Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962

  N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  E prditshmja e njohur gjermane Die Welt i kushton nj reportazh Shqipris, me titullin N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist.

  Shkrimi ka ardhur pas publikimit t nj guide t Shqipris nga Renate Ndarurinze.
  N shkrim theksohet q n fillim dashuria e shqiptarve pr ish- trajnerin e kombtares, Hans- Peter Briegel.

  Por ju lutem, far mund t duhet Shqipria? Edhe pse i prket Europs, ktu ndjehesh tmerrsisht larg. Por ka dika t veant ky vend, sht befasues, mahnits dhe i uditshm.
  N shkrim thuhet, referuar guids, se pr Shqiprin ka shum pak q shkruajn, le m ta vizitojn.
  I vetmi prshkrim pozitiv sht ai mbi faktin se kryeqyteti gri sht lyer me ngjyra nga ish- kryebashkiaku i Tirans, Edi Rama.

  Sipas gazets, qndrimi n Shqipri sht i natyrs spartane.
  N shkrim theksohet se industria e turizmit ka frik t investoj, ndrkoh q nuk ka asnj hotel apo resort t madh.
  Shumica e turistve vijn nga Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Por shifrat nuk e sqarojn se cilt jan turist dhe cilt vijn pr pun.

  http://www.welt.de/reise/nah/article...n-Tourist.html
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Avash avash.kemi plot prob , por na ka pare Zoti per motin te pakten.
  Ne gjermani te kap trishtimi kot me kot.. Gri gri gri dimer behar.... Ktu qesh koha.. Edhe ndaj rime sh edhe kafeneveve.

  E kshu... Me pun e perpjekje
  "M e mira sht armike e s mirs"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Mire e ka ne lidhje me turizmin ne Shqiperi. Le shume per te deshiruar. Sic e permendi Prudence, klimen e kemi te mire te pakten.
  Feelings change - memories don't.

 4. #4
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Krejt i kemi vec mend qe spo kem.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  E prditshmja e njohur gjermane “Die Welt” i kushton nj reportazh Shqipris, me titullin “N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist”.

  Shkrimi ka ardhur pas publikimit t nj guide t Shqipris nga Renate Ndarurinze.
  N shkrim theksohet q n fillim dashuria e shqiptarve pr ish- trajnerin e kombtares, Hans- Peter Briegel.

  “Por ju lutem, far mund t duhet Shqipria? Edhe pse i prket Europs, ktu ndjehesh tmerrsisht larg. Por ka dika t veant ky vend, sht befasues, mahnits dhe i uditshm”.
  N shkrim thuhet, referuar guids, se pr Shqiprin ka shum pak q shkruajn, le m ta vizitojn.
  I vetmi prshkrim pozitiv sht ai mbi faktin se kryeqyteti gri sht lyer me ngjyra nga ish- kryebashkiaku i Tirans, Edi Rama.

  Sipas gazets, qndrimi n Shqipri sht i natyrs spartane.
  N shkrim theksohet se industria e turizmit ka frik t investoj, ndrkoh q nuk ka asnj hotel apo resort t madh.
  Shumica e turistve vijn nga Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Por shifrat nuk e sqarojn se cilt jan turist dhe cilt vijn pr pun.

  http://www.welt.de/reise/nah/article...n-Tourist.html
  Atqille,

  Ne c'shekull eshte ky artikull?

  Je Bo si dydrinsi, duke qit nga dheu.

  Sa te dush te huj bejne plazh ne shqipri, sidomos taljan ke plot qe lahen.

  Vetem plazh e nudo ska akoma.

  A s'o kshu mi prude?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #6

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Eshte nje parajse ende e pa zbuluar Shqiperia. Eshte gjithcka e re e ne zhvillim dhe pikerisht kjo e ben te ndryshme nga vendet e tjera. Nuk i duhen Shqiperise vende si ne Spanje apo ne vende te tjera qe shkojne huligan per te pire dhe te alkoolizuar shkaterrojne gjithcka per rreth. Kjo u mungon te huajve por sikur te kisha mundesi une kurren e kurres nuk ua kisha plotesu kete deshire !

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Atqille,

  Ne c'shekull eshte ky artikull?

  Je Bo si dydrinsi, duke qit nga dheu.

  Sa te dush te huj bejne plazh ne shqipri, sidomos taljan ke plot qe lahen.

  Vetem plazh e nudo ska akoma.  A s'o kshu mi prude?


  Padiskutim Xhu.Ti gjithmone Je I drejte.  Puc
  "M e mira sht armike e s mirs"

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pr: N kt vend t Mesdheut rrall lahet ndonj turist

  me than se ka ren cmimi i blerjes se apartamenteve ne zonat plazhore si ne durres vlore etj..
  kurse sivjet me lire me than jepen apartmentet per pushusit..

  nje mik kosovar me tha me 15 euro nata tha morem apartmant ne durres afer bllokut e me ato dhe hanim mengjesin e darken tek gjelltorja e hotelxhiut..

  u knaqen tha se dhe ish qetsi.. nga se nuku kish milet shum..shkak i fushates votimeve..

  nejse..po mafie betoni eshte armiku i turizmit

  prej babezise se saje do prishet natyra e bregut..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •