Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    1 tweet
    Flash, Lajmi i Fundit e Shtunë, 13 Korrik, 2013 | 15:30 pm

    Pamje nga vendi i ngjarjes

    TIRANE- Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

    Një grua është qëlluar katër herë me thikë në mes të rrugës “Tefta Tashko”, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë

    Viktimë mbeti shtetasja, Valbona Çarçani, 46 vjeç, ndërsa ekzekutori është ish bashkëshorti i saj, shtetasi Genci Çarçani, 48 vjeç. Sherbimet e Autopatrulles Speciale “Shqiponja” bënë të mundur kapjen e menjëhershme të autorit, vetëm 300 metra larg vendit te ngjarjes, e konkretisht ne sheshin “Avni Rustemi ne Tiranë. Të dy banonin në Tiranë dhe ishin prindër të dy vajzave, 20 dhe 18 vjeç.

    Sipas policisë, e cila pas mesdite doli në një deklarate për shtyp, ngjarja ka ndodhur në orën 09:45 minuta, ndërsa krimi është kryer me një thikë të përmasave të mëdha me mbishkrimin “Columbia”.

    Nga hetimet paraprake rezulton se martesa e ketyre shtetasve ka zgjatur rreth 24-vjet dhe para dy vjetesh jane divorcuar. Viktima dhe autori jane prinderit e dy vajzave perkatesisht 20 dhe 18 vjeç. Po sipas policisë, autori dyshohet ta kete kryer krimin per motive xhelozie.

    Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë policia po punon intensivisht në drejtim të dokumentimit te plote ligjor te kësaj ngjarje të rëndë, e cila tronditi kryeqytetin.
    1 tweet

    Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

    Lexoni Gazeta Panorama ne formatin PDF »»KLIKO KETU
    11 Komente per “Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi”

    Kid A
    13 Korrik, 2013 - 10:59

    Perfundimisht, shqiptarit i ka ngel ora ne mesjete!
    Përgjigjjuni
    Stefi
    13 Korrik, 2013 - 12:18

    Si ka mundesi edhe ne kohen e socializmit ishim me te varfer,por nuk kishte vrasje,vjedhje ,perdhunime e rembime.Une mendoj se kjo “trimeri” e madhe per te vrare e prere duhet te ndalet, duke e kthyer edhe nje here ligjin me vrasje.Ndryshe nga kombet e tjera te europes qe kane civilizim shekullor, ne nga pikpamja e civilizimit anojme nga vellai turk, prandaj duke qene gjakxhehte dhe ekspresive, duhet te vendoset nje ligj ekstrem: me vrasje. Kush e kundershton kete? Disa gazetare dhe pseudoanaliste si dhe politikanet qe i kane siguruar femijte dhe familjet ne Europe.
    E drejta e referendumit per ligjin me vrasje duhet bere. Dhe ne se populli e miraton kete, nuk mendoj qe edhe Europa do dale kundra.
    Përgjigjjuni
    Toni
    13 Korrik, 2013 - 14:20

    Pergjigja eshte e thjesht sepse ateher ishim te varfer por ligji funksionte dridhej miza nga polici dicka qe tani nuk eshte … shum shtete te botes e kan ligjin si e kemi patur ne dikur . jetoj ne gjermani prej 4 vitesh po te pershtysh ne tok ke 70 euro gjob po te pish duhan ne lokal brenda 500 euro keto jan disa shembuj qesharak per te tjera pastaj ka dhe me keq… dhe jan shtet me 90 milion banor kot nuk thon shteti e kap lepurin me qerre
    Përgjigjjuni
    Shkupi
    13 Korrik, 2013 - 12:18

    Pasojat e komunizmit vazhdojne.Vend me njerez te pa fe,njerez qe vetem lekun e njohin per vlere.Raste te tilla mund te kete kudo,por me permasa e perqindje te tilla ka vetem ne Shqiperi.Nese beni krahasim me numra per koke njeriu parametrat mes shqipetareve ne rajon jane Shqiperi 10,Kosove 4,Maqedonia perendimore 2.Fjalen e kam per vrasje,aksidente komunikacioni,perleshje mes vedi,mungese respekti,mungese kulture fetare.Gjith bota e jashtme,hulumtoni se cilet shqiptare i cmojne me shume do e shihni se te Maqedonise kane me shum respekt edhe pse trajtohen si me pak ,,perparimtare,,,me pak te arsimuar,me pak te ekspozuar neper faqet e cullakosura te botes.Institucioni familje ende vazhdon te funksionoje ne mesin e shqiptareve te Maqedonise.Edhe ne mesin e biznesit vlejne te njejtat parametra.Ashtu edhe mbajtja e fjales se dhene.
    Përgjigjjuni
    Baca Cen
    13 Korrik, 2013 - 15:47

    Jo zotni islamik nga ju ne maqedoni nuk kemi cfare mesojme kudo ku jeni ju dhe ideollogjia juaj ka vuajte dhe lot! Mos abuzo me fatkeqesine e njerzve vrasje te tille afektive ka patur dhe do kete fatkeqesisht gjithmone! Ne ne Shqiperi jemi shqiptaret e vertete qe mbi gjithcka kemi Shqiperine, nderkohe qe ju ne shpirt keni erdoganin dhe arabine sikurse flamurin arab te cilin e keni mbi oxhak!
    Përgjigjjuni
    dino
    13 Korrik, 2013 - 12:59

    lat nam edhe te kosovaret e jo me tek te huajt.turp e faqja e zeze.cdo dite vetem makabritete degjon andej.
    rrace e cmendur te dale nga cmedia 45-vjecare me super te cmedurin enver hoxha.cmenduria vazhdon edhe sot me nje te cmendur tjeter qe quhet edi rama. popull i cmendur zgjedh te cmedur ne krye.eshte gjenetike
    Përgjigjjuni
    Fieri
    13 Korrik, 2013 - 14:28

    Enveri po del njeriu ish njeriu i duhur per populli shqipetare
    Përgjigjjuni
    emigranti
    13 Korrik, 2013 - 15:14

    enver hoxha pati gabim tek lufta e klasave dhe qe hqi pronen private per te tjerat vendosi rregull nuk pati vrasje prostuticione krime dhe shume gjera te tjera te keqia per keto gjera i heq kapelen
    Përgjigjjuni
    ibro
    13 Korrik, 2013 - 15:16

    O SHOKU STEFI po kush te informonte ty ne kohen e komunizmit ne ate kohe ndodhnin nja 10 here me shume por vetem nena parti e dinte , komunizmi e ka degjeneru te gjithe kombin te rregullosh eshte veshtire por te prishesh duhet pakkohe, ai qe vrau gruan eshte idiot i komunizmit po ndaje nqse ajo ta dredh dhe largohu se ka gra sa te duash vetem mos e vrit.
    Përgjigjjuni
    pasoja
    13 Korrik, 2013 - 15:23

    Komunizmi ta ka akoma fajen o “Shkupi”, jo maskarenjte qe po zhdukin cdo gje me vlere!? Thirri mendjes!
    Përgjigjjuni
    Qytetari i Tiranes
    13 Korrik, 2013 - 16:27

    Kush mund te me thote nese Valbona ehste ajo vajza qe punonte te SOROS, apo jo?
    Përgjigjjuni

    http://www.panorama.com.al/2013/07/1...mes-te-rruges/
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #2
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Ju lumt qe paskan qene kaq shume egoista e kan menduar vetem per veten e tyre....Ky titull edhe sikur te kishte qene "Prinderit vran dy gocat e tyre" njesoj do ishte :@

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Vrau ish gruan e jo gruan. Mjere femrat qe u bien per burra njerez te semure menderisht. Jemi rritur me mendimin qe gjoja femra nuk jeton dot pa mashkullin, por qenka e kunderta.
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Vrau ish gruan e jo gruan. Mjere femrat qe u bien per burra njerez te semure menderisht. Jemi rritur me mendimin qe gjoja femra nuk jeton dot pa mashkullin, por qenka e kunderta.
    E crendesi ka qe ishte ish gruaja?!

    të dy banonin në Tiranë dhe ishin prindër të dy vajzave, 20 dhe 18 vjeç.
    Ishin prinderit e ketyre vajzave!

    Qe per mendimim tim,jan viktimat me te medhaja ne kete mes.
    Se mes burrit e gruas ca kan mes veti nuk futem une,lol

  5. #5
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Vrau ish gruan.Del qe autori i krimit e paska gjurmuar ish gruan e divorcuar e paska survejuar dhe pare me nje te dashur ose friend.
    Mundet qe ai te kete pare miq te shumte meshkuj te ish gruas ne facebook.
    Perderisa ato kane qene te divorcuar,ish burri nuk ka asnje te drejte te gjurmoje,perndjeke ish gruan se nga shkon dhe me ke flet, e shoqerohet.
    Ish burri i divorcuar duhet te shikoje punen e vet dhe te mos fuse hundet ne jeten personale te ish gruas se divorcuar.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    e lexova kete lajm ...me te vertet keto ngjarje shokuese

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Vrau ish gruan.Del qe autori i krimit e paska gjurmuar ish gruan e divorcuar e paska survejuar dhe pare me nje te dashur ose friend.
    Mundet qe ai te kete pare miq te shumte meshkuj te ish gruas ne facebook.
    Perderisa ato kane qene te divorcuar,ish burri nuk ka asnje te drejte te gjurmoje,perndjeke ish gruan se nga shkon dhe me ke flet, e shoqerohet.
    Ish burri i divorcuar duhet te shikoje punen e vet dhe te mos fuse hundet ne jeten personale te ish gruas se divorcuar.
    Per ca mentaliteti e ke kete postim?
    jo se nuk ke te drejte po me duket se ke humb cdo lloj idejet se cbehet atje
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    E crendesi ka qe ishte ish gruaja?!



    Ishin prinderit e ketyre vajzave!

    Qe per mendimim tim,jan viktimat me te medhaja ne kete mes.
    Se mes burrit e gruas ca kan mes veti nuk futem une,lol
    Qe dhe ishin e shikojne akoma si prone te tyre e jo me gruan. Mos harro qe dhe gruas qe ju mor jeta pa te drejte, eshte femija e nje nene.
    Feelings change - memories don't.

  9. #9
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    Per ca mentaliteti e ke kete postim?
    jo se nuk ke te drejte po me duket se ke humb cdo lloj idejet se cbehet atje
    Mentaliteti i trajtimit te gruas apo ish gruas si prone eshte mesjetar.
    Eshte nje mentalitet qe vazhdon te ekzistoje te shume meshkuj shqiptare.
    Ai u divorcua,por kujtonte se akoma ish gruaja ishte prone e tij.
    Ja se si mendojne ca meshkuj perfshire vrasesin ne ngjarje.
    A jemi ne Europe?Nqs e konsideron veten se je pjese e Europes atehetre
    permbaju normave sociale dhe ligjore demokratike te Europes
    dhe mos i trajto grate si kafshe,por me respekt.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #10
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Qe dhe ishin e shikojne akoma si prone te tyre e jo me gruan. Mos harro qe dhe gruas qe ju mor jeta pa te drejte, eshte femija e nje nene.
    Jo jo,e kam llafin se per keto vajza vet prinderit e tyre ju shkatrruan jeten,se zdo shume mend se secila pal ka nga nje nene,por viktima dhe i akuzuari paqin veten ne qaf,spo mirrem fare me ta,se kush e di si e kan sjell punen deri aty,pas 24 viteve martes,por me dhimbsen gocat qe jan viktim e te dyve,duke marr parasysh vuajtjen iher qe do kene,pastaj se si do gjykohen nga shoqeia,ku shoqeria shqiptare e di vet se si eshte....

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Jo jo,e kam llafin se per keto vajza vet prinderit e tyre ju shkatrruan jeten,se zdo shume mend se secila pal ka nga nje nene,por viktima dhe i akuzuari paqin veten ne qaf,spo mirrem fare me ta,se kush e di si e kan sjell punen deri aty,pas 24 viteve martes,por me dhimbsen gocat qe jan viktim e te dyve,duke marr parasysh vuajtjen iher qe do kene,pastaj se si do gjykohen nga shoqeia,ku shoqeria shqiptare e di vet se si eshte....
    Nuk do shume mend them une o Zane te kuptosh perse e ka lene gruaja. Mund ta kete lene per te miren e femijeve. Mund ti kete abuzuar fizikisht e psikologjikisht vite me radhe.

    Ne Shqiptaret kemi nje koncept te gabuar te familjes se shendetshme. Themi me mire te bashkuar deri ne vdekje gjoja per te miren e familjes, edhe pse familja mund te jete e kalbur nga brenda. Nje familje e kalbur nuk rrit femije te shendetshem. Pasojat duken kur vet keta femije krijojne familje.

    Me kujtohet nje histori qe kam deguar. Njera vuajti tere jeten nga burri. Pijanec qe ushtronte dhune psikologjike e fizike ndaj saj e femijeve. Su nda se mendoi femijet. Ku do i conte? Si do i rriste e vetme ? Ne dore te burrit si linte dot. Opinioni po, te vriste me keq. Kur femijet u rriten, nena u tha femijeve qe donte te ndahej nga babai. Femijet nuk e perkrahen.. I thane," Ti kur su ndave ne rini, do ndahesh tani? Me nje fjale nuk e falenderuan nenen per vuajtjet qe duroi per hater te tyre, por u erdhi keq per babain abuzues qe do ngelej vetem. Me nje fjale i thane vuaj tere jeten per hatrin tone dhe te babait. Ne ikem, por ti duhet te rrish me te." Femijet jane egoist. Do ta kuptojne nenen vetem kur te ndodhen ne te njeten situate dhe do u vij keq.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 13-07-2013 më 18:35
    Feelings change - memories don't.

  12. #12
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk do shume mend them une o Zane te kuptosh perse e ka lene gruaja. Mund ta kete lene per te miren e femijeve. Mund ti kete abuzuar fizikisht e psikologjikisht vite me radhe.

    Ne Shqiptaret kemi nje koncept te gabuar te familjes se shendetshme. Themi me mire te bashkuar deri ne vdekje gjoja per te miren e familjes, edhe pse familja mund te jete e kalbur nga brenda. Nje familje e kalbur nuk rrit femije te shendetshem. Pasojat duken kur vet keta femije krijojne familje.

    Me kujtohet nje histori qe kam deguar. Njera vuajti tere jeten nga burri. Pijanec qe ushtronte dhune psikologjike e fizike ndaj saj e femijeve. Su nda se mendoi femijet. Ku do i conte? Si do i rriste e vetme ? Ne dore te burrit si linte dot. Opinioni po, te vriste me keq. Kur femijet u rriten, nena u tha femijeve qe donte te ndahej nga babai. Femijet nuk e perkrahen.. I thane," Ti kur su ndave ne rini, do ndahesh tani? Me nje fjale nuk e falenderuan nenen per vuajtjet qe duroi per hater te tyre, por u erdhi keq per babain abuzues qe do ngelej vetem. Me nje fjale i thane vuaj tere jeten per hatrin tone dhe te babait. Ne ikem, por ti duhet te rrish me te." Femijet jane egoist. Do ta kuptojne nenen vetem kur te ndodhen ne te njeten situate dhe do u vij keq.
    Jam dakort me ty,edhe pse une nuk u kapa fare me ciftin,se nuk po e di ngjarjen si ka ardh deri ketu puna.Se jo gjithmone meshkujt jan fajtor,kemi degjuar dhe plot historira ku dhe femra eshte fajtore kryesore,me motive te ndryshme,te ky cift si ka qene puna iden se kam,mua me goditi lajmi kur lexova qe paskan dy vajza,dhe ne moshe shume delikate pastaj

    Ti thua "Femijet jan egoist" shume e drejt.Ama nuk eshte ndonje cudi qe femijet jan egoista,se femijet din te jen te till,por kur prinderit jan egoista kjo per mendimin tim nuk shkon fare.Ky burri p.sh ka menduar vetem per veten,ta zbraz mllefin e vet,pa menduar fare se ka dy goca edhe pse mbase nuk jetojn bashk,do ja ben jeten ferr per gjithe jeten e tyre,prandaj une qe ne postimin e pare i quajta egoista.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Jam dakort me ty,edhe pse une nuk u kapa fare me ciftin,se nuk po e di ngjarjen si ka ardh deri ketu puna.Se jo gjithmone meshkujt jan fajtor,kemi degjuar dhe plot historira ku dhe femra eshte fajtore kryesore,me motive te ndryshme,te ky cift si ka qene puna iden se kam,mua me goditi lajmi kur lexova qe paskan dy vajza,dhe ne moshe shume delikate pastaj
    .
    E kishte se kishte fajin ajo, martesa mbaroi per te dy, gjersa ben divorcin. Per hater te femijeve duhet te ruanin nje marredhenie te mire sa per sy e faqe. E keqja e meshkujve eshte se sa i kane femrat i lene pas dore, i nenvleresojne, ama kur i lene ato, aty e kuptojne rendesine e tyre. Po
    di te them vetem kete, qe ne Shqiperi nje grua ne ate moshe nuk ndahet per kapricio. Jane rrit me tjeter mentalitet. Mos shikoni ciftet e reja.
    Ai eshte nje njeri i semure. Nje njeri normal kurre nuk arrin deri ne ate pike. Kurre nuk ve veten apo dike tjeter para femijeve.
    Mjere ajo qe iku them une. Se dhe ajo se kishte jeten e saj te tepert.
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    E kishte se kishte fajin ajo, martesa mbaroi per te dy, gjersa ben divorcin. Per hater te femijeve duhet te ruanin nje marredhenie te mire sa per sy e faqe. E keqja e meshkujve eshte se sa i kane femrat i lene pas dore, i nenvleresojne, ama kur i lene ato, aty e kuptojne rendesine e tyre. Po
    di te them vetem kete, qe ne Shqiperi nje grua ne ate moshe nuk ndahet per kapricio. Jane rrit me tjeter mentalitet. Mos shikoni ciftet e reja.
    Ai eshte nje njeri i semure. Nje njeri normal kurre nuk arrin deri ne ate pike. Kurre nuk ve veten apo dike tjeter para femijeve.
    Mjere ajo qe iku them une. Se dhe ajo se kishte jeten e saj te tepert.
    Pikerisht!Dhe jo vetem para familjes pastaj,por pa te ik truri sdo ja merr asnjeher asnje jeten askujt.

  15. #15
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Mentaliteti i trajtimit te gruas apo ish gruas si prone eshte mesjetar.
    Eshte nje mentalitet qe vazhdon te ekzistoje te shume meshkuj shqiptare.
    Ai u divorcua,por kujtonte se akoma ish gruaja ishte prone e tij.
    Ja se si mendojne ca meshkuj perfshire vrasesin ne ngjarje.
    A jemi ne Europe?Nqs e konsideron veten se je pjese e Europes atehetre
    permbaju normave sociale dhe ligjore demokratike te Europes
    dhe mos i trajto grate si kafshe,por me respekt.
    Jam plotëtësisht dakord me arsyetimin tuaj benseven11. Që pas rënjes së komunizmit ka filluar krimi në familje. Po vriten vlla me vlla, prindi me fëmijet e tijë, burri me gruan , kushërirët me njëri tjetrin dhe të gjitha këto vrasje për motive të dobëta. Shumë turp ! Shpesh mendoj që paskemi qën më mirë ne diktaturë. Kaq sipërfaqsor paskemi qën ? Si e paskemi mbajtur brënda vetes gjithë këtë egërsi për kaq kohë të gjatë ?!!!
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  16. #16
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Jo jo,e kam llafin se per keto vajza vet prinderit e tyre ju shkatrruan jeten,se zdo shume mend se secila pal ka nga nje nene,por viktima dhe i akuzuari paqin veten ne qaf,spo mirrem fare me ta,se kush e di si e kan sjell punen deri aty,pas 24 viteve martes,por me dhimbsen gocat qe jan viktim e te dyve,duke marr parasysh vuajtjen iher qe do kene,pastaj se si do gjykohen nga shoqeia,ku shoqeria shqiptare e di vet se si eshte....
    Jeta bashkeshortore gjithmone testohet per force lidhjeje testohet dashuria. Vjen nje dite ,vjen nje periudhe disa jave deri disa vjet ku universi te teston ty per te pare sa te forte e ke karakterin dhe dashurine si burre dhe ty si grua se sa shume kujdesesh dhe do burrin dhe femijet dhe sa larg mund te shkosh dhe sakrifikosh per dashurine?
    Universi me rrezatimin e tij ultramanjetik e teston ciftin dhe kush eshte i dobet si karakter e shpreh dobesine me
    akte abuzimi dhe dhune.Universi teston ciftet gjithmone
    Ne raste te tjera dobesia ndaj sfidave te jetes dhe testeve te universit shprehet me tradheti bashkeshortore afare jashtemartesore.
    Kush eshte i forte si karakter ne cift perpiqet ta ruaje shpetoje lidhjen forcoje dashurine ne kohe te keqia sfidash.
    Femijet vuajne pasojat gjithmone si pasoje e dobesise se karakterit te nje prindi ose te dy prinderve bashke.
    Kur ciftet i rezistojne me sukses testeve te universit lidhja behet me e forte karakteret zhvillohen forcohen dashuria forcohet.
    Morali i historise eshte forco karakterin ji i ndershem dhe respekto te drejtat e partnerit/partneres.
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 13-07-2013 më 19:43
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Vrau ish gruan e jo gruan. Mjere femrat qe u bien per burra njerez te semure menderisht. Jemi rritur me mendimin qe gjoja femra nuk jeton dot pa mashkullin, por qenka e kunderta.
    me vertet mia, ashtu eshte...dhe me kryesisht nuk duan femijet e tyre por veten tyre me shume, se te vrasesh gruan do te thot qe as nuk e can koken per femijet e tu...selfish bastard
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-02-2013
    Postime
    28

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Oh Zot c'far kafshe, bastard , njeri pa piken e ndjenjes..faktikisht ky smund te quhet njeri por monster . Si mund te arrij deri aty te marri jeten e dikujt tjeter,nje femer,nje nene
    .aq me teper nenen e femijeve te tij.. Shokuse ((

  19. #19
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    U lodha duke lexuar dhe duke komentuar ne lajme te tilla .Qeveria duhet te marri masa , qofte dhe denimin me vdekje mbase vene mend te tjeret.

  20. #20
    CHEERFUL GIRL
    Anëtarësuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Për: Ish bashkëshorti masakron gruan për xhelozi

    Njera i kishte pasur komshinj e me tregoi pak a shume , megjithese kushedi mire sesi kane qene tamam punet. C' eshte me e rendesishmja ai kreu vrasje dhe nuk tolerohet. Viktima kishte pas humbur nje femije kur kish qene i vogel dhe qe atehere kishte kaluar ne depresion. Me erdhi keq kur me thane se kishte kerkuar ndihme ne momentin qe ai e kishte sulmuar por njerezit nuk nderhynin pasi ai kishte arme (thike) e kishin frike.
    Vajzat do rriten , por trauma qe kane kaluar do ju mbetet gjate ne mendje.
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •