimi qe e ndan njeriu nga kafsha , prandaj me kafshe nuk llogjikohet Mia .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Sheh endrra me sy hapur, une me ateist nuk kam asnje bisede se nuk ka ēfare diskutohet dhe as qe me behet vone ēfare edukate e ēfare normash morali kane . Por jane gjithmone ata qe kane nderhyre , sepse ateizmi dhe laicizmi sot po shihet qe po sjell martesa homosh e lezbikesh , kurveri e droga . Cfare pergjigje ka morali i ateisteve , ēdo gje eshte e lejuar ne kete sistem qe mohon ēdo lloj parimi qe e ndan njeriu nga kafsha , prandaj me kafshe nuk llogjikohet Mia .
  Nje pjese e mire e te droguarve, homove vijne nga familje besimtaresh gjithashtu. Te jesh ateist nuk do te thote medoemos qe je homo, i droguar, etj. Nuk te ben vetem besimi ne Zot njeri. Nuk kane vetem besimtaret moral. Besimtaret e kane te veshtire ta besojne dicka te tille se ju eshte shpelare truri te besojne se vetem ata kane moral.
  Feelings change - memories don't.

 3. #43
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Nje pjese e mire e te droguarve, homove vijne nga familje besimtaresh gjithashtu. Te jesh ateist nuk do te thote medoemos qe je homo, i droguar, etj. Nuk te ben vetem besimi ne Zot njeri. Nuk kane vetem besimtaret moral. Besimtaret e kane te veshtire ta besojne dicka te tille se ju eshte shpelare truri te besojne se vetem ata kane moral.
  eja pijm nga nje cocktail ne te dy
  mos u lodh kot ketu lol

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Nje pjese e mire e te droguarve, homove vijne nga familje besimtaresh gjithashtu. Te jesh ateist nuk do te thote medoemos qe je homo, i droguar, etj. Nuk te ben vetem besimi ne Zot njeri. Nuk kane vetem besimtaret moral. Besimtaret e kane te veshtire ta besojne dicka te tille se ju eshte shpelare truri te besojne se vetem ata kane moral.
  Cila shperlarje kur ateistet jane ata qe rrahin gjoksin duke thene se njeriu vjen nga majmuni ? Nga erdhi ky morali juaj Mia ? Ma pershkruaj pak per ēfare normash flet , si perkufizohet , beje te njohur ashtu siē eshte shume i qarte morali dhe parimet e nje besimtari te krishter.

  Po ti dhe ēdo kush si ti , nuk ke asgje tenden nga ai i ashtuquajtur moral, i cili
  - ashtu siē eshte bere pjese e ligjeve te vendeve evropiane ne kohen kur njerezit qe besonin ishin shumice ,
  -ashtu edhe po dalin sot prej te gjitha kushtetutave .

  Martesa nga nje lidhje e shenjte mes dy njerezve , njerezi sot e kane shperbere deri ne bashkejetesa dhe femijet e ketij brezi po lindin pa ju njohur as prindi dhe domosdo per prinder as nuk do kene respekt, gje qe premton se brezi qe do te vije do te jete edhe me i ēmendur e i shkaterruar se sa sot, ku pa seks dhe alkol e droga s'ka emocion e as kenaqsi . Ti me flet per perralla si te ishe ne nje bote tjeter , por nuk dyshoj aspak qe flet edhe haluēinacione per te mos pranuar dot realitetin . Me te mira !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 01-08-2013 mė 19:22
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 5. #45
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Pak pushim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Wordless : 01-08-2013 mė 19:54
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Cila shperlarje kur ateistet jane ata qe rrahin gjoksin duke thene se njeriu vjen nga majmuni ? Nga erdhi ky morali juaj Mia ? Ma pershkruaj pak per ēfare normash flet , si perkufizohet , beje te njohur ashtu siē eshte shume i qarte morali dhe parimet e nje besimtari te krishter.

  Po ti dhe ēdo kush si ti , nuk ke asgje tendin nga ai i ashtuquajtur moral i cili ashtu siē eshte bere pjese e ligjeve te vendeve evropiane ne kohen kur njerezit qe besonin ishin , shumice , ashtu edhe po dalin sot prej te gjitha kushtetutave . Martesa nga nje lidhje e shenjte mes dy njerezve , njerezi sot e kane shperbere deri ne bashkejetesa dhe femijet e ketij brezi po lindin pa ju njohur as prindi gje qe premton se brezi qe do te vije do te jete edhe me i ēmendur e i shkaterruar se sa sot ku pa seks dhe alkol e droga s'ka emocion e as kenaqsi . Ti me flet per perralla si te ishe ne nje bote tjeter , por nuk dyshoj aspak qe flet edhe haluēinacione per te mos pranuar dot realitetin . Me te mira !
  Nese ti mendon se te gjithe besimtaret jane te moralshem gabohesh, dhe e anasjellta. Kaq di te them. Normat e mia morale nuk jane detyrimisht si ato te tuat apo te nje jobesimtari, prandaj mos i fut te gjthe ne nje thes. Ti thua te miat jane me te mirat se ashtu thote Zoti im.. Meqe e thua ti s'po ta prish.
  Feelings change - memories don't.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Une nuk jam perfaqsuesi i asnje besimtari , po them qe normat morale nga besimi kane ardhur , ēfare kujton ti , ku mund te kete moral nje majmun ? Ku ndahet e mira nga e keqja .

  Atesitet e mefshet e quajne ēeshtjen e besimit vetem pse ra rrufeja ne pyll dhe po hedhin Zotat rrufe , ishte anekdota . Por ēeshtja eshte me e thelle se kaq , zoterinj dhe zonja antropomorfe.

  Problemi eshte ndarja e te mires nga e keqja , e te gabuares nga e drejta , ketu eshte ēeshtja qe edhe ky talebani arab na permend mekatin e perversitetin si te ishte ligj i ndergjegjies .

  Pra nuk eshte fare ēeshtja as sociologjike , as per anketime e as per sondazhe por eshte fare praktike dhe personale e une ndaj t'u drejtova me pyetje direkte . Kurse ti pergjigje nuk me dhe por siē je mesuar me dy dalje e ben folene e argumenteve te tua qe jane vetem boshllek e pa permbajtje . Nese ti e formulon te ashtuquajturin moral sipas parimeve te tua , a nuk je po prape ti qe i shkel ato parime per te vendosur te tjera me kalimin e kohes dhe me ndotjen e shpirtit do te thosha ? Gjithe te mirat se nuk jam duke shkruar me !
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 8. #48
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Mia, a te thash mos u merr me idiote?
  me njerez pa vlera, parazite te shoqerise shqiptare, njerez qe ofendojne shumicen e popullsise shqipare. njeri te pafytyre qe nuk le me fjale pa i thene nje shqiptari, e ben turk, arab, taliban dhe vjen ketu na hiqet i moralshem, si pjell e zotit. femi bastard. ik more jeto ne Arabi ose afganistan se atje slejohet droga me rakine lol  Urith  i eksituar
  ik pershkruaj ndonje anetare me fotografi lakuriqe :-D
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 01-08-2013 mė 20:19

 9. #49
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Nje pyetje kam une,po dua nje pergjigje aq filozofike sa eshte dhe vet pyetja !

  Ke njohur ndonjerin qe ka kerkuar kaq vemendje sa kerkon ti ?
  Nqs po,kam nje pyetje tjeter rrufe qe e pason,dhe pergjigjen e kerkoj po aq filozofike sa te paren...
  Ne cilen dhome te Pavionit te Elbasanit ?

  Faleminderit.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga Hipnotizuesssi Lexo Postimin
  Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.
  Me sfidoni!!


  Si quhesh, emri dhe mbiemri?
  Ku jeton, adresen e plote (mundesisht edhe numrin e telefonit)?
  Sa vjec je?
  Je mashkull apo femer?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 01-08-2013 mė 20:24

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Nje pyetje kam une,po dua nje pergjigje aq filozofike sa eshte dhe vet pyetja !

  Ke njohur ndonjerin qe ka kerkuar kaq vemendje sa kerkon ti ?
  Nqs po,kam nje pyetje tjeter rrufe qe e pason,dhe pergjigjen e kerkoj po aq filozofike sa te paren...
  Ne cilen dhome te Pavionit te Elbasanit ?

  Faleminderit.
  Po, te gjithe ata qe donin dhe duan te degjohen.
  33.
  Asgje

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin


  Si quhesh, emri dhe mbiemri?
  Ku jeton, adresen e plote (mundesisht edhe numrin e telefonit)?
  Sa vjec je?
  Je mashkull apo femer?
  A.TH
  T F
  19
  Mashkull

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Une nuk jam perfaqsuesi i asnje besimtari , po them qe normat morale nga besimi kane ardhur , ēfare kujton ti , ku mund te kete moral nje majmun ? Ku ndahet e mira nga e keqja .

  Atesitet e mefshet e quajne ēeshtjen e besimit vetem pse ra rrufeja ne pyll dhe po hedhin Zotat rrufe , ishte anekdota . Por ēeshtja eshte me e thelle se kaq , zoterinj dhe zonja antropomorfe.

  Problemi eshte ndarja e te mires nga e keqja , e te gabuares nga e drejta , ketu eshte ēeshtja qe edhe ky talebani arab na permend mekatin e perversitetin si te ishte ligj i ndergjegjies .

  Pra nuk eshte fare ēeshtja as sociologjike , as per anketime e as per sondazhe por eshte fare praktike dhe personale e une ndaj t'u drejtova me pyetje direkte . Kurse ti pergjigje nuk me dhe por siē je mesuar me dy dalje e ben folene e argumenteve te tua qe jane vetem boshllek e pa permbajtje . Nese ti e formulon te ashtuquajturin moral sipas parimeve te tua , a nuk je po prape ti qe i shkel ato parime per te vendosur te tjera me kalimin e kohes dhe me ndotjen e shpirtit do te thosha ? Gjithe te mirat se nuk jam duke shkruar me !
  Po kur njerezit jetonin neper shpella, nga e merrnin moralin? Nga feja qe nuk ishte shpikur akoma?...

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  e pse do qe te te bejn njerzit pyetje?
  Sepse jane te vetmit qe mund te bejne pyetje, deri tani...

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  A je i sigurt se cdohere jep pergjigjen e sakt ?
  Nuk jam i sigurt per asgje...

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  [QUOTE=Wordless;3661184]Sepse po shpėrndan dije burri i botės !! Nuk ke ndonjė pyetje ti qė tė ka ngelur pishman dhe qė do ta dish se si ėshtė pėrgjigja ?? Hajde bėj shpejt njė pyetje qė tė heqėsh merakun.

  Njė pyetje kam unė pėr hapsin e temės : Si ka mundėsi qė ti ( Hipnotizuessi ) je kaq i mėnēur ? Mos mė thuaj se u bėre i zgjuar pasi lexove antikrishtin dhe hoqe dorė nga bibla [/
  Sepse bej shume pyetje.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga C.Jack Sparrow Lexo Postimin
  Kush eshte babai i mushkes ?

  kam edhe nje pyetje tjeter: C'ne ?!
  Kali.
  ...

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  kjo me intereson si pyetje, te pakten per momentin
  pse vall ky djal do te pyete? pse dhe perse ne fakt
  Sepse kemi disa ceshtje te pazgjidhura bashke...

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Une kam nje pyetje te veshtire per ty,
  A eshte i veshtire fakulteti i informatikes?
  Asgje nuk eshte e veshtire nese punon aq sa duhet punuar per t'ja arritur qellimit.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Ndonje pyetje te veshtire? Ju premtoj se do pergjigjem.

  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  A nuk jane ateistet njerez te pamoralshem qe gjithe jeten e kane te shprehin ofendime dhe vrer ndaj njerezve qe besojne . A nuk e bejne kete ne menyre qe te mos kete asnje parim moral (ashtu si per ata edhe per gjithe boten) per arsye te perversitetit dhe felliqsise se shpirtit te ndotur ?
  Ka ateist te pamoralshem, por edhe te moralshem, ashtu sic jane te gjithe njerezit ne Bote. Une jam ateist. Sa here shoh njerez qe lypin u jap te hollla, kur me kerkojne ndihme i ndihmoj, por zakonisht nuk me kerkojne ndihme sepse ofrohem t'i ndihmoj vet, pa me kerkuar, e dua familjen time dhe te gjithe njerezit ne Bote pa kushte. Une si ateist, nuk ofendoj teistet, vetem pyetje u bej dhe argumentoj pergjigjet e mia. Nese pyetjet ju bejne te dridheni, ta dini se nuk e keni te gjate...

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •