Close
Faqja 3 prej 15 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 286
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  oops xemlo!!!


  Ah po, mesova dhe gjuhe te huaj
  me ca? me trurin e bllokuar te shqiptarit? hmm interrrrestingggg...

 2. #42
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Emigrmi na ka mesuar te jemi me te forte edhe te jemi vetvetja....
  Na ka bere shume here me te forte se kemi qene edhe na ka treguar
  se sa te shtrenjte jane te afermit e tu si edhe vendlindja jone....
  Gjithcka na mungon disi po po e perballojme duke thene me vete
  qe eshet per te miren tone....na ka bere "responcible" e t'i marrim
  gjerat me seriozisht se sa mund t'i marri nje student ne Shqiperi.
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 3. #43
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Antarsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga FierAlda143
  oops xemlo!!!  me ca? me trurin e bllokuar te shqiptarit? hmm interrrrestingggg...
  Jo mi jo me ca truri. Jo se e kam te bllokuar, po e kam te veshtire ta gjej, se di ku me ka rene rruges. Kam fjalor, e maj gjithe diten ne xhep.Knoqem vallahi. Gallata bej. Se mar vesh pse me qeshin njerezit kur i flas

  Oops fieralda, po ti e ke zhbllokuar trurin? Nqs po me cfare, nqs jo, si arrin te flasesh anglisht? Ej se shaka jane. Mos i mer te gjitha fjale per fjale.

  Pershendetje nga koteci pulave (me kane vene per gjel sot, te zgjoj lagjen se gjelat kane ik me pushime, i mora punen une)

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Desha te shtoj dicka.
  Jane thene gjera pozitive dhe negative dhe keto te fundit na kane ndihmuar per t'i thirre mendjes qe te bejme e te mendojme ate qe duhet.
  Cfare do thoja eshte se emigrimi ka egzistuar prej motesh dhe aresyet,veshtiresite kane qene te ndryshme, nga brezi ne brez dhe nga njeri vend ne tjetrin.
  Sot,ndoshta me duket mua, ne (shqipetaret) jemi te emigruar dyfish.d.m.th kur vendasit e kuptojne qe je i huaj stepen pak,por kur e marrin vesh qe je shqiptar tremben,ikin nuk te besojne,te largojne. duhet shume kohe e pune qe te ndryshosh opinonin mbi ty personalisht, se per shqiptaret mbetet i njejte fatkeqesisht, pavaresht se cfare u provon ti me cilesite e tua dhe u tregon se kush jane shqipetaret ne pergjithesi.

  kemi akoma per te bere

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Antarsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Kurajo!!!

  Kurajo Hope31!
  Une kam qene ne Greqi rreth 7 vite dhe nga ato qe shkruaje ti, me le te mendoj se edhe ti ne Greqi je...
  Megjithate kudo qe te jesh une te uroj shendet e bereqet dhe nese merzitesh kthehu ne Shqiperi se ketu nuk te shikojne me perbuzje apo inat qe je shqiptar/e.
  Nje kenge e Irma Libohoves thote "emigrant o emigrant vec ket emer ti ke atje"...

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Antarsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  [QUOTE=Aldi1]Kurajo Hope31!
  Une kam qene ne Greqi rreth 7 vite dhe nga ato qe shkruaje ti, me le te mendoj se edhe ti ne Greqi je...
  Megjithate kudo qe te jesh une te uroj shendet e bereqet dhe nese merzitesh kthehu ne Shqiperi se ketu nuk te shikojne me perbuzje apo inat qe je shqiptar/e.
  Nje kenge e Irma Libohoves thote "emigrant o emigrant vec ket emer ti ke atje"...

 7. #47
  .
  Antarsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me ka ballafaquar me nje kulture dhe mentalitet tjeter prej te cileve kam perfituar shume ne kuptimin e mire te fjales. Me ka dhene mundesine e krahasimit dhe vezhgimit te dickaje nganjehere edhe krejt ndryshe nga ajo prej te ciles rrjedh, dhe kete e vleresoj shume duke pasur parasysh qe te avancon limitin e mendimit.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Fatkeqesisht jam ne emigrim,por fatmiresisht jo ne Greqi.
  Nuk e kam fjalen personalisht per veten time,une nuk them dot se jam e kenaqur totalisht, se dihet ne dhe te huaj nuk mund te jesh asnjehere i tille,por mire jam ne pergjithesi.

  Por me sa shoh ne media,nga njerezit qe me rrethojne...ne shqiptaret kemi shume per te bere qe te trajohemi si te huajt e tjere.Per te treguar qe kemi vlera dhe jemi krenare per vendin dhe popullin tone.
  Ketu jashte vendit perjetohen disa ndjesi qe kurre as nuk te shkojne neper mend po nuk e kalove kufirin e te perballesh me kulturat e popujt e tjere.

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2004
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  cfare u ka mesuar emigrimi?
  Qe te mos i ze bese asnjeriu, as nenes e babes tim!

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Lirine!
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e SeXy_BiOnDe
  Antarsuar
  30-08-2003
  Vendndodhja
  Boston
  Mosha
  38
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Na ka mesuar te bejme qief se kemi nje jete.

  Jemi te zotet e vetes po te ishim ne shqiperi sidomos po flas per ne gjinia femerore do ishim shume te mbyllyr kurse ne emigraion po do punojme nate dite por aman kur del me shoqerine ne weekend i harron te gjitha dhe kemi our own responsibilities kurse ne shqiperi do ishim te varur derisa te na martonin me zorr me nonje nga malet qe kishte leke dhe ja jeta iku per dhjame. Kurse jashte je ti qe i ben jeten tende si te duash askush tjeter. Ca te them tjeter une ja kalofshit mire dhe befsh it sa me shume qef se do ikim per kumblla nje dite. BYE BYe
  {LiFe_is_PrEcIoUs} So Enjoy every minute of it. PEACE...

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  fillimisht ajo cka me ka mesuar esht malli per shqiperine
  malli per atdheun tim.
  kur isha ne shqiperi as nuk ndjenja fare mall per asnje , tani qe u largova mezi pres te iki.
  Cmoj shprehjen e N. Frasherit "duhet te jesh larg shqiperis qe te kuptosh se c'force e c'bukuri ka atdheu yt"


  LeNNoN !
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 13. #53
  Heartless Maska e White_Angel
  Antarsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Durimin !!!!


  Te mbyllim gojen se ketu po shofim ngjyrat e verteta te njerezve .


  White_Angel
  O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga White_Angel
  Durimin !!!!


  Te mbyllim gojen se ketu po shofim ngjyrat e verteta te njerezve .


  White_Angel
  Sa mire qe e ke thene! Te pershendes!
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 15. #55
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-01-2005
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jemi te zotet e vetes po te ishim ne shqiperi sidomos po flas per ne gjinia femerore do ishim shume te mbyllyr kurse ne emigraion po do punojme nate dite por aman kur del me shoqerine ne weekend i harron te gjitha dhe kemi our own responsibilities kurse ne shqiperi do ishim te varur derisa te na martonin me zorr me nonje nga malet qe kishte leke dhe ja jeta iku per dhjame. Kurse jashte je ti qe i ben jeten tende si te duash askush tjeter. Ca te them tjeter une ja kalofshit mire dhe befsh it sa me shume qef se do ikim per kumblla nje dite. BYE BYe
  LOL LOL LOL

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-01-2005
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  qe atdhe quan ate vend ku ndjehesh me cliret, jo domosdo ate vend ku lind

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Antarsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Te mposht lotin!!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 18. #58
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  cfare u ka mesuar emigrimi?

  Shume shqiptare kane emigruar dhe besoj se nuk ka qene te lehta as vendimi per te emigruar,rruga dhe jetesa atje ku jeni vendosur.

  sinqerisht
  hope31
  Me mesoi me mire se askush tjeter ligjin e xhungles dhe asgje me tej.

  Dito.

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Antarsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Emigracioni me ka mesuar qe jeta eshte shume me e veshtire se sa duket dhe duhen gjetur forca per t'ja dale mbane.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 20. #60
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Emigrimi ta zgjeron horizontin. Njohja e njerezve me kultura te ndryshme eshte shume pozitive. Shpeshhere ke mundesine te reflektosh ne lidhje me zakone te marra nga vendi yt, te cilat i sheh si te perkryera. Dhe e anasjellta kuptohet: duke pare disa sjellje nga te tjeret sheh se sa te rendesishme jane disa vlera dhe zakone qe i ke marre nga vendi ku je rritur dhe nga kombi te cilit i perket.

Faqja 3 prej 15 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. far ju ka msuar jeta?
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 505
  Postimi i Fundit: 19-04-2017, 06:24
 2. Kontributi i shkenctarve islam n shkenc
  Nga Bleti002 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
 3. Meditime t krishtera
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 135
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36
 4. Justin Dshmori: Apologjia e par
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:48
 5. cfare keni mesuar nga filmat gjat jetes?
  Nga ^Pretty_Girl^ n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 04-12-2002, 11:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •