Close
Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 286
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  far u ka msuar emigrimi?

  cfare u ka mesuar emigrimi?

  Shume shqiptare kane emigruar dhe besoj se nuk ka qene te lehta as vendimi per te emigruar,rruga dhe jetesa atje ku jeni vendosur.

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  49
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  Emigrimi me ka vertetuar qe gjithsecili eshte zot ne shtepi te vet.
  Osi

 3. #3
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  38
  Postime
  981
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Mua me ka mesuar te gatuaj si dhe dy gjuhe te huaja !!!!

 4. #4
  Syjeshiljaa
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me ka mesuar te dua me shume vendin tim.

  Dhe pse asgje sme mungon ketu gjithnje mendjen e kam atje, te gjitha planet e mia kane vetem nje emer Shqiperi.
  *I gO wHeRe tHe sPeAkErS aRe bOoMiN' PeOpLe aRe sHrOoMiN' bOdiEs aRe mOviN' rAvErS aRe GrOoViN' tHe bEaTs aRe FLoWiN' gLoWsTiCkS aRe gLoWiN' aNd PeOpLe sHoWiN' hOw tHeY dAnCe tO tHe sOuNdS oF tRaNcE*

 5. #5
  Syjeshiljaa
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me ka mesuar te di ta dua me shume vendin tim.
  Sado qe asgje sme mungon ketu, te gjitha planet e mia kane
  vetem nje emer Shqiperi.
  *I gO wHeRe tHe sPeAkErS aRe bOoMiN' PeOpLe aRe sHrOoMiN' bOdiEs aRe mOviN' rAvErS aRe GrOoViN' tHe bEaTs aRe FLoWiN' gLoWsTiCkS aRe gLoWiN' aNd PeOpLe sHoWiN' hOw tHeY dAnCe tO tHe sOuNdS oF tRaNcE*

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  47
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Emigrimi per mua ka pasur ato ve"shtiresite e veta,ne radhe te pare ka treguar sa e veshtire eshte te pershtatesh ne nje ambjent te huaj,por edhe te mirat e veta ka qene nje eksperience per mua ne te gjitha aspektet,(zgjerim njohurish,mesimi i dy gjuheve te huaja,njohja me traditat e popujve te tjere,zgjerimi i njohurive mbi kompjuterin,interneti ne shqiperi ishte privilegj,ndersa ketu e zakonshme)
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  47
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  E megjithate une mendoj se si Shqiperia,vendi yt s ka
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 8. #8
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Emigrimi me kam mesuar te jem e forte , te perballoje vete veshtiresite pa perkrahjen e familjes , ta dua me shume vendlindjen.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  49
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hej bashkeatdhetare,
  Te gjithe pak a shume me nje mendje qenkemi.
  Ketu ku jam, ne Toronto e qaj me lot diellin, kaltersine e qiellit, dhe njerezit.
  Nuk ka pasuri qe t'i blej te gjitha keto.
  Pershendetje
  Osi

 10. #10
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 29 postime
  mua me ka mesuar si perkthehet fjala dhimbje dhe fjala mall.
  me gjithe ca fjale te tjera si psh , mundim, cast i haruar gezimi, deshire e kthimit dhe vendodhjen e gjithehershme te shpirtit, atje ku me duhet ta kthej nje dite trupin qofte edhe te vdekur.
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Lo Bello
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  England
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mUA ME KA MESUAR....--
  ITALISHT
  ANGLISHT
  SPANJISHT
  ka dhe Anglez qe na dun ne shqiptarve
  dhe me e rendesishmja mos beso asnji.
  Rispect Lo Bello

 12. #12
  i/e larguar Maska e Fredi
  Antarsuar
  12-05-2002
  Vendndodhja
  Greqi
  Mosha
  39
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Dy gjuhe te huaja, eksperience ne te gjithe fushat e jetes, mesova te jetoj larg familjes i vetem dhe mesova sa e eger eshte bota dhe sa e veshtire eshte te mbijetosh ne shoqeri aq konkurente si te sotmet qe te gjithe konkurojne kush te dale me lart se tjetri.

 13. #13
  Hakmarrese
  Antarsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  Ne vednin me te pershtatshem
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mu me ka mesuar te njoh njerezit me mire. Te di me shume per popujt. Te mbijetoj.

  Dhe mbi te gjitha te dua akoma me shume prinderit, shtepine shoqerine qe nuk e di ne do ti shoh me.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  BOSTON
  Mosha
  35
  Postime
  166
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me ka bere me atdhetare

  edhe me ka mesuar se ' jeta nuk esht e lehte, do kesh veshtiresira edhe duhet te mesosh si ti kalosh"
  What da hell?

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-04-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Mosha
  43
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  se sa e shenjte eshte familja.
  kemi mesuar shume.po a do te na vleje nje dite?
  imagine

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  England--OXFORD
  Mosha
  35
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shume qera nga me te ndryshmet
  CA PINE CA DEHEN

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Flm te gjitheve per mendimet.
  Eshte e vertete qe emigrimi na ka mesuar shume gjera,biles edhe nga ato qe nuk i kemi menduar kurre.
  Psh na mesoi te ndjehemi me shqiptare, gjuhet e huaja,nje kulture me shume,na ka bere me te matur,me nostalgjike,me te duruar.......e shume gjera te tjera(duke mos harruar ketu dhe veshtiresite e ndryshme).
  Por nje gje deshiroj te nenvizoj:
  Sa ishim atje mendonim per jashte shtetit,e tani qe jemi ketu mendojme per vendin tone.

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 18. #18
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Te vlersoj familjen time mbi c'do gje ne bote.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  England--OXFORD
  Mosha
  35
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me shume shoqerin sa familjen
  gjithe te mirat
  CA PINE CA DEHEN

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Rigelsi
  Antarsuar
  18-01-2003
  Vendndodhja
  Stamboll
  Mosha
  34
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mua me ka mesuar se si te jetoj larg familjes dhe vendit tim.Gjithashtu aq me shume me ka rritur dashurine qe kam per ta.

Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. far ju ka msuar jeta?
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 505
  Postimi i Fundit: 19-04-2017, 06:24
 2. Kontributi i shkenctarve islam n shkenc
  Nga Bleti002 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
 3. Meditime t krishtera
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 135
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36
 4. Justin Dshmori: Apologjia e par
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:48
 5. cfare keni mesuar nga filmat gjat jetes?
  Nga ^Pretty_Girl^ n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 04-12-2002, 11:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •