Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Arian uliqi sht aktor dhe regjisor shqiptar, n zhanrin komik. Ka lindur me 25 mars 1960. Ka vn n ekran filma komedik por njkohsisht duke goditur realitetin Shqiptar. Ka aktruar dhe n dy filma t regjizuar nga ai vet me rolet...Piruet ( Demi ) dhe Dashi pa brir ( Dashi )


  Emri: 250px-Arian_Culiqi.JPG

Shikime: 3944

Madhsia: 19.6 KB
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Filmat n t cilat Arian uliqi ka regjizuar jan:

  Dashi pa brir sht komedi e vitit 1993 me interpretim dhe regji nga Arian Culiqi.

  Aktort

  Arian Culiqi
  Vasillaq Vangjeli
  Monika Lubonja
  Vegim Xhani
  majlinda Poga


  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 3. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Pak freskt sonte (1994) (TV) Komedia tregon pr nj familje, e cila prej nevojs q ka pr para detyrohet t jep gjith shtpin me qera, dhe prfundojn q t flen n tarracn e pallatit.

  Aktort

  Zyliha Miloti
  Paulin Preka
  Ferdinand Radi
  Fadil Kujovska
  Muharrem Hoxha
  Edmond Halili

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 4. #4
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Fund i marrzis sht komedi shqiptare e vitit 1995 e realizuar me regji nga Arian uliqi. Komedia u xhirua n Durrs

  Prmbajtja

  T gjith jan t fiksuar pas plotsimit t fjalkryqit, dhe asnj nuk e ka mendjen tek puna. Smundja ka kapur t gjith, politikant, zyrtart, njerzit e thjesht, por udia sht pr t huajt q vijne ktu.

  Citate

  "Kush sht babai i mushks?"
  "far bjm n mngjes, drek, dark?"
  "Vegl muzikore me zorr"

  Aktort

  Sejfulla Myftari - Filipi
  Ajshe Stari
  Muharrem Hoxha
  Diana Proko
  Arben Dervishi
  Roland Koo

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #5
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Gjith fajet i ka paraja sht komedi shqiptare e vitit 1996 e realizuar me regji nga Arian Culiqi.

  Prmbajtja

  Nj person, nga q nuk ka se far t bj, vendos t hiqet sikur sht doktor popullor, si Zeqo Pilafi, por q n fakt nuk ka t bj fare me to. Filmi sht xhiruar n Durrs.

  Aktort

  Sejfulla Myftari
  Hajrie Rondo
  Muharrem Hoxha
  Rita Lati
  Diana Proko
  Mehdi Malkaj
  Edmond Halili
  Behar Mera

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 6. #6
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Dashuri n krisma sht nj komedi shum e suksesshme e Arian Culiqi. Flet pr historin e ngjarjeve t 1997, pr dy t rinje q dashurohen, por q djalin, Gurin, padrejtsisht e fusin n burg. Mirpo me trazirat e 1997 te gjith dalin nga burgu dhe ato bashkohen. Por shum ngjarje ndodhin, vjen dita dhe dnimi duhet te kryhet. Pr kt vendosin t fusin n burg Mucon, babain e djalit. Me pas Lina dhe Guri martohen, por prher te ndjekur nga hija e krismave. Filmi sht xhiruar n Durres dhe Tiran.

  Aktoret

  Sejfulla Myftari
  Hajrie Rondo
  Arben Dervishi
  Diana Proko
  Rita Lati
  Muharrem Hoxha
  Ajshe Stari
  Aleko Prodani
  Edmond Halili

  Ndryshuar pr her t fundit nga Wordless : 16-07-2013 m 13:16
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 7. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Nj baba tepr sht komedi e regjisorit Arian Culiqi e vitit 2000.

  Prmbajtja

  Nj plak ka dy djem, por asnjri prej tyre, t ndikuar nga grat e tyre t liga, nuk duan ta mbajn. N fund vendosin ta martojn me nj plak, q t shkpusin nga shtpia.

  Aktort

  Sokol Angjeli
  Marika Kallamata
  Sejfulla Myftari
  Rita Lati
  Arben Dervishi
  Eli Veizi
  Behar Mera
  Fuat Boci
  Mimoza Krasniqi
  Vasil Vaso
  Mina Koxhaku
  Rexhep Ustai

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 8. #8
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Pas nj lajmi sht komedi e vitit 2001 e regjizorit Arian Culiqi.

  Prmbajtja

  Disa qytetar jan t apasionuar nga lajmet dhe gazetart, dhe bjn t pamundurn pr t'i takuar.

  Aktort

  Behar Mera
  Sejfulla Myftari
  Rita Lati
  Luftar Pajo
  Natasha Sela

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #9
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Pesha e gruas sime sht komedi e vitit 2002 nga regjisori Arian Culiqi.

  Aktort

  Sejfulla Myftari
  Diana Proko
  Sokol Angjeli
  Arben Dervishi
  Mariana Kondi
  Rita Lati
  Agim Skara
  Muhamet Cekini
  Merkur Bozgo
  Valbona Peraj
  Agim Bimi
  Anton Krosaj
  Rexhep Ustai
  Bujar Ademovi
  Adelina Mucaj

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  gjithe diten tape eshte.

  po e ka te pimen pa sherr,

  te gjithe qe pine rrafin grate, ket kur pi e rref gruja,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #11
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Piruet filloj xhirimet n 25 mars 2005 dhe u transmetua n fund vitit, me regji t Arian Culiqi, sht nj mini serial komedi. Ai i prezantohet publikut me nj mini-serial, ndryshe nga telekomedit e deritanishme. I talentuari Arian Culiqi, i quajtur ndryshe dhe regjisori i "humorit te zi" --- prmend ktu "Nje baba tepr" --- ksaj her prvese regjisor dhe skenarist, do t kemi mundsin ta ndjekim edhe si aktor. Ai do t aktroj prkrah "Vasillaq Vangjeli-t ; Natasha Sele-s ; Diana Proko-s ; Behar Mera-s ; Arben Dervishit". N kt mini komedi interpretojn edhe dy balerina, Greta Hushi dhe Jonida Onuzi, q n film do t krcejn dhe aktrojn, sepse ksaj her Culiqi do t na paraqitet me nj vizion krejt t ri.

  Aktort dhe rolet

  Vasillaq Vangjeli...babai, Baxhuli
  Natasha Sela...nena
  Diana Proko...Tina
  Behar Mera...burri Loles, Mirushi
  Arben Dervishi...polici roje
  Rita Lati...punedhenesja per babysitter
  Ajshe Stari...mamaja e Demit
  Arian Culiqi...Demi
  Julia Iliriani...Lola
  Greta Hushi...Olta
  Jonida Onuzi ...Greta

  Pjesa e par e kti seriali t mrekullueshm. T tjerat mund ti shikoni n You Tube

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 12. #12
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Para nga qielli sht komedia m e re e regjisorit Arian Culiqi. Premiera sht n qershor 2009 n TVSH.

  Aktort

  Sejfulla Myftari - Cekja
  Rita Lati
  Behar Mera
  Muharrem Hoxha
  Vasillaq Vangjeli
  Suela Konjari
  Romina Ruda

  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 13. #13
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  gjithe diten tape eshte.

  po e ka te pimen pa sherr,

  te gjithe qe pine rrafin grate, ket kur pi e rref gruja,...lol

  Shife kur te sjelli ndonje krijim me burrin qe e rref gruaja:P Me pelqejne shume nga krijimet e tij (nuk i kam para te gjitha ato qe jane permendur me siper), por nje baba teper eshte my favorite.
  I LOVE GOD

  j&g

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Citim Postuar m par nga loneeagle Lexo Postimin
  Shife kur te sjelli ndonje krijim me burrin qe e rref gruaja:P Me pelqejne shume nga krijimet e tij (nuk i kam para te gjitha ato qe jane permendur me siper), por nje baba teper eshte my favorite.
  po ashtu i ka edhe krijimet me te pime, te gjitha...

  humor krize ka,
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  "Nje baba teper" eshte fantastike. I perdor shume ca nga batutat e ketij filmi.
  Feelings change - memories don't.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-01-2017
  Postime
  1

  Pr: Regjizori dhe aktori i talentuar Arian uliqi

  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  gjithe diten tape eshte.

  po e ka te pimen pa sherr,

  te gjithe qe pine rrafin grate, ket kur pi e rref gruja,...lol
  Ariani eshte talent, te merr malli te shikosh filmat e tij: asnje nuk ka arritur ta zbertheje shoqerine e tranzicionit si ai...po kur nuk mund t'i shajme punen, i turremi njeriut t'i gjejme ndonje ves...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •