Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22

Tema: Cte bej ?

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Cte bej ?

  Pershendetje ! Nuk dija ku te postoja si teme por ketu mu duk me e pershtatshme ! Sapo mbarova maturen dhe mora rezultatet e te gjitha provimeve. Tani me nje perllogaritje te perafert kisha nje shume prej perreth 5800 pike. Kush ka ndonje njohuri apo pervoje ne plotesimin e ketyre formulareve: Cilat do ishin disa nga deget me te mira qe une mund te arrij dhe ku mund te kem nje te ardhme ?

 2. #2
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Shiko nje here piket e fituesit te fundit ne te gjithe deget per 2012 http://mash.gov.al/File/matura/2012/...fundimtare.pdf ,dhe dallo ato ku mund te futesh me piket e tua,pastaj ne fund zgjidh nje nga deget qe edhe te pershtatet.

 3. #3
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Shiko ku ke prirjet o djale,andej nga inxhinierite apo andej nga juridiku.
  Ndaj kete,pastaj do ta kesh me te lehte.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Puna eshte te zgjedhesh nje dege qe te pelqen dhe jo thjesht qe te jep nje te ardhme. Ti vet si e shikon veten ne jete? Cili profesion mendon se te pershtatet me shume ne karakter e aftesi?
  Feelings change - memories don't.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Puna eshte te zgjedhesh nje dege qe te pelqen dhe jo thjesht qe te jep nje te ardhme. Ti vet si e shikon veten ne jete? Cili profesion mendon se te pershtatet me shume ne karakter e aftesi?
  Me shume tek inxhinierite deshiroj po nuk e di a do arrij tikap si dege...dhe me shume po kerkoj alternativa te tjera nqs nuk arrij keto

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Mendimi im personal eshte qe kerko dhe syno mjekesine dhe asgje tjeter nese do te kesh te ardhme te sigurt....

 7. #7
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
  Pershendetje ! Nuk dija ku te postoja si teme por ketu mu duk me e pershtatshme ! Sapo mbarova maturen dhe mora rezultatet e te gjitha provimeve. Tani me nje perllogaritje te perafert kisha nje shume prej perreth 5800 pike. Kush ka ndonje njohuri apo pervoje ne plotesimin e ketyre formulareve: Cilat do ishin disa nga deget me te mira qe une mund te arrij dhe ku mund te kem nje te ardhme ?
  Regjistroje Mekatroniken eshte me nje te ardhme shume te mire kuptohet nese ke interesa dhe vullnet sepse nuk eshte edhe i leht dhe do pune.

 8. #8
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
  Me shume tek inxhinierite deshiroj po nuk e di a do arrij tikap si dege...dhe me shume po kerkoj alternativa te tjera nqs nuk arrij keto
  Cdo gje qe e deshiron e arrin,ama duhet ta duash vertet ate deshir,jo thjesht ta mendosh se e do,se nuk eshte e njejta gje sikur ta mendosh se do dicka me ate qe vertet e do,dhe kur e do vertet edhe ben per te,lufton qe ta arrish!

  Une them syno kte qe deshiron,nese i futesh nje profesioni qe se deshiron asnjeher nuk do kesh sukses

  P.S.Suksese!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
  Cdo gje qe e deshiron e arrin,ama duhet ta duash vertet ate deshir,jo thjesht ta mendosh se e do,se nuk eshte e njejta gje sikur ta mendosh se do dicka me ate qe vertet e do,dhe kur e do vertet edhe ben per te,lufton qe ta arrish!

  Une them syno kte qe deshiron,nese i futesh nje profesioni qe se deshiron asnjeher nuk do kesh sukses

  P.S.Suksese!
  Te ishte per mua une do i futesha vetem Fizikes si dege te vecante tek keto te natyres dhe do e studioja deri ne fund...Aty po shkoj me deshiren time me te madhe poooooorrrr ....

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Anėtarėsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Cte bej ?

  CEZAR regjistroje ENERGJETIKEN,nese e ke IDOL CEZARIN SI UNE DUHET TE FITOSH GJDO BETEJE TANI E TUTJE,PRA ALEA IAGTA EST,,,,,
  VENI,VIDI,VICI

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Regjistroje Mekatroniken eshte me nje te ardhme shume te mire kuptohet nese ke interesa dhe vullnet sepse nuk eshte edhe i leht dhe do pune.
  Nese ke mundesi te me thuash se me c merret do te isha mirenjohes...me thone qe nuk eshte dege e mire dhe pse nuk ia kam haberin ca studion. Kuotat e pranimit i ka shume te uleta pasi nuk shkon kush aty (Shume e veshtire thone) dhe kete e kap pa problem.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  Mendimi im personal eshte qe kerko dhe syno mjekesine dhe asgje tjeter nese do te kesh te ardhme te sigurt....
  Nuk e arrij dot ..vetem 5800 pike kam..duhen te pakten 6300.

 13. #13
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
  Nese ke mundesi te me thuash se me c merret do te isha mirenjohes...me thone qe nuk eshte dege e mire dhe pse nuk ia kam haberin ca studion. Kuotat e pranimit i ka shume te uleta pasi nuk shkon kush aty (Shume e veshtire thone) dhe kete e kap pa problem.
  Me shume ka te bej me robotiken

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Anėtarėsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
  Nese ke mundesi te me thuash se me c merret do te isha mirenjohes...me thone qe nuk eshte dege e mire dhe pse nuk ia kam haberin ca studion. Kuotat e pranimit i ka shume te uleta pasi nuk shkon kush aty (Shume e veshtire thone) dhe kete e kap pa problem.
  Mekatronika eshte kombinim i Elektonikes ENERGJETIKE,DJGJITALE dhe MAKINERIS(PNEOMATIKA,HIDRAULIKA,,)si dhe SERVOMEKANIZMAVE(MOTORET DC DHE AC) ME KOMANDIM DHE REGULLIM PERMES PLC
  VENI,VIDI,VICI

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Ok faleminderit ! Po per inxhinierine e ndertimit cme thoni ?

 16. #16
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga Fehmikaciu Lexo Postimin
  Mekatronika eshte kombinim i Elektonikes ENERGJETIKE,DJGJITALE dhe MAKINERIS(PNEOMATIKA,HIDRAULIKA,,)si dhe SERVOMEKANIZMAVE(MOTORET DC DHE AC) ME KOMANDIM DHE REGULLIM PERMES PLC

  Ma mire qe i ke sjell gjithe keto gjana dhe e din tash me shume se cka studjon.
  Me te perfunduar mekatroniken mund te gjej pune ne energjetike,ne ndonje servis te BMW apo Mercedes. Mund te gjej pune ne ndonje vend ne Mjeksi . Mund te gjesh pune edhe ne Gazjellesin e TAPit qe do i bjer neper Shqiperi pse jo edhe ne OST mund te gjesh pune.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Anėtarėsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga juliusb Lexo Postimin
  ok faleminderit ! Po per inxhinierine e ndertimit cme thoni ?
  nuk eshte pune e zotnive ajo!!,me armatur dhe ciment mushesh pluhur!!....
  VENI,VIDI,VICI

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga Fehmikaciu Lexo Postimin
  nuk eshte pune e zotnive ajo!!,me armatur dhe ciment mushesh pluhur!!....
  Nuk ka gje zotnie a jo :P fundja djem me prejardhje fshati jemi :P Rendesi ka ne ka pune e te ardhme a jo ?

 19. #19
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Car nuk lexon ketu.
  Njeri thote merr Mjekesi se e ke mbledhur mendjen,e korr lekun me spate,tjetri thote Inxhinieri e Ndertimit eshte dege me pluhur dhe beton.
  Njeri gozhdes,e tjetri patkoit.
  O ti djal i mbare...ku i ke prirjet ,ne Fizike ? Te pelqejne lendet egzakte,Matematike ,Fizike,e keto ?
  Shiko listen e Inxhinierive. Hap faqet perkatese te seciles Inxhinieri dhe shikoji programet,lendet,synimet,etj.

  Fakulteti i Ing Mekanike
  http://fim.edu.al/
  Fakulteti i Ing Ndertim
  http://fin.edu.al/ (e paska bere hack Julian Assange kete,prit ca dite sa ta rregullojne)
  Fakulteti i Teknologjise se Informacionit.
  http://fti.edu.al/
  Fakulteti i Gjeologji Miniera
  http://fgjm.edu.al/
  Fakulteti i Inxhinierise Matematike dhe Inxhinierise Fizike
  http://www.fimif.upt.al/
  Fakulteti i Inxhinierise Elektrike
  http://www.fie.upt.al/
  Instituti i Gjeoshkencave,Energjise,Ujit dhe Mjedisit.
  http://www.geo.edu.al/newweb/

  Shikoji me radhe,kush hyn ne listen e atyre qe te pelqen ,shiko piket studentit te fundit qe ka hyre vjet (kujdes me listat qe shikon sepse shpesh gjen lista ku studenti i fundit ka hyre ne Ing Telekomunikacion psh me 5700 pike...jane listat e formulareve A3 ,shtesa....mos u nis nga ato se mund te digjesh),nese e kap atehere rendite,nese jo,atehere lere.
  Filtroji deget nje nga nje,shiko kush ploteson kerkesat e tua,dhe kush te permbush si dege.
  Po e do degen,ate qe do besh,do ta kesh me te lehte,jo te lehte ,po do ta kesh me te lehte.
  Mos degjo ate siper qe thote ik te Mjeksia se do te kesh te ardhme te sigurt,kur ti thua une dua Fiziken,paralelin mes Mjeksise dhe Fizikes e gjen Eliani.
  Mos nderthur zgjedhjen e deges se asaj qe do besh per pjesen e mbetur te jetes tende me materializmin dhe me lekun,po e bere ,u dogje 31sh.
  Me mire parukier e ta duash,sesa Juridiks dhe Call Center.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 11-07-2013 mė 20:44
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Cte bej ?

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Car nuk lexon ketu. Njeri thote merr Mjekesi se e ke mbledhur mendjen,e korr lekun me spate,tjetri thote Inxhinieri e Ndertimit eshte dege me pluhur dhe beton.
  Njeri gozhdes,e tjetri patkoit.
  Eshte shkaktuar nje levizje e forte rrotulluese e testikujve. Shkaku? Gjithmone i njejti: Idiotesia njerezore, mendjemadhesia e lidhur me te e shoqeruar edhe me mungese respekti. Qorri i radhes? BlooD_VenoM.
  E para: une dhashe mendimin tim sipas pyetjes "C'te bej?" dhe pergjigja ishte se nuk kishte plotesuar numrin e pikeve.
  E dyta: kur nje njeri qe ndjek shkollen e larte duhet ta dish se tre vjetet e para persa i perket lendeve egzakte baze (analize matematike, fizike, kimi, informatike) jane identike. Ajo qe ndryshon jane pedagoget qe japin lendet.
  E treta: "Mos degjo ate siper qe thote ik te Mjeksia se do te kesh te ardhme te sigurt, kur ti thua une dua Fiziken,paralelin mes Mjeksise dhe Fizikes e gjen Eliani." Qorra si puna jote nuk mund ta kuptojne kete per vete faktin se ti si qorr duhet te shkosh te okulisti (qe pa fiziken s'te sheron dot) te besh nje vizite mjekesore.
  E katerta: si mundet qe nje personi qe ben nje pyetje te tille si puna e pasionit ne x a y lende t'i mund t'i japesh nje pergjigje te tille. Nese ai e ka pasion s'ka nevoje te bej pyetjen, por duket qe s'ja ka haberin fare (si dhe puna jote).
  E pesta: kur ke nje baze te mire ne shkollen e mesme dhe pretendon te studiosh mire ne tre vitet e para ne universitet je i zoti te zoterosh cfaredo lloj lende me pas.
  E gjashta: beji leket vete e pastaj vazhdo e ndiq pasionet....
  E shtata: kjo eshte me e rendesishmja, sepse vetem qorra si puna jote shikojne piket (gradat) dhe jo ajo qe do te arrije ne te vertete njeriu.
  E teta: viziten mjekesore beje jashte Shqiperise se prape qorr do mbetesh.

  p.s. mjekesia eshte nje nga deget me te veshtira e te sherben te sherosh vec syve edhe b.ythen...kur te hash ndonje shqelm.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elian70 : 19-08-2013 mė 09:39
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •